Skocz do zawartości
ufoufnal

Laptop Do 11 Tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa do okolo 11 tys zl ktory bylby wyposazony w mocny procesor i jakas najnowsza karte graficzna (najlepiej GF 7800 GTX). Nie ma znaczenia ani waga ani dlugosc pracy. Prosze o pomoc. Komputer bedzie sluzyl glownie do gier wiec to tez prosze wziac pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydac 11k a sprzęt do grania to kup sobie stacjarke lub kosole i do tego co mobilnego do 6-7k- ihmo i wilk syty i owca cała, do stacjonarki wsadzisz sobie 7800gtx a w latopie będziesz miał x700 lub gf6800 - i na jednym i na drugim pograsz (chyba że masz jeszcze większe wymagania, bo w końcu 150 a 160 fps to ogromna różnica :)

Edytowane przez roodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na kompa z podpisu. Jak jestes zainteresowany dawaj na PM.

Jezeli chcesz cos jeszcze lepszego to moge ci zalatwic. Nawet z 7800GTX jezeli jestes w stanie za to zaplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.alibaba.pl/PL/oferta/katalog-no...tsu_siemens/777 polecam tego ... mój kumpel go i ma wymiata .... nie ma gry która by nie poszła ... ii to wiekszosc w na max detalkach .. no i mniej niz 11 tys ... aa jak chcesz wydac wszystko to dokup do niego jeszcze giga ramu i bedziesz miał dwa ... coprawda jeszcze zostanie sporo kasiory ... ale za wiecej nie opłaca sie kupowac. .. booo wieksząsc drozszych nie ma takich parametrów jak ten ;] pozdrawiam ... Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony? Nie warto za duzo za znaczek sony chca zeby zaplacic. Poza tym X700 glownie do grania nie zabardzo.

Alienware rowniez drogi jest, zeklbym ze zdecydowanie za drogi. Della oplaca sie kupic troche starszego z 6800Ultra nowego na ebay od resellerow. Nowy M170 z 7800 prosto od della jest kosmicznie drogi.

Polecam to na co ja chyba sie zdecyduje. Centrino z 7800 dobra matryca(1900x1200) szybki dysk lekki w miare od ktoregokolwiek dystrybutora Clevo. Nie wiem ile funt stoi ale mysle ze sie by zamknelo w okolicy 10k.

Durdzeniowce sa fajne bo w styczniu maja tam wkada FX60 ale tam daja tylko matryce WSXGA i maja problemy z zamontowaniem 7800 (prawdopodobnie dopiero w lutym). No i cena na pewno nie 11k ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj sie. Mowie ze X700 do granie nie zabardzo bo jak kogos stac na wydatek 11k to moze sobie pozwolic na duzo lepsza karte. X700 jest wypasiona karta i do typowego laptopa lepszej sie nie da wlozyc.

Co do sony czy sa tak fajnie zbudowane? Nie wiem mialem do czynienia z dwoma no i nie polecil bym. Tu cos tzeszczy tu sterowniki nie chca sie zainstalowac i tzeba walczyc. Ekran jest zajebisty ale wiekszosc 17" ma jakos tam wersje X-glass i maja pokrycie glossy. Co do della to nie jestem pewien ale chupic M170 nie mozna a czy po przenieseniu sobie gwarancji serwis della z otwartymi rekoma cie przyjmie?

A w niemczech jest alienware i kilku reselerow clevo. Moze i niedlugo w polsce bedzie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobie i tobie i wszystkim tego zycze na swieta.

Ja rowniez dolaczam sie do tych zyczen :D

 

A co do lapikow SONY VAIO - polemizowalbym czy az tyle placi sie za znaczek - wystarczy przejzec zachodnie oferty (czytaj usa) i sam stwierdzisz ze nie odbiegaja one od cen innych producentow.

Glossy - oprocz tego ze w moim lapim masz oglomne katy widzenia, promienie sloneczne padajac na ekran nie przeszkadzaja w pracy to jeszcze szkielko daje lepsze zabezpieczenie matrycy przed mechanicznymi uszkodzeniami.

Czy cos trzeszczy - hmmm - nie zauwazylem.

Sterowniki - ogolnie wszystko sie instaluje bez problemu.

No i design tez jest poadprzecietny.

 

Mam go juz 2 lata i oprocz wymiany INVERTER UNIT (wada fabryczna - no coz nawet najlepszym to sie zdarza - wymienilem go samodzielnie B)), nie ma z nim zadnych problemow, a do tego myslesle ze jeszcze przez roku lub 2 lata bedzie spokjnie obslugiwal nowo wychodzace programy i gierki.

 

Za taka kwote polecam SONY lub wspomniany wczesniej DELL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde moco zastanawiam sie nad Alienware bo ma wiecej mozliwosci konfiguracji a i wlasnie w europie da sie ich servisy znales. Co do Della to mam przykre doswiadczenia jesli chodzi o servis.

Ale jak ktos ma jakies pomysly to mowcie.

No i nie badzmy hipokrytami bo jak ktos powie ze 7800 GTX nie nadaje sie do gier to sorry. X1800 w wersji mobilnej dopiero wejdzie i pewnie tak jak z wersja bedzie przez jakis okres nie dostepny. Nowosc ATI do laptopow szybko nie wejdzie wiec tez odpada a GTX 512 jakos narazie nie wchodzi na segment komp przenosnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Masta_KKIILLAA!!

