Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

PALIT GeForce 6800GS 128MB DDR3/128bit TV/DVI PCI-E

Klade nacisk na słowo 128bit :-)

 

Juz wiem na czym bede skladam kompu dla ludzi :-)

Ja widzialem za 473zł.

Wersja PCI-E ma pamieci 2 ns , a widzialem juz po 455 zl :) (PCI jest troche tansza od AGP)

 

w wersji AGP sa pamieci 1.4 ns , co do szyny 128 czy 256 Bit ? tu mam niezłego rebusa .....

 

dotyczy tylko wersji AGP , jezeli 256 MB ma szyne 256 Bit , 128 MB wyglada identycznie jak 256 MB , ma wszystkie komponenty jota w jote jak 256 MB oczywiscie kilka kostek pamieci mniej , wiec po co mieliby ograniczyc magistrale pamieci , najgorsze jest to ze zaden program diagnostyczny nie chce poprawnie rozpoznac tej karty RivaTuner,Atitool, wiec pomocy ... ktos ma jakis pomysl jak to zdiagnozowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta wersja 128MB też jest 256bitowa bo jak się orientuje to nigdy nie było 6800 128 bit tak jak nie było 6600 256 bit.

 

Poza tym to wszystko zależy od zainstalowanego chipa, a nv40,41,42 zostały zaprojektowane do 256 bitowej kontroli z pamięcią.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta wersja 128MB też jest 256bitowa bo jak się orientuje to nigdy nie było 6800 128 bit tak jak nie było 6600 256 bit.

 

Poza tym to wszystko zależy od zainstalowanego chipa, a nv40,41,42 zostały zaprojektowane do 256 bitowej kontroli z pamięcią.

jak dobrze pamiętam to asus zrobił taki wynalazek jak 6800 512mb - 128bit szer. magistrali , tylko nie bardzo wiem po co takie cudo zrobili , oczywiście karta była oficjalnie w sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz racje rzeczywiście ASUS opycha taki shit ludziom w cenie lekko powyżej 600zł co może przypuszczać, że ten PALIT albo ma 128 MB/256 bit i jest tani jak barszcz, albo jest 128/128 i trochę przesadzili z ceną bo przecież tańszy jest już x1600pro.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...6249/Filtr.html

 

Jest 6800gs w siriusie palita za 518 pln ale ze 128 bitowymi pamieciami.

Jaka jest wg. Was wydajnosc takiej karty i czy warto za taka cene???

Lepszym rozwiązaniem będzie chyba x1600pro np. ten Sapphire x1600pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wydaniejsze 6800XT (modowalny na 16/6) czy Palit 6800gs 128 MB 128 bit LINK DO SKLEPU

Czy 128 bit nie będzie ograniczać palita ? Czy można zmodować na 16/6 ? Oraz która karta będzie wydajniejsza ??

 

Hmmm a czy to możliwe : Palit 6800Gs 256bit w cenie 128 bit !!

Edytowane przez M@TI16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wydaniejsze 6800XT (modowalny na 16/6) czy Palit 6800gs 128 MB 128 bit LINK DO SKLEPU

Czy 128 bit nie będzie ograniczać palita ? Czy można zmodować na 16/6 ? Oraz która karta będzie wydajniejsza ??

 

Hmmm a czy to możliwe : Palit 6800Gs 256bit w cenie 128 bit !!

Nie wiem, bo nie robiłem porównania 6800XT zmodowanego do Palit-a.

 

Nic tam nie odblokujesz bo się nie da. A Arche to z leksza kit wciska z tym 256bit, bo nijak nie jest udowodnione, że karta ma taką szynę pamięci. Wersja 256MB i 128MB wyglądem się nie różnią zupełnie, jedynie kostek na PCB brakuje, więc można sadzić, że szyna także jest 256bit, ale nie jest to udowodnione i aukcja ta wprowadza ludzi w błąd. Cena także za wysoka, taniej można mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo nie robiłem porównania 6800XT zmodowanego do Palit-a.

 

Nic tam nie odblokujesz bo się nie da. A Arche to z leksza kit wciska z tym 256bit, bo nijak nie jest udowodnione, że karta ma taką szynę pamięci. Wersja 256MB i 128MB wyglądem się nie różnią zupełnie, jedynie kostek na PCB brakuje, więc można sadzić, że szyna także jest 256bit, ale nie jest to udowodnione i aukcja ta wprowadza ludzi w błąd. Cena także za wysoka, taniej można mieć.

Nijak nie jest tez udowodnione ze na karcie jest 128 Bit , jedyna informacja jaka jest podana na stronie producenta to ta że GS ma 256 Bit , taka jest specyfikacja chipa ale sa opisy tylko do wersji 256 MB

 

Opis wersji Sonic jest zaś tylko dla PCI-Ex

http://www.palit.com.tw/en/products/images...6800gssuper.jpg

 

i wyraźnie jest napisane że ma 256 Bit , nie chcę tu pisać że jest tak lub tak bo nie wiem ile ma naprawdę moge jedynie jak wszyscy przypuszczać , ale na zdrowy rozsądek - Sonic na PCI`e nie rozni sie niczym od Sonic na AGP , jedna karta przerobiona przy pomocy mostka na drugą, wiec po co mieliby ograniczać szynę ?

