Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

70 ?? :|

 

to u mnie w stresie (dziś grałem ok 4h w CS'a Source i sprawdzałem) - 49 stopni było...przy @500/1300...

 

dobra wentylacja w budzie :)...

 

edit:

 

już to robię...:)

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 ?? :|

 

to u mnie w stresie (dziś grałem ok 4h w CS'a Source i sprawdzałem) - 49 stopni było...przy @500/1300...

 

dobra wentylacja w budzie :)...

Włącz obroty na 70%, zapuść 3dmarka05 i w tle rivetuner lub nvidiatemplogger i powiedz ile masz st. Zapewniam, że 49 nie będzie....Aha, sprawdź ile st. było w trakcie a nie po. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem...

 

faktycznie ~50 stopni nie ma......aaaale i tak zdecydowanie lepiej niż u Szpersona - screen złapany po teście nature...

 

Dołączona grafika

 

 

karta @500/1300 , wentyl na 70%...

 

i tu mnie jedna rzecz zastanawia...czemu RT pokazuje rdzeń@425MHz ?...:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem...

 

faktycznie ~50 stopni nie ma......aaaale i tak zdecydowanie lepiej niż u Szpersona - screen złapany po teście nature...

 

Dołączona grafika

 

karta @500/1300 , wentyl na 70%...

 

i tu mnie jedna rzecz zastanawia...czemu RT pokazuje rdzeń@425MHz ?...:|

Hmm, jakiś lewy ten screen, po pierwsze wygląda na to, że w trakcie testu miałeś takt. GPU na 425, po drugie nie widzę wyniku w 3marku, znasz taki program nvtemplogger? najlepszy do monitorowania temperatury moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem...

 

faktycznie ~50 stopni nie ma......aaaale i tak zdecydowanie lepiej niż u Szpersona - screen złapany po teście nature...

 

http://img493.imageshack.us/img493/8185/temp5dn.jpg

karta @500/1300 , wentyl na 70%...

 

i tu mnie jedna rzecz zastanawia...czemu RT pokazuje rdzeń@425MHz ?...:|

bo przeszedłes w low power 3D pewnie i jest 425mhz. zainstaluj np everesta i logi każ zapisywać do pliku, zapuść w petli marka albo pograj i zobacz w logach jakie temp. :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wpadł mi do zmiany chłodzenia 6800gs od leadteka -> i ponoc leadteki mają pamięci 1,6 ns no niestety są 2ns :( Ale zalaman daje rade jest cicho i ziomno ;).

p.s. dawono tu się nie udzielałem i poczytałem o modowaniu biosa od 6k8gs przez forumowiczów i ze ponoc nic to nie daje niektórym. Wobec tego mam pytanie modujecie biosy ok ale czy po zmodowaniu biosa mierzycie miernikiem na punkcie od gpu ile jest v ?? bo na niektórcyh kartach nic czasem to nie daje bo jak mierzyłem na msi po niby zrobionym modzie biosa na 1,5 oc nie wzrosło a jak miało wzrosnąc skoro voltomierz pokazuje 1.37 v w 3D, proponuje z miernikiem do grafy i sie wszystko wyjaśni ;) a do czego jest to zależne z tym nap nie wiem sam kombinuje z tym i jak coś wymaram dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|....się znaczy trzeba się w miernik zaopatrzyć (u mnie mod zadziałał, ale i tak wypada wreszcie kupić bo przydatna rzecz)

 

jutro się wezmę za ten nvtemplogger wezmę...

 

Szperson - jak chcesz wynik w marku widzieć jak ten screen w trakcie marka robiłem - konkretnie po demie nature...:|...

 

ps...post Ci się zdublował...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ten nvidiatemplogger tworzy historię temp ?

bo sam jestem ciekaw jak u mnie sie grzeje (a mam zalmana na 5V puszczony).

Tak, może zapisywać do pliku historię, do tego jest prosty w obsłudze i wygodny. Link:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp. podczas ostrego grania w FEAR-a dochodzi chwilami do 75st., średnio utrzymuje się na poziomie 70st. - obudowa zamknięta dobrze wietrzona, cooler stock.

 

@SzperSon

Dzięki za progsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja karta chyba nie da sie zmodować - po zmianie na 1.5v karta nie chce przeskakiwać w tryb performance 3d i jest cały czas na low power 3D (nomenklatura riva tuner) czyli jade całyczas na 425mhz.

