Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

hmmm robimy konkurs na najwieksze tempy w idlu dla tej karty.

moze wynik nie jest dobry ale....61* w samo poludnie :) to bylo max jaki zanotowalem na 25% wiatraka, pamiatki 50* ,a w stresie to nie wiem bo niegram w takie upaly bo mnie resetuje czasami

Troche to dziwne bo mam pod nia GlacialTecha a nad nia AC na 1500rpm

Resety :huh: ja mam większe temperatury ale resetów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm robimy konkurs na najwieksze tempy w idlu dla tej karty.

moze wynik nie jest dobry ale....61* w samo poludnie :) to bylo max jaki zanotowalem na 25% wiatraka, pamiatki 50* ,a w stresie to nie wiem bo niegram w takie upaly bo mnie resetuje czasami

Troche to dziwne bo mam pod nia GlacialTecha a nad nia AC na 1500rpm

Zasiłka nie wytrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wlasnie kupilem te karte wersja 128 mb; jakie wedlug was jest najlepsze ustawienie w riva tuner kolejno standard 2d ,low power 3d , performance 3d ,na ile je ustawic? ale tak zeby bylo w miare cicho i zeby sie mocno nie grzala; narazie mam temp 47(w windowsie) w stresie jeszcze nie sprawdzalem

 

testowal ktos te karte na age of empires 3 wszystko high i wlaczone ile klatek?

 

a i jeszcze jedno jezeli mam dysk 5400rpm samsunga i tylko 512 ramow kingstona jak bardzo wplywaja one na wydajnosc tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, widze ze niczego sie tu nie dowiem, bede musial poszukac na wlasna reke, bo wy tu tylko o temperaturkach rozmawiacie...

To zależy o co Ci chodzi bo jeśli o zmianę biosa to nie ma sensu bo i po co ?? A właściwie na jakiego biosa jak jest tylko jeden do tej grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a i jeszcze jedno jezeli mam dysk 5400rpm samsunga i tylko 512 ramow kingstona jak bardzo wplywaja one na wydajnosc tej karty?

Też mam 512 ramu i karta ma gorszą wydajność przy ustawieniach na Apertuer Size na 256 niż na 128 MB w poniedziałek dojdzie mi 512 ramu i wtedy zobacze czy na 1GB karta wykorzysta Apertuer size 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

jestem tu nowy wiec prosze lagodnie :)

:rolleyes: przymierzam sie do Palita 6800 GS 512/256. Patrzac na ceny to wachaja sie w tej chwili od 819 prawie 900.

za 256 ramu trzeba dac kolo 699. Moje pytanie brzmi czy warto doplacac zaby miec 512. W kompie mam 512 ramu wiec zastanawiam sie te 256 na karcie grafiki w tym przypadku moglo by sie przydac tj. nadrobic ta slaba ilosc ramu w kompie.

 

duzo jest tez postow odnosnie problemo z chlodzeniem tej karty. w zwiazku z tym pytam czy kupic palita czy innego producenta ? za odpowiedz z gory dzieki. jesli te pytania juz gdzies byly do sorki....

 

Czy ta karta nie bedzie robic problemos na zasilaczu 350W

 

Moj sprzet:

ABIT NF-7

SEMPRON 2400+ (1,68 GHz)

512 (2x@256 ) Kingston 400

Sapphire Radeon 9550 256 RAM

Seagate 40 GB

Lite-On SOHW-1653S

Edytowane przez Stuffy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej firmy ten zasilacz?

Ja osobiście nie wwalił bym tyle kasy na grafe z agp.

Sprzedaj to co masz kup nowe części z pci-e i kup galaxy 7600GS grficzka naprawde fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Ale jakiej firmy ten zasilacz?

Ja osobiście nie wwalił bym tyle kasy na grafe z agp.

Sprzedaj to co masz kup nowe części z pci-e i kup galaxy 7600GS grficzka naprawde fajna.

Wątpie żeby 7600GS dogoniło 6800Gs :razz: Może w markach ale w grach 256Bit powinny pokazać po co służą :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Wątp dalej galaxy 7600GS ma takie same możliwości o/c jak 7600GT a ona jest przecież szybsza

ale zwykły 7600GS nawet po OC nie dorówna 6800GS 256/256 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 512 ramu i karta ma gorszą wydajność przy ustawieniach na Apertuer Size na 256 niż na 128 MB w poniedziałek dojdzie mi 512 ramu i wtedy zobacze czy na 1GB karta wykorzysta Apertuer size 256MB.

