Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to wersja od Palita Extreme ma niestandardowo umieszczone otwory do chłodzenia , więc XC-80 pasować nie będzie. Cel 2.4 jest za słaby do R9800 Pro i to o wiele, o 6800 GS nie wspominając. Różnica miedzy tymi kartami na mocnym sprzęcie to ok. 50 %. Sam sie zastanawiam nad kupnem tej karty, przy moim kompie róznica bedzie spora, u Ciebie na cudy bym nie liczył, proc jest do wymiany i kropka.

 

PS. Czy ktoś ma Palita 6800 GS Extreme + nF3 ? Czy nie ma zawieszeń jak sie kręci karte ? Bo na 6800 (NV40) + nF3 to dość częsty problem. I jaki to ma w końcu rdzeń ? NV 42 ? NV 41 ?

po pierwsze to pentaki pasują na każdą karte , nf3+karta nvidii równa się freezy nic nie poradzisz , to nie wina kart graficznych nvidii tylko nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item98498654__6800_g...gp_1_4_ns_.html

 

Na dole jest zdjęcie. Są dwa otwory na górze, a żadnego na dole koło rdzenia. tak więc nie wydaje mi sie by można było zamontować jakiekolwiek inne chłodzenie. No chyba, że na klej :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zamowilem ta karte i na pewno bede zmienial chlodzenie...

 

wybor padl na evercool turbo... tylko wlasnie czy wejdzie?

 

a jesli juz to kupie to musze cos dodatkowo zalozyc na HSI?

jesli tak to cyz to bedzie ok? http://www.allegro.pl/item98414463__zalman...i_6600_agp.html

 

nastepnie jescze trzeba bedzie jakos ramy schlodzic?

czy te 3 opcje wejda?

ktora bedzie najwydajnieszja?

- http://www.allegro.pl/item98696802__pentag...nych_8szt_.html

- http://www.allegro.pl/item96852927_evercoo...cu_nowosc_.html

- http://www.allegro.pl/item96849291_zalman_...i_8_sztuk_.html

 

?

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanko: czy karta potrzebuje dodatkowego zasilania? jezeli tak to jaka jest wtyczka potrzebna. Pytam bo w zasilaczu mam same standardowe wtyczki. W razie czego to sa przejsciuwki?

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Czy komus udalo sie w koncu odblokowac potoki? Mam w tej chwili Asusa V9999GT jak wiadomo jest on 16/6 tyle ze brakuje mu pamieci... 128 to jednak malo jak chce sie pograc przy mocniejszych ustawieniach... wiec zastanawiam sie nad przesiadka na GS z 512MB tylko czy to nie bedzie zamiana siekierki na kijek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf3+karta nvidii równa się freezy nic nie poradzisz , to nie wina kart graficznych nvidii tylko nf3

Freezy ? Jakie freezy ? haha śmiech na sali. Najnowsze stery do mobo, najnowsze stery do grafy i oczywiście niezawalony system i 1GB ramu i nie ma prawa freezować ! wiem co mówie bo mam taki config (A64 3000+, GB K8NS nForce3, 1GB Kingston, Leadtek 6800XT@16/6) i zero freezów w popularnych grach (Most Wanted, F.E.A.R., Doom3, San Andreas - tu wiele osób skarżyło sie na freezy na mobo z nForce3, Kroniki Riddica, CS:S). Fast Writes i Sideband Adressing ON.

 

PS

warto także kontrolować rozmiar pliku stronicowania, ponieważ gdy jego rozmiar jest za mały to system automatycznie go powiększa i wtedy mogą się zdażyć freezy. Polecam ustawienie go na około 1.5GB, wtedy przynajmniej jest pewność że jego rozmiar wystarczy i system nie bedzie nic zmieniał.

Edytowane przez PogoBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

512 mb nie ma sensu, w przypadku kart 6800xx, po prostu się nie opłaca, różnicy w wydajności faktycznie brak. Sam posiadam palita 6800gs 256mb i wszystko śmiga aż miło :)

No dobra neich bedzie ale i tak caly czas nie znam odpowiedzi na najwazniejsze pytanie... zreszta te 100zl nie robi mi az tak... a swoja droga slyszalem ze np. w Q4 nieraz potrzeba grubo ponad 256MB aby zaladowac jakies "pomieszczenie" oczywiscie mowie o wysokiej rozdzielczosci z AA i AF ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko o standard HDR.Lepiej miec włączone HDR czy AA4x??

Co bedzie bardzie wydajne przy graniu w TESIV Oblivion.

Wydajne bardziej bedzie chyba AA4x - gdzies czytałęm że HDRR jest to bardzo wymagający wodotrysk (ale neijestem do konca pewien)

Ale wydaje mi się ze oblivion bez HDR'a to juz nie ten oblivion...

