Skocz do zawartości
_OskaR

Acer- Szukam Działającej Przejściówki Z Tv-out Na Chinch- Problem Rozwiązany

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie TV-Out 7-pin (Radeon X700), ale żeby podłączyć telewizor, potrzebuję gniazdka na chincha. Wprawdzie mam coś takiego od karty ze stacjonarnego (Gigabyte R 9550), ale po podłączeniu do notebooka nie chce działać (w stacjonarnym jest ok, czyli przejściówka jest sprawna). Jakiś czas temu w CHIP-ie ukazał się artykuł odnośnie wyjść TV. Okazuje się, że są 2 rodzaje 7-pinowego złącza- A i B. Różnice polegają tylko na tym, że 2 piny są ze sobą zamienione sygnałami. Wnioskując, o ile nic nie jest uszodzone, w moim Acerze 5024 jest A, a w stacjonarnym B lub na odwrót. Niestety taką przejściówkę ciężko znaleźć (Allegro raczej odpada, bo nie ma pewności, czy zadziała). Gdyby znalazł się ktoś, kto ma możliwość sprawdzenia/posiada kilka sprawnych do Acerów etc., z chęcią taką przejściówkę bym kupił (można nawet wystawić na allegro z kup teraz i podać mi linka, po wcześniejszym ustaleniu ceny).

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jestes ze Acery maja takie udziwnione TVouty ? bo to imho az nieprawdopodobne...

Weryfikowales ta teze z jakims innym uzytkownikiem 5024 ?

 

 

w razie czego to mozesz sprobowac rozkrecic wtyczke TVout ta co masz i zamienic kabelki lub poprostu rozciac przewod i skrecic odwrotnie od tych pinow co trzeba, ale do tego potrzebujesz schemat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze nie mam Euro- tylko cinche

 

Problem już rozwiązałem- niżej schemat połączeń.

W zwykłej przejściówce, pin nr 7 (masa) jest połączony z masą cincha, a nr 2 z gniazdkiem na bolec (sygnał). Wystarczy tylko sygnał podłączyć nie do nr 2, tylko do nr 6 (czyli obok masy), żeby wszystko działało bez problemu. Dla tych, którzy chcą sami zrobić przejściówkę, mała rada- lepiej kupić gniazdka i zrobić wszystko od podstaw, niż przerabiać gotową (która z Acerem nie współpracowała)- wewnątrz wszystko jest zalane plastikiem i jest więcej roboty przy suwaniu tego badziewia.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Acera Aspire 3023 można podłączyć kamerę analogową? Zdaje się, że ten model ma tuner TV ze sprzętową kompresją do MPEG-2. Czy to prawda?

ten model będzie miał tuner TV jak go do niego dokupisz np AVERA na PCMCIA za 220-299zł

 

za to ma port FireWire do ktorego mozesz podłączyc cyfrówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...