Skocz do zawartości
Loozak21

Czy Fortron 350 Mdn Uciągnie Mój Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań do stałych forumowiczów:

Czy Radeon 9700 będzie POPRAWNIE działał na mojej płycie głównej ECS N2U400-A (nForce 2), gdyż w instrukcji obsługi od pł.głównej pisze: "Is compatible with AGPx4 & AGPx8. The slot is keyed to support only the latest 1.5-volt AGP cards" Płyta główna ma 2 wejścia zasilania ATX: standardowe-->20-pin, i Pentium4-->4-pin(12-volt). A cała konfiguracja kompa ma się tak:

AMD AthlonXP 2000+

ECS N2U400-A (nForce2)

2x256 MB DDR400

DVD-ROM

DVD-RW

HDD 18GB

HDD 80GB

Radeon 9550 (128bit,128MB)

Zasilacz jakiś "no name" 300 WATT z obudową ATX.

I teraz na tym zestawie wszystko DOBRZE działa, bez zwisów i restartów.

I mam też pytanie czy jak kupie zasilacz Fortron FSP350-60MDN to czy on uciągnie ten zestaw z Radeonem 9700(256bit,128MB) (bo Radka 9550 sprzedaję)??

 

PROSZĘ TEŻ O KONTAKT POD : CDLUKAS@OP.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do stałych forumowiczów:

Czy Radeon 9700 będzie POPRAWNIE działał na mojej płycie głównej ECS N2U400-A (nForce 2), gdyż w instrukcji obsługi od pł.głównej pisze: "Is compatible with AGPx4 & AGPx8. The slot is keyed to support only the latest 1.5-volt AGP cards" Płyta główna ma 2 wejścia zasilania ATX: standardowe-->20-pin, i Pentium4-->4-pin(12-volt). A cała konfiguracja kompa ma się tak:

AMD AthlonXP 2000+

ECS N2U400-A (nForce2)

2x256 MB DDR400

DVD-ROM

DVD-RW

HDD 18GB

HDD 80GB

Radeon 9550 (128bit,128MB)

Zasilacz jakiś "no name" 300 WATT z obudową ATX.

I teraz na tym zestawie wszystko DOBRZE działa, bez zwisów i restartów.

I mam też pytanie czy jak kupie zasilacz Fortron FSP350-60MDN to czy on uciągnie ten zestaw z Radeonem 9700(256bit,128MB) (bo Radka 9550 sprzedaję)??

 

PROSZĘ TEŻ O KONTAKT POD : CDLUKAS@OP.PL

No name 300 Watt - nie próbuj nawet... Jak nie po 5 minutach, to 5 dniach pójdzie z dymem. R9700 całkiem dużo mocy potrzebuje.

 

FSP350-60MDN to dosyć kiepski zasilacz - koszty obięte na kabelkach (z tego, co pamiętam to on ma tylko 4 molexy, 1 FDD, ATX 20, ATX 12V... Moze jeszcze coś, ale to wszystko!), więc pewnie i na bebechach równiez. Osobiście bym go z R9700 nie ryzykował, ale na pewnie jest dużo lepszy niż jakiś noname.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tez mam pytanko odnosnie zasilacza i nie wiem dlaczego nie moglem go zadac w odpowiednim dziale.

Naprawde czytałem wszystko co znalazłem na forum (testy, zanim kupisz, itd.)ale zdania są tak różne , że nie potrafię sam podjąć decyzji co do kupna . Please ! zerknijcie i napiszcie co myślicie.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74995917,

 

czy może lepiej

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75027713,

 

lub podajcie ewentualnie jakąś alternatywę.

Z góry dzieki i sorry !

 

Aha! konfig. jak w sygnaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fortrona... sam mam 350tke i spokojnie wytrzymuje obciążenie mojego konfigu... do tego duży wolnoobrotowy wiatrak zapewnia cichą pracę...

----> Rob@k... ten, który wskazałeś ma mało molexów i wtyczke 24pin... poza tym nie jest to wersja z dużym wiatrakiem...

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No name 300 Watt - nie próbuj nawet... Jak nie po 5 minutach, to 5 dniach pójdzie z dymem. R9700 całkiem dużo mocy potrzebuje.

 

FSP350-60MDN to dosyć kiepski zasilacz - koszty obięte na kabelkach (z tego, co pamiętam to on ma tylko 4 molexy, 1 FDD, ATX 20, ATX 12V... Moze jeszcze coś, ale to wszystko!), więc pewnie i na bebechach równiez. Osobiście bym go z R9700 nie ryzykował, ale na pewnie jest dużo lepszy niż jakiś noname.

OMG jakt nie starczy? U mnie ciągnie to co w podpisie i jeszcze żadne problemy mu się nie zdażyły, mało tego wypuszcza chłodne powietrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP350-60MDN to dosyć kiepski zasilacz - koszty obięte na kabelkach (z tego, co pamiętam to on ma tylko 4 molexy, 1 FDD, ATX 20, ATX 12V... Moze jeszcze coś, ale to wszystko!), więc pewnie i na bebechach równiez. Osobiście bym go z R9700 nie ryzykował, ale na pewnie jest dużo lepszy niż jakiś noname.

