Skocz do zawartości
x3n

Hardtech.pl, Czyli Jak Oszukac Klienta

Rekomendowane odpowiedzi

na wstepie - rzecz do moderow i nadgorliwych userow: owszem, wiem ze istnieje przylepiony topic o przekretach, ale skupia sie on w zasadzie wylacznie na aukcjach allegro. poza tym - liczba osob oszukanych przez HT wciaz rosnie, wiec zalezy mi na wyeksponowaniu tego tematu, by ustrzec potencjalnych klientow. osobny topic bedzie bardziej 'rzucal sie w oczy' i latwiej na niego trafic uzywajac szukajki.

 

do rzeczy:

29 sierpnia zlozylem w sklepie HardTech.pl zamowienie na kwote 102zl. na realizacje czekalem, czekalem, czekalem... lacznie chyba 2 tygodnie - to byly w moim mniemaniu rozsadne granice realizacji uslugi, uwzgledniajac nawet wszelkie przeciwnosci losu. ale ktokolwiek robi zakupy za posrednictwem internetu - wie, ze transakcje zwykle nie trwaja dluzej niz 3 dni. po owym czasie oczekiwania, dowiedzialem sie, iz 'Blacky' - czyli głównodowodzący sklepu znajduje sie za granica i stad wynikaja opoznienia. OK, czekam... po jakims czasie Blacky rzeczywiscie pojawia sie [nie wiem czy z kraju.. jego 'obecnosc' skupiala sie wokol postowania na forum i chwilowego odpowiadania na maile] i przepraszajac, tlumaczy zarazem przyczyne opoznien... miala byc nia firma wspolpracujaca z HT w zakresie dostaw sprzetu. ponoc wyjatkowo ociagala sie z realizacja zamowien. klienci zostali zapewnieni, ze wszystkie przesylki dotra - nalezy tylko czekac. a czas mijal.... wreszcie zrezygnowalem ze sprzetu - pomyslalem, ze skoro wielki problem stanowi jego przeslanie - poprosze o zwrot gotowki. powinna przeciez lezec grzecznie na koncie, wszak zamowienia jeszcze nie zrealizowano. co jednak sie okazalo - pieniedzy rowniez nie da sie odzyskac. po kolejnym okresie oczekiwania Blacky mailuje do mnie, zrzucajac wine ponownie na 'wspolpracujaca firme', ktora nie wysyla przekazow pocztowych. rece mi opadly... ale pojawilo sie swiatlo w tunelu - Blacky zobowiazuje sie przeslac gotowke osobiscie. ba! nawet z jakims gratisem! ta wiesc po 2 miesiacach czekania troche mnie uradowala. ale jaki byl final? juz nastepnego dnia Blacky nie odpowiedzial na maila, kontakt sie zerwal, a gotowki na oczy nie zobaczylem [o gratisie nie wspominajac ;) ] od tamtego zdarzenia minal kolejny miesiac. baaaardzo dlugo bylem mily i wyrozumialy - mam tego absolutnie dosc. sprawy na policje nie zglosilem, bo uwazam ze i tak palcem nie kiwna w tej kwestii.

 

WIEC UWAGA:

STANOWCZO ODRADZAM ZAKUPY W SKLEPIE HARDTECH.PL . CELEM TEGO TEMATU MA BYC PRZESTROGA DLA POTENCJALNYCH NABYWCOW SPRZETU.

 

kilka osob zamowilo tam towar - albo go nie otrzymali w ogole, albo tylko jego czesc. SKLEP NIE DZIALA JAK POWINIEN, A MIMO TO W DALSZYM CIAGU PRZYJMOWANE SA ZAMOWIENIA. NAKRECAJA TYLKO SPIRALE KOLEJNYCH OSZUKANYCH OSOB.

 

ponizej linki do tematow na tamtejszym forum:

http://forum.hardtech.pl/sklep_Hardtechpl-t437-s200.html

http://forum.hardtech.pl/OFICJALNE_STANOWISKO-t767.html

http://forum.hardtech.pl/Czy_sklep_HardTec...lllll-t765.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszaj Policji jeśli jest tak jak opisałeś. I zaraz po zgłoszeniu, bez względu na tempo działania Policji poinformuj Hardtech o prowadzeniu sprawy, podaj w mailu do nich nr zgłoszenia, osobę która prowadzi i w jakim komisariacie.

Jeżeli są winni to napewno coś z tego będzie. Brak reakcji niczego dobrego nie przyniesie.

 

...

