Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Gainwarda Bliss 6800gs 512 ver Goes Like Hell 485/1300, temp w stresie wynosi 69 st. czy to normalnie?

 

Jak to na referyncyjnym chłodzeniu to bardzo prawidłowe temperatury i nie masz sie czego obawiac.U mnie sa wyzsze(71C w stresie)Progiem jest 125C wiec masz duzy zapas :D

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam sie spisuja wasze Accelero X1???Jakie macie temp w Ilde i Stresie??

 

@Raven miales potestowac,sprawidz temp <_<

po co gadać o temp , lepszego chłodzenia w tak dobrej cenie nie kupisz , no chyba wydasz ok 170zł na v1 ultra , moje wyniki idle 37 , stress 49 530/1400 , wystarczy że uchyle okno temp leci w dół 2-3 stopnie

 

Witam, mam Gainwarda Bliss 6800gs 512 ver Goes Like Hell 485/1300, temp w stresie wynosi 69 st. czy to normalnie?

wszystkie gs-y mają kiepskie chłodzonko , temp masz znośną , najlepiej to zmień chłodzenie będzie ciszej i chłodniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dylemat Czy ktoś może mi wprost odpowiedzieć czy

 

http://www.allegro.pl/item95698333_supermo...a_silencer.html

 

będzie szybszy od

 

http://www.allegro.pl/item97464309__6800_g...gp_1_4_ns_.html - ma ktos wyniki z benhmarkow tej karty

jeśli tak to prosze o zamieszczenie

 

Chcę zmienić karte ale od jakiegoś tygodnia nigdzie nie mogę znaleść jasnej odpowiedzi która z nich będzie wydajniejsza

ps. mam Bartona 11,5*205 - czy nie będzie za słaby pood te karty?

Proszę o konkretną odpowiedz

 

Pozdrawiam

Edytowane przez grycek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie...

to ze palit ma inny rdzen niz 6800GS normalne to wiemy,

ale czy np taki POV 6800GS 425/1200 bedzie mial IDENTYCZNA wydajnosc co PALIT 425/1200 czy jednak lepsza technoloiga daje lepsze wyniki?

(analoginczie do 6800GS - 6800GT chyba)

 

aha, jaki ten PALITek ma zasilator... z tego co widze molex to nie jest!?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2076893[/snapback]

ja mam takie pytanie...

to ze palit ma inny rdzen niz 6800GS normalne to wiemy,

ale czy np taki POV 6800GS 425/1200 bedzie mial IDENTYCZNA wydajnosc co PALIT 425/1200 czy jednak lepsza technoloiga daje lepsze wyniki?

(analoginczie do 6800GS - 6800GT chyba)

 

aha, jaki ten PALITek ma zasilator... z tego co widze molex to nie jest!?

Wydajność powinna być na tych samych taktach podobna jeśli nie identyczna, jednak wyniki podkręcania, jak i wydzielanie ciepła będą diametralnie różne na kożyść nv42

 

Złączka ma pewnie jakąś nazwę, ale i tak podpina się do niej przelotkę, na najzwyklejszego molexa ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykly 6800GS jest chyba na nv40,

bardziej w tym PALICE wlasnie przeraza mnie, ze ma mostek HSI,

co chyba wplywa ujemnie na wydajnosc...

 

Poza tym na aukcji jest napisane, ze karta sie dobrze kreci do 520/1400 Mhz

Czy ta wtyczka to nie jest taka jak kiedys byla w kartach od floppa???

 

Aha, ceny tego palita ida w dol:

na tej aukjci juz za 799zl

http://www.allegro.pl/item96681000_geforce..._1400_agp_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwie będą miały podobną wydajność , oc tego 6800gs nv41+hsi jest kiepskie , w markach mogą mieć podobną wydajność , ale w grach będzie szybszy 6800 na nv40 16p/6v , ale i tak różnica nie będzie taka duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zastanawiałem się nad kupnem lepszego chłodzenia dla swojej karty 6800GS TDH Leadtek'a, lecz do końca nie jestem przekonany co wybrać. Pod uwagę biorę Zalmany, Pentagramy (miedziaki-słoneczka) i ACCELERO X1. Problem w tym że ze zdjęć za wiele nie wynika, a chodzi natomiast o chłodzenie pozostałych elementów jak np. pamięci. O ile w Zalmanie i Pentagramie są osobne radiatorki na pamięci (i miejsce) to w tym ostatnim trudno się domyślić czy pokrywa równie i one, czy tylko zasłania .... hmmm - ew. co byście polecili sprawdzonego, nie koniecznie musi to być bezgłośne (choć byłoby miło), ale skuteczne.

 

aha, czy faktycznie łatwo uszkodzić rdzeń zakładając Pentagrama!? Zalmana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba być ostrożnym...zakładałem na 6800gs Zalmana i kłopotów nie było...

 

Jeśli chodzi o chłodzenie pamiątek w przypadku Accelero to pamiątki stykają się z powierzchnią całej konstrukcji (po nałożeniu nakładek)...w przypadku kart z pamięciami po drugiej stronie pcb jest specjalna blaszka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moich watpliwosci pare postów wyżej nikt nie rozwieje?