Co to za herezje? :D Fakt na kablach zaoszczedzili, ale co do samego zasilacza to nie mam mu nic do zarzucenia. Jak najbardziej polecam, wykręcony barton na 2400 mhz plus r9800pro@xt plus kupa innego stuffu nie robią na nim większego wrażenia B) Jeśli chodzi o obciążalność piątki to jak narazie idzie u mnie łeb w łeb z aerocoolem 450W a to już chyba daje do myślenia? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy tego, że zasilacz przestaje "wyrabiać"?

różne mogą być objawy. od resetów kompa, niestabilności, po artefakty w grafice, albo poprostu padnie ci zasilacz i już. chociaż te problemy nie zawsze spowodowane są zasilaczem, ale niekiedy się to zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam Ci ten model http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74984574

Kumpel kupił u tego sprzedawcy i naprawdę za tą cenę wart kupna.

Musiałbyś znaleźć taki lub napisać do sprzedawcy czy będzie ponownie wystawiał na aukcji.

 

--->> Wajha... pociągnie nawet ten 350W... Fortrony mają w zapasie 100W mocy więc o czym tu mówić.

Ale ten 400W, którego link dałeś jakoś mi nie pasuje... na stronie producenta ten model trochę się różni... zarówno wtyczkami jak i wyglądem...

 

http://www.fsp-group.com/english/1_product...id=78&proid=489

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSP350-60MDN to dosyć kiepski zasilacz - koszty obięte na kabelkach (z tego, co pamiętam to on ma tylko 4 molexy, 1 FDD, ATX 20, ATX 12V... Moze jeszcze coś, ale to wszystko!), więc pewnie i na bebechach równiez. Osobiście bym go z R9700 nie ryzykował, ale na pewnie jest dużo lepszy niż jakiś noname.

 

Mylisz się i to bardzo ! Krótkie baleki i mało molexów jest to fakt, ale na bebechach nie oszczedzano czego dowodem jest to jak sie ten zasilacz sprawuje.

 

Ja miałem problemy z Chiefteckami GPS-350 ( te ktore obecnie sa w sprzedazy ) na mniej wypasnionych konfiguracjach niz te ktore bez problemu ciągnął Fortorn FSP350-60MDN !!

 

 

Fakt, zdażają się zonki w tym Fortronach, nie chcą ciągnąc lub wieszają dość mało energożerne jednostki, ale :

 

po 1 ) zasilacze przeleżały ponad rok w niewiadomo jakich warunkach to co się dziwić ze niektóre to źle zniosły ?

po 2 ) jest to mały % spośród wszystkich tych zasilaczy

 

 

FSP-350 MDN to dobry zasilacz, lepsze od niego z tych obecnie sprzedawanych zasialczy są dopiero HuntKeye z seri AP i BP ( HK-350 AP koszt 180-200 zł )

 

----------------------------------------

 

FSP 350 MDN to zasilacz produkowany dla Mediona w 2004 roku, który ciągnął zestawy Pentium4 Prescott 3,6Ghz ( według pomiarów dokonanych w labolatoriach x-bit labs wczesne rewizje tego procesora ( rev B ) ciągneły prawie 150 W ) i Radeon 9800 XL Mediona ( standardowy 9800 Pro ciągnie około 60 W - pomiary w labolatoriach xbitlabs )

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja... krótkie kable w tym modelu to mały problem... podłączałem kumplowi w sobotę i jakoś starczyły na styk żeby podłączyć zasilanie do 6600GT. Z kolei jeśli ktoś potrzebuje więcej molexów to zazwyczaj producenci grafiki dorzucają trójnik do zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest zły... osobiście jednak porównując stosunek ceny do jakości, to nic nie dorówna Fortronowi. Poza tym zasilacze te mają naprawdę największy zapas mocy w porównaniu z konkurencją. A tak swoją drogą to jestem zwolennikiem zasiłek z dużymi wiatrakami ponieważ są naprawdę ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shark19 a ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74591136

Jakos malo chetnych na niego

Ten ma tylko 3 molexy i wtyczkę 24pin, więc nie wszystkim pasuje... chociaż ja mam 24pin również a podłączyłem do gniazda 20pin bez przejściówek... poza tym radzę Wam bierzcie ten model z dużym wiatrakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Tez mam pytanko odnosnie zasilacza i nie wiem dlaczego nie moglem go zadac w odpowiednim dziale.

Naprawde czytałem wszystko co znalazłem na forum (testy, zanim kupisz, itd.)ale zdania są tak różne , że nie potrafię sam podjąć decyzji co do kupna . Please ! zerknijcie i napiszcie co myślicie.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74995917,

 

czy może lepiej

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=75027713,

 

lub podajcie ewentualnie jakąś alternatywę.

Z góry dzieki i sorry !

 

Aha! konfig. jak w sygnaturze.

 

 

 

bierz enermaxa co masz do niego linka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie akurat 24pin by przypasil ale wlasnie troche malo tych molexow i wentyl 80mm moze byc glosny

To za jakim konkretnie modelem sie rozgladac aby spelnial te kryteria

Jak znajdziesz takiego jak ja mam to będzie odpowiedni... chociaż są bardzo rzadko spotykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...