Skocz do zawartości
SzymekCK

Chłodzenie Wodne A Freon Albo Azot ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam takie troche dziwne pytanko dotyczące chłodzenia wodnego.

Jak sie kupi chłodzenie np. na allegro to jest z nim jakiś płyn.

A co by sie stało jeśli zamiast tego płynu wlało by się do chłodzenia freon albo azot :lol:

Chłodzebnia freonem albo azotem kosztują na allegro ok 2000 !!

Co myślicie o moim pomyśle ?? :lol:

Tylko bez zbijania się :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2: :lol2: :lol: :lol2: :lol2:

 

W życiu nie słyszałem podobnego pomysłu :lol2: :lol2: :lol2:

 

NIE MOŻNA NAPEŁNIĆ ZWYKŁEGO WC FREONEM ALBO AZOTEM !!!!!!

 

1- freon to gaz i bez sprężarki, parownika, skraplacza itd. nic z tego nie będzie.

2- azot to też gaz występuje w powietrzu razem z tlenem w niskich temperaturach skrapla się i przyjmuje stan płynny ale w wc nie masz tak niskich temperatur.

 

UWIEŻ MI NIE DA SIĘ TEGO ZROBIĆ !! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślisz że nikt przed Tobą by nie wpadł na taki pomysł i by tego ie zrobił gdyby się dało to się mylisz :)

 

Już to stwierdziłem doświadczalnie że praktycznie wszystko co wymyślę.. odczekuję miesiac czasu i się okazuje ze to juz ktos wymyślił... :) No może poza 1 moim pomyslem... na którego ślady realizacji nie natrafiłem jeszcze pomimo że minęło 3/4 roku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :razz: no bo sobie zobaczyłem w tv jak koleś costam zamrażał ciekłym azotem :) jakieś lody robił :blink:

i sobie przekminiłęm zeby takiego ciekłego azota zlać do WC :) ale jak sie nie da to szkoda :(

Sorki za offtopicka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe :razz: no bo sobie zobaczyłem w tv jak koleś costam zamrażał ciekłym azotem :) jakieś lody robił :blink:

i sobie przekminiłęm zeby takiego ciekłego azota zlać do WC :) ale jak sie nie da to szkoda :(

Sorki za offtopicka :)

możesz wlać ciekły azot do WC ... tylko pewnie momentalnie szlag by trafił pompke :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukać, sam kiedyś miałem taki pomysł i sporo o tym pisałem.

Taki układ musiał by być bez pompki, i chłodnica jak do FC musiała by być wyżej od bloku i tym sposobem mamy gigantyczny heatpipe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozumowanie jest sprzeczne z zasadami fizyki. Mysales ze rodzaj plynu w wezach obnizy ci temperature? Gdzies musi podziac sie energia wydzielana przez kompa i cudowna substancja ktora ja w magiczny sposob zneutralizuje chyba nie istnieje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rozumowanie jest sprzeczne z zasadami fizyki. Mysales ze rodzaj plynu w wezach obnizy ci temperature? Gdzies musi podziac sie energia wydzielana przez kompa i cudowna substancja ktora ja w magiczny sposob zneutralizuje chyba nie istnieje :wink:

Istinieje ale tylko w marzeniach posiadacza wc... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys wlał ciekly azot do WC to po paru minutach powstałoby w środku takie ciśnienie, że rozjebie wszystko :D

no z tym się zgadzam i ciekły azot ma temperature -192 stopnie więc ja bym lepiej zrobił wzioł jakieś stare części od pc tylko proc w miare i sobie zrobić ala na tom's hardware co robili 5GHz procek jak się narzuci coś ze sprzętu ciekawego to można spróbować <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekwe tylko po co? o ile pamietam, niemozliwe byly nawet testy wydajnosciowe tamtego zestawu. nie mowiac juz o mozliwosci odpadniecia przypadkiem zachlapanych czesci ciala typu konczyny, oczy itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ciekwe tylko po co? o ile pamietam, niemozliwe byly nawet testy wydajnosciowe tamtego zestawu. nie mowiac juz o mozliwosci odpadniecia przypadkiem zachlapanych czesci ciala typu konczyny, oczy itp...

Jak zachlapiesz sobie oczy ciekłym azotem to gratuluje, a jak zachlapiesz sobie jakąś kończynę to azot będzie tak szybko parował że nic ci się nie stanie i napewno nie zamrozisz sobie kończyny ba rękę to można nawet włożyć do ciekłego azotu na chwilę i też nic ci się nie stanie.

 

Jak dla mnie to topic do kasacji, ponieważ jego autor nie wie o czym pisze i powinien napisać ten temat po wykonaniu swojego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...