Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

co wy na to żeby wziąć GAINWARD'a 6800GS? moja ostatnia karta 6800LE tego samego producenta była po prostu genialna :) z 12/6 potokami/vertexami i o/c 380/910 pobiła granice 11k pkt w 3dmark 03, a po zmianie biosa i zmianie napięcia rdzenia poszła na 405/924 i tym samym w 3dmark uzyskalem blisko 12500pkt :D

ale z drugiej strony jeżeli są to karty referencyjne to moga różnic sie nieznacznie... musze dorwac kogoś kto ma taką kartę

Ten wynik (405/924MHz) to nic nadzwyczajnego przy 12x1 6vp, gdybyś takie taktowania osiągnął z konfigiem 16/6 byłoby to trochę bardziej interesujące, ale też bez wielkiej rewelacji, bo spora grupa ludzi ma takie wyniki..., z kartami tańszych producentów np. Leadteka czy Asusa. Za przykład też może Ci posłużyć moja karta tyle, że to 6800 NU a nie LE, ale przy konfigu 12x1 6vp z osiągnięciem 450MHz na rdzeniu nie mam żadnego problemu, gdyby jeszcze miała tylko 256MB ramu.... :( :(

jeszcze jedna ciekawa pozycja: XFX GeForce 6800 GS 256MB XXX Edition (PCIe)

najmocniejsza z GS-ów, niestety nie ma jej na polskim rynku, a mogłaby odnieść na prawde duży sukces. Ciekawe jak z ceną...

Z tego, co wiem to chyba ok. 230$..., ale fakt - niezłe ma taktowania 485/1100MHz i dalsze o/c, średnio na 520/1200... Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem testowanie. Wzialem sobie nowa 6600 i sprawdzilem czy rowniez to samo sie bedzie dzialo. Ani razu komputer nie lagowal, ani razu procesor nie mial obciazenia 100%

 

Jaki wniosek ? Walniety egzemplarz 6800GS ? Na to wychodzi.

 

Zrobilem mu kazdego 3dmarka - potem powrot do systemu i nic - chodzi jak mial chodzic. 3dmark05 puscilem nawet w petli na 2h i spoko.

 

Wiec reasumujac koledzy - wszystko wskazuje na grafe B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak szybko nie rezygnował :P sprobuj jeszcze pokombinowac

Wiec pokombinowalem :) Zalozylem ponownie chlodzenie referencyjne, wlozylem karte do kompa...chodzi 6346 w 3dmark05 !!! Ucieszylem sie bardzo, ze karta jest sprawna. Niestety po 2h katowania benchmarkiem - na nowo sie zaczelo.

 

I tak trzyma do teraz. W systemie loozik, tylko jak sie odpali gre, benchmark, spada ilosc fps do 3 :(

 

 

Pakuje karte i jade ja oddac na testy. Zobaczymy jak pojdzie na innym sprzecie. I jak cos to wymieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie wiem może faktycznie przytrafił Ci się felerny model gs'a... jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem.

p.s gdzie kupowałeś tego leadteka?

Dzisiaj sie okaze co jest z nim nie tak. Przetestuje go na innym sprzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie okaze co jest z nim nie tak. Przetestuje go na innym sprzecie.

Wywal do smietnika :P

 

Mowilem zebys Leadteka nie bral...;p

 

Moze ktos wie czy jest program kory oproocz procesow pokazuje drivery i biblioteki uruchomione na kompie? :D

Wtedy by mozna bylo stwierdzic definitywnie co tak kompa katuje ze sie mysza scina :P

 

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal do smietnika :P

 

Mowilem zebys Leadteka nie bral...;p

 

Moze ktos wie czy jest program kory oproocz procesow pokazuje drivery i biblioteki uruchomione na kompie? :D

Wtedy by mozna bylo stwierdzic definitywnie co tak kompa katuje ze sie mysza scina :P

 

Pozdrawiam B)

Jaaaasne sam mi go polecales :P

 

W kazdym razie karte zawiozlem na testy do serwisu. A ja jade teraz na poczciwej 6600 :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie GS'a. Z jakiej firmy najlepiej go kupowac Waszym zdaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam okazję wziąć gf6800gt na pcie za 800zł - opłaca się? bo jeszcze na oku miałem 6800gsa który jest konkurencyjny :/ nie wiem co w tej sytuacji zrobić...

zaraz się dowiem o szczegółach tej karty

tymczasem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=78239505

gościu mi zaproponował że sprzeda mi za 800... co o tym sądzicie?

Edytowane przez dbedzard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecam ostroznosc :D Koles handluje od niedawna i na razie pogonil tylko jakies gry :? Jak za 800zl to warto jest to pelnowartosciowy GT :wink: pozdrawiam

 

BTW. W aukcji jest bug karta ma 256MB vram :)

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie z deka moge: rdzęn bez artów - 509 (wszystkie testy oprócz jednego - nr 3 ze smokiem w 05 przechodzi bez artów na 520 - tylko ten jeden arci juz na 510, wiec 509 jest OK. ; mark03 dziala na 520 też OK.)

pamięci: 1342 bez artów we wszystkim.

 

Normalnie (tzn teraz) jade sobie na 500/1300 i jest OK. mark05 - około 6200-6300pkt na 81.98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo GTO@16 ...za cenę równą 6800GS...

 

ja się zastanawiałem, aż wreszcie wydumałem że jednak 6800gs wezmę...gram tylko w 1024x768, powinno wystarczyć...

 

ps...

ktoś tu mówił o 16 potokach......ciekawe ile osób się złapie na ten opis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie co lepiej wziąć x800xl czy 6800gs z czego różnica pomiędzy kartami to 100zł, w wielu testach jak przeglądałem 6800gs lepiej wypadało którą karte wziąć?

pewnie ze 6800gs, ati bym brał od X18xx i nic więcej. bo X13xx i X16xx to <śmiech_na_sali> a Xxxx jak dla mnie to poczatek złych rzeczy w ATI (oby chwilowo, ale patrzeac na X13xx i X16xx to chyba nie NIESTETY!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...