 

Jakie mieli lub mają zamiary tego nie wiemy ale może potrzebne jest takie działanie "motywacyjne". To co opisałeś mało ma wspólnego z profesjonalizmem więc należy sprawę wyjaśnic dla Twojego i innych dobra.

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to większość zamówień jest realizowana poprawnie ... ale cóż .. zdarza się tak jak i u Ciebie ... sam wiesz co powinieneś robić ...

 

Żeby ciut to wyjaśnić - nie poto by "bronić" HT.pl czy odciągać Cię od pójścia na policje czy jak , tylko poprostu, bo uważam, że powinieneś wiedzieć , jesli mi nie uwierzysz - trudno , przynajmniej będę mieć czyste sumienie ;)

 

wtedy realizowaniem zamówień z HT zajmowała się firma X i było wszystko cacy do póki nie zaczeło im się coś sypać ... teraz HT.pl realizuje firma Y która już działa poprawnie , niestety część zamówień dalej wędruje do firmy X i stąd te błędy ...

 

Tak czy siak nie powinno być takich błędów , powiedziałem co wiedziałem , mam czyste sumienie , i tak jak już pisałem nie "bronię" ani nie tłumaczę HT.pl ... poprostu dzielę się tym jak jest ... ale wina pozostaje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos tygodnia mozliwosc zamawiania w sklepie jest zablokowana do czasu wyjasnienia wszystkich niejasnosci...

Wszyscy poszkodowani powinni jak najbardziej domagac sie wyjasnień bo pieniadze na drzewach nierosną ..

Aczkolwiek nie mozna wnioskowac ze sklep jest totalnie do bani .. sam robilem w nim zakupu i kilku moich znajomych i bylo ok ..

 

wpadka sie zdarza kazdemu .. a wiadomo ze poczatki sa trudne .. tyle odemnie

 

a tak pozatym do jest dzial sklepy na oslej ... i tam powinien byc temat ...

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia przypomina mi ta , ktora miala miejsce z poprzednim sklepem Vipa i reszty ekipy .

 

Moim zdaniem bardzo nieladne zachowanie a wciskanie kitu z dostawcami itp to juz w ogole jakas paranoja . Powiem tak , co ma piernik do wiatraka ? I niby dlaczego nie moga mu oddac kasy ? Proste bo jej nie maja , moze nie celowo to zrobili ale sorry , za niechlujnosc i brak organizacji sie placi .

 

Nikogo tu nie atakuje tym bardziej , ze Vipa i reszte starej tweakowej gwardii darze szaczunkiem i wiem , ze ta sprawa bedzie pozytywnie rozpatrzona...

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czemu obwiniacie tutaj Vip'a ? z tego co wiem to nie on prowadzi (i nie ma udziałów) w tym sklepie O_o ... ani w poprzednim ...

 

BTW też robiłem wielokrotnie zakupy i w nowym i starym sklepie i zawsze wszystko cacy :] no ale nie ma się co oszukiwać ... nie powinno tak być jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia przypomina mi ta , ktora miala miejsce z poprzednim sklepem Vipa i reszty ekipy .

 

Moim zdaniem bardzo nieladne zachowanie a wciskanie kitu z dostawcami itp to juz w ogole jakas paranoja . Powiem tak , co ma piernik do wiatraka ? I niby dlaczego nie moga mu oddac kasy ? Proste bo jej nie maja , moze nie celowo to zrobili ale sorry , za niechlujnosc i brak organizacji sie placi .

 

Nikogo tu nie atakuje tym bardziej , ze Vipa i reszte starej tweakowej gwardii darze szaczunkiem i wiem , ze ta sprawa bedzie pozytywnie rozpatrzona...

 

tak dla Twojej wiadomosci...

 

nigdy nie mialem nic wspolnego z jakimkolwiek sklepem... naucz sie oddzielac serwis od sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec to, ze sklepy prowadzone przy serwisach ktore redagujesz - sa nierzetelne, jest zbiegiem okolicznosci?

 

Vip - z calym szacunkiem - ale jesli to naprawde zbieg okolicznosci - radze zmienic serwis. ot, bylebys nie byl kojarzony z kretaczami, bo naprawde ufam, ze kilku z Was na HT to jednak porzadni ludzie [vip, lagier, chaos, maciekci...]. przynajmniej staraliscie sie pomoc... [na ile szczerze - nie wnikam. Blacky'ego tez obdarzylem szacunkiem i zaufaniem. otrzasnalem sie z tego juz nastepnego dnia....].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...