Skocz do zawartości
tek

Awaria Sieci

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa jest taka: mamy z kumplem w bloku siec (2 kompy podpiete pod router, dzielimy lacze - mieszkamy w odleglosci 2 klatek schodowych). Pewnego 'pieknego' dnia po prostu przestala dzialac (kumpel zniknal; link sie nie pali). Sprawdzalem kabel (czy czasem jakis cwaniak nie przecial), sprawdzalem koncowki i router... I wszystko wydaje sie w porzadku (nikt z nas nic nie ruszal). Pytanie: czy kabel/koncowka tak po prostu 'sama z siebie' - niedotykana - moze sie zepsuc? Jaka moze byc tego przyczyna?

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem koncowki i router... I wszystko wydaje sie w porzadku (nikt z nas nic nie ruszal).

Sprawdź czy np. zył nie masz gdzieś nadłamanych albo wewnętrznych przerw na kablu. Najprosciej zwykłym miernikiem elektronicznym - zwierasz z jadnej strony jedną pare kabli a z drugiej patrzysz miernikiem czy masz zwarcie, jak masz to looz a jak nie to gdzieś masz przerwe. Jak masz dostęp do testerów kabli sieciowych to jeszcze lepiej- zapinasz z jednej strony jeden moduł z drugiej drugi i patrzysz czy masz pary dobre...

 

Jak podejrzewasz awarie rutera to pomin go , skrosuj kable i zobacz czy się komputery widzą...

 

Mam nadzieje że zrozumiałem twój problem...

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie

chyba jednak ktos cos majstrowal przy kablu (pewnie polamal :/) bo ja mam internet (router stoi u mnie w domu) a kumpel nie ma (przepinalem go we wszystkie z 4 portow na routerze i to samo).

zdobede miernik i potestuje kabel

jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem spytać... choć to w sumie głupie pytanie... A sprawdzałeś u niego sieciówke ? Moze sie okazać ze kabel jest dobry tylko kumplowi karta strzeliła

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...