Edytowane przez alwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w tej chwili mam wyłaczony plik stronicowania, 2 GB wystarcza do każdej gry (Obliviana z nowości tylko nie sprawdzałem), jeśli by nie było freeazów na nF3 + 6800 GS to ja bym się nad nią zastanawiał. Za niecałe 800 zł można mieć porządna karte, która przez jakis czas starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no oczywiście że porządna karta, zresztą też rozważałem jej zakup ale niestety dodatkowe 200zł już było nie do zdobycia, ale 6800XT@16/6 sprawuje się świetnie, a po O/C dogania 6800GS także zły zakup to też nie był. A co najważniejsze brak freezów !! Podejrzewam że na 6800GS też bym nie miał. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezy ? Jakie freezy ? haha śmiech na sali. Najnowsze stery do mobo, najnowsze stery do grafy i oczywiście niezawalony system i 1GB ramu i nie ma prawa freezować ! wiem co mówie bo mam taki config (A64 3000+, GB K8NS nForce3, 1GB Kingston, Leadtek 6800XT@16/6) i zero freezów w popularnych grach (Most Wanted, F.E.A.R., Doom3, San Andreas - tu wiele osób skarżyło sie na freezy na mobo z nForce3, Kroniki Riddica, CS:S). Fast Writes i Sideband Adressing ON.

 

PS

warto także kontrolować rozmiar pliku stronicowania, ponieważ gdy jego rozmiar jest za mały to system automatycznie go powiększa i wtedy mogą się zdażyć freezy. Polecam ustawienie go na około 1.5GB, wtedy przynajmniej jest pewność że jego rozmiar wystarczy i system nie bedzie nic zmieniał.

po pierwsze to nie jest temat o freezach , po drugie chyba nie wiesz co to są freezy- to nie jest przycinanie z braku ramu tylko przycięcia obrazu 1-3sek i dłużej , także możliwe restarty kompa , wykręć grafike na maxa to pogadamy , twój wynik świadczy nie masz wykręconej na maxa Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mojego 9800PRO na Palita 6800GS 256MB. Mam zrobione testy i Radeona i tego palita na identycznych ustawieniach systemu

FSB 230 proc 2634, ti. 3.0;3;3;7, Barton XP-M

karta 6800GS, 517/1.35 GHz

 

3dm2001 20691pkt.

g.1 258.5 ; 88.4

g.2 391.0 ; 200.1

g.3 223.1 ; 98.3

g.4 211.4

 

3dm 2003 13050pkt.

g.1 261.7

g.2 109.7

g.3 87.4

g.4 76.7

 

3dm 2005 6260

g.1 28.1

g.2 17.9

g.3 31.3

 

oraz na 9800pro 256bit/128MB

3dm2001 - 20212

3dm2003 - 6751

3dm2005 - 2910

 

Czy w tej karcie można jakoś odblokować 16 potoków? (Może juz było to pytanie - więc sorry z góry jeśli tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi doradzić czy jest sens kupować taką kartę na 1,4 , bo skoro na rdzeniu kręcą się tak samo (tak zakładam) [mowie o modelach 500/1000], a na pamięciach może z 200 MHz różnicy, to czy te 200MHz warte jest 60 zł ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie jest temat o freezach , po drugie chyba nie wiesz co to są freezy- to nie jest przycinanie z braku ramu tylko przycięcia obrazu 1-3sek i dłużej , także możliwe restarty kompa , wykręć grafike na maxa to pogadamy , twój wynik świadczy nie masz wykręconej na maxa

tak, wiem sorry za ot.

 

Ale pozwole sobie jeszcze odpowiedzieć na twojego posta. Akurat tu nie masz racji bo wiem co to są freezy, widziałem je na własne oczy, oglądałem filmiki które zamieszczali użytkownicy na forum i moge powiedzieć że z pewnością ja takiego problemu na nForce3 nie posiadam. I czasami wkurza mnie że na hasło "nForce3 i GF68xx" pada odpowiedź "nie kupuj bo są freezy". To nie jest reguła, że przy każdym połączeniu nForce3 z GF68xx występują freezy. I np gdy w tym topicu ludzie pytają się czy warto kupić tą karte i w konfigu podają że mają płyte z nForce3 to nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie taką karte sprawić. A co do podkręcenia... nie dziwota że przy wysoko podkręconej karcie występują freezy, taka już natura nv40 i nic się na to raczej nie poradzi. Ja nie widze potrzeby takiego extreme o/c ponieważ nawet na defaultowych ustawieniach wszystko śmiga przyzwoicie. Jak ktoś chce sobie wyciskać "siódme poty" z karty to powinien zainwestowac w specjalne edycje kart do tego przeznaczonych, a nie od razu je besztać za marne możliwości O/C. Producent sprzedaje karty sprawne i takie też one są.

