Skocz do zawartości
MeWho

Megabajt 350w

Rekomendowane odpowiedzi

miałem megabajta350W ale zmieniłem bo na konfigu 250W max zaczął buczeć i piszczeć u kolesia na konfigu 150W chodzi ładnie. Ale do sedna Mewho ma racje z zasilaczami panuje jakaś psychoza. W prawie kazdym poscie o problemie ze sprzetem lub oprogramowaniem mozna znaleźć ZMIEŃ ZASIŁKE. bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: mewho żal mi Ciebie i twojego sprzętu :lol:

 

megabajt to pieprzony shit !!! osobiscie spaliłem 2 megabajty 350 wat po tym jak podłączyłem jednego halogena 12v 100 wat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po prostu zgasły i był smród , do każdego z megabajtów był podpięty również cdrom z uszkodzonym laserem , i w jednym z nich szlak trafił całą płyte główną ( zwęgliła sie płytka przy tranzystorach zasilających silnik krokowy !

 

Śmierć Megabajtom !!! TRacerom !!! Codegenom !! i każdymn innym które ???? hmm są lżejsze niż 45 dag ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

Megabajty itp. sa tak tanie bo nie maja podstawowych zabezpieczen.

 

...

 

bez przesady, mają zabezpieczenia, ale przy uszkodzeniach zasilacza wystarczy krótki impuls i po sprzęcie, to zależy też od tego co się uszkodziło

 

 

 

mogę powiedzieć że zasilacze z '96 miały mocniejsze (i lepsze jakościowo) elementy od tych dzisiejszych (oczywiście nie markowych), konstrukcja w tych zasilaczach nie markowych pozostała bez zmian od czasu zmodyfikowania AT na ATX, stara konstrukcja na ka7500 (tl494), wręcz przestarzała, nic dziwnego że inni producenci już dawno przeszli na inne, lepsze scalaki, podobnie było z obudowami kiedyś stalowe a teraz alu, ledwo się trzymią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego samego megabajta przez 10 miesięcy mój konfig nieco się zmieniał. Nie będę gadał, że to dobry zasilacz bo to shit i szczerze mówiąc boję sie o kompa dlatego na dniach zamawiam Chiefteca... MeWho - Szerokiej drogi... mi się nic jeszcze nie stało ale jak już ktoś napisał wolę wydać teraz 200zł niż potem 2000zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, ja miałem megaszajsa, w ostatniej chwili uratowałem kompa od zgonu. Strasznie buczał, napięcia pływały na +12V, w wyniku zaistniałej sytuacji zmuszony byłem kupić coś innego, jako, że nie było za bardzo kasy mój wybór padł na Feela "350W". I szczerze mówiąc podobny szit jak ten megaszajs. Choć nie pływają napięcia to znowu strasznie zaczyna wyć. Wyczyściłem go ostatnio, przechuhałem, wydmuchałem i dalej jak wył tak czasami zawyje... Boje się, że nie pociagnie za długo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE !!! Są pewne osoby , które patrzą na pewne sprawy inaczej (nie chodzi mi o gejów ) .

"Po co wydawać 200 zł na zasilacz jak ten jest dobry i działa ?? Oni się nie znają ,co mają arty wspólnego do mojej zasiłki (ma taką fajną kolorową naklejkę 350 W ) " itp.

 

Ja miałem TRACER 500 W .... (inaczej Megabajt ) do ok. 200 W podawał ja należy pow. napięcia spadały i tak 12,0V było 11,20V z zamiast 5V-4,71 (miernik metex)

Procek się nie dał podkręcić więcej niż o pare MHz. Wywaliłem go ....

Teraz A64 3200+ śmiga na 2600 MHz (ale to na pewno nie zasługa nowego zasilacza TOPOWER 420 NF - to przypadek ...)

 

KONKLUZJA :

JAk ktoś ma Megabajta lub podobny "zasilacz" i po przeczytaniu na ten temat na różnych forach dalej twierdzi że jest dobry . No cóż niech tak myśli . Może zmieni zdanie ...

