Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

sideband ale o czym Ty piszesz? jakie 256MB? mowa o 6800GS 256MB. takze na AGP i PCI-E mamy juz 6800GS na nv42 i 512MB na pokladzie.

 

Malo Ci daja Mhz na karcie? a to przeciekawe. Zobacz co wycisniesz z 7600GT 12 potokow, 600/1600 Mhz to porozmawiamy. Przejrzyj architekture karty to sie dowiesz jaki to ma wplyw. Oczywiste ze nie sa to kosmiczne roznice, ale sa.. karty z 512MB czy z 256MB i wiekszymi zegarami to taki sam dylemat czy 6600 256MB + O/C na 550/600Mhz czy 6600GT 128MB. Wszystko zalezy JAK ustawisz konfig w grze.

 

Juz pomijam nawet antyaliasingi, gdzie rednerowane sa wieksze ekrany, potem skalowane z antyaliasem na ekran realny, tutaj rowniez przepustowosc pamieci duzo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@solo/ng ale sideband pisal o o/c pamieci i w tym wypadku wszystko sie zgadza. Dodatkowe MHz na memki niewiele daja w kartach 6800GS czy 7800GS/GT/GTX :) Niestety taka prawda i nie ma co debatowac zostalo to potwierdzone niejednokrotnie :wink: pozdro

dokładnie na mojej poprzedniej 6800GS memki lecialy na 1342 (czyli duuuzo) a wydajność praktycznie jak z 1250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o calkowice wylaczony komputer , nie tylko power off z knefla na panelu ale i wylaczony akar (listwa zasilajaca)

jezeli akar bylby zalaczony to zasilacz caly czas jest pod napieciem ...

Też po tym działa, bo często zamiast 68oogs jade na s3 trio :-P, jest bezgłośne wieć do ściągania, wchodzenia do netu mi w 100% wystarcza a GS to do 3D Marków, jakichś tam wymagających gier jak pasjans czy coś w tym stylu.

P.S. teraz coś znowu mu się stało (68oogs) bo się "odblokował" gpu spokojnie idzie sobie na 520mhz z 510mhz :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie testowaliście stery 84.25 i 84.26 (w tym modowane) ?...

 

bo przed chwilą skończyłem zabawę z nimi i lipa ...

 

w 3d05 mi wyniki o 300 punktów średnio poleciały...a zainstalowałem 84.25 głównie przez to żeby zobaczyć jak się Oblivion będzie sprawował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie testowałem dawno sterów , ale chyba najlepsze do marka 2005 są xg 83.60 , a do gierek to nowe xg 84.21 i 22 ( przyrost fps w nowych gierkach np fear , nfsmw) , najnowsze stery nie są optymalizowane pod marka 2003 i 2005 tylko 2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego co pisza na aukcji wersja 256 idzie na 1400mhz na memkach, a 512 na 1250 (150mhz roznicy) - ale to chyba jasne ze roznia sie potencjalnymi do osiagniecia taktowaniami.

Imo to jeszcze za slaba karta zeby sie bawic w pelne wykozystanie 512mb pamieci, chociaz juz to bywa odczuwalne przy niektorych configach.

Ja bym i tak szukal GS'a taniej niz za tyle co tam proponują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Palita 6800GS 256MB na AGP, z tym że nie na allegro, tylko w action. Karta ma standardowe timingi gpu 450mhz, mem 1200mhz. Pierwsze co to zdiąłem chłodzenie z karty ... patrze a tu mostek tłumaczący instrukcje z PCIE na AGP. Potwierdzało by to, że w przypadku tej karty mamy do czynienia z NV42 i stąd możliwe są do osiągnięcia wyższe taktowania rdzenia, niestety 500mhz na rdzeniu mi nie poszło; coś około 475mhz (przybliżona wartość) było bez artów, pamięci bez problemu na 1300mhz...ale nie 1400mhz jak to piszą na allegro. Rivatuner póki co nie jest w stanie nic zmienić gdyż karta działa tylko na sterownikach 84.12 i nowszych, a rivatuner najwyższe jakie obsługuje to 83.60 (trzeba poczekać na nowszą wersje rivatunera).

 

Mam wrażenie, że o odblokowaniu potoków możemy zapomnieć gdyż jest to NV42.