 

Evecool Turbo2 czy Accelero X1 gdybyscie mieli teraz wybierac jak zakupilście Accelero??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraż się , ale chyba ponad miesiąc się zastanawiasz nad chłodzeniem tak jakby poprzez tą decyzje uzależnione było dalsze życie :D , najlepiej kup obydwa chłodzenia i będziesz wiedział co wydajniejsze , ja moge ze swojego doświadczenia powiedzieć , że standardowe chłodzenie pamięci na gs oraz radiatorki na pamięci są lepsze niż rozwiązanie z X1- gorsze oc , oczywiście zamiast przekładek na pamięci zastosować można miedziane lub alumionwe blaszki posmarowane pastą , sam zamierzam tak zrobić , oc powinno wyrażnie wzrosnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ja moge ze swojego doświadczenia powiedzieć , że standardowe chłodzenie pamięci na gs oraz radiatorki na pamięci są lepsze niż rozwiązanie z X1- gorsze oc , oczywiście zamiast przekładek na pamięci zastosować można miedziane lub alumionwe blaszki posmarowane pastą , sam zamierzam tak zrobić , oc powinno wyrażnie wzrosnąć

potwierdzam...

 

też muszę nad czymś pomyśleć, ale to przy okazji v-moda a na niego to już muszę wymienić zasiłkę bo ledwo zipie :|...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe chłodzenie pamięci na gs oraz radiatorki na pamięci są lepsze

nie bardzo kapuje...

chodzi o to ze lepiej zostac na standardowym chlodzeniu od np. palita,

czy ze lepiej zmienic ale dokupic radiatory?

 

ps. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie obraż się , ale chyba ponad miesiąc się zastanawiasz nad chłodzeniem tak jakby poprzez tą decyzje uzależnione było dalsze życie :D , najlepiej kup obydwa chłodzenia i będziesz wiedział co wydajniejsze , ja moge ze swojego doświadczenia powiedzieć , że standardowe chłodzenie pamięci na gs oraz radiatorki na pamięci są lepsze niż rozwiązanie z X1- gorsze oc , oczywiście zamiast przekładek na pamięci zastosować można miedziane lub alumionwe blaszki posmarowane pastą , sam zamierzam tak zrobić , oc powinno wyrażnie wzrosnąć

 

Noo...miesiąc to spokojnie.Nie obrażam sie bo masz racje :oops: Tak mi to długo schodzi bo zastanawiam sie rownoczesnie nad chłodzeniem NB.co by tu założyc na NB zeby bez problemow założyc to czy to na GPU i odwrotnie.Jutro zamawiam.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jestem niepoprawny w tym co robie ale czy to jest okazja??Przegladałem Allegro za Accelero i znalazlem to...

 

http://www.allegro.pl/item97270690_thermal...y_i_wdajny.html

 

 

Edit: Jakie sa odległosci pomiedzy pamieciami na 6800gs i jakich one sa rozmiarów??Szerokość i długość.

 

Tak jak spogladam na zdjecia to wydaje sie ze rozmiar to 13x13 a odelgłość 6-7mm.

 

Myśle nad pocięciem jakies blaszki miedzianej i podlożyc je na pamiątki tak ja zasugerował Sideband.Nie wiem tylko jakie musza byc wymiary i jakiej grubosci blache zastosowac.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze moze znowu poruszam to samo ale...

geforce 6800GS byl uwazany za lepszego do GT z wzgledu na to,

ze posiadal nowoczesniejsza technologie i w ogole byl lepiej skonstruowany

na lepszym GPU,

 

w GS na nv41 jak kazdy wie, mamy starszy procesor graficzny,

znany ze starszych modeli 6800, wiec teorytycnzie przwaga na GT sie do tego nie odnosi...

czy jednak sie myle i nie przeszkadza mu cieszyc sie super wydajnoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bede czekal do jutra!!!Kupiłem Accelero X1 bo jednak najbardziej opłacalny zakup.Nie jest drogi wiec jak wyjdzie cos ciekwszego lub ZalmanVf900 stanieje do poziomu 120zł to sie wymieni.

 

Nareszcie koniec postow :"Co wybrac?"

 

P.s Czekam na odpowiedz apropo tych płytek na ramy o ktore sie pytam pare postow wyzej bo jak bede mial Accelero to chce je odrazu załozyć.

Jeśli te płytki można wsadzic zamiast tych wkładek dołączonych do Accelero to jak to zrobić?

 

Myślałem żeby z jednej strony tak jak mówił Sideband dac paste(mam OCZ ultra5+ ale chyba ona odpada z racji przewodnictwa prądu) albo taśme, a z drugiej strony zostawic gołe albo tez paste.Najlepsze byłyby chyba miedziane wkładki bardzo dobrze wygładzone.Nie wiem własnie tylko jakie wymiary tych wkładek.Będe mail porównanie jak Accelero do mnie dotrze.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...