 

Druga sprawa o wielki guru ..... mialem okazje robic porownanie wersji 256 MB ktora ma jak to twierdzisz 256 Bit i wersji 128 MB, która to ma jak twierdzisz 128 Bit, wyniki w testach to okolo 700 pkt. w mark`u03 ,wiec jesli karta mialaby o polowe mniejsza przepustowość i polowe mniej pamieci to byloby to chyba duzo wiecej niz ~5% w wydajnosci co ?

 

Kolejna sprawa porównanie zmodowanego 6800 XT @ 16 / 6 OC 420/860

akurat mialem okazje do przetestowania dosc duzej ilosci tych kart i wyniki to:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

w porównaniu do Palita 6800 GS 128 MB ??? Bit 12/5 OC 495 /1340

Dołączona grafika

 

 

 

 

Co do jak to napisałeś wciskania kitu, sam pytałem kilka postów wcześniej o to czy na karcie jest 128 Bit czy 256 Bit , wlasnie dlatego ze nie lubie wciskania kitu , to ze Palit wypuscil taka karte wcale mnie nie cieszy, głównie z tego względu że mamy na magazynie ponad setkę Leadtek`ów , więc prosze mi tu nie pisac że wciskam komuś kit, prawdę mówiąc z wielką ulga przyjąłbym wiadomość że Palit ma 128 bit pamięć :) , choć z drugiej strony zycze wszystkim żeby było to 256 Bit , na pewno będzie to bezapelacyjnie wielki hicior

 

Co do samej aukcji i ponownie wciskania kitu , zauważ że aukcja jest prywatna i nie można w niej licytowac , nie będzie można (chyba że na własne życzenie) dopóki nie dostaniemy od Palita potwierdzenia odnośnie zainstalowanej pamięci. Cena jest wysoka bo allegro ma wysoka prowizje i każdy o tym wie , służy juz chyba tylko do reklamy i niczego wiecej, cena sklepowa jest troche nizsza

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...oducts_id/13385

Edytowane przez arche_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie sterowniki beda najlepsze do GF 6800GS.Pytanie kieruje do osob ktore maja G-forca i graly na nim w Pro Evolution Soccer 5 w rozdzielczosci panoramicznej.Zmienilem swojego 9800 pro na gforce 6800 GS i mialem nadzieje ze nie bedzie problemu z graniem w ta swietna gre w rozdzilace 16/10 dry.gif niestety nie mam takiej do wyboru.Prosze o pomoc.

Mam nadzije ze to tylko problem w sterach dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ arche_

 

Patrząc na wynik Palit 6800GS 128MB po o/c 495 /1340 czyli Twój screen to można sobie już samemu odpowiedzieć na to jaką ta karta ma szynę pamięci. Wynik na poziomie 113XX to miałem na wersji 256/256 z prockiem Sempron Socket A@2.2GHz i to karta nie była w ogóle podkręcona, def. takty. Więc widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ arche_

 

Patrząc na wynik Palit 6800GS 128MB po o/c 495 /1340 czyli Twój screen to można sobie już samemu odpowiedzieć na to jaką ta karta ma szynę pamięci. Wynik na poziomie 113XX to miałem na wersji 256/256 z prockiem Sempron Socket A@2.2GHz i to karta nie była w ogóle podkręcona, def. takty. Więc widać różnicę.

tak patrze na ten watek z tym palitem i jestem prawie przekonany ze jest to jakis TRICK ...

tzn jestem prawie pewien ze 128mb Palit - jest wersja 128 bit

 

a dlaczego ? - bo kumpel na 6800gs gigacube ktory na defualt zegary ma ok 13 tys w 2003

 

a ten ktory testowal arche osiagnal

11xxx w 2003

Po O/C

 

ja na 6600GT przy 640/1350 robie podobny wynik wiec o co kaman ?

 

a moglo byc tak pieknie :lol:

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 128 bit to troche doły.Ale czy będzie duża różnica (w grach) między nim a 6800XT 16/6 ??

 

Zdanie mi sie powtórzyło ale już poprawiłem ;)

Edytowane przez M@TI16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 128 bit to troche doły.Ale czy będzie duża różnica między nim a 6800XT 16/6 ??

 

Jak 128 bit to troche doły.Ale czy będzie duża różnica (w grach) między nim a 6800XT 16/6 ??

odpowiedz masz troszke wyzje gdzie arche testowal 6800XT 16/6 i 6800gs 128 bit Palita

 

generalnie rzecz biorac

 

to jest tak jesli palit jest 128 bit a 6800XT 256 bit ...

