Jump to content
stawec

Procek/grafika/płyta Główna

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym zapytać się o Waszą radę przy wyborze nowego sprzętu. Mam do dyspozycji ok. 1700zł na płytę główną, grafikę i procka.

Zastanawiałem się na AMD 64 3200+ s.939

Co o nim sądzicie i jakie pozostałe komponenty proponujecie?!

Ja bym Ci polecał jakiegoś Pentiuma 4 z płytą ASUSa i grafą nVidii. Za tę kwotę polecam :

- Pentium 4 2,4 Ghz Northwood (mniej się grzeje od Presscota {o 10c} i podkręcisz do 2,8 lub 3,0 Ghz)

- ASUS P4P800 lub P4PE - świetne płyty do overclockingu i wspaniałe zgranie z Northwoodami

- Leadtek Ge force FX 5700 TDH

Wszystko oczywiście jest na socket'cie 478 i AGP.

Kupując ten zestaw na Allegro (tam jest najtaniej) spokojnie zmieścisz się w 1700zł a przy doświadczeniu w allegro nawet coś Ci powinnio zostać :) Każdy z tych podzespołów mam (oprócz P4P800 ale widziałem) i polecam gorąco !

ASUS, INTEL and nVIDIA RULES :D

Edited by v.e.n.o.m

Ok, jak się STAWEC'owi uda znależć taką grafę za rozsądną cene to tak.

Producent płyty 3x tak ;)

Typ płyty (pod AMD) błeeeeeeeee

Proc błeeeeeeeeeee

CO WY WSZYSCY WIDZICIE W 64 BITACH ?! JAK WEJDĄ APLIKACJE 64 BIT TO TE PROCE MOGĄ OKAZAĆ SIĘ ZA SŁABE !! CZY NIE WIDZICIE ŻE TO JEST TYLKO CHWYT MARKETINGOWY ??? OK, W 32 BITACH TROCHE LEPIEJ ALE 64 BĘDĄ ZA SŁABE !!! POMYŚLCIE !! 64 BITY WARTO KUPIĆ JAK BĘDZIE DUŻO APLIKACJI NA 64 I WTEDY WSZYSTKIE PROCE 64 BĘDĄ TANIEĆ. LUDZIE MYŚLCIE !!

ekhm:

ad.1 w apollo ten gf jest za 750zł, najtaniej w sklepach idzie za 745zł, a z 5700 nie ma go co porównywać bo parę klas między nimi.

ad.2 płyta posiadają bdb opinię, jedna z najtańszy z n-force 4 ultra

za tę cene najwyżej jeszcze DFI Infinity na N-force 4 non-ultra

ad.3 Proc tani a w porównaniu z P4 2.4ghz o wiele wydajniejszy, szczególnie jeżeli chodzi o gry, a zapewne stewec głównie to na komputerze robi (poza netem, słuchaniem muzy, oglądaniem filmów itd. bez używania aplikacji biurowych/profesjonalnych)

nie napisał do czego ma służyć komp.

proca nie polecam tylko dlatego że ma 64bity, pozatym chciałbym przypomnieć że AMD ma teraz tylko procki 64bitowe (poza s.A i sempronami ale to nie ta kategoria) polecam przeczytać to:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=124&action=all

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=145&action=all

pozatym części mieszczą się w ok 1700zł

venom w jakim Ty swiecie zyjesz ?

polecasz mu grafe 5700...no ok ale nie przy takiej kasie jaka ma do wydania to bezsens

w venice nie chodzi glownie o te 64 bity, tylko o to ze to venice, imo ten p4 2.4 nie umywa sie do tego amd

jestem w pelni za 'zestawem' ktory napisal serwal

OK, z grafą to może przesadziłem jak na kwotę którąma wydać :D MACIE RACJĘ :)

Ale to że AMD'k jest wydajniejszy to bym nie powiedział. Napiszę krótko :

Wielu ludzi uważa że AMD jest do gier a Intel dla bardziej wymagających.

1. Chcesz grać - bierz AMD

2. Wymagasz od proca czegoś więcej - hehehe INTEL !!! YEAH !

Edited by v.e.n.o.m

wielu luzdzi uważa że intel jest do wymagających... aplikacji typu do pojektowania 3d itp.

wielu ludzi z tego co czytam wymaga więcej od AMD i to dostaje, , taki a64 z 1.8ghz idzie na 2.4ghz spokojnie na chłodzeniu za 70zł, a wartości 2.6-2.7ghz to normalka też.