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś megabajta 350wat, po miesiącu jak wymieniłem na niego oraz zmieniłem procka na athlona XP 2000+, płytę ECS L7VTA oraz grafe na r9200, a takze ramu zabrał za sobą do grobu procka oraz płyte. Po przebojach w sklepie zwanym Proline zgodzili mi się wymienili mi płyte która okazała się uszkodzona!, oraz wymianie zasilacza (o dziwo niby sprawnego, również megashit 350w - ale jakiś wymiarowo mniejszy :P). Po tym zmieniłem po jakimś czasie tą rąbniętą płytę na Asusa którego teraz zresztą teraz mam i od tego czasu wszystko pięknie chodziło aż pół roku temu zaczeły się samoczynne resety oraz wyłączanie się dysku twardego, na szczęście się w pore opamiętałem i kupiłem modecoma na którym objawy te ustąpiły, dzięki czemu ocaliłem przed utratą zapewne przynajmiej HDD :P

Ogólnie Megabajty oraz różnego typu Codegeny czy Deery polecam osobą które lubią ryzyko wziązanego z ich używaniem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem bardzo dziwną historię z Megabajtem 350:

 

oddali mi kompa do naprawy i okazało się, że zasilacz (Megabajt) padł, więc wymieniłem na mocarza X-Power 300W :lol: (komp to jakiś duron z mx 400) wszystko zaczęło działać.

 

Po jakimś czasie ktoś inny dał mi do naprawy kompa i okazało się także, że codegen padł, więc dla zabawy podłączyłem rzekomo spalonego Megabajta i o dziwo działał :blink:

 

Zmartwychwstanie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianach opisanych w tym wątku http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=165998&view=get wywaliłem z budy megabajta 300 W . Dzisiaj postanowiłem oblukac go ze środka: To co zobaczyłem :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Powybrzuszane kondensatory a z jednego zaczął już wyciekac elektrolit. Zasilacz działa i ma nawet dosyć dobre napięcia , czyli nieżle się maskuje :D . Więc od dłuższego czasu grałem w rosyjską ruletke :D

 

Dzisiaj kumel przyniósł mi też kompa do sprawdzenia- mówił że ma cały czas blue screeny . Megabajt 350W . Napięcia rzędu 11, 3 V , 4,2V , 2,9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy... Czyli jedynie ja jestem "hardkorowcem" jeżdżącym na P4 i Megsie 350 bez widoków na wymianę?

 

Rekordem na mojej zasiłce było 2,9V na 3,3V na R9550@400/600 i procku @ 2,4 podczas grania w NFS:U2 :)

 

Ale nadal działa i chodzi w miarę cicho :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim fanom Megaszita gratuluję odwagi... :). Ile razy na Megabajcie 300 z dumną naklejką PENTIUM4 :D miałem reset bez przyczyny albo dysk pstryknął (rozłączał) i znów reset to juz nawet nie liczyłem... Wiedziałem , ze to wina zasilacza ale nie było mnie stać wiec żyłem w strachu - aż uziberałem na chiefteca 360DF i już nigdy nie kupię Megabajta :D Jak to napisali na benchmark.pl "Unikać jak ognia"

Najbardziej dziwi mnie mój kumpel który ma Athlona 2200+, Geforce 3Ti500, 256DDR - a co 2miesiące kupuje nowy zasilacz :D i niech ktos mu wmówi, ze nie ma kupować takich za 30zł... Jak mu powiedziałem, ze wydałem 200zł na zasilacz to mnie wziął za idiotę - ja czekam tylko aż jego komp się zjara i powiem mu to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o KUR..

ale mnie teraz nastraszyliscie tym MEGABAJTEM, dwa dni temu zajrzalem do obudowy zeby sie przekonac jaki mam zasilacz - kompa mam od roku ale dopiero teraz przyszlo mi do glowy zeby sprawdzic co mnie zasila, i co?

