Skocz do zawartości
domel.fm

Pasywna Chłodnica Do Wc ! [ankieta I Reszta]

Chlodnica pasywna  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ile jestes gotowy zaplacic za chlodnice pasywna...

    • do 200zl
      22
    • 200-300zl
      14
    • 300-400zl
      3
    • 400-500zl
      1
    • powyzej 500zl
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec mam kilka pytań czy byłby ktoś zainteresowany pasywna chłodnica?

I jakie ceny za takie cos byście oferowali?

Mam możliwość cos takiego wykonać kosz to ok 700zl (w zaleznosci od wymiarów)

Radiator o pow. 600mm x 450mm (podstawa) powierzchnia rozpraszania ciepła 2m kwadratowe(700zł) {450mmx 300mm pow zalmanan ( kosz ok 400zl)}

To 2 razy więcej niż Zalman resarator :D

Radiator aluminiowy anodyzowany zespawany z kilku profili A4291

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Radiator będzie anodyzowany nie wiem, jakiej firmie to zlecę, ale na pewno go anodyzuje :D

Do niego dokręcę wężownice miedziana z przylutowanymi płaskownikami mosiężnymi poprzez pastę typu h (tak ze tylko mosiądz będzie stykał sie z aluminium).

Rurki będą 12mm

Jak ktoś jest zainteresowany to mniej-wiecej w styczniu będę mieć takie coś .

I wtedy podam jak sie sprawuje :D

A i planuje produkcje tego czegoś w kilku egzemplarzach wiec jak by ktoś miał ochote na takie cos to pisać w tym temacie :D

A dostępne będą różne wymiary.

I cena będzie wtedy tez różna.

Wszystko robić będę pod prywatne zamówienie

Edytowane przez domel.fm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebys znalazl na to chetnych to musialoby SUPER wygladac, bo wydajnosciowo nie sadze aby bylo zbyt atrakcyjne, ze wzgledu na latwy dostep do wydajniejszych konstrukcji (albo przynajmniej podobnych) typu grzejniki, czy duze chlodnice od ciezarowek.

Mysle ze lepszym pomyslem byloby uzycie wiekszego radiaora (nie spawanie tych malych i relatywnie na taka ilosc dosc drogich). Chocby takich

http://www.silentpcreview.com/article114-page2.html

Kiedys dzialal fajny link gdzie byl jeszcze wiekszy radiator. Bodaj w tramwajach sa gigantyczne radiatory, z ktorych juz moznaby zbudowac ciekawa zabawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez jestem za grzejnikami

30pln za zebro ,3 sztuki i ladnie leza na budzie

czyli za 100pln mamy cos solidnego z wygladu i estetycznego

Niestety do grzejników trzeba stosowac inchibratory korozji i ze wzgledu na to ze sa pokryte emalia sporo traca na wydajnosci i wogle troche duze są to by mialo jakies 5 cm grubosci a grzejnik 10 (najmniej):D

A i jeszcze jedno grzejnik efektywnie oddaje ciepło jak osiaga temperature ok 40 st :D

Ale i tak chyba macie racje :D

Zobacze jak to sie ma z grzejnikami i ile by kosztowalo zrobienie jakiegos systemu co by poloczyc miedz z alu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz inhibitory

kupujesz 5l Glikolu za 20pln w biedronce i styka

 

P.S.

radiator bez nawiewu tez musi sie rozgrzec by zaczal cos oddawac

no i wez pod uwage straty przeplywu ciepla przez te wszystkie lutu i blaszki ,a w grzejniku masz bezposredni styk cieczy z powierzchnia oddawania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

ja tam mialem chłodzenie WC oparte na grzejniku (miedzianym, konwektorowym) co dawało sobie rade z Dual AMDXP 2500+ podkręconymi każdy do wartości ok. 2400 MHz plus blok na Radku 9800Se@XT + blok na NB i wszystko doskonale współpracowalo - i zadnej korozji nie bylo bo to w koncu byl grzejnik miedziany :) grzejnik byl zwykly pod oknem - nie byl potrzebny gdy przerobilem ogrzewanie z kaloryferowego na podlogowo-scienne wiec go wykorzystalem :)

 

potem wywalilem ten grzejnik do piwnicy w piwnicy zamontowalem tez pompke - rurki miedziane zgiete w spirale (kwadratowa) prowadzily od kompa do sciany i przez wnetrze szybu wentylacyjnego o dlugosci okolo 7 m do kalofyferka - temperatury byly lepsze niz na BlackIceach :) nie pamietam dokladnie jakie ale lepsze :) ... z czasem dolozylem jeszcze kilka metrów rurki miedzianej do szynu, zwiekszylem gestosc spiralki i wywalilem grzejnik - temp wzrosly ale nie ta kznowu duzo - nadal byly duzo nizsze niz na typowym AC ... teraz instalacja juz nie dziala ale mialem z nia duzo zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA wlasnie se szukam grzejnik miedziano aluminiowy :D

tylko bedzie on troche duzy :D na chiefie dragonie nie wiem jak cie bedzie prezentowal napewno szerokosc budy zwiekszy sie 1,5 krotnie :D

:D

zrobie foty jek skoncze moda ale to dopiewro za jakies 3 miechy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najładniej to wyglądają takie łazienkowe grzejniko-suszarki, wypolerowane i błyszczące.

Są sporo droższe od takich jak mój, ale napewno tańsze od tego cuda radiatora z tematu, a po grzejniku napewno lepiej się rozchodzi ciepło niż po takim radiatorze.

Co do urzycia grzejnika z rzebrami, to marnie by się sprawdzał, lepiej z blachy walcowanej.

 

***************

ile płacicie za miedziaki?

Edytowane przez SuperRzeźniK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Chcialbym to zobaczyc... Masz moze jakies fotki :wink: (chociaz 1) :)

niestety - ptrzeprowadzilem sie :) instalacja zostala rozebrana jakies 2 lata wstecz :)

 

a co d ogrzejników to najlepsze sa miedziane albo miedziano-aluminiowe konwektory ... typowe wypromienniki bez uzywania konwekcji sa duzo gorsze ... porównywalem taki rurkowy lazienkowy, zeberkowy-klasyczny i konwektor ... najlepsze okazaly sie konwektory, potem ryrkowe-lazienkowe a zeberkowe to byla porazka bo one potrzebuja zdecydowanie za duzej temperaatury cieczy zeby osiagnac max. sprawnosc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na przykład Airplex Evo 1800. Mam nadzieję za parę miesięcy nabyć. Kosztuje 150 Euro czyli coś około cen podanych w temacie, a na Dragona w sam raz wejdzie. Z uwagi na sporą powierzchnię oddawania ciepła powinien dać radę bez nadmuchu.

Radiatorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...