 

Wracając do oc bede próbował jeszcze tylko kupie jakąś przyzwoitą paste termoprzewodzącą (polećcie jakąś), gdyż to co jest na rdzeniu i pamięciać w standardzie palita, napewno nie jest godne uwagi. Może zmiana biosa zwiększenie napięć i pójdzie dalej ??niewiem i za jakiś czas zmiana chłodzenia na Zalmana VF900-Cu (napiszcie co o tym sądzicie) i radiatorki na pamięci inne niż w zestawie.

Edytowane przez Kotojad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RivaTuner obsługuje do 83.60 ??...

 

działa na wyższych tylko wywala komunikat że MOGĄ wystąpić problemy...przynajmniej u mnie...

 

pasta - ac ceramique albo arctic silver 5...sam mam AC MX1 (nie zmieniałem przy zmianie chłodzenia)...

 

co do samego chłodzenia - dużo taniej masz AcceleroX1...nie pakowałbym tyle kasy z Zalmana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Palita 6800GS 256MB na AGP, z tym że nie na allegro, tylko w action. Karta ma standardowe timingi gpu 450mhz, mem 1200mhz. Pierwsze co to zdiąłem chłodzenie z karty ... patrze a tu mostek tłumaczący instrukcje z PCIE na AGP. Potwierdzało by to, że w przypadku tej karty mamy do czynienia z NV42 i stąd możliwe są do osiągnięcia wyższe taktowania rdzenia, niestety 500mhz na rdzeniu mi nie poszło; coś około 475mhz (przybliżona wartość) było bez artów, pamięci bez problemu na 1300mhz...ale nie 1400mhz jak to piszą na allegro. Rivatuner póki co nie jest w stanie nic zmienić gdyż karta działa tylko na sterownikach 84.12 i nowszych, a rivatuner najwyższe jakie obsługuje to 83.60 (trzeba poczekać na nowszą wersje rivatunera).

 

Mam wrażenie, że o odblokowaniu potoków możemy zapomnieć gdyż jest to NV42.

 

Wracając do oc bede próbował jeszcze tylko kupie jakąś przyzwoitą paste termoprzewodzącą (polećcie jakąś), gdyż to co jest na rdzeniu i pamięciać w standardzie palita, napewno nie jest godne uwagi. Może zmiana biosa zwiększenie napięć i pójdzie dalej ??niewiem i za jakiś czas zmiana chłodzenia na Zalmana VF900-Cu (napiszcie co o tym sądzicie) i radiatorki na pamięci inne niż w zestawie.

te karty palita są dokłądnie na nv41(0.13um)+Hsi i czyli stary 6800 na pci-express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie na tym palicie jest mostek HSI na PCB czy na samym chipsecie.Mam WC i ta informacja zdecyduje o zakupie.

jak na załączonym obrazku ... :)

 

-> obrazek duży !!!http://wwww.arche.home.pl/kartygraficzne/palit6800gs/6800GSgolas.jpg

 

co do O/C tak jak ktos pisał wyzej o 520 mozna zapomnieć ale okolice 470/480 MHz osiągalne na rdzeniu (testowane po użyciu Arctic Silver5) , na pamięciach trochę poniżej 1400 MHz , bardziej 1360-1370 MHz niż 1400, ale jak na 6800 GS AGP to chyba najszybszy GS AGP jakiego miałem :)

 

 

jutro może się uda zrobić trochę testów .....

--------------------------------------------------

Edycja -> Domik nie wklejaj wielkich obrazków które całe forum rozwalają !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem.Ale widze otwory w PCB koło mostka.Wobec tego mam jeszcze jedno pytanie:czy mostek HSI mocno sie grzeje i czy sam radiator np.zalman jest taki typowo na HSI dałby rade.Jest jeszcze do wyboru 6800 16/6 ale tam jest tylko 128 MB a to chyba troche mało jak na nowe gry przydało by sie 256 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem.Ale widze otwory w PCB koło mostka.Wobec tego mam jeszcze jedno pytanie:czy mostek HSI mocno sie grzeje i czy sam radiator np.zalman jest taki typowo na HSI dałby rade.Jest jeszcze do wyboru 6800 16/6 ale tam jest tylko 128 MB a to chyba troche mało jak na nowe gry przydało by sie 256 MB.

wlasnie sam szukam czegoś na mostek, masz oznaczenia tego zalmana ?

jutro zamowie to w czwartek bedzie wiadomo czy da sie cos zrobic z tym palitem , jak na razie probowalismy montazu - accelero i pentagrama xc80cu i pomarzyc mozna :(, tzn xc80cu zamontujesz ale zostaje mostek ktory lubi mieć zimno, z kolei accelero nie pasuje nawet rozstawem mocowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia nie znam ale widziałem go gdzieś w sklepie.Jeżeli tylko rozstaw otworów będzie pasował to może by starczył tylko ja niechce dawać nadmuchu i nie wiem jaką moc wydziela ten mostek.Ten zalman był dosyć wysoki więc może by styknął.A mógłbyś powiedzieć czy mostek jest na tej samej wysokości co chipset?Bo oryginalne chłodzenie chłodzi i jedno drugie tzn. jest rowna powierzchnia czy jest frezowane?Czy może są jakies podkładki?

