Skocz do zawartości
beerciol

Nagrywanie Dvd 0,6x-0,9x :(

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie kilka dni temu laptopa Acer 3613WLMi i wszystko ladnie, pieknie, gdyby nie to że plytki DVD nagrywa z predkościa pomiedzy 0,6x do 0,9x :( Napęd zainstalowany w nim to HL-DT-ST DVD-RW GWA-4082N. Teoretycznie powinien smigac z predkoscia 8x, ale juz wiem ze dysk wyrabia jedynie 7,4x. Wszystkie wartosci mierzone alcoholem.

 

Pomóżcie bo nie wiem co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytke CD potrafi wypalic w 6-7 minut x24 :( nei wiem co mam z tym robic. W lapku podobno jest dysk 4200rpm wiec to mnie nie dziwi, ale 0,6x to lekka przesada

 

Wkasnie nagrywam film dvd z kamery, aktualnie 73% - 1,86 GB. Czas operacji juz niecale 37 minut :(

Edytowane przez beerciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wypalanniem cd w 6 min to calkiem dobrze. U mnie srednio 5,5 min.(w koncu to tylko 24x) Zalezy od plyty i rodzaju zapisywanych danych.

 

Co do dvd to rzeczywiscie cos nie tak? (ostatnio nagralem w ok 11 min cala plytke dvd - rozne dane x8)

 

Nie wiem co to jest ale kolega ma to samo, tyle ze na stacjonarnym. Nagrywa plyte w 30 - 45 min!! Dysk 7200, 1 gb ramu, 2ghz procek!!! nagrywarka 16x!!!

 

Trzeba szukac przyczyny, moze sie dojdze do rozwiazania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos podobnego, dvdrw liteon, plytke dvd nagrywa mi ok 30min, wczesniej nagrywalo ok 16min czyli 4x. moj kumpel ma ten sam model i po fazie powolnego nagrywania nastapila faza 'nieczytania plytek', komp trafil do serwisu, wymienili jakas czesc w nagrywarce. po ok 3 tygodniach uzytkowania znowu to samo tylko od razu nic nie chiala czytac. serwis. w piatek ma odebrac kompa, zobaczymy. ja ze swoim czekam. 30 min mi nie przeszkadza obecnie. jeszcze slowko co do wolnego dysku, ten sam kumpel przed oddaniem lapka musial zrobic backupa. podpial zwykla nagrywarke dvd 5.25" przez kabel usb->ATA i zgrywal z predkoscia 6x, bez zajakniecia, opcja za wolnego dysku odpada. dodam ze podczas nagrywania cd wszystko jest ok, ale przy dvd bufor skacze jak szalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos podobnego, dvdrw liteon, plytke dvd nagrywa mi ok 30min, wczesniej nagrywalo ok 16min czyli 4x. moj kumpel ma ten sam model i po fazie powolnego nagrywania nastapila faza 'nieczytania plytek', komp trafil do serwisu, wymienili jakas czesc w nagrywarce. po ok 3 tygodniach uzytkowania znowu to samo tylko od razu nic nie chiala czytac. serwis. w piatek ma odebrac kompa, zobaczymy. ja ze swoim czekam. 30 min mi nie przeszkadza obecnie. jeszcze slowko co do wolnego dysku, ten sam kumpel przed oddaniem lapka musial zrobic backupa. podpial zwykla nagrywarke dvd 5.25" przez kabel usb->ATA i zgrywal z predkoscia 6x, bez zajakniecia, opcja za wolnego dysku odpada. dodam ze podczas nagrywania cd wszystko jest ok, ale przy dvd bufor skacze jak szalony.

 

Może to wina tasiemek łączących płytę z nagrywarką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22771

 

polecilbym tego HP nx8220. Sam mialem brac ten model ale zdecydowalem sie na acera i jak na razie nie zaluje!

 

Ogladalem go - super wykonanie. Nie wiem jaka matryca;( Napewno parametry nizsze niz np acer w tej cenie ale to HP. Od razu trzeba dorzucuc 256 ramu ale i tak bez problemu sie zmiescisz w 4000 jeszcze moze na jakis dodatek zostanie (mysz czy plecak)

 

zaleta to Radeon X600 na pokladzie ( z tego zo co wyczytalem ok 10 000 3Dmark 01) to dobrze jesli grasz od czasu do czasu

 

'Ale' tez jest: 40 gb dysk maly ale szybki; nie ma systemu;( procek 1.4 hmmm taki procek to w laptopie (acer) za 2400zl a nie za 3800

 

Nagrywarka w tym HP jest takiej samej firmy jak w acer!!! rozni sie modelem - jest to nagrywarka wolniejsza bo 4x (dvd)

 

mysle jest bardziej cichy ale tego nie wiem na pewno.

