Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

HMM nie ciekawie karty palita 6800gs 128mb poszly ostro w gore jak tydzien temu pytalem o nie to byly po 500zl a teraz 550 560 i nigdzie w sumie ich nie ma :( a ja ją che miec hehe :mur: normalnie załamka czyzby tak wiara na te karty polowala?

Fakt karty podrożały, ale nie można powiedzieć że ich nie ma bo są leża i czekają aż ktoś je weźmie :D

 

Leżące i czekające na chętnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec dzis przystapilem do realizacji planu przedluzenia zapinki zalmana i co ??? i nic bo teraz radiator dobrze lezy ale znowu nie dociska tak mocno i lata po calym rdzeniu wiec ten pomysl odpada nadodatek ukruszylem rdzen na kazdym z rogow przez to wlasnie latanie zalka ale karta dziala (chyba :) )

wrocilem na stocka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się w tej chwili nie chce nic robić z moim, jeszcze jakbym radiator miał :)

 

Mi jego głośność nie przeszkadza ale temperatury. Dzisiaj uruchomiłem 3 wiatraki w moim komputerze może temp. spadnie ( z przodu 2x80x80 i z tyłu 1x120x120 - > i tak Palit zagłusza wszystko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Zaciekawił mni eten GF z linku mastertab'a, powiedzcie chłopaki, czy to dobra jakościowo karta?

Jeszcze prosiłbym o opinię, jaka będzie różnica po przejściu na tą grafę z linka (bez kręcenia) z mojego 6600GT? Tzn. czy np Most Wanted będe mógł grać w 1024x768 max detale + aax2? Teraz Gram z aax2, ale mam ścięte cienie i world detail na med. Jak będzie chodził taki FEAR?

Całego sprzętu nie zmienię (proc, płyta, grafa na pcie), bo to za duża kasa, a może taką grafę na raty udałoby się wyrwać ;)

Sprzęt w podpisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Zaciekawił mni eten GF z linku mastertab'a, powiedzcie chłopaki, czy to dobra jakościowo karta?

Jeszcze prosiłbym o opinię, jaka będzie różnica po przejściu na tą grafę z linka (bez kręcenia) z mojego 6600GT? Tzn. czy np Most Wanted będe mógł grać w 1024x768 max detale + aax2? Teraz Gram z aax2, ale mam ścięte cienie i world detail na med. Jak będzie chodził taki FEAR?

Całego sprzętu nie zmienię (proc, płyta, grafa na pcie), bo to za duża kasa, a może taką grafę na raty udałoby się wyrwać ;)

Sprzęt w podpisie ;)

eeee... moim zdaniem nie warto przechodzić na taką kartę z 66GT... Mała różnica w wydajności zapewne. Na wersję 256/256 to jeszcze może... ale na 128MB to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupiłęm kartę Palit gf6800GS 128bit/128MB. Martwi mnie dość słaby wynik w 3dmark: ~7200p(default), w Doom3 na demo1 ~40FPS (1280/1024, HQ). W testach widziałęm, że powinno być przynajmniej z 11000p i 60-70FPS w D3. Reszta sprzętu to: Athlon Mobile 2500+@2.2Ghz, 512MB, Zas.: Chiftec 360W, MB: Asrock K7NF2-RAID (Nforce2), WD80GB. Formatowałęm dysk, wgrywałęm różne wersje sterowników do gf (91.31, 84.21), do chipsetu jest nForce_5.10, AF i AA nie są włączone.

Czego to jest wina? Mam nadzieję że te 128bit i 128MB aż tak drastycznie nie zmniejszyło wydajności. Dzięki za każdą sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem GEFORCE 6800 GS 256MB.

Wszystko pieknie smiga zainstalowalem sterownik (polecany na tym forum) 84.21.

Mam jedno moze i lamerskie pytanie...

Jak mozna ja teraz podkrecic?

We właściwościach nie mam tych suwakow czestotliwosci taktowania ukladu i pamieci takich jakie widnieja przy pokazywaniu mozliwosci overcockingu

http://www.allegro.pl/item113223975_geforc..._1400_agp_.html

 

zamiast takiej zakladki mam cos takiego

http://img62.imageshack.us/img62/9204/puplit4hd.jpg

 

i za .... nie moge znalesc zadnych suwakow =]

dzieki za podpowiedz..