U mnie przy 1GB ramu różnica w wydajności między Aperture Size 128 i 256 jest równa 9 punktów w 3D Marku 2003... a więc jej nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiej firmy ten zasilacz?

Ja osobiście nie wwalił bym tyle kasy na grafe z agp.

Sprzedaj to co masz kup nowe części z pci-e i kup galaxy 7600GS grficzka naprawde fajna.

Myslalem na poczatku ale nowe bebechy by w sumie kosztowaly wiecej niz ta karta. Jesli bym wszystko wymienial to myslalem juz o czyms lepszym. Na plytach glownych sie nie znam. Ale procka na pewno AMD X2 3800+ bo tanieje, 1gb ramu i jakas grafika (na PCi-e to w sumie nie wiem co jest dobre) bo widze ze wiekszosc na pci-e jest tansza niz agp.

 

Jednak to by troche kasy bylo. hehe. Co plecacie z grafiki na PCI-E oprocz 7600 GS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki.....w takim razie czy oplaca sie jescze kupowac tego 6800 GS na AGP. slysze o nim duzo pozytywow. jednak nie wiem czy bedzie kompatybilny z moim sprzetem. nie mam procka za slabego , bo jesli tak to bedzie mi tylko hamowal mozliwosci GS'a, czyz nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wystarczającego kompa jak na 6800GS, zmień nie pożałujesz ja wcześniej miałem Celerona D i GF 6800 128MB, przesiadłem się na tego Palita 6800GS skok wydajnościowy miedzy zwykłym 6800 a tym 6800GS był rzędu 30-40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bylbym wdzieczny, gdyby osoby posiadajace Palita GF6800GS Extreme i grajace w Obliviona napisaly na jakich ustawieniach graja i czy gra jest plynna. Da rade na tej karcie ustawic wszystko na max procz anizo i FSAA i zeby gra byla plynna w 1024x768..?

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, wlasnie zamierzam wymienic grafike, myslalem o tym palicie 6800gs extreme 256/256 za ok 700 pln ale nie wiem czy moze nie czekac na 7600gs/gt na agp. Jak na razie widzialem jeden test 7600 na agp i porownywano go raczej z gf 6600gt. Ma ktos moze porowanie tych dwoch kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bylbym wdzieczny, gdyby osoby posiadajace Palita GF6800GS Extreme i grajace w Obliviona napisaly na jakich ustawieniach graja i czy gra jest plynna. Da rade na tej karcie ustawic wszystko na max procz anizo i FSAA i zeby gra byla plynna w 1024x768..?

Pozdrawiam!!!

Ja mam tą kartę i gram w tą grę. Ustawienia grafiki mam na poziomie Wysokim(HIGH), tak mi automatycznie komputer ustawił. Do tego włączone HDR + włączone dalekie budynki,drzewa,krajobraz. Bez AA. Gra chodzi płynnie lecz oczywiście jak wywiąże się spora bujka to zwalnia, ale na to rady nie ma. Mi jakoś te zwolnienia w grach nie przeszkadzają ;) Więc jeżeli kupisz tą kartę i myślisz że będziesz miał 100% płynnie to zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy o co Ci chodzi bo jeśli o zmianę biosa to nie ma sensu bo i po co ?? A właściwie na jakiego biosa jak jest tylko jeden do tej grafy.

nie wiem jak na kartach nvidii, ale na moim hercu 8500 zmiana biosa odblokowala masakryczne mozliwosci OC... (250/250 @ 315/320)

 

a co z podniesieniem napiecia na 1,5V???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na kartach nvidii, ale na moim hercu 8500 zmiana biosa odblokowala masakryczne mozliwosci OC... (250/250 @ 315/320)

 

a co z podniesieniem napiecia na 1,5V???????????