Mam jeszcze jedno pytanie:macie w arche Palita X800XL.Próbował ktos to podkręcać bo w sklepie o O/C nie ma wzmianki.Na ile to sie kręci i na jakim jest rdzeniu.Czy przy R480 też jest dodawany mostek?Ale XL to chyba będzie R430.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""te karty palita są dokłądnie na nv41(0.13um)+Hsi i czyli stary 6800 na pci-express""

 

w sumie to się już totalnie zamotałem jaki te karty mają chip...

więc mamy rebus :)

6800GS + AGP + HSI + timingi 450/1200 + (OC po zmianie napięć zbliżone do 520/1400) = NVco?

[uważałem ze nv42 na 0.11 mikrona, czyli pod PCIE ale dzięki mostkowi HSI mamy wersje na AGP]

teraz nie wiem, jak ktoś jest pewien to prośżę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki:)

jak Wam sie sprawuja GS-y w Oblivion ? jakies optymalizacje , beta stery ? moze grzebanie w .ini

Troche wczoraj pogralem i na ustwieniach default (high quality) przybieranych przez gre rozowo nie jest :(

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""te karty palita są dokłądnie na nv41(0.13um)+Hsi i czyli stary 6800 na pci-express""

 

w sumie to się już totalnie zamotałem jaki te karty mają chip...

więc mamy rebus :)

6800GS + AGP + HSI + timingi 450/1200 + (OC po zmianie napięć zbliżone do 520/1400) = NVco?

[uważałem ze nv42 na 0.11 mikrona, czyli pod PCIE ale dzięki mostkowi HSI mamy wersje na AGP]

teraz nie wiem, jak ktoś jest pewien to prośżę o odpowiedź

oc świadczy , że nv41(oc gpu 470-485) , najlepiej niech kolega z arche zczyta co pisze na rdzeniu , jeżeli pisze 6800gts to jest nv42 i wtedy wiadomo , że są to "odpady" słabo się kręcące Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oc świadczy , że nv41(oc gpu 470-485) , najlepiej niech kolega z arche zczyta co pisze na rdzeniu , jeżeli pisze 6800gts to jest nv42 i wtedy wiadomo , że są to "odpady" słabo się kręcące

Na allegro panowie z arche mają lepszego screena z chipem i oto co jest tam napisane:

 

nVIDIA

21WDT00BM1 0528A3

S TAIWAN

 

i niech któryś znawca powie co to za chip (na ramce wokół rdzenia jest jak widać GEFORCE 6800)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co lepiej linki wrzucać...(automagiczne zmniejszanie nie działa :| )

 

Masin - średnio na jeża bym powiedział...na @2400MHz (więcej mi do szczęścia na codzień nie trzeba) i karcie @ 500/1300 (ustawienia "na codzień) potrafi zwolnić...stery DHZeroPoint 84.25, ustawione Max Frames To Render Ahead na "0", w *.ini nie grzebałem...

trochę się poprawiło po dorzuceniu drugiego GB Ram...

 

...detale 1024x768 max bez aa i af...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro panowie z arche mają lepszego screena z chipem i oto co jest tam napisane:

 

nVIDIA

21WDT00BM1 0528A3

S TAIWAN

 

i niech któryś znawca powie co to za chip (na ramce wokół rdzenia jest jak widać GEFORCE 6800)

widziałem screen jest to nv41 na 100% , pewnie nvidia chciała się pozbyć starych chipów i palit kupił pewnie w dobrej cenie do tego dorzucił dobre pamięci , wyszła w miare karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masin - poczytaj w topicu Oblivionie coby OT nie robić...jednym coś daje, drugim nie...zainstalowałem nowe stery to i przestawiłem...nie sprawdzałem różnic między włączonym a wyłączonym...

 

ogólnie jednak - GS daje radę ...

 

co do tego Palita...ot taki kombinowany GS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...