 

 

Po pierwszych testach w 3dmarku 2003 na moim GEFORCE 6800 GS 256MB wyszlo przy konfiguracji:

procesor AMD 2600

1 GB ramu

karta GEFORCE 6800 GS 256MB

wynik 10537

jak oceniacie?

 

pozdrawiam serdecznie !

Edytowane przez RaYn71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bonias85

Wynik na default jest przynajmniej o 2k za niski, zwłaszcza na podkręconym procu. U mnie na Bartku (też mobilu) bez o/c i karta bez o/c właśnie taki wynik (ze dwie strony temu pisałem). Może coś nie tak z AGP (4x ?, ustawienia w biosie?), a może brak najnowszego DX9.0c?

 

@RaYn71

Do podkręcania używamy programu Riva Tuner ;)

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest AGP 8x, przydzielona pamięć 128MB, dodatkowo troche dziwne zachowanie zaobserwowałem: co powtórze test to mam mocno inne wyniki, ogólnie waha się nawet o 2000p :o, oraz obraz czasem "skacze" (nie klatkuje bo jest np 40-60 fps a wygląda jakby było z 5 fps ;S), a czasem nie, szczegolnie widac w testach game2,3,4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem chłodzenie od P4 do mojej karty i temperatury spadly od mniej więcej 10 st. w stresie. Cooler pasuje prawie idealnie, trzeba go tylko skrócić o jakieś 2 cm z jednej strony żeby nie zawadzał o płytę główną. Jak ktoś chce to mogę wrzucić parę fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bonias85

Wynik na default jest przynajmniej o 2k za niski, zwłaszcza na podkręconym procu. U mnie na Bartku (też mobilu) bez o/c i karta bez o/c właśnie taki wynik (ze dwie strony temu pisałem). Może coś nie tak z AGP (4x ?, ustawienia w biosie?), a może brak najnowszego DX9.0c?

 

@RaYn71

Do podkręcania używamy programu Riva Tuner ;)

Wszystko ok =] tylko powiedz mi gdzie jest niby ta zakladka do overclockiongu bo mi to zyc nie daje =] (te suwaki...)

(http://www.allegro.pl/item113223975_geforc..._1400_agp_.html)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pobawiłem się w przeróbke NV Silencera 5 niestety mój plan niewypalił po dłuższym wycinaniu i piłowaniu okazało się, że blok miedziany po obcięciu wszystkiego co można i tak lekko będzie zawadzał o pamięci na górze, a więc nici z przeróbki Silencera.

 

Narazie wracam do chłodzenia oryginalnego i zacznę szukać lepszego rozwiązania, chyba pójdę w WC bo karta ma zapas mocy ale chłodzenie jej nie pozwala rozwinąć skrzydeł.

 

Zastanawiam się także nad zakupem tego ASROCKA 775 z obsługą Conroe, AGP i DDR do tego jakiegoś Conroe i wtedy wode założę na proca, grafe i poczekam na grafy z DX10.

 

Ktoś wcześniej chciał zdjęcie gołej karty, to proszę.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee kazik jak ty masz 100 stopni na ile ja wykreciles ze az tyle ? normalnie to ponoc okolo 80 maja w stresie moze lepiej czasem obnizyc taktowanie...

aha dowiedzialem sie dzis od znajomego z hurtowni komputerowej ze karty PALIT gf 6800 GS 128mb pod agp nie ma u producenta i tylko mozna trafic z zapasow hurtowni ktore i tak juz ich nie maja zbyt wiele , prawdopodobnie masowa produkcja sie zakonczyla.. ?? hmmm nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee kazik jak ty masz 100 stopni na ile ja wykreciles ze az tyle ? normalnie to ponoc okolo 80 maja w stresie moze lepiej czasem obnizyc taktowanie...