 

Ale tak naprawde to wybor jest bardzo duzy, jesli sie zraziles do acera to pewnie wybierzesz cos 'markowego' czyli Asus, Toshiba, FS, no a moze tego HP;)

 

Nie chcialbym znow byc w takiej sytuacji zeby wybierac laptopa - to ciezkei chwie są!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrocilem po ciezkich bojach tego ACER'a. Kierownik w sklepie stwierdzil, ze to tak jest w laptopach :D

2h stalem i mu tlumaczylem ze jest oslem :D

 

Poki co ogladalem Amilo 7440 i chyba na niego sie skusze. Troche karta cieniutka ale PentumM. Co o nim sadzicie ?

 

Pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z nagrywaniem plyt jak i moj kolega, mimo ze uzywam tkd to mi bardzo wolno wypala ciagle skacze buffer level, acer to shit!

Jak podlacze nagrywarke zew przez usb wszystko pieknie smiga, co mam zrobic aby raz na zawsze sie z tym uporac??

 

Jak sie ma sprawa nagrywania w laptopach innych firm, czy tez macie takie problemy?

Edytowane przez x-trail

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis nagrywalem dvd-r do 70 % buffor non-stop skakal i bylo 40 minut ale od 70% wszystko sie naprawilo i lecialo z prawidlowa predkoscia, bardzo dobrze jest to widoczne golym okiem na plycie.

Qmpel na poczatku nagrywal plyty dvd 3 godziny po tem bylo okolo 30 - 40 minut a niedawno bylo normalnie, dzis jest z nowu okolo 30 minut przy obojetnej predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim Acerku plytki pali bezproblemowo, jakies 11-12 minut (mowa o DVD oczywiscie).

U mnie takze wszystko zwiazane z wypalaniem dziala ok. A dysk tazke mam 4200rpm...

Szczerze mowiac, to jest to bardzo dziwny problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Acerach wszystko ok pali DVD ok 10 min.

W 3613 mam Liteona 833s i jest ok

Pozdro

Mam taka sama nagryware, bo w Belgii taka daja zamiast slot-in. Jak do tej pory niebylo absolutnie zadnych problemow. Po wgraniu systemu DMA sobie musialem wlaczyc, bo strasznie mulila. Dobrze czyta i nagrywa. Zadnych problemow.

Problemow przedmowcow nie potrafie wytlumaczyc. Dziwne sa. Niby maja DMA wlaczone, ale objawy wskazuja, ze jednak nie. Mozliwe takze, ze cos nakopali w systemie, ale wrozka nie jestem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem taka dziwna rzecz:

Mialem winxp prof bez serwis packa nadrywalo sie 4x (DVD)

po zainstalowaniu winxp prof z sp2. ta sama nagrywarka na tych samych plytach potrafi nagrywac max 2.4x i do tego pluje sie ze powinna 2x nagrywac (ale angrywarka najwolniej potrafi 2.4) wiec czas tez jest dlugi. Na rownolegle zainstalowanym Auroxie 8x idzie. Radze wiec przejrzec konfiguracje windy i zainstalowac oryginalnego (bez ulepszaczy SP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam laptopa aristo 400s i mam nagrywarke w niej

Toshibe TS-L632B.Mam problem cala plyta dvd nagrywa sie bardzo dlugo.Na

predkosci 4x plyta dvd nagrywa sie ponad 40minut.Co moze byc z nia nie

tak.

Nagrywam na verbatimie,tdk. predkosc dysku mam okolo 25-27 mb/s .Na innych

plytac tez nagrywa sie

wolno.Jak sie nagrywa to strasznie jest obciazony komputer nic nie mozna nic

robic.Sprawdzilem we wlasciwosci kontroler i jest ultra dma2.Co moze byc nie

tak.Instalowalem aspi i nic nie dalo.Usuwalem kontrolery i tez nic nie dalo

instalowalem sterowniki do chipsetu intel.To jest chipset i915GMS .Nagrywam na nero

na jednej tasmie jest podpiete, primary master dysk.primary slave nagrywarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem podobny problem :| Naped QSI dysk WD. Myslalem ze to wina napedu DVD, probowalem wgrywac najnowszy firmware (PX47) i nie pomoglo. Jakims cudem udalo mi sie dzodzwonic do serwisu i pogadac z jednym gosciem, okazalo sie ze to wina dysku WD a nie napedu QSI. Dostalem na maila nowszy firmware i problemy minely jak reka odjal. Jezeli ktos jest zainteresowany to napiszcie PM'a bo jestem teraz w pracy i nie mam na necie tego firmwaru. Podesle mailem jak wroce do domu.

