Skocz do zawartości
soska66

Jak Sprawdzic Szybkosc Dsl

Rekomendowane odpowiedzi

po pierwsze - jak mnie ******* TPSA..... miesiac temu uplynal termin reaslizacji zamowienia "zwiekszenia DSL'a do 2mb"... przeciez to kilka sekund pracy na centrali, a juz 4 razy interweniowalem pod 9330... i w kolko nap****** to samo... skontaktujemy sie z technicznym u pana w miescie.. prosimy poczekac 3 dni

 

dzwonic juz mi sie nie chce ale mam ochote sprawdzic czy moze przypadkiem zrealizowali ta usluge. stad moje pytanie - jak moge sprawdzic calkowita przepustowosc lacza (i nie chodzi mi o testy szybkosci jak np. na numion.com)

 

i druga sprawa - czy da rade sprawdzic cz, ile i jakie numery IP sa przydzielone na dany modem DSL (zawsze byl jeden numer, po realizacji tej uslugi mam miec 3 numery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędkość sprawdzisz ściągając kilka dużych plików z różnych serwerów (np: kilka sesji ftp).

 

Dla usługi DSL2000 dostajesz 8 nr IP (z czego 5 jest dla Ciebie do wykożystania) i te numery IP poda Ci pani z TPSA (dostaniesz nowa pulę adresów).

Adres modemowi nadadzą telekomuniści, adresy na kompie/kompach musisz sam sobie nadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie wchodzac na np www.numion.com czy test.vline.pl itp Takich testow jest od groma.

 

Co do 5 IP to na ruterze musisz miec opcje przekierowania Lokalny IP -> zewnetrzne IP i jezeli zadziala tzn, ze masz dodatkowe IP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...