Skocz do zawartości
beerciol

Nagrywanie Dvd 0,6x-0,9x :(

Rekomendowane odpowiedzi

witam

a czy ten firmware jest do wszystkich dyskow WD??

Ja mam WDC WD800VE (80GB, 5400, 8mb).

Wprawdzie problemow z nagrywaniem nie mam, ale ponoc upgrade firmware w tym dysku powoduje wylaczenie tych charakterystycznych stukow glowicy. Problem jest w tym ze nie wiem skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ten firmware i stad moje pytanie...

Do tego "patcha" jest mały "txt" i z niego by wynikało, ze sam sobie sprawdza czy dysk mu odpowiada czy nie ... ale może zbyt optymistycznie to interpretuję ? ... sam poczytaj ...

Jest też opcja "silent" ale nie bardzo wiem co rzeczywiście daje - bo nie próbowałem - nie bardzo bym wiedział jak ew. wrócić do podstawowej ;-)

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czekam na maila od Jonnego :) Mam nadzieje ze pomoze na moj problem z nagrywarka (a juz chcialem wysylac ja do serwisu) a do tego moze faktycznie zniweluje stukanie glowicy w moim WD :)

 

Pozdrawiam

 

A moze ktos ma linka do tego update ??

Edytowane przez Kamyk_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czekam na maila od Jonnego :) Mam nadzieje ze pomoze na moj problem z nagrywarka (a juz chcialem wysylac ja do serwisu) a do tego moze faktycznie zniweluje stukanie glowicy w moim WD :)

 

Pozdrawiam

 

A moze ktos ma linka do tego update ??

Przejrzyj temat jest w temacie :D :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podczas proby update wyrzucil cos takiego :( wiec niby wszystko gra :( ale nadal dysk stuka a nagrywarka zle nagrywa :( czy wiec jednak musze oddac do serwisu ??

 

HddUpdate version 1.1.000

Copyright © 2005, Western Digital Corporation

 

 

04/06/06 10:17:19

-----------------

Drive #0 Model: WDC WD600UE-22HCT0

Drive #0 Serial Number: WD-WXE605080046

Drive #0 Status: UPDATE Not needed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podczas proby update wyrzucil cos takiego :( wiec niby wszystko gra :( ale nadal dysk stuka a nagrywarka zle nagrywa :( czy wiec jednak musze oddac do serwisu ??

 

HddUpdate version 1.1.000

Copyright © 2005, Western Digital Corporation

04/06/06 10:17:19

-----------------

Drive #0 Model: WDC WD600UE-22HCT0

Drive #0 Serial Number: WD-WXE605080046

Drive #0 Status: UPDATE Not needed

a moze pomoze ci cos takiego:

http://support.dell.com/support/downloads/...2&fileid=138843

 

Sam mam zamiar tego uzyc bo pomaga w przypadku stukow... nie wiem czy przy nagrywaniu ci pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonasz ten manewr to daj znac :)

daje znac ze zrobilem ten update ze strony dell'a... dysk dziala wiec jest OK... ;) Stuki chyba zniknely bo jak narazie zadnego stukniecia nie bylo ;) ale to sie jeszcze okaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... nie dziala wywalilo mi blad ze nie mam jakies licencji :( niby uruchomilem pod dosem to ale cos nie dziala :( moglbs napisac jak to zrobiles ...

sciagnalem pliczek, wypakowalem co tam bylo... uruchomilem ale okazalo sie ze zyczy sobie abym uruchomil go w dosie... wiec wypalilem plytke cdrw z obrazem dyskietki windowsa me (boot) + ten pliczek. Uruchomilem kompa z tej plytki, a nastepnie ten plik. Uruchomilo sie takie menu do wyboru dysku, wybralem dysk, zaakceptowalem, bylo ostrzezenie aby nie wylaczac komputera i sie flashowalo... slyszalem jak dysk sie wylaczal kilka razy (wtedy zrobilo mi sie gorąco bo myslalem ze jest cos nie tak) a nastepnie byl komunikat ze wszystko jest OK... restart kompa i wlala... windows znalazl nowy dysk i na tym sie skonczylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczylem tez z dyskiem i nagrywarka - strasznie wolno chodzily. I wiesz co mi pomoglo ? Defragmentacja dysku twardego - wszystko przyspieszylo. Poprostu dysk nie mogl wysylac na nagrywarke bo wyrabial tylko 2MB/s. Po defr. zapieprza 12-14MB/s :)))

 

Laptop nowy, 2 tyg - chyba tak juz Toshiba namieszala, ze brudy i balagan na dysku.

 

Mi pomoglo, moze Tobie tez sie uda

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nagrywarke w laptopie aristo 400s - TS-L632B(samsung).