 

Pozdro

 

<edit>

 

Moze opisze bardziej dokladnie o co chodzi:

 

1. Problem jaki mialem objawial sie tym ze nie moglem nagrac prawie zadnej plytki cd-r, plytki dvd wypalaly sie strasznie dlugo (czasem 4h), podczas nagrywania wskaznik poziomu bufora nagrwania skakal jak szalony, plytki cd-rw nagrywaly sie ok.

 

2. Sprzet jaki posiadam to Acer Aspire 3613 z nagrywarka Philips sdvd8441 (qsi sdw-082k) firmware px44 ktory wymienilem na px47 (nie rozwiazalo to powyzszego problemu, ale nie zaszkodzilo), dysk WDC WD600UE-22HCT0. Dysk i nagrywarka na jednej tasmie.

 

3. Problem rozwiazlo zaaplikowanie poprawki do dysku WD (HddUpdate.exe) ktora otrzymalem po XXX probie dodzwonienia sie do serwisu "BLASK" ;). Z moich obserwacji wynika ze po zainstalowaniu nowego firmware'u trzeba calkowicie wylaczyc lapa ( moze odciac doplyw pradu), aby zmiany zadzialaly, poniewaz po zwyklym restarcie systemu zniszczylem jeszcze jedna plytke. Dopiero na drugi dzien odkrylem ze problem minal ;)

 

Firmware o ktorym mowa zostawiam w zalaczniku i mam nadzieje ze nie lamie prawa, ale niestety uzytkownicy sami sobie musza czasem pomagac jezeli nie moga liczyc szybka pomoc w serwisie ... moze ktos zaoszczedzi kase zamiast sluchac babki z sekretarki w blascu i ich melodyjek :)

 

Oczywiscie nie daje gwarancji ze ten firmware pomoze ani nie ponosze odpowiedzialnosci gdyby cos poszlo nie tak, po prostu taki firmware dostalem od ludzi z blasc i u mnie zadzialalo.

BTW dla tych co nie wiedza firmware do QSI mozna pobrac tu: http://support.packardbell.com/uk/item/ind...&ppn=pb30s00001

 

</edit>

HddUpdate.zip

Edytowane przez johnny2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mialem podobny problem :| Naped QSI dysk WD. Myslalem ze to wina napedu DVD, probowalem wgrywac najnowszy firmware (PX47) i nie pomoglo. Jakims cudem udalo mi sie dzodzwonic do serwisu i pogadac z jednym gosciem, okazalo sie ze to wina dysku WD a nie napedu QSI. Dostalem na maila nowszy firmware i problemy minely jak reka odjal. Jezeli ktos jest zainteresowany to napiszcie PM'a bo jestem teraz w pracy i nie mam na necie tego firmwaru. Podesle mailem jak wroce do domu.

 

Pozdro

 

WIELKIE dzięki !!!

Podziałało jak nic innego ... nawet bez zmiany firmware w nagrywarce działa aż miło ... bufor stale utrzymuje się na 80% i nagrywarka nagrywa - jak z wstępnych obliczeń mi wyszło - ponad 10 krotnie szybciej ;-)

 

Pzdr

 

lap jak wyżej - tyle, ze nagrywarka z softem PX41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mialem taki sam problem z moim Acerem 1692 WLmi ale dzieki informacji i update WD zawartego w temacie johnego2009 plyty juz sie dobrze wypalaja tzn z 2 godzin spadlo do 13 minut wiec jest co chwalic:) Dzieki wielkie za info johny !!!!!!

Ps. A juz kupilem zewnetrzna kieszen do mojej stacjonatnej nagrywarki:) POZDRO FOR ALL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Firmware o ktorym mowa zostawiam w zalaczniku i mam nadzieje ze nie lamie prawa, ale niestety uzytkownicy sami sobie musza czasem pomagac jezeli nie moga liczyc szybka pomoc w serwisie...

witam

a czy ten firmware jest do wszystkich dyskow WD??

Ja mam WDC WD800VE (80GB, 5400, 8mb).

Wprawdzie problemow z nagrywaniem nie mam, ale ponoc upgrade firmware w tym dysku powoduje wylaczenie tych charakterystycznych stukow glowicy. Problem jest w tym ze nie wiem skad wziac ten firmware i stad moje pytanie...

Edytowane przez jerryjm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...