Nie polecam alienware - straszny serwis dla klienta :( Najgorszy jaki widzialem :( ... Z laptopow do grania to tylko HypersonicPC albo Sager :) ... XPS od della tez jest swietny jednak ostatnio Dell zle stoi na aukcjach i nie ma juz dla niego kuponow :( - jednym slowem, nie olaca sie go teraz kupowac :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

voodoo pc racEj nie sa tacy fajni tak jak alienware drodzy i slaby serwis.

hypersonic warto ale tylko w stanach a sager rowniez ale nie bezposrednio bo ciezko sie z nimi dogadac. najlepiej przez reselera typu pctorque.

dell kolegi Masta fajny sprzet ale standardowo jest z 6800U a doplata do 7800 jest kosmiczna 280 funtow sic. poza tym za szybki dysk i wypalarke dvd tzeba tez doplacic co w takm sprzecie powinno byc standardem. jest za to niesanowicie cichy jak na dtr i ma dobre chlodzenie. no i tylko rok gwaranci i wstandardzie. zastanawialen sie nad kupnem ale dell odpadlv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Masta_KKIILLAA!!

voodoo pc racEj nie sa tacy fajni tak jak alienware drodzy i slaby serwis.

hypersonic warto ale tylko w stanach a sager rowniez ale nie bezposrednio bo ciezko sie z nimi dogadac. najlepiej przez reselera typu pctorque.

dell kolegi Masta fajny sprzet ale standardowo jest z 6800U a doplata do 7800 jest kosmiczna 280 funtow sic. poza tym za szybki dysk i wypalarke dvd tzeba tez doplacic co w takm sprzecie powinno byc standardem. jest za to niesanowicie cichy jak na dtr i ma dobre chlodzenie. no i tylko rok gwaranci i wstandardzie. zastanawialen sie nad kupnem ale dell odpadlv

Pctorque lubie dla Luka i jego notebookforums :D:D ... Jednak Discountlaptops jest tanszy i ma tak samo dobra obsloge :) .... Sager przez restsellera to oczywiste :P ... VoodooPC jest ok ... (poza cena) - nigdy nie slyszlem zlych opini o i ich konfigach :) ... Della sprzedalem ale nie chce mi sie zaktualizowac sygnaturki :D ... Teraz siedze na Mac OS X :D - pozezja :) Edytowane przez Masta_KKIILLAA!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobmy szybkie podsumowanie. Mamy:

 

_Sager - Cena w normie. Dobry sercis ale brak w Europie. Za wiekszosc rzeczy trzeba doplacic. Jako jedyny ma DDR2 667 :)

 

_HyperSonic - Cena jedna z nizszych. Mozliwosc wyboru koloru obudowy i takich bajerow (cena tego jest powalajaca). Duzo rzeczy w standarcie. Brak servisu w Europie.

 

_Alienware - Cena jedna z nizszych. Fajne promocje. Spora o ile nie najwieksza mozliwosc konfiguracji. Slaby servis (pisze to co publikujecie wiec jak ktos by opisal kilka przypadkow to bylbym wdzieczny) ale JEST SERVIS W EUROPIE (nawet blisko bo w Niemczech).

 

_VoodooPC - Bardzo wysokie ceny. Dobry servis. Podobno niezawodny sprzet. Brak servisu w Europie.

 

_WindowPC - Wysoka cena. Brak servisu w Europie. Duza mozliwosc konfiguracji ale za wiele rzeczy trzeba doplacac.

 

 

To narazie chyba wszystko. Piszcie nastepne propozycje. Najlepiej jak servis bylby jednak w Europie.

Jesli cos zle napisalem to poprawcie mnie (Szczegolnie jesli chodzi o servisy w Europie)

A by nie bylo. Pod uwage biore glownie P4 670 lub AMD X2 4800 + oczywiscie GF 7800

Mowie ze jestem raczej zwolennikiem Intela wiec P4 raczej do mnie przemawia (cena tez bardziej do mnie przemawia) a Intel jakos nowosci nie wprowadza ostatnio oprucz tego mobilnego 2 rdzeniowego ale to bedzie znowu wolniejsze od 670 a mi bardziej na wydajnosci zalezy niz na pradzie. Czekam jeszcze do lutego na prezentacje G71 i oswiadczenie czy bedzie on w laptopach i kiedy bo bedzie nowe rzeczy obslugiwala ta grafika. Wie ktos moze kiedy wejda do laptopow procesory 2 rdzeniowe ale z seri 8X0 ??

A jeszcze prosze o porade. Co lepiej wybrac pod wzgledem wydajnosci: 4x 512 RAM czy 2x1024 RAM ? (zakladajac tylko wydajnosc i ze nie bede rozbudowywal).

Edytowane przez ufoufnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam napislaes komputer ma byc do gier. Uwazam za tem ze powinienes jednak rozwazyc centrino. Platforma jest znacznie bardziej wydajna do gier. Z X2 raczej nia skorzystasz bo dopiero UT3 ma w pelni wykorzystywac 2 jadra. Z P4 tez nie bardzo tak naprawde te procesory bija centrino tylko w multitaskingu a jezeli otpalasz tylko gre zadnych winrarow, kodowania itp w tle to nie warto. Poza tym kupujesz Clevo 570 czyli sager 5720 i w biosie masz opcje podkrecania do 15% czyli: 2.26*15%=2.56. A to juz bedzie wydajne w grach uwiez mi. Sam sie chyba zdecyduje na taka opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samedi. Po pierwsze bede uzywal roznych innych aplikacji po za grami (chyba najwiecej do edycji video) a co do centrinoto gralem na tym juz kilka razy i klatek jest o okolo 40 mniej a dla mnie jest to duza roznica.

 

Ps.:

Moim zdaniem jak juz sie decywodac na centrino to trzeba poczekac ja 2 rdzeniowe procesory to wtedy ma to sens jak komputer ma starczyc na dluzszy czas>

 

Ok wacham sie miedzy P4 a 2 rdzeniowym Centrino

Edytowane przez ufoufnal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...