MEGABAJT model mgb350s! reszte sprzetu wybieralm z ze znajomym wiec znam, ale zasilacz to olalem, musze sie przyznac. Mam w takim razie pytanie do bardziej doswiadczonym uzytkownikow i do wyjadaczy w temacie ZASILACZ - na co mam zmienic te tykajaca bombe zegarowa? Na razie nie bylo problemow, ale chce zachowac ten sprzet w calosci.

Oto moja konfiguracja:

CPU: AMD ATHLON XP 3000+ (FSB 400)

MOTHERBOARD: ABIT KV7 (VIA KT600-8237)

RAM: 2X512 KINGSTON CL3 (kvr400x63c3a)

GRAPHICS: Sapphire Radeon 9600xt 128mb\ 128bit AGP (tu bedzie zmiana na cos silniejszego- np na GeForce 6800GT albo Radeon X850 XT PE a wiec bedzie zapotrzebowanie na moc!)

SOUND: SOUNDBLASTER AUDIGY 2ZS

HARDDRIVE: WESTERN DIGITAL CAVIAR WD1600JD-00HBBO SERIAL ATA, 8mb cache. 7200 rpm

POWER SUPPLY: 350 WATT - MEGABAJT - mgb350s atx

WINDOWS XP PROFESSIONAL, SERVICE PACK 2

 

Czekam na Wasze opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie bede skapy jesli chodzi o nowy zasilacz. Jestem w stanie wydac do 400 zlotych, wole jednak kupic nowy, nieuzywany i markowy(wiarygodny). Do sprzetu z drugiej reki podchodze zawsze sceptycznie, a do allegro nie mam po prostu zaufania. Czy w takim razie najlepszym wyjsciem jest www.zenfist.pl?

Dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się wtrącić. Miałem już 3(!) Megabajty 350W i wszystkie się spaliły:| Ponadto nie musialy pracować w stresie...Wreszcie od jakiegoś czasu posiadam markowy zasilacz i chwalę sobie:D Ale to tylko tak na marginesie.

 

RE:SWENOR27 Koniecznie zmień ten zasilacz, jeśli chcesz nową kartę bo on i tak ledwo pewnie wytrzymuje. Ten Topower to świetny zasilacz :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam megabajta 350W i wymieniłem w nim chyba wszystkie części a zasila kilka efektów gitarowych, notorycznie coś w nim pada.

 

 

Wszystkie te megabajty i codegeny są jak bomby zegarowe i wybuchają w najmniej odpowiedznim momęcie,zabierają ze sobą co sie da.

Edytowane przez BeneVaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdym napisze to samo >> Fortron tylko Fortron za ta cene to potega masz nowki za kase zlomu

 

+

>>obciazalnosc ponad norme producenta +50W to malo dla ciebie za rekomendajce i full stable napiecia jak skala nawet przy 85% obciazeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

nie nówki tylko leżaki magazynowe tak na przyszłość

Nowe to one byly 3 lata temu;) poza tym nie wszystkie sa nie uzywane:\

 

wracajac do zasilaczy typu codegen/megabajt to skrece zaraz jakis aparat i zrobie pare fotek wnetrza :lol2: moze chlopak oprzytomnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie tych megabajtów to moge powiedzieć , że to są bomby zegarowe miałem doczynienia z dużą ilością tych zasilaczy i moge powiedzieć , że dwa od nowości były ubite(czyli kontrola jakości jest jak należy :D ) , w każdym megabajcie można znależć inne elementy w jednym mocniejsze a w drugim znacznie słabsze - tabliczka znam. taka sama :D , tracery są o niebo lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co to za firma Seasonic wogóle ? bo chyba nie wiesz jeżeli zadajesz takie pytanie , no ale troche za słaby jest tzn tylko linia 12v(bo linia 5v mało obciążona , procek i karta najwięcej ciągną z 12v) , tutaj masz recenzje tego zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...