Skocz do zawartości
Hendel

Win XP Pro. V Win 2000 Ktory wybrac ???? Ktory lepszy

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie pracuje na win Me wczensije byl 98Se, i mam juz dosc niewyjasnonych zwisow, blue screenow i glupich komunikatow. W zwiazku z tym mam do wyboru Xp lub win 2000 . Za plusy Xp uważam

+ duza stabilnosc

+ dobre wsparcie producentow, zarowno gier jak i programow

+ ładne okienka :-) i w ogole bardziej kolorowy :-)

za minusy

- pamiecciozernosc (chociaz z kolei 384 ramu powinno starczyc do komfortwoej pracy)?

- podobno niska wydajnosc w grach ?? Czy to prawda ze .po przesiadce z 98 czy me, wydajnsoc spada o kilka klatek w grach ( w 3dmarku 500-1000punktow) ??_

 

win 2000

+ tez dosyc wysoka stabilnosc

+podobno nie ma spadku w grach w porownaniu do 98 czy me

+ mnijesze wymagania niz xp (szczegolnie ramu :-)

-gorsze wsparcie producentow, nie iwem czy znajde stery do mojej dzwiekowki jetwaya :-)

- jkaies klopoty z niekompatybilnoscia ?? to raczej malo popularny system ?

 

Co wybrac ??? Mi chodzi glownie o gry i ogladanie filmow. No i stabilnosc, ale jesli spadek wydajnosci w grach bedzie za duzy to chyba pozostanie mi tylko 98 i me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zrób :) Zainstaluj obydwa pościągaj sobie z netu service packi do win 2000 i odpal na obydwu systemach 3d marka i powiedz jakie wrażenia :D Mam nadzieje że ci pomogłem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej co to za porownanie Xp i 2000 to niby to samo a jednak co innego. Wy mowice ze 2000 szybszy od Xp a drudzy mowia nie. I tak sie mozna latami sprzeczac az wyjdzie nowy system. Ja polecam i 2000 i Xp ale Pro i partycje na Fat 32. Spojrzcie na moje zdjecie chyba wiem co mowie :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..Za plusy Xp uważam

+ duza stabilnosc

+ dobre wsparcie producentow, zarowno gier jak i programow

+ ładne okienka :-) i w ogole bardziej kolorowy :-)

za minusy

- pamiecciozernosc (chociaz z kolei 384 ramu powinno starczyc do komfortwoej pracy)?

- podobno niska wydajnosc w grach ?? Czy to prawda ze .po przesiadce z 98 czy me, wydajnsoc spada o kilka klatek w grach ( w 3dmarku 500-1000punktow) ??_

 

win 2000

+ tez dosyc wysoka stabilnosc

+podobno nie ma spadku w grach w porownaniu do 98 czy me

+ mnijesze wymagania niz xp (szczegolnie ramu :-)

-gorsze wsparcie producentow, nie iwem czy znajde stery do mojej dzwiekowki jetwaya :-)

- jkaies klopoty z niekompatybilnoscia ?? to raczej malo popularny system ?

 

...

imho tak powinno byc: ;)

 

Za plusy win 2000 uważam

+ duza stabilnosc

+ mnijesze wymagania niz xp (szczegolnie ramu :-)

+podobno nie ma spadku w grach w porownaniu do 98 czy me

+ dobre wsparcie producentow, zarowno gier jak i programow

 

Xp

+ tez dosyc wysoka stabilnosc

+ ładne okienka :-) i w ogole bardziej kolorowy :-)

za minusy

-gorsze wsparcie producentow, nie iwem czy znajde stery do mojej dzwiekowki jetwaya :-)

- jkaies klopoty z niekompatybilnoscia ??

- pamiecciozernosc (chociaz z kolei 384 ramu powinno starczyc do komfortwoej pracy)?

- podobno niska wydajnosc w grach ?? Czy to prawda ze .po przesiadce z 98 czy me, wydajnsoc spada o kilka klatek w grach ( w 3dmarku 500-1000punktow) ??_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzecie informacje o spadku wydajności w 3DMarku w stosunku do ME czy W98SE? Po przesiadce na XP było tak, ale na starych sterach. Po zainstalowaniu dętek bodajże 2x.xx wydajność przekroczyła ta spod ME (miałem GF2MX i różnica nie była zbyt wielka, ale przy takiej karcie 30 pktów to dużo :lol:).

Polecam jednak XP, bo W2000 jest dobry do pracy, ale do rozrywki mało się nadaje (nawet z zainstalowanym SP3). XP łączy w sobie stabilność 2000 i multimedialność przewyższającą ME. Ja w każdym razie nie mam powodów do narzekań :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho tak powinno byc: ;)

 

Za plusy win 2000 uważam

+ duza stabilnosc

+ mnijesze wymagania niz xp (szczegolnie ramu :-)

+podobno nie ma spadku w grach w porownaniu do 98 czy me

+ dobre wsparcie producentow, zarowno gier jak i programow

 

Xp

+ tez dosyc wysoka stabilnosc

+ ładne okienka :-) i w ogole bardziej kolorowy :-)

za minusy

-gorsze wsparcie producentow, nie iwem czy znajde stery do mojej dzwiekowki jetwaya :-)

- jkaies klopoty z niekompatybilnoscia ??  

- pamiecciozernosc (chociaz z kolei 384 ramu powinno starczyc do komfortwoej pracy)?

- podobno niska wydajnosc w grach ?? Czy to prawda ze .po przesiadce z 98 czy me, wydajnsoc spada o kilka klatek w grach ( w 3dmarku 500-1000punktow) ??_

nie bedziesz chyba wmawial ze xp ma gorsze wspomaganie producentow (sterowniki) niz 2k ....;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phil racja !!!

zagłowe sie złapałem jak zoabzcylem ze Hebndel napisał ze xp Tez dosyc wysoka stabilnosc !.... Boze czytasz to i niegrzmisz. WIn 2000 jest najardziej stabiollnym systemem z windowsow ! to niepodlega dyskusji.

