Skocz do zawartości
Gość Pioorek

Goląbki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

Wlasnie starsza zrobila golabki. Kto lubi? :> Mieszkam nie daleko gorzowa wlkp. wpaadac na wyzerke poki sa ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołąbeczki są zajebe, tylko muszą być bez ryżu ;] Moja mama robi zajebiste gołąbeczki! ;] Mniam, jak zrobi to zapraszam! Ziemniaczki polane sosikiem pomidorowym i gołąbeczki ;] Mniaaaaaam ;];]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gołąbeczki są zajebe, tylko muszą być bez ryżu ;] Moja mama robi zajebiste gołąbeczki! ;] Mniam, jak zrobi to zapraszam! Ziemniaczki polane sosikiem pomidorowym i gołąbeczki ;] Mniaaaaaam ;];]

Taaaak, golabeczki z tluczonymi kartofelkami polane sosikiem, mniam... :rolleyes: Jednak teraz mam wieksza ochote na placki ziemniaczane, takie chrupiace. Jak bede na Swieta w domu to sobie zamowie :D

 

Kurde, glodny jestem. Ide chyba na chinska zupke :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gołąbeczki są całkiem całkiem

u mnie występują w wielu wersjach:

 

wersje do ziemniaczków

- bez niczego - w sensie w środku mielone + kapustka - w sosie własnym - lubie średnio

- w sosie pomidorowym - nic dodać nic ująć - rewelacja.

 

wersje samodzielne danie

- z ryżem w sosie pomidorowym - srednio mi smakują - robione przez rodzinę mojej lepszej połówki, ale i tak stawiam je na drugim miescu.

 

Najgorsze jest to, że gołąbeczki, jak gulasz, nie pasują do frytek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sensej17

nie tykam ogolnie nic co z kapucha duszona

jak znajde to podam tobie przepis na golabki bez kapusty, ktore z wygladu przypominaja kotlety, a sa o wiele lepsze od zwyklych golabkow! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

No i mi narobiliscie smaku... Zapyta ktos jakas kobiete o przepis, bo moja malzonka niestety nie umie robic golabkow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Rocca

No i mi narobiliscie smaku... Zapyta ktos jakas kobiete o przepis, bo moja malzonka niestety nie umie robic golabkow :(

 

GOŁĄBKI WE WŁOSKIEJ KAPUŚCIE

 

Przepis na 15-17 małych gołąbków:

 

 

1 włoska kapusta, 1 szklanka ryżu, 1/2 kg mielonego mięsa (najlepsze: łopatka + podgardle), 1 cebula, 1 łyżka oliwy, 1/2 l wody, po 1 bulionie w kostce o smaku wołowym i grzybowym, sól, pieprz.

Ryż ugotować na sypko, ostudzić. Mięso zmielić. Cebulę zeszklić na oliwie. Wszystko razem dobrze wymieszać, doprawić solą i pieprzem. Z kapusty wyciąć kłąb, oddzielić pojedyncze liście, usunąć częściowo gruby środkowy nerw, zblanszować.

Na dnie rondla ułożyć kilka liści kapusty (najlepiej takich, które nie nadają się do zawinięcia farszu tzn. są za duże lub za małe). W zblanszowane liściu kłaść łyżkę farszu, zawijać boki liścia do środka i zwijać w rulonik, podobnie jak zawija się paszteciki z naleśników. Układać gołąbki w rondlu, najlepiej w jednej warstwie. Zagotować 1/2 l wody, rozpuścić w niej kostki bulionowe i wlać do gołąbków.

Rondel przykryć, wstawić do nagrzanego piekarnika na 30-40 minut. Włoska kapusta jest delikatniejsza od cukrowej, a poza tym gołąbki są mniejsze i dlatego potrzeba mniej czasu na upieczenie.

Można podawać z sosem pomidorowym lub pieczarkowym.

Edytowane przez Rocca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz raczej ziemniaki faszerowane, a nie golabki. W golabkach kapusta musi byc i basta! :D

Nie bedziemy się sprzeczać o głupie gołabki :wink: ale w każdym regionie inaczej są przyrządzane B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziemy się sprzeczać o głupie gołabki :wink: ale w każdym regionie inaczej są przyrządzane B)

Ano racja nie ma co sie klocic i nawet takiego zamiaru nie mialem ;).

U mnie w chacie przewaznie sa robione z ryzem i je sie tylko z sosikiem bez zbednych dodatkow w postaci ziemniakow czy czegos innego. Zazwyczaj jest duza ilosc ich robiona wiec przez trzy dni moje menu wyglada tak: na sniadanie, obiad i kolacje golabki :lol:.

Kiedys mialem okazje skosztowac golabkow w sosie koperkowym i tez byly niezle ;).

Trzeba jakis fan club "golabkozercow" zalozyc :D.

 

BTW polecam papryke faszerowana. Dla mnie istny wypas ;).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja się zapisuję do tego fanklubu. :-P

<skromny>A najbardziej to mi smakują gołąbki "made by Sikor". </skromny>

Ostatnio mi wyszło 31 sztuk. Właśnie kończymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...