Skocz do zawartości
siuks

Wielki Problem Z Pamięciami 2x512 Twinmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ja tez dostalem swoje pamieci, tez jestem po testach i tez jestesm srednio zadowolony

 

 

 

1. moja plyta nielubi CL3 :/ zadne ustawienia na cl3 nie daja stabilnosci

 

2. Jakos udalo mi sie je zmusic do stabilnej pracy na 2,5-3-3-11 2,6V 195 fsb, stabilne w S&M i Pi16M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

te kostki lubią 1T

dokładnie jedna moja kostka chodzi na 585 mhz 3-4-4-4-8 na 1t (z 40 tygodnia 2005) a druga max 540 mhz 3-4-4-4-8 na 1t (83 tydzień) w dualu teraz mam puszczone na 510 mhz 3-4-3-3-7 mysle ze to są najlepsze pamięci za taka kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja płyta to MSI K8T Neo2, proc A64 3000+@3200+

 

Przyszła do mnie właśnie nowa pamięć. TwinMos 512mb cl 2.5 pc3200.

Posiadam juz jedną taką kość, ale ... no właśnie. Te które miałem są dwustronne, a przyszła jednostonna :? (ale są na tych samych kościach Mtec'a) No nic, pomyślałem i wzięłem sie za montaż. załączyłem je tak zeby uzyskac dual czyli

kośc-pusty-kośc-pusty

uruchamiam kompai nic czarne tło. no nic zamieniłem miejscami kostki...tez nic.

W koncu przypomniałem sobie, że w biosie mam jeszcze podniesione taktowanie pamiątek. Ale ustawienie na domyslne tez nie pozwoliło pamiątkom wstac w dualu. W końcu podenerwowany włożyłem je tak:

kość-kość-pusty-pusty

Tym razem pamięci poszły nawet przy taktowaniu szyny 222 MHz. Jest tylko jedno ale.Po sprawdzeniu Everestem zauważyłem że czas dostępu wynosi teraz około 80 ns a przy jednej kości wynosił niespełna 50 ns.

jest to wynik, jak sie okazało tego że moja płyta nie bardzo toleruje takie ustawienie kości i puszcza je w trybie 200MHz (zamiast 400MHz) Będe więc musiał wymienić jedną z kości

Pytanie więc:

lepiej zainwestowac w drugą kość dwustronną czy może lepiej w drugą jednostroną?? Prosze o pomoc. Bardzo mnie zdenerwowała ta sytuacja :/

 

jeszcze jeden problem: dlaczego gdy włoże tą kość jednostonną (samą) do pierwszego slotu to mi nie nie strtuje komp a jak włoże do drugiego to juz idzie :/

Edytowane przez !Gacek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...