POnadto jak na 2000 nipojdzie jakaś gra to na 95% w xp tez nie ruszy. WIn 2k i xp maja bardzo zbilzona wydaajnosc, faktem jest ze oba są szybsze od wina 98.

Proponuje zainstalwoac wina 2000 sp1 dodatkowo win98.

jak komuś zalezy na cukierkowatym kolorowym pulpicie to niech zainstaluje windows blinds i juz.

 

w wakacje mialem wina 98, me xp i 2000 w tym 98 2 razy me 1 raz xp tez 1 raz na koncu wina 2000. robilem testy w 3d markku w q3 oraz w innych grach i programach. i tak:

Xp i win 2000 wudajnosc niemal identyczna, win 98 troszeczke z tyłu.

 

stabilnosc win 98 jeszbczebardziej z tyłu. zauwazalnie wiecej razy zawiesil sie lub posypał win xp.

XP ma jedną sporą wade, zapycha sie,, po zainstalowaniu sterow i programuw uruchamia sie 2 razy dluzej niz zaraz po instalacji, po dlugiej pracy bez reseu system zamula sie, wolno chodzi, dysk czesto pracuje... w winie 2000 tego niema, uruchamia sie zawsze tylesamo czasu i wogle si eniemuli.

oczywisie trzeba miec minimum 256 ramu jezeli ma byc mowa o kkomforcie pracy, a z 512 to juz jest poptostu super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RS.

 

Gadanie o "muleniu" XP-ka jest typowe dla ludzie ze słabym sprzętem (dziwi mnie więc twoja wypowiedź :lol:). Jakoś nie zauważyłem utrudnień na swoim (nawet teraz - z 256 RAMu). Wystraczy mieć min. 512 i wyłączyć plik stronnicowania - dysk śpi jak zabity i uruchamia się tylko by wczytać aplikację. A co do szybkości otwierania - win2000 nigdy nie otwierał się szybciej od XP (nawet rocznego :lol:) - chyba, że ze stanu hibernacji :wink:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukalem najwydajniejszego systemu to mialem wtedy jezscze 256 mb ram. i z włączoną luna itp, po 3 dniach bez resetu, jak uruchamiałem jakąś aplikacje to dysk pracował pracował i z opuźnieneim sie otwierało wszytko.

Win 2000 niema takiej wady, niedogodności

 

ogolnie mowiac to

 

1 win xp i 2000 mają niemal identyczna "listę" aplikacji z ktorymi niedziałają

2. wydajnosc jest na abrdzo zblizonym poziomie, niema sensu na klotnie

3. windows 2000 jest stabilniejsyz od windowsa xp, to niepodlega dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie kazdy coinnego nakompie robi dl ajednych leprzy jest win2k dla innych xp, porob testy na jednym i drogim zobacz na ktorym sie lepiej pracuje i zostan przy wybranym i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzialalem na 2k i XP Pro. Nie ma zadnego spadku wydajnosci, XP wczytuje sie znacznie szybciej niz pozostale Windowsy (nawet 98 !!), dla mnie XP jest po prostu lepszy. Swoja droga zauwazylem ze nikt nie bierze pod uwage ceny systemow, a przeciez sa dosyc drogie :wink: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XP i wcale się z tego nie cieszę. 1, nie mogę wrzucić SP1 bo mi się o seriala pluje. 2, wcale nie postrzegam go jako specjalnie stabilnego. 3, ten kolorowy interfejs mnie dobija poprostu. Trza chyba 3 dni poświęcić na wywalanie niepotrzebnych pierdół dla gospodyń domowych. 4, Na sterach 30.82 mam dokładnie taką samą wydajność jak na 98, mierzoną FPS w grach i 3D markiem, różnica chyba 8 punktów... Podsumowując, gdyby nie to, że już się poinstalowałem z duperelami, wróciłbym do 2K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam XP i wcale się z tego nie cieszę. 1, nie mogę wrzucić SP1 bo mi się o seriala pluje. 2, wcale nie postrzegam go jako specjalnie stabilnego. 3, ten kolorowy interfejs mnie dobija poprostu. Trza chyba 3 dni poświęcić na wywalanie niepotrzebnych pierdół dla gospodyń domowych. 4, Na sterach 30.82 mam dokładnie taką samą wydajność jak na 98, mierzoną FPS w grach i 3D markiem, różnica chyba 8 punktów... Podsumowując, gdyby nie to, że już się poinstalowałem z duperelami, wróciłbym do 2K.

1. trzeba troche 'pokombinowac' :P

2. a co jest stabilne sposrod popularnych systemow oprocz linuxa ?

3. jak ci to 3 dni zajmuje to gratuluje ;] , bo mi godzine

4. czyli wiecej niz w 2k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pytanie, gdzie w w2k jest msconfig :-) i jakim programem go zoptymalizowac ? w ogole powienienem cos ustawic gdzise zeby wydajniej chodzil ?? Jesli chodzi o ladowanie to trwa to troche duzej niz w me czy 98se , a i jeszcze pytanie czy moge tak zrobic zeby na poczatku nie bylo tegookna z haslem ?? (naarziew zrobilem, tak zeby zapamietal haslo, ) A z grami zara zobacze, czy powinienenm instalowac gry na nowo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby logować się beż hasła należy w panelu strowania/ użytkownicy i hasła w zakładce użyytkownicy odznaczyć "Aby użytkować tego komputera..." A jeżeli chodzi o system to poleca win 2000 i oczywiście SP3 gdziś go znajdziesz napewno na sieci Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...