I mam problem plytka dvdr+ 4x(tdk,platinum,esperanze)nagrywa sie na

predkosci 4x nagrywa sie w 12-15minut, z buforem jest wszystko ok.A co

dziwne plytki dvdrw+4x(platinum,tdk,verbatim) na predkosci 4x nagrywa sie

30minut,i bufor skacze z 50procent do 99.Czemu plytki dvdrw sie tak wolno

nagrywaja .Pomozcie.mam program nero 6..

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam laptopa Fujitsu Siemens Amilo Pro 7010. kiedys moialem podobny problem !plyty nagrywaly sie z zabojcza predkoscia 1x !! :mur: bylo to na org systemie zainstalowanym w serwisie. gdy zaczelo mnie to porzadnie wkurzac wzialem sie za reinstalke systemu. z systemu plikow ntfs sformatowalem na fat. teraz plyta(pelna dvd) nagrywa sie nie 1 godz a 15 -20 min!!polecam sprobowac!! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zrobieniu tych upgradow (tzn do nagrywarki i dysku WD) laptop dziala jak burza :) nic nie stuka nagrywarka nagrywa jak nigdy :) ale mam jedno pytanko - w windowsie dziala ale Debian ? nie :( czy robil ktos taki myk na linuxie ??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie,

Mam nagrywakre Qsi-sdw-082, firmware -lx44, i działa mi ona na ultra dma 2, jak zmienic by pracowała na 5. opcja podniesienia - w menadzerze urzadzen - kontrolerze jest niedostepna...

a w ogole obsluguje ci ona taki tryb? nie sadze... dlatego tez masz u-dma2 jak wiekszosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wie ktoś może, czy ten sterownik będzie działał do dysku WDC WD600VE-00HDT0 ?!

 

Bardzo proszę o pomoc, mam ten sam problem na moim laptopie CompaQ Armada M700 i z nagrywarką LiteOn SOSW-852S !

Edytowane przez hitman1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wie ktoś może, czy ten sterownik będzie działał do dysku WDC WD600VE-00HDT0 ?!

 

Bardzo proszę o pomoc, mam ten sam problem na moim laptopie CompaQ Armada M700 i z nagrywarką LiteOn SOSW-852S !

jesli ci chodzi o firmware do tego dyku, to tak... bedzie dzialal... dziala na dyskach (wg. firmy dell) WDx00VE-00HDT0 i -75HDT0

szczegoly samego procesu i linki znajdziesz w tym topicu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=196177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie co do predkosci na grywania to mam jeszcze jedna sugestie... na domowym pccie zauwazylem ze jak wlaczylem w nero jakas opcje ktora pokazywala aktualna predkosc zapisu to zamulalo kompa jak cholera a plyta nagrwyala mi sie 4 razy dluzej niz normalnie...warto sprawdzic czy wylaczone to macie

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz ten sam problem z tym, ze wystapil on po pol roku uzytkowania!!!! do czasu wszystko bylo ok a teraz kicha - ciekawe czy przeinstalowanie windowsa pomoze - moze jakies inne sugestie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM POSIADAM LAPTOPA ACER TRAVELMATE 2415 I MAM PROBLEM Z NAGRYWANIEM DVD NAGRYWA CALA PŁYTKE W OK 4H

WGRAŁEM NAJNOWSZY FIRMWARE NAGRYWARKI DVD PHILIPS SDVD8441 CZYLI PX47 I NIC TO NIE ZMIENIŁO

NA FORUM DOWIEDZIALEM SIE ZE BYC MOZE TO PROBLEM DYSKU TWARDEGO A DOKŁADNIEJ JEGO FIRMWARE'A , ALE NIE MOGE ZNALESC NOWSZEGO FIRMWARE'A

MOJ DYSK TWARDY TO WDC WD400UE-22HCT0 PROSZE O POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!

JAK BY KTOS MIAL TAKOWY STEROWNIK PROSZE O PRZESŁANIE NA MAILA POTEK24@VP.PL LUB POTEK24@WP.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko: wymienilem nagrywarke QSI SDW-082 na LiteOn SOSW-833S i teraz nie mam problemu z oczytem plyt jak w przypadku poprzedniczki ( z nagrywaniem tez byly ). Teraz mam problem z nagrywaniem dvd przy predkosci x8 pali plyty . czy to moze byc wina za wolnego dysku (4200obr) tak sie zastanawiam... bo juz sam nie wiem , tak to nagrywarka nie szwankuje. na poczatku jakies 2 minuty plytka jest tak glosno mielona pare sekund i przerwa pozniej znowu... (nagrywanie stoi na 3%) pozniej rusza i pali po jakims czasie. oczywiscie nie zawsze... jest tak na plytykach na ktorych najlepiej mi zawsze nagrywalo...pomozcie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...