Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie max oc to 500/1,31 ale nie wiedziec czemu wydajnosc w 1szym tescie spada po o/c w pozostalych jest lepiej.Chyba dlatego nie wyciagam 11k. a na ile masz podkrecony procek?

u mnie w grach jest tak jak u ciebie. z tym bf2 tez jest ciekawie :) z 512mb gra na auto-detect ustawia mi low detale, ale po doczytaniu gra sie niezle na MEDIUM. kumpel wpadl z ramem 512mb i majac 1gb mozna grac plynnie z wszystkim na max (anizo,AA)

W Fear tak samo, tekstury na medium, ale soft shadows on, anizo 4x i z 1gb gralo sie plynniutko :)

zawiodlem sie za w gothic2 i morrowindzie. gry maja skopany engine i w gothic2 na max w miescie spada do 15fps (niezaleznie czy z AA i anizo czy bez, karta sie nudzi a klatek malo =D)

 

climber, najpierw wloz karte do innego kompa

moze format pomoze?

podpiales dodatkowe napiecie?

probowales na innym systemie?

czy karta jest napewno DOBRZE podpieta?

czy na poprzedniej grafie w tym kompie 3dm03 przechodzil?

czy masz najnowsza wersje 3dm 03?

jak z 3dm 2001,05,06?

jesli wszystkie 3dm ci sie krzaczą a wszystko inne chula to chyba wydawca 3dmarków zrobil ci na zlosc ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

climber, najpierw wloz karte do innego kompa

moze format pomoze?

podpiales dodatkowe napiecie?

probowales na innym systemie?

czy karta jest napewno DOBRZE podpieta?

czy na poprzedniej grafie w tym kompie 3dm03 przechodzil?

czy masz najnowsza wersje 3dm 03?

jak z 3dm 2001,05,06?

jesli wszystkie 3dm ci sie krzaczą a wszystko inne chula to chyba wydawca 3dmarków zrobil ci na zlosc ;D

 

Wczesniejsza karta przechodzila 3dmarka 2003 i 2001 dokladnie na tym kompie, karcie podpiolem dodatkowe 2 molexy plus dla mobo taka kostke z 4 pinami. Format byl robiony, innego systemu nie instalowalem. Inie wiem cz karte mozna zle podpiac. Wersja 3dm2003 i 2001 sa najnowszymi wersjami. Nie robilem jeszcze na 2005 ale to chyba nie ma sensu. Ogolnie zrobilem juz chyba wszystko co sie dalo za wyjatkiem innego systemu i karty w innym kompie. Ja bym tego 3dmarka zignorowal ale martwi mnie ta zenująca wydajność karty, tego nie potrafie pojąć. Ijescze jedna sprawa bo slyszalem ze te karty gryza sie z chipsetem NF3 na plycie wiec fainie jakby sie odezwal user takiej plyty jak moja i sie wyrazil na ten temat za co bylbym wdzieczny.

 

Pozdrawiam.

Pozdrawiam.

 

 

dodam tylko ze w 3dmarku w 2 tescie mam mase artefaktow postaci roznych trojkatow wiekszych badz mniejszych, natomaist w ostatnim tescie z koniem pojawiaja sie wokol niego setki malutkich i kolorowych kwadracikow, wszystkie sa tej samej wielkosci, po czym test sie zatrzymuje a monitor mruga raz na czarno raz z oknem testu w ktorym jest taka gesta biala siateczka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kurcze...to rzeczywiscie ciezki przypadek...3dmarkow nie przechodzi..ale gry chodza dobrze?

te artefakty swiadcza o zbyt duzym podkreceniu pamieci (obniz je np. w rivatuner i zobacz jak bedzie) albo o nieudanej probie odblokowania potokow ;p albo karta jest walnieta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem reinstalke na XPSP1 i jest o niebo lepiej pod katem wydajnosci, karta dostala kopa o jakies 60% bo w 3dmarku 2001 mam prawie 17 tysiecy natomiast wczesniej na XPSP2 bylo zaledwie 10 tysiecy, nie wiem co wtej windzie siedzialo, jednak to byl test bez ostatniego testu bo na nim standardowo sie wywala sprzet zarowno w 2003 jak i 2001. Roznica tylko taka ze po reisntalce skoczyla wydajnosc karty zas zwisy jak byly tak sa nadal. Stawiam na walnieta karte ale to jescze do weryfikacji. Aha no i teraz nie wiem czemu mam wszystkie filmy odtwarzany na czarno bialo mimo zainstalowanych kodekow jak zazwyczaj, nie wiem co jest z ta karta;-) Masakra.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Sprawdź u kogoś innego. Robi się to dlatego, żeby upewnić się czy z kartą jest coś nie tak by potem nie musieć płacić kosztów transportu do servisu :razz: Chociaż jak masz hajs to i tak możesz wysyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zaintersowany zakupem karty Gainward Bliss 6800GS. Proszę o radę doświadczonych użytkowników czy będzie ta karta dobrze chodziła na następującej aktualnej konfiguracji:

- procesor Athlon XP 2500 (Barton) podkręcony na Athlon XP 3200 chłodzenie Gigabyte G-Power z regulatorem obrotów, 2 dyski 7.200, dwie nagrywarki DVD, 1GB pamięci RAM w dówch kościach (DUAL), sound blaster na PCI, płyta główna ABIT NF-7 - wszystko zasilane Chieftec GPS -350EB-101A

Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem zaintersowany zakupem karty Gainward Bliss 6800GS. Proszę o radę doświadczonych użytkowników czy będzie ta karta dobrze chodziła na następującej aktualnej konfiguracji:

- procesor Athlon XP 2500 (Barton) podkręcony na Athlon XP 3200 chłodzenie Gigabyte G-Power z regulatorem obrotów, 2 dyski 7.200, dwie nagrywarki DVD, 1GB pamięci RAM w dówch kościach (DUAL), sound blaster na PCI, płyta główna ABIT NF-7 - wszystko zasilane Chieftec GPS -350EB-101A

Proszę o szybką odpowiedź.

Zasilacz może być trochę za słaby do tego całego zestawu, szczególnie, że masz dwa dyski i dwa napędy... Te nowe chiefy podobno nie są już tak dobre jak stare 360tki i 420tki... No ale mogę się mylić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wystarczy ten zasilacz to jaki będzie objaw - komp nie ruszy czy będzie wyświetlał np. jakieś krzaki na monitorze - ewentualnie mogę pożyczyć od kogoś taką kartę i sprawdzić tylko muszę wiedzieć co się będzie działo jak zasilacz będzie za słaby. Drugie pytanie - czy ta konfiguracja wystarczy gdybym zamiast GF 6800GS włożył GF 6600 GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

No ale mogę się mylić...

...i właśnie w tym wypadku nie masz racji :)

 

Szef od Delty to porządna zasiłka i raczej z tym konfigiem sobie poradzi,jężeli będą szopki to można zejść z o/c procka do czasu wymiany na coś mocniejszego :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noto bylem u kumpla z moja karta,on ma plyte Abita i zasilacz Topower 400W,sprawa zakonczyla sie identycznie jak u mnie czyli artefakty i zwiechy kompa oraz wszystko to o czym pisalem wczesniej wiec jednak walnieta karta i teraz pytanie czy ktos reklamowal sprzet u www.arche.net.pl ??Mam nadzieje na szybkie i zetelne rozwiazanie sprawy. jutro wysylam sprzet;-/

Zobaczymy co dalej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

jakie sa najlpesze stery do 6800gs ?

91.31 według mnie :razz: Obecnie jade na 91.31 tweakowanych z http://www.guru3d.com/ i co tu dużo mówić miałem na nich najlepszy wynik w Marku03 bez kręcenia a i ponoć MW na nich najlepiej chodzi ( nie miałęm okazji sprawdzić) ale tak zauważam to chodzą bardzo ładnie. W dodatku mają one już nowe menu które może i wkurza ale ma też kilka przydatnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny ali oj neiprawda sam mam tego chiefteca od delty 400 tke ale powiem ci ze mam znajomych ktorzy skladaja kompy i twiierdza ze firma dosc znacznie obnizyla swe loty dlatego nie sugerujcie sie zabardzo tą firma ; ofkors jest ona najlepsza w swojjej cenie ale wiecie przeciez ze sa i lepszejsze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem Zainteresowany kupnem karty Gainward GeForce 6800GS GoldenSample 256MB 256bit TV-out DVI-out (AGP)... Czy to dobry zakup? Dane Mojego PC Procesor: Intel Pentium 4 HT 3,0 GHz 478 Prescott, Ram: Kingston DDR Dual Chanel 1 GiB PC 400, Zasilacz BOx-owy 4Life 400w (: , 2x HDD Seagate Baracuda 160 GiB 8 Mb Cache SATA 150, Płyta Główna: Intel BLKD-865-PERLL, Karta Graficzna: Gainward Ultra PP! 1760 GeForce 6600 128Mb 128BiT (AGP) :(... Czekam na odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem Zainteresowany kupnem karty Gainward GeForce 6800GS GoldenSample 256MB 256bit TV-out DVI-out (AGP)... Czy to dobry zakup? Dane Mojego PC Procesor: Intel Pentium 4 HT 3,0 GHz 478 Prescott, Ram: Kingston DDR Dual Chanel 1 GiB PC 400, Zasilacz BOx-owy 4Life 400w (: , 2x HDD Seagate Baracuda 160 GiB 8 Mb Cache SATA 150, Płyta Główna: Intel BLKD-865-PERLL, Karta Graficzna: Gainward Ultra PP! 1760 GeForce 6600 128Mb 128BiT (AGP) :(... Czekam na odpowiedź...

Zależy za ile chcesz kupić tę karte no i zmień zasilacz bo przy tej grafice może to być ostatni dzień jego marnego żywota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy za ile chcesz kupić tę karte no i zmień zasilacz bo przy tej grafice może to być ostatni dzień jego marnego żywota.

 

 

karte chcem kupić tu: http://www.allegro.pl/item124371351_gainwa...nowe_f_ra_.html

 

zas co do zasilaczy hmmm który wybrac: http://mcs.pc.pl/produkt1495.html

 

http://mcs.pc.pl/produkt1301.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_18095.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_26100.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_27783.html

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_24681.html

 

Czekam na odpowiedź... ps. moze ktos zna lepsze rozwiazania w moim przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Wolałbym 7600GT

Nie widziałem na oczy... ale pewnie kręci się lepiej :D

No shit to wygląda jak kompletny LOW end :-| Jak karty które były 5 lat temu :/ Ja bym wolał poczekać na testy tego 7600GT na AGP :razz:

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No shit to wygląda jak kompletny LOW end :-| Jak karty które były 5 lat temu :/ Ja bym wolał poczekać na testy tego 7600GT na AGP :razz:

No to raczej standardowo :) Luknij jak wygląda pcb od 7900GT, ogólnie to śmiech na sali, rodem z 6600 :lol2:

Nie ma na co czekać, bo wydajność będzie prawdopodobnie identyczna jak wersji PCI-E :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Gigabyte 6800 GS 256/256 i zastaniwam sie nad PENTEGRAM AL-70 chociaz mam pewnie dylemat. Pracuje w serwisie/sklepie komputerowym mam dostep do roznych "coolerków"i zakladałem ostanio wlasnie PENTAGRAMA TYLE ZE CU .. zastanawia mnie tylko jedna rzecz czy ten PENTAGRAM AL-70 bedzie wystarczająco wydajny czy jednak musze dolozyc z 20 zł i kupic PENTAGRAMA CU

heh.. namieszałem ale mysle ze wiadomo o co chodzi a jak nie to napisze jeszcze raz ;p

 

 

Co wy na to AL wystarczy czy jednak CU :lol2: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to raczej standardowo :) Luknij jak wygląda pcb od 7900GT, ogólnie to śmiech na sali, rodem z 6600 :lol2:

Nie ma na co czekać, bo wydajność będzie prawdopodobnie identyczna jak wersji PCI-E :) pozdro

Wydajność jest nieco słabsza , oc bardzo słabe - zaniżone napięcie na gpu

 

Narazie tylko sterowniki 91.32 bety obsługują 7600gt na AGP , 91.48 whql w których została dodana obsługa 7300gt na AGP , nie obsługują 7600gt na AGP troche to dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, na czym polega różnica pomiędzy tymi kartami:

 

http://www.allegro.pl/item126366259__6800_...gp_1_4_ns_.html

 

http://www.allegro.pl/item126358548_geforc..._4ns_wa_wa.html

 

W tej pierwszej aukcji podobno są to karty z serii EXTREME, ale według tego co, do tej pory się dowiedziałem, to karty z serii extreme mają zegary 450/1200Mhz, a nie 450/1000Mhz jak na tej aukcji.

Czy to określenie nie jest przypadkiem ściemą sprzedającego mająca na celu podbicie sprzedaży??? Dodatkowo nie wiadomo jakie wiadomo jakie pamięci zastosowano na karcie.

 

W tej drugiej aukcji nie ma określenia jako Extreme, a pamięci to Infineony. Moim zdaniem oferta bardziej wiarygodna i trochę tańsza. Którą wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem z moja 6800 gs 128mb 128 bit , gram sobie w feara i niestety przycina mi dosc ostro! dlaczego? powiem tyle ze na ustawieniach srednich mma niby srednio 70-80 fps a nagle spada tka ze przytnie na pare sekund ? dlaczego sie tak dzieje? aha no i dostaje komunikat ze wartosc pamieci wirtualnej jest za niska czyli chodzi o ramy? Moj sprzet to procek barton 2800+ (nie krecony) 512 mb kongstona moze za malo tych ramow? p.s na ustawieniach niskie tez czasem przytnie ale idzie juz plynniej ..wydaje mi sie ze ta karta powinna sobie radzic czego to moze byc wina ? stery z plytki wgralem, aha wczesniej mialem tylko te Toca 3 i wszystko ladnie chodzilo .. wiec w czym tkwi problem pls help:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem z moja 6800 gs 128mb 128 bit , gram sobie w feara i niestety przycina mi dosc ostro! dlaczego? powiem tyle ze na ustawieniach srednich mma niby srednio 70-80 fps a nagle spada tka ze przytnie na pare sekund ? dlaczego sie tak dzieje? aha no i dostaje komunikat ze wartosc pamieci wirtualnej jest za niska czyli chodzi o ramy? Moj sprzet to procek barton 2800+ (nie krecony) 512 mb kongstona moze za malo tych ramow? p.s na ustawieniach niskie tez czasem przytnie ale idzie juz plynniej ..wydaje mi sie ze ta karta powinna sobie radzic czego to moze byc wina ? stery z plytki wgralem, aha wczesniej mialem tylko te Toca 3 i wszystko ladnie chodzilo .. wiec w czym tkwi problem pls help:)

Masz za malo pamieci. 512MB to dzisiaj za malo do np. HL2 a co dopiero do F.E.A.R.

Do tego procesor to tez nei demon predkosci. Grafa rowniez(cos pomiedzy GF6600GT a 6800). Na grafie tez za duzo pamieci nie ma.

To sa standardowe objawy za malej ilosci pamieci. Najlepiej dokupic wiecej pamieci. Mozesz tez pobawic sie plikiem wymiany(ustawic wiekszy i na innym HDD) ale to duzo nie pomoze. Najlepiej jak napisalem to kupic wiecej ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to wiem ale co do tego ze prcek to nie demon szybkosci to sie nie dokonca zgodze czlowieku z odblokowanym mnoznikikiem moge z neigo wyciagnac tyle ze hoho masz chyba zle info co najwyzej totwoj sempron jest za slaby z L2 256 p.s czlowieku mi na gf 2 mx chodzilo half life 2 nawet plynie szlo

prosze o konkrety jak wam chodzi przy 1 giga ramcu?

Edytowane przez RAFHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...