Tak, ale tu nie ma możliwości zmiany na innego biosa bo go nie ma jest tylko jeden bios do tej karty, a wgranie z 6800Ultra czy 6800GT raczej nie wchodzi w gre, poza tym na standardowym coolerku max. dla karty to jest 500MHz, ale wtedy już jest niewesoło z temp. na wodzie pewnie do 530-540 MHz byś dojechał. Co do napięcia skąd wiesz, że już tam nie ma 1.5V, mierzyłeś może to miernikiem ?? Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nibitorem zaladowalem z karty i jest 1,375V na rdzeniu...

a z tempami to nie wiem skad u was takie wysokie, ja mam grafe @485/1340 2D@25% 3D@75% i nigdy wiecej jak 47* na rdzeniu nie pokazuje po ostrym graniu w Q4 czy Obliviona... moze mam cos z czujnikiem, ale raczej nie bo jak dotykam radiatora to jest zaledwie cieply...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nibitorem zaladowalem z karty i jest 1,375V na rdzeniu...

a z tempami to nie wiem skad u was takie wysokie, ja mam grafe @485/1340 2D@25% 3D@75% i nigdy wiecej jak 47* na rdzeniu nie pokazuje po ostrym graniu w Q4 czy Obliviona... moze mam cos z czujnikiem, ale raczej nie bo jak dotykam radiatora to jest zaledwie cieply...

To raczej mało prawdopodobne, żebyś miał takie temperatury. Ja mam na swoim GS-ie Accelero i w te upały w stresie mam do 68 stopni nawet. Włącz ATITool na 10 minut w trybie stresu i powiedz do jakiej temperatury doszło, bo raczej czujnik walnięty niż karta jakaś cudowna :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Mój komp:

 

Intel D845PESV mobo

Intel® Pentium® 4 CPU 2.80GHz

768MB RAM

wcześniej: RADEON 9550 (250/400 OC: 425/552) teraz: Geforce 6800GS (non-OC)

40GB Maxtor HDD (60E40L0)

160GB Seagate HDD (ST3160023A)

FORTRON FSP400-60PFN 400W PSU

 

Na poprzedniej karcie (R9550) w 3dmarku05 mialem 1745pkt. Na 6800gs uzyskalem 2229 (forceware 91.31) a po zmianie sterow na starsze 2836 (forceware 84.12). Wynik jest zalosny, powinien byc zdecydowanie wyzszy, okolo 4000 (kolega na athlonie2500+ i 1GB RAM z ta sama karta wyciaga 4333; w internecie poszukalem wynikow i ludzie zawsze cos kolo 4k osiagaja).

 

Pare godzin pozniej zrobilem kolejne testy:

 

(po jakims czasie od wlaczenia komputera, przegladaniu netu itp.; testy jeden po drugim)

1979

2171

2210

 

(po poprzednich testach, zaraz po zrestartowaniu kompa)

2064

 

Takie odchyly nie wiadomo skad nawiasem mowiac :?

 

Poprzednie stery zawsze odinstalowuje i usuwam Driver Cleaner Pro. Ustawienia karty sa defaultowe, bez kombinowania z opcjami typu nastawienie na jakosc czy wydajnosc.

 

Jestem lekko zalamany, prosze o sugestie w czym tkwi problem i jak go rozwiazac.

 

UPDATE: Sprawdzilem na swiezym XP po formacie - 2194, wiec nie jest to raczej kwestia software'u.

Edytowane przez Unfocused

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aperture size nie ma wiekszego znaczenia, mam 256 bo battlefield 2 lepiej dzila troche wtedy, ale probowalem tez z 128.

 

Dodam ze zrobilem eksperyment dzisiaj - zamiast obu molexow podlaczylem tylko jednego i zrobilem test - 2858 punktow. Nastepnie podlaczylem tylko drugiego molexa - 3077 punktow. Nie podlaczajac obu molexow otrzymalem komunikat ze karta bedzie wolniej pracowac aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

 

Moze to pomoze komus na trop wpasc i wyczaic o co chodzi i gdzie problem lezy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam XFX Pine 6800GS AGP i płytę Gigabyta K8NSC w 2 grach występuję zawias kompa gry to :Silent HunterIII i IL2 Forgotten Battles.Z innymi grami narazie nie stwierdziłem problemu,reszta kompa to Venice 3000+9sprawdzany z podkręceniem i bez niestety dalej zawias) 2x512 Kingston, zasiłka to Chieftec 410W.Stery oczywiście zmieniane,jeżeli ktoś ma taki sprzęt i zna rozwiązanie mojego problemu bedę wdzienczny za podpowiedzi.

 

 

 

ps.wcześniej maiłem celka 2,66/3,34 i płytę Gigabyta GA-8I865P-G i było bez żadnych kłopotów,wolniej ale działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...