aha dowiedzialem sie dzis od znajomego z hurtowni komputerowej ze karty PALIT gf 6800 GS 128mb pod agp nie ma u producenta i tylko mozna trafic z zapasow hurtowni ktore i tak juz ich nie maja zbyt wiele , prawdopodobnie masowa produkcja sie zakonczyla.. ?? hmmm nie wiadomo

Ja Ci mogę odsprzedać moją za 600 :-P

 

A z temperaturami to jest naprawdę kiepsko teraz... Na początku czerwca miałem 48* w idle na minimalnych obrotach wiatraka, a teraz dochodzi do 58-59 :? No ale w stresie 80* nie przekracza raczej nawet po dłuższej grze. (obroty na 75%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tempy w normie, idle 43-45* (fan na 25%)

stress 55* max (fan na 70%)

chyba ze czujnik swiruje

 

PS

Moze mi ktos napisac, czy warto biosa zmieniac, a jesli tak to namiary poprosze...???

 

na razie 500/1340, po 30minutach grania w obliviona moj MC350 rozkrecil wiatrak na maxa, pierwszy raz slyszalem taki halas ;0

na szczescie moj taganik juz czeka na odbior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

u mnie w idle 73* ale dołożyłem mój papierowy tunel z wiatrakiem który pompuje powietrze do wentylatora i spadło do 67 co i tak jest przegięciem. Temp otoczenia 37*C. W stresie po 30 minutach temp w okolicach 100-104 :/ jednym słowem jest źle chyba kupie sobie paste Cremique :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w idle 73* ale dołożyłem mój papierowy tunel z wiatrakiem który pompuje powietrze do wentylatora i spadło do 67 co i tak jest przegięciem. Temp otoczenia 37*C. W stresie po 30 minutach temp w okolicach 100-104 :/ jednym słowem jest źle chyba kupie sobie paste Cremique :angry:

Lepiej daj jakiś nawiew z boku budy na kartę bo nie wyobrażam sobie, że masz tak z nawiewem.

Zwykła 120-tka arctica za 13 złotych puszczona na 5V pozwoli zobaczyć sporą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Lepiej daj jakiś nawiew z boku budy na kartę bo nie wyobrażam sobie, że masz tak z nawiewem.

Zwykła 120-tka arctica za 13 złotych puszczona na 5V pozwoli zobaczyć sporą różnicę.

Odsunełem obudowe trochę od ściany i temp otoczenia spadła o 1*C a Temp rdzenia do 65*C :lol:

 

Poprawienie mojego duper super papierowego tunelu areoplującego i 64*C ;d

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcecie zmniejszyć temp :

 

- wyciąg ciepłego powietrza z boku budy na wysokości grafiki

 

- nadmuch bezpośrednio na pcb grafiki(rewers karty bezpośrednio nad gpu)

 

obniżenie temp nawet 10 stopni , przy tych temp wciąganie pow. podwyższa temp w budzie i tylko pogarsza sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

chcecie zmniejszyć temp :

 

- wyciąg ciepłego powietrza z boku budy na wysokości grafiki

 

- nadmuch bezpośrednio na pcb grafiki(rewers karty bezpośrednio nad gpu)

 

obniżenie temp nawet 10 stopni , przy tych temp wciąganie pow. podwyższa temp w budzie i tylko pogarsza sprawe

już testuje :D Tylko o co ci chodzi z tym drugim co to jest PCB ?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

pcb - płytka drukowana :)

Chodzi czy żeby dać nawiew na drugą strone czyli tą gdzie nie ma wiatraka a dokładniej na ten takie metal któryj est mocowaniem chłodzenia?

 

Podłączyłem mój super dupny tunel powietrzny tam do czego został stworzony czyli do wylotu powietrza z wiatraka i temp spadło do 65*C w Idlu

Ma to też zalete że odprowadza też ciepło z radiatorów pamięci.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm robimy konkurs na najwieksze tempy w idlu dla tej karty.

moze wynik nie jest dobry ale....61* w samo poludnie :) to bylo max jaki zanotowalem na 25% wiatraka, pamiatki 50* ,a w stresie to nie wiem bo niegram w takie upaly bo mnie resetuje czasami

Troche to dziwne bo mam pod nia GlacialTecha a nad nia AC na 1500rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...