Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lubie się chwalić, ale troche powierciłem, pogwintowałem i zrobiłem w ten sposób nowe chłodzenie na karte. Temperatura spadła o prawie 20 stopni i nie przekracza teraz 62'C(w pokoju 25'C) w stresie (560Mhz i 1,83V). Przy 12V na wiatraku pozostaje on i tak cichszy od standarodwego "wyjca" B-) Użyty cooler to konstrukcja pod Socket A.

Dołączona grafika

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie masz przecież napisane :damage_wall: Zdecyduj się czy masz 6800gs czy xt :-P

Mam 6800 GS..

Kupiłem już te chłodzenie lecz mam problem..

W jaki sposób mam ściągnąć radiatory ?

Dołączona grafika

Znajomy powiedział że nie podejmie się tego , bo może uszkodzić karte, proszę o jakiś skuteczy sposób..

I czy napewni ten system mi pasuje ?

Edytowane przez Jasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 6800 GS..

Kupiłem już te chłodzenie lecz mam problem..

W jaki sposób mam ściągnąć radiatory ?

Dołączona grafika

Znajomy powiedział że nie podejmie się tego , bo może uszkodzić karte, proszę o jakiś skuteczy sposób..

I czy napewni ten system mi pasuje ?

zacznij delikatnie kręcić tymi radiatorami w prawo i w lewo powinny łatwo zejść ja zrobilem tak w swojej karcie i nie bylo żadnego problemu z ich zdjęciem.

 

zgodnie z obietnicą kilka zdjęć mojej karty.

post-124085-1171734892_thