Skocz do zawartości
wilczek

Operation Flashpoint

Rekomendowane odpowiedzi

Wiam

Ehh panowie-ja we flashpointa grałem na Quadro DCC(GF3Ti 500 240/520)+Athlon 1.700+i śmigała ,że aż miło.W wersje Platinium grałem na GF4Ti 300/575 +A.XP 2400+ ,z FSAA x2 i ...nieżle,a w zasadzie swietnie.Problem może leżeć po stronie sterowników NV,i na stery bym stawiał.

Jak słusznie ktos zauważył,NIE MA sprzętu który by pociągnął Resistance na full detalach(max.zasięg widoczności).Jest to po czesci wina starego silnika (nie korzysta z shaderów).

Co do Realizmu -bylem w armii(w kawalerii powietrznej),poza tym troche interesuję się wojskiem ,i wiem jedno-Flashpoint,obok Americas Army to najbardziej realistyczne obecnie gry.BF2 to kupa śmiechu-jesli chodzi o realizm.Nie chce mi się przytaczać szczegółów,ale jak temat się rozwinie to może coś naskrobie.Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedzialem ze gra jest tragiczna? Nie. Gra mi sie podoba tylko pisze co mi sie rzucilo w oczy przy pierwszym kontakcie :] ja w gierki gram od dobrych 10 lat (mialem Commodore 64 przez jakies pierwsze 2 lata :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezbronny, naturalnie, że jest. W 1280x1024 przy max. zasięgu i innych suwakach do oporu w prawo framerate jest stabliny i wysoki. Sprzętu, by "pociągnąć" tę świetną pozycję na maxa nie było w dniu jej premiery, ale aktualne konfiguracje radzą sobie z nią bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezbronny, naturalnie, że jest. W 1280x1024 przy max. zasięgu i innych suwakach do oporu w prawo framerate jest stabliny i wysoki. Sprzętu, by "pociągnąć" tę świetną pozycję na maxa nie było w dniu jej premiery, ale aktualne konfiguracje radzą sobie z nią bezproblemowo.

1735330[/snapback]

Spojrzałem na sygnaturkę...i już wiem ,że jest :D ale zuważ ,że gra wymaga wysokiego zegara CPU -na zwykłym Athlonie (bez OC) xxx+ juz nie jest tak różowo.Z drugiej strony,dzisiejsze potworki graficzne to co innego.

Ale mam dla Ciebie inne wyzwanie:Lock ON Modern Air Combat-upieram się że powyżej 33FPS to nie wyjdziesz-a może się mylę? :D

A z aktualnymi configuracjami jestem na bieżąco(od czasów zx spectrum zresztą),po prostu rzadko gram(a we Flasha to już bardzo dawno).Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie odpowiada jakośc grafiki to polecam zainteresować się dodatkami ze strony:http://www.ofp.bmj.pl Co lepsze potrafią zupełnie zmienić grę!

Szczególnie polecam serię: FFUR - mój faworyt "desert": http://www.ofp.bmj.pl/phpnews/images/ffurdesertmod.jpg

Jest jednak problem... aby się mozliwością instalacji większości dodatków należy mieć również zainstalowany dodatek "Resistance", ale na szczęście to nie aż taki problem, bo to zaledwie 20zł - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=70536213

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w CD-Action (3.11 za 15 PLN) jest OFP gold + Richard Burns Rally -> pełne wersje + wiele innych rzeczy.

Edit:

Niestety gold = tylko Cold War Crisis :(

Ale rga wymiata. Przetestowałem najpierw COD 2 (demko) a później zainstalowałem OFP i powiem szczerze, że OFP lepiej wypadł :)

Tylko dlaczego nikt w to nie gra? :(

Edytowane przez Yeti666_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rga wymiata. Przetestowałem najpierw COD 2 (demko) a później zainstalowałem OFP i powiem szczerze, że OFP lepiej wypadł :)

Tylko dlaczego nikt w to nie gra? :(

1736792[/snapback]

Wiesz , Flashpoint jest specyficzny i co tu dużo gadać dość trudny.W zasadzie po wyłączeniu wszystkich ułatwień,mógłby służyć jako wojskowy trenażer(zresztą w jakiejś armii jest w do tego wykorzystywany,ale już nie pamiętam w której).Nie każdemu odpowiada tryb "nagła smierć" po "spotkaniu" kuli przeciwnika, i zakończenie misji-lepiej mieć pasek energii i apteczke "za rogiem".A w Resistance jest przecież jeszcze trudniej.Wielu ludzi w to gra,ale nie w sieci,gra dla w trybie pojedyńczego gracza jest przecież całkiem przyjemna,ja szczerze powiedziawszy nigdy nie odczułem jakiejś szczególnej chęci do gry on-line.Pobawilem się edytorem,sciągałem dodatki(pojazdy itp.) i tyle.A COD 2 ?Mnie klimaty II w.ś. nie odpawiadają za bardzo,ile razy można lądować w Normandii ?Counter-Strike?Dobry trening przed AmericasArmy-takie jakby przedszkole.BF2 ?Efektowny i nawet niezły, ale dla tych którzy liczą na realizm,zbyt arcadowy i drażniący swoimi uproszczeniami.Niedługo(?) będzie Flashpoint 2-zobaczymy co zaoferuje.A Flashpoint to klasyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby klasyka, ale mnie nie urzekła zbytnio. Wszyscy mówią tyle o tym realiźmie, ale w "dzisiejszych" grach też masz 1 srzał w główkę i po kliencie (Americas Army). A to - jak auto wjeżdża na trawę i spowalnia to coś dziwnego.

OFP nie jest ideałem :( Jakiegoś przesadnego realizmu się niestety nie doszukałem, może dlatego, że to był CWC. Chociaż wątpię, aby dużo zmienili w Resistance. I znów powrót do AA :)

Chyba jeszcze sprawdzę Vietcong 2, bo w demko grałem dawno a pamiętam, że nie było złe (pod względem realizmu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby klasyka, ale mnie nie urzekła zbytnio. Wszyscy mówią tyle o tym realiźmie, ale w "dzisiejszych" grach też masz 1 srzał w główkę i po kliencie (Americas Army). A to - jak auto wjeżdża na trawę i spowalnia to coś dziwnego.

OFP nie jest ideałem

Chyba jeszcze sprawdzę Vietcong 2, bo w demko grałem dawno a pamiętam, że nie było złe (pod względem realizmu).

1737921[/snapback]

Realizm,to nie tylko jeden strzał i po kliencie-bo to jest w wielu grach(np.CS).A zwalnianie pojazdów-raczej błąd.Generalnie chodzi o pokazanie,jak to w rzeczywistości jest jak np. wróg ma przewagę liczebną,co znaczy szybki ,niespodziewany rajd czołgów wroga,ile znaczy wsparcie powietrzne,i co tak naprawdę można zdziałać w pojedynkę(bo w rzeczywistości nic), gdyby twórcy posunęli się jeszcze dalej-nie dało by się już grać.Podobnie jest już w Battelfield. Ja we OF/Resistance grałem dawno(i już nie gram),w Resistance jest polepszona grafika,fizyka,AI-także nie wygląda jeszcze żle-nawet jak na dzisiejsze czasy.Co do AmericasArmy-to jest realizm przez duże R,dopracowanych jest wiele szczegółow, które przeciętnemu graczowi umykają np.zbaczanie na prawo pocisku z granatnika,sposób przeładowywania broni i wiele innych.Zresztą Secret Service-służba ochrony Białego Domu,używa tej gry -pomocniczo-do treningów ,oczywiście w zmienionej formie.AA i Flashpoint,to dwie różne gry,róznie rozkładają akcenty realizmu.Natomiast wszelkie serie battelfield-są efektowne ale NIErealistyczne,choć wiele elementów jest dobrze /wiernie oddanych, a wiele innych jest -z nawet dobrym skutkiem- skopiowanych z AA i OF.Byłem w armii-nastrzelałem się(o dziwo) z wielu rodzajów broni(aż sam nie moglem uwierzyć),nabiegałem,i mam porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to:

EA robi gry kolorowe, zachęcające do gry szczególnie 11 latków, którzy naciągają swoich rodziców na kupno orginału. Nie chodzi w tych grach o jakieś ambitne cele, czy stworzenie czegoś specyficznego, ale chodzi o zarobienie jak najwiecej kasy na "frajerach" którzy kupują produkty EA, bo się po screenach zachwycili, a po najwyżej miesiącu może dwóch wyrzucą grę.

 

Realistykę w grach komputerowych można różnie postrzegać (że w colinie nie odrzuca broni jak w ghost reconie). Narazie nie ma idealnie realistycznej gry i takiej chyba niebędzie przez następne 150 lat, choć wtedy to już nie będzie gra.

 

Obecnie dla mnie grami przedstawiającymi dobrze realistykę (jeżeli chodzi o fpp) są:

1. America's Army - trochę w to grałem, lecz przestałem znosić jej wymagania i masę bugów, oraz źle zoptymilizowany kod.

2. Ghost Recon - dopiero ją poznaję, ale chyba przedstawia dobrą wizję walki w 2k8 roku.

3. Operation Flashpoint + Resistance + Mody - przedstawiają dużo, trudno powiedzieć, ale gdyby poskładać mody aby środowisko gry było by najrealistyczniejsze, to nieralistyczne zostanie tylko to że krajobraz jest grafiką i fizyka nie jest najwyższych lotów. Ale ta gra ma przedstawiać nie jak się upada po strzale w łeb, czy jak się 2 humvee odbijają, bo to nie jest ważne na polu walki.

4. Rainbow Six, ale tylko na singlu.

 

Jeżeli o czymś zapomniałem to dopisze bo już czasu nie mam.

 

Dodam jeszcze tyle, że CS nie jest ani trochę realistyczny, to swojego rodzaju q1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że nie będe grał w OFP2. Dlaczego? A dlatego, że za duże wymagania sprzętowe stwarzają zmniejszenie liczby fps'ów i inne bebechy, pozatym w ofp nie chodzi o grafę. Więc wolałbym ulepszanie ofp. I ble ble ble....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie pewien, że nie będe grał w OFP2. Dlaczego? A dlatego, że za duże wymagania sprzętowe stwarzają zmniejszenie liczby fps'ów i inne bebechy, pozatym w ofp nie chodzi o grafę. Więc wolałbym ulepszanie ofp. I ble ble ble....

Co Ty gadasz stary, cofnij te słowa :P bo będziesz grał na bank :> Ta gra będzie tak samo genialna jak stary OFP, a nawet bardziej bo silnik będzie na więcej pozwalał...

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E... ale pewnie mój sprzęt nie uciągnie powyżej 30 klatek na sekunde. A jeżeli tą gre robią prawie ci sami ludzie z prawie takimi samymi ambicjami i z takim samym zapałem co przy OFP to uważam, że ta gra przebije swoją genialnością i innowacją swoje czasy, jak to zrobiło OFP. A btw EA sux. Pozatym gdyby jeszcze mogli zoptymalizować kod gry to bym się cieszył. Podobno q2 na amidze czy komodorcu odpalili, mogło by być tak samo z OFP2, ale komu się chce... zeby producenci sprzetu nie zarabiali jeszcze, ehh... szkoda... jak wygram 6 mld to zaprosze kolesi co się na tym znają i niech zoptymalizują niektóre, lub choć jedną gre... i dostaną kase, a jak wygram następną kase to zainwestuje w coś co będzie takim optymalizacją pomagało.

 

Zazwyczaj w grach takich jak ofp chce: miec zasięg widzenia jak największy i to wszystko. Reszta może być obcięta.

 

Aha... jak to jest, gdy używa się wersji OFP(1) po necie kupionej na allegro czy jakiejś innej z drugiej ręki, oczywiście orginał. Nie ma żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xionc

Obecnie jak chcesz grać po necie to musisz mieć dodatek Resistance, podobnie jest zresztą z dodatkami i wszelkiej maści modami.

 

Z Allegro, czy nie z Allegro to wszystko zależy od sprzedającego i jego uczciwości względem Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster

Wiem co i jak na necie, nie raz grałem. Coopy i nie coopy...

 

Chodzi mi tylko czy kupno orginału z allegro, używanego, ale orginalnego może się wiązać z tym, że będą problemy. Może jakoś się jednorazowo rejestruje cdkey czy coś w tym stylu, lub jakoś jest zakładane konto na key'a (w co wątpie).

 

W skrócie: Czy jak kupie używany orginał to będzie on dla mnie jakby nie używanym orginałem prosto z empiku? Czy będe grał sobie na nim normalnie tak jak na wersji ze sklepu? o to tylko chodzi. Pozatym raczej nie kupię na allegro wersji przepalanej na płytkę i do tego pirata, postaram się o to zadbać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie rozumiem, niektóre osoby dopiero teraz poznają OFP! Niektóre nawet nie wiedziały o jego istnieniu, strrrrraszna rzecz. A jest w czołówce jeśli chodzi o realizm przedstawienia pola walki. Tutaj czujesz, jakbyś naprawdę był tym żołnierzem, brał udział w wojnie. Eh... stare, dobre czasy kiedy grało się w OFP...Wielu osobom nie podoba się właśnie ten realizm, że nie jest takie jak gierki EA, kolorowe, łatwe, szybkie, efektowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashpoint jest zajefajny co jakiś czas instaluje i gram kilka dni :D (mission editor) mam tylko Podstawke i Reed Hammer.

U mnie w rankingu na piewszym mjejscu są OF i GR a co do AA to jest daleko w tyle. (przynajmniej dla mnie)

Teraz czekam na Ghost Recon Advanced Warfighter. (ciekawe czy się doczekam) i oczywiśćie na OF2, jeśli te dwie gry wyjdą to będe zajęty na kilka kolejnych lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ktoś z was w misje sp?

ostatnia misja Battlefields ktoś ukończył?

jakieś taktyki? jak jestem koło dowódcy przy zasiekach to po kolei wszystkich wybijają i mnie też...

Solucja OF: http://www.ofp.imro.pl/index.php?page=solucja11

Solucja OF: Resistance: http://www.ofp.imro.pl/index.php?page=solucja2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...