 

Mógłbym tu jeszcze długo pisać o tym że np ludzie często mylą freezy z pospolitymi przycięciami spowodowanymi brakiem dostatecznej ilości RAMu, śmietnikiem w systemie czy konfliktem sterowników, ale nie bede już więcej robił tutaj off topa, na temat freezów jest założony odpowiedni temat.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez PogoBoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nv40 nie ma nic do tego że jak przekręcisz karte to występują freezy , nf3 karta poszła max bez freezów 410/750(1.2v) , a na via 420/900-920(1.2v) i via można kręcić do woli albo wyskoczą arty lub po prostu zwis , dlatego to jest wina chipsetu nf3 a nie serii gf6(freezy występują także na 6200/6600) , mniej dolegliwe freezy są jak się posiada procesor na rdzeniu venice

 

koniec ot

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( niee :(

dostalem dizisaj karte,

tuz przed tym jak ja wlzoylem ustawilem kompa na default wszystko, aby bylo ok, zainstalowalem najnowsze forceware, wlczam 3dmarka

i patrze a tu juz po 10s aretfakty,a po 20s zacelo sie i reset systemu... :[

ale kicha z tym geforce,

bede musial odeslac na gware :/

 

eeeee :/ ledwo co wlaczylem 3dmarka05, a tu juz od razu reset :|

Edytowane przez koparka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem Accelero i...mam wysokie temperatury!!!!!

W IDLE 37C-ok ale w stresie na nie kreconej karcie mam 52C!Sprawdzałem Everestem,a karte grzałem ATItoolem.Może zbyt dużo pasty dałem???Pasta to OCZ ultra5+.Da sie sciagnac Accelero bez uszkodzenia tych taśm termoprzewodzących na pamieciach?

 

:mur: :mur: :mur:

Po podkreceniu karty na 510/1100 temp. w stresie to 56C!!!!! :mur: :mur:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej przy zdejmowaniu, te podkładki pod pamięci nie powinny się uszkodzić , było nie ruszać tej pasty tzn tej która jest nałożona fabrycznie(mx-1) jest dobra

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej przy zdejmowaniu, te podkładki pod pamięci nie powinny się uszkodzić , było nie ruszać tej pasty tzn tej która jest nałożona fabrycznie(mx-1) jest dobra

 

Naprawde nie wiem co jest grane.Odkręciłem Accelero,zmniejszyłem dawke pasty,nawet dokrecilem bardziej śróbki i dalej to samo.Masakra.Jak tak dalej bedzie to Accelero wyląduje na Allegro :mur: :mur: :mur: Może ten mx-1 ma takie cudowne właściwości??

 

No 52C w stresie na nie kreconej karcie!

 

Jak macie ustawione wiatraki w Riva tuner?W stresie macie włączone 100% czy 53%?

 

Update:Juz mi przeszło :wink: Może sobie być te 53C-i tak o 10C mniej niz na oryginalnym.I cichutko jest.Moze jak pasta dojdzie do siebie to spadnie te 2-3C.Zobaczymy.I tak te 5C różnicy w o/c nie robi zadnej :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie wiem co jest grane.Odkręciłem Accelero,zmniejszyłem dawke pasty,nawet dokrecilem bardziej śróbki i dalej to samo.Masakra.Jak tak dalej bedzie to Accelero wyląduje na Allegro :mur: :mur: :mur: Może ten mx-1 ma takie cudowne właściwości??

 

No 52C w stresie na nie kreconej karcie!

 

Jak macie ustawione wiatraki w Riva tuner?W stresie macie włączone 100% czy 53%?

 

Update:Juz mi przeszło :wink: Może sobie być te 53C-i tak o 10C mniej niz na oryginalnym.I cichutko jest.Moze jak pasta dojdzie do siebie to spadnie te 2-3C.Zobaczymy.I tak te 5C różnicy w o/c nie robi zadnej :wink:

Nie wytrzymałem! JejoX Ale ty masz problemy, dżizas krajst...Masz 20 a nie 10 stopni mniej niż na oryginalnym chłodzeniu to raz - chyba że nie umiesz mierzyć temperatury w stresie - ta karta wytrzymuje ponad 80 st. to dwa, i po trzecie temp. tej karty prawie nie ma wpływu na OC. Ja wydałem 100zł na Zalmana i żałuję, bo takie samo OC miałem na stocku, a po skręceniu karty na 30% cisza jak na Zalmanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...