 

to Palit majac np o/c 1400 mhz na Pamieciach bedzie mial wydajnosc w szynie- magistrali jak 6800XT o taktowaniu 700 na pamieciach (polowa 256 bitow) ... roznica wiec wielka w wydajnosci pamieci nie bedzie ... (bo z tego co wiem te 6800XT po o/c osiagaja ok 850 mhz na pamieciach czyli x 2 w stosunku daje do palita 1700 vs 1400 palita... a w praktyce ?? bedzie to jakies 5-max 10% wydajnosci )

 

inna sprawa jest Taktowanie rdzenia ktora daje najwiekszego Kopa w wydajnosci ...

 

tutaj z pewnoscia bedzie krecil sie lepiej PALIT ... mysle ze 500-550 mhz to powinno sie osiagnac bez wielkich ceregieli ..

trzeba rowniez uwzglednic 16 potokow vs 12 ... (ktore jest scisle skorelowane z MHZ na RDZENIU)

 

podsumowujac suma sumarow karty beda najprawdopodoniej porownywalne ..

ale decydujace bedzie to do jakich wartosci obie zostana podkrecone :)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli ktoś sie nie bawi zbytnio w oc to lepszym wyborem będzie 6800XT z gwarancją moda.Tak ?

 

PS.Ale jak twierdzi arche może to być 256 bit więc domyślam sie że wtedy lepszy byłby palit.

Edytowane przez M@TI16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli ktoś sie nie bawi zbytnio w oc to lepszym wyborem będzie 6800XT z gwarancją moda.Tak ?

wiesz ... biorac te wszysktie karty pod uwagle zawsze nalezy miec na uwadze o/c

 

wybor jest ciezki ... ale z czysto teoretycznej przeslanki 6800XT @ 16/6 wydaje sie byc lepsza propozycja jesli nie bierzesz wogole pod uwagi O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.Ale jak twierdzi arche może to być 256 bit więc domyślam sie że wtedy lepszy byłby palit.

jak bedzie 256 Bit to napewno lepszy bedzie Palit, ale coraz bardziej obawiam skłaniam się ku temu, że moze byc to jednak 128 bit, napisalismy do Palit`a ale milczą , więc pewnie jeszcze długo pozostanie to zagadką :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos Palit'a, pozwolę sobie zadać pytanie: która z poniższych kart jest lepsza?

PoV 6800 GX 256 MB 256Bit AGP modowalne 16p/6v z aukcji Allegro (wystawiona przez arche)

czy

Palit 6800 GS Extreme 1.4 ns 256 MB GDDR3 / 256 bit - również od arche, tyle że ze sklepu?

 

Krótka specyfikacja obu kart:

PoV - DDR(?) 256MB 256bit 2.5ns, @16p/@6v, core=300@380MHz i mem=700@820MHz

Palit - DDR3 256MB 256bit 1.4ns, 12p/5v, core=450MHz i mem=1200MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Palit majac np o/c 1400 mhz na Pamieciach bedzie mial wydajnosc w szynie- magistrali jak 6800XT o taktowaniu 700 na pamieciach (polowa 256 bitow) ... roznica wiec wielka w wydajnosci pamieci nie bedzie

tylko teoretycznie możesz przyjąć , że przy dwa razy szerszej magistrali - masz dwa razy większą przepustowość

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko teoretycznie możesz przyjąć , że przy dwa razy szerszej magistrali - masz dwa razy większą przepustowość

dlatego napisalem ze roznica wielka nie bedzie :) - bo wlasnie tylko TEORETYCZNIE jest to wartosc 2 x wieksza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem forum i od razu wtrafiłem na ten temat. Przeglądnełem cały post i szczerze mówiąc dostaje małego "oczopląsu".

Problem mam nastepujący... Planuje zakup karty graficznej ( poprzednia Radeon 9800 Pro - przypalony jeden bolec przy dodtakowym zasilaniu nie wiem czy poszła cała karta ). Do wyboru miałem Radona X1600Pro oraz jakiegoś GF6600GT ew. 6800XT z odblokowanymi protokołami - jednak zauważyłem ową kartę Palit GF6800GS 128 MB, 128bit. Cena do 500 zł na AGP - pomyślałem ciekawa alternatywa... Lecz z tego co zauważyłem dużo jest zaprzeczających informacji. Więc proszę kogoś kto wypróbował w praktyce o odpowiedź...

 

1)Która z wyżej wymienionych kart (AGP) jest najlepszym obecnie wyborem - bez podkręcania

2)Która z wyżej wymienionych kart (AGP) jest najlepszym obecnie wyborem - po podkręceniu...

 

ARCHE - może twoja odpowiedź byłaby pomocna... Przeglądam twoje aukcje i mocno zastanawiam się nad zakupem.

 

Moja konfiguracja : ATHLON 2000+ @ 2400+, 768 RAM, 350 W zasilacz...

 

Dzięki ma odpowiedź

Edytowane przez Geeha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...