Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

A czy ja coś mówię o innych benchach/grach ?...

 

mówię że w nowym smarku karta nV szybszą jest...

 

tak mi się powiedziało bo gto i gs to bezpośredni konkurenci (wydajnościowo i cenowo)...

 

jak znam życie to teraz sprzedawcy na allegro będą sprzedawać GS'y z wykresikami z nowego Marka - a tam GS depcze GTO - i co ? - i zaczną się lepiej sprzedawać...

 

...

 

35 stopni w windzie to standard dla tej karty ??.../na Zalmanie Vf700AlCu przy 6600gt miałem ok 10 stopni więcej...tak z ciekawości pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja coś mówię o innych benchach/grach ?...

 

mówię że w nowym smarku karta nV szybszą jest...

 

tak mi się powiedziało bo gto i gs to bezpośredni konkurenci (wydajnościowo i cenowo)...

 

jak znam życie to teraz sprzedawcy na allegro będą sprzedawać GS'y z wykresikami z nowego Marka - a tam GS depcze GTO - i co ? - i zaczną się lepiej sprzedawać...

 

...

 

35 stopni w windzie to standard dla tej karty ??.../na Zalmanie Vf700AlCu przy 6600gt miałem ok 10 stopni więcej...tak z ciekawości pytam...

niech sie sprzedaja jak moga :) Wtedy i ATI obnizy ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<Malik> ten wynik to masz na 100% w rozdzielczości 1024 wiec sie nie podniecaj

Jedyna osoba ktora tu sie podnieca jestes ty. Probujac mi zarzucic podanie "nieprawidlowych" wynikow B)

Jezeli tak trudno Ci w to uwierzyc to twoj problem. Podalem wyniki jak cala reszta. Zreszta koniec tematu. Nie mam zamiaru go ciagnac. Peace.

 

 

WC na cpu i gpu tak?

Dokladnie bloczek na gpu i cpu. Dwie chlodnice, dwa wiatraki 120mm. Rezultat: zima i cisza w kompie :) Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie lookam na ten temat i zastanawiam się, czy czasami nie przeskoczyć na 6800GS. Jednak u nas na razie bez rewelacji, a to że "GS" w 3DMark06 jest lepszy od mojego XTPE to mnie nie przekonuje - ATI ma odjęte pkt. za brak obsługi testu PS3 i tyle...

Przechodzić @XTPE na GS-a 12p na 100% nie warto, jedyne co mnie interesuje to modowalność tych kart na 16p. Jeśli takie zaczną się pojawiać to może już być znacznie ciekawiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guziq

Jest to bardzo odległa przyszłość, zresztą nie jest to na ręke producentom oprogramowania - mniejszy zysk. Nawet Call Of Duty 2 ma tryb DX7, poza tym jak ktoś się uprze to w necie znajdzie soft do emulacji odp. efektów i odpalania nowych gier na starym sprzęcie.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gry które wymagaja PS3.0 wyjda bardzo nieługo. poza tym soft który emuluje PS3.0 zrzera znacznie procesor.

Ja jestem własnie przed kupnem grafy i wachałemm sie miedzy 6800GS a GTO2@XT PE lecz jednak wybór pada na 6800 GS ze wzgeldu na w zasadzie zerowa róznice wydajnosci po OC obu kart i nowsza technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guziq

Gdzie te tytuły z PS3, coś znaczącego wyjdzie zapewne dopiero na gwiazdkę. Jak się pojawi jakiś konkretny Unreal to i tak wciągnie nosem tego GS-a i nie pomoże mu nawet PS3, wręcz przeciwnie, aby pograć na normalnym poziomnie sam będziesz przechodził w tryb PS2. Jak widać zakup 6800GS z PS3 nie jest taki przyszłościowy, kiedyś tak samo reklamowali GF6200 i jego fantastyczną obsługę PS3. Prawda jest taka, że 6800GS jak i XTPE to karty "stare" i aby móc dobrze pograć w przyszłe hiper tytuły (1280x1024 all max) to trzeba będzie wymienić k. graficzną z konieczności, a najlepiej to od razu na 2szt.

Zresztą kto trzyma grafikę w budzie dłużej niż pół roku...?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno wyobrazić sobie, że nie wszyscy mają 19" monitory i gra w 1280*1024 nie koniecznie ich interesuje. Podobnie wymiana grafiki co pół roku - oczywiście jak ktoś lubi to czemu nie.

Ale nie jest to niezbędne do grania w co raz to nowsze gry.

To tylko MHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcele nie jest to odległa przyszłość Boxter ;) praktycznie wszyscy producenci gier zaczynają skupiac się na tym aby wprowadzac i stawiac na 1 miejscu wlasnie PS3... a co za tym idzie GF i tylko GF chyba ze ATi przelamie lody i weźmie się wreszcie do roboty bo jak narazie to tylko probuje nadgonić. Co do zmiany x800GTO2 na 6800GS to strata pieniedzy... osiagi praktycznie takie same... najlepiej poczekac az stanieją układy GTX albo na rynek wejdą nowe procesory graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guziq

Gdzie te tytuły z PS3, coś znaczącego wyjdzie zapewne dopiero na gwiazdkę. Jak się pojawi jakiś konkretny Unreal to i tak wciągnie nosem tego GS-a i nie pomoże mu nawet PS3, wręcz przeciwnie, aby pograć na normalnym poziomnie sam będziesz przechodził w tryb PS2. Jak widać zakup 6800GS z PS3 nie jest taki przyszłościowy, kiedyś tak samo reklamowali GF6200 i jego fantastyczną obsługę PS3. Prawda jest taka, że 6800GS jak i XTPE to karty "stare" i aby móc dobrze pograć w przyszłe hiper tytuły (1280x1024 all max) to trzeba będzie wymienić k. graficzną z konieczności, a najlepiej to od razu na 2szt.

Zresztą kto trzyma grafikę w budzie dłużej niż pół roku...?

ps3 nie jest to po to żeby zmniejszyć wydajność i tylko żeby zwiększyć , gra jest zawsze elastyczna i można dużo rzeczy wyłączyć lub odbniżyć detale( mało widoczne pogorszenie grafiki a duży wzrost fps) , po co przechodzić na tryb ps2.0 jak dokładnie przy tych samych detalach ps3.0 będzie szybsze , np soft shadows efekt który naprawde porządnie obciąża gpu , w marku 2006 wystarczyło że dodali cienie( w tym soft shadows) to wszystkie karty dostały po du...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty potrzebuje do rozdziałki 1024*768 (wiecej nie obsługuje mój monitor) i majac 6800GS nie zamienił bym go na X850XTPE, a majac X850XTPE od razu bym go zamieniał na 6800GS (ze wzgledu na taka sama wydajnosc ale obsługe PS3.0)

Edytowane przez guziq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję aby posiadacze gf6800gs podawali w tym wątku na ile im poszły ich grafy :) ((dla bardziej ciekawskich jakiś wynik z marka :P)) i przy jakim chlodzeniu :) Może da to jakiś obraz jakiego producenta grafa jest najbardziej podatna na oc :), choc biorąc pod uwagę ze to płytka referencyjna to chyba dużo od szczeeścia zależy :)

p.s.

na moim gainwardzie max dla gpu stabilnie to 522 mhz :) dla pamieci jestem w trakcie szukania :) (stock cooler)

pozdro 4 all

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie sypnijcie wynikami z 3DMarka03 i 05, jeśli zobaczę, że większość ma wyniczek na poziomie odp. 14000 i 7000 to się przesiadam! :-)

Udało się koumuś odblokować grafe do 16p?

Podajcie namiary na najtańszy sklepik z tym cudem.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc...

 

GF6800GS Point Of View

chłodzenie stock - gpu 535 MHz (zero artefaktów) - powyżej tego spada wynik w Markach...(ale dalej bez artefaktów :) )

 

pamięci - max 1350 MHz - i tu są już krzaki...1280 bez artefaktów...

 

innego chłodziwa w zasadzie nie ma sensu zakładać - chyba dla uciszenia karty - mam na półce Zalmana VF700 AlCu, ale nie zamierzam się nawet bawić...

 

no chyba żeby jakiś vmodzik ...:P...

 

ogólnie chyba dobra mi się sztuka trafiła...

 

Edit:

 

Boxster - 14k w 03 to nie problem, 7000 w 05 to już trochę trudniejsza sprawa ...Co do potoków - na PCIE nie odblokujesz (nV42)...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Udało się koumuś odblokować grafe do 16p?

Podajcie namiary na najtańszy sklepik z tym cudem.

Taki doswiadczony user i takie pytania :? Temat jest o wersji pci-e ktora jest na nv42 i posiada fizycznie tylko 12ps i 5vs nic wiecej nie odblokujesz :) Co do sklepu to tutaj 1900034[/snapback]

Zapytam w tym wątku, bo tu najwięcej posaidaczy gs ;)

Nikt nie chciałby się zamienić z gs na moją kartę z podpisu? Jestem ws tanie trochę dopłacić :]

A po co :blink: imho wymiana uwsteczniajaca :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krotko: dzisiejsza batalia z 3dmark06 Pro zakonczona sukcesem :) Swieza instalka windy, stery 82.12 WC pracowalo na max :)

 

i oto wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Moj cel osiagniety:

 

3dmark03 - ponad 14k

3dmark05 - ponad 6.5k

3dmark06 - ponad 3k

 

Zastanawia mnie bardzo wysoki wynik Marka 06 nawet jak na takie taktowanie karty - ja osiągnąłem przy 526/1260MHz 2855 Marków przy CPU 2.6GHz i 512MB RAM. Przed OC VGA miałem 2300 Marków. Łatwo więc się domyślić, że aby uzyskać przyrost kolejnych 700Marków musiałbym podkręcic kartę o kolejne 100MHz na rdzniu i 260MHz na pamięciach co dałoby koło 630/1500 :-P

 

To wynik bez artefaktów i ze sterownikiem na Quality czy jakieś inne ustawienia ?? :>

 

Dodam tylko że w M03 mam > 14k, w M05 prawie 6300k.

 

Gdzieś czytałem, że stery 82.12 mają kiepską jakość obrazu - moze dają tez duzego kopa w Marku06 - no idea - ja testowałem na 81.98 i 82.65 i miałem zbliżone wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się koumuś odblokować grafe do 16p?

Podajcie namiary na najtańszy sklepik z tym cudem.

W karcie na PCI-E nie da się nic odblokować, ponieważ jest produkowana na NV42, który fizycznie posiada 12ps i 5vs.

Najtaniej można mieć PoV za 790 z komsadu lub Gigabyte za 790 zł od arche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze ciekawy jaki jest realny pobór mocy po max OC przy GF6800GS i X850XTPE?

 

@chemiczny_ali

Zadałem pytanie o możliwość odblokowania potoków, ze względu na fakt doczytania się na jakimś forum - może jeszcze znajde - info o pewnej ilości kart z przyblokowanym - bios - oryginalnym GPU od wersji GT. Zapewne jakaś ściema, ale zapytać warto...

 

@lukmek

Dzieki za cenki... ;)

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten test był robiony w 1024*768. I proponował bym robic test własnie w takej rozdziałce żeby było widac ile jest straty wzgledem marka 2005

Jeśli mówisz o wyniku Malika to by wszystko tłumaczyło ... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej znalazłem tu

 

http://www.pronotek.pl/eSklep/product_info...roducts_id=2396

 

Też myślę nad kupnem tej grafiki bo mój GTO z podpisu padł przez V-moda;)

heh zapomiałem wylogowac kumpla konoto i ta ja napisałem tego posta , sorry!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co :blink: imho wymiana uwsteczniajaca :) pozdro

Tak dla zabawy :D Przed wakacjami pokreciłbym troche, tu już doszedłmew do szczytu karty i koniec zabawy, a nic lepszego kupować mi sie nie opłaca, w wakacje/po wymienie na coś z pary G71/R580 ;]

Poza tym dawno nie miałem u siebie NV ;] ;]

wątpie czy się taki trafi

A czemu nie? Chce dopłacić do defacto tańszej karty... Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla zabawy to zmieniaj wydajnosc troche nizsza ,ale rozumiem o co chodzi nowa grafa ,nowe o/c ,niespodzianki i te mile i te mniej :D Tez chcialem zmieniac na x1800xl ale sie wstrzymalem i nie zaluje :)

Mysle ze trafisz na kogos kto sie zamieni ale moze byc trudno :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...