 

ktoś wie o co biega? czy to koniec mojej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja karta chyba nie da sie zmodować - po zmianie na 1.5v karta nie chce przeskakiwać w tryb performance 3d i jest cały czas na low power 3D (nomenklatura riva tuner) czyli jade całyczas na 425mhz.

 

ktoś wie o co biega? czy to koniec mojej karty?

Może weź ustaw taktowania w Low Power 3D takie jak w Performance 3D i zobacz czy karta wyżej pójdzie po zmianie biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu jest foto gdzie mierzyc nap na gpu

1925309[/snapback]

Może weź ustaw taktowania w Low Power 3D takie jak w Performance 3D i zobacz czy karta wyżej pójdzie po zmianie biosu.
nie da tak rady - low power sie nie przesuwa w Rivie :) ale patrz wyżej - już działa :) (prawie :/ ) Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz opanowałem sytuacje, mam normalne wyniki po ktoryms wgarniu biosu, ale nic to nie daje, moj max jest identyczny wiec moze tak jak Virus pisze nie podbija mi - musze miernik załatwić

nie da tak rady - low power sie nie przesuwa w Rivie :) ale patrz wyżej - już działa :) (prawie :/ )

Low Power można zmieniać w Rivie. Opcje: Power User/Nvidia/Overclocking/EnableLowPower3DControl, żarówka zapalona i można do woli zmieniać...W Power User jest zawartych jeszcze kilka ciekawych opcji np. wyłączenie wiatraka na karcie ale to już OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low Power można zmieniać w Rivie. Opcje: Power User/Nvidia/Overclocking/EnableLowPower3DControl, żarówka zapalona i można do woli zmieniać...W Power User jest zawartych jeszcze kilka ciekawych opcji np. wyłączenie wiatraka na karcie ale to już OT.

no może masz i racje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie w mojej GS-CE(na AGP) rdzen w trybie 3D idzie automatem z 350 na 400...mozliwe to czy ja cos moze poknocilem???...i jeszcze jedno: czy mozliwe, ze od kichowatego zasilacza karta nie daje rady na 16 potokow i 6 vertexow??? pisalem wczesniej, ze karta wstala ale przy probie odpalenia 3 de mark 05 zwis i niebieski ekran...tak wogole to spalil mi sie zasilacz razem z plyta (reszta jeszcze nie wiem) i to akurat dwa dni po zmianie grafy wiec moze jednak to jest to...temperatury tez gadalem z kolesiem mogly byc tak wysokie przez zasilke...a zamowilem chlodzenie nowe i moze zupelnie niepotrzebnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pine GeForce 6800GS 256DDR3 256bit AGP TV/2xDVI - nieznam tego producenta, Pine. Czy warto brac jego karty?

Zależy mi na o/c. Do tej pory chciałem brać Point of view ale ten Pine jest tańsy o ponad 150zł.

 

Mam CRT, a w tym Pine widze dwa wyjścia DVI. Czy podłączenie CRT przez przejściówkę (bo powinna chyba być z kartą do CRT) pogorszy obraz od tego jaki otrzymuje się bezpośrednio z wyjścia analogowego w karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej brac ? 6800gs czy 6800gt ? wydajnosc zblizona, a jak po oc ? z tego zo zauwazylem to roznica w cenie nie jest zbyt duza...

GS.

po o/c jest lepszy od gt. (nieznacznie ale jest).

 

Btw gdzie NAJTANIEJ obecnie sa jakies gs-y na PCI-E? Bo na dniach musze cos kupic a nie chce przeplacac. 750zl byloby dobra cena :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw gdzie NAJTANIEJ obecnie sa jakies gs-y na PCI-E? Bo na dniach musze cos kupic a nie chce przeplacac. 750zl byloby dobra cena :wink:

mysle ze problem bedzie, w esc.pl juz za 840 maja a mieli jedna z lepszych cen :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy referencyjne ma znaczyć takie same ale układ na płytce Pine, a Point of view jest całkiem inny. Więc, jak to jest chyba nie to samo jednak? To może, która lepiej się kręci, ktoś miał tego Pine?

Point o view http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=3451

Pine http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?Koszyk...Id=74&PageId=1#

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy referencyjne ma znaczyć takie same ale układ na płytce Pine, a Point of view jest całkiem inny. Więc, jak to jest chyba nie to samo jednak? To może, która lepiej się kręci, ktoś miał tego Pine?

Point o view http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...roducts_id=3451

Pine http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?Koszyk...Id=74&PageId=1#

teho Pointa sie w ogole nie oplaca, lepiej za 200zl zmienic platforme i kupic na PCI-E

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...