Jak dla mnie to tylko AMD ... B)

Dla ciebie AMD no a dla mnie to INTEL :D Sam mam P4 ( podpis ) , i poruwnywalem go z AMD 2000xp kolegi z Sempronem 2500 brata no i niema co zabardzo co poruwnywac hehe :D :oops: AMD: Sluchalismy muzyki , na gg klikalismy , przegladalismy strony www i czasami takiego muła lapie ze to szok :( Ja na swoim p4 czasami slucham nuty , nagrywam plyty klikam na gg i przegladam strony www a w tle jeszcze chodzi e-mule ktory tez troche ramu i procka ciagnie i naprawde komp sie niemuli ( no moze czasami ale to jest wina malej ilosci ramu w moim przypadku 256 :( )

Mam dwa kompy na Intelu jeden ma ponad5lat drugi ma ponad rok i zaden ani razu sie niepopsol niebyl w naprawie , niewymienialem zadnej czasci i nadal chodza :)

Dla ciebie AMD no a dla mnie to INTEL :D Sam mam P4 ( podpis ) , i poruwnywalem go z AMD 2000xp kolegi z Sempronem 2500 brata no i niema co zabardzo co poruwnywac hehe :D :oops: AMD: Sluchalismy muzyki , na gg klikalismy , przegladalismy strony www i czasami takiego muła lapie ze to szok :( Ja na swoim p4 czasami slucham nuty , nagrywam plyty klikam na gg i przegladam strony www a w tle jeszcze chodzi e-mule ktory tez troche ramu i procka ciagnie i naprawde komp sie niemuli ( no moze czasami ale to jest wina malej ilosci ramu w moim przypadku 256 :( )

Mam dwa kompy na Intelu jeden ma ponad5lat drugi ma ponad rok i zaden ani razu sie niepopsol niebyl w naprawie , niewymienialem zadnej czasci i nadal chodza :)

Ja tesh na moim sprzecie slucham muzy, sciagam cosik, przegladam www, wypalam plytki lub skanuje dysk kilkoma programami, klikam na gg + kilka programow w tray'u ... I nie mam zwisuw ... Jedyne co moge powiedziec to to, ze stary dysk (IBM 40 GB) byl chyba ciut szybszy od mojej obecnej Barracudy ... :P:P Edited by GaShKaS

Dziękuje za wcześniejsze wypowiedzi. Ja jednak pozostane przy AMD64. Mam tylko dylemat między s.939 a s.754. Mam nadzieję, że 3200+ nadaje się do kręcenia. Co do płyty glównej to poszukuje NForce 4. Marka i model... hmm... Czekam na wasze sugestie. Co do grafiki, może Pci-e: Gigabyte 6600GT 128MB (128bit lub

PCI-E POWER RADEON X800 GT 256MB GDDR3 BOX 1.6 ns

SAPPHIRE RADEON X800 GTO 256MB DDR3 HDTV DVI BOX

??!!

Komputer ma służyć rozrywce. Głównie gry... FEAR, Doomik, B&W2, Quake IV...

Ja bym na jego miejscu bral jakiegos P4. AMD sa dobre i tanie ale ja juz przestalem wierzyc w to ze AMD jest lepszy od Intela moja kuzynka kupila zestaw identyczny jak moj tylko ze plyte ma pod intela nie wiem dokladnie jaka i P4 2,66Ghz i lepiej jej girki chodz niz u mnie chociaz ja mam o 1024 Mb ram wiecej i jeszcze procesor do tego podkrecony :(:(

Ja bym na jego miejscu bral jakiegos P4. AMD sa dobre i tanie ale ja juz przestalem wierzyc w to ze AMD jest lepszy od Intela moja kuzynka kupila zestaw identyczny jak moj tylko ze plyte ma pod intela nie wiem dokladnie jaka i P4 2,66Ghz i lepiej jej girki chodz niz u mnie chociaz ja mam o 1024 Mb ram wiecej i jeszcze procesor do tego podkrecony :(:(

Też tak uważam, ale STAWEC uparł się na AMD..... życzę mu jak najlepiej ale myślę że z czasem będzie żałował tej decyzji. A motherboard to powtarzam ASUS :)

Komputer ma służyć rozrywce. Głównie gry... FEAR, Doomik, B&W2, Quake IV...

Jak na te dwie OpenGL'owe pozycje to bardziej nVidie...

1700zł ja widze tak:

-AMD Athlon 64 2800+ BOX

-Asus K8N-E Deluxe

-Gainward PowerPack! Ultra/1960 XP GS 128MB DDR

(to bym sobie poskladał)

ja bym proponował pentium 4 3,0Ghz z HT 2,0 mb na s 775, płyte asusa albo gigabyte z pci-ex16, 8.1 dzwięk pamięć DDR i DDR 2, SATA i SATA II socket 775 chipset intel i915 do tego wziąl bym GeForca 6600Gt Gigabyte, a płyte główną wziął bym pod SLI w przyszłości będziesz mógł dokupić jeszcze jedną katrę i będzie Git

ja bym proponował pentium 4 3,0Ghz z HT 2,0 mb na s 775, płyte asusa albo gigabyte z pci-ex16, 8.1 dzwięk pamięć DDR i DDR 2, SATA i SATA II socket 775 chipset intel i915 do tego wziąl bym GeForca 6600Gt Gigabyte, a płyte główną wziął bym pod SLI w przyszłości będziesz mógł dokupić jeszcze jedną katrę i będzie Git

Super nareszcie jakiś gość który też lubi Intel'a (Intel rules). Mogę powiedzieć jedno BRAWO BRAWO i jeszcze raz BRAWO. A co do Abit'a - dobre płyty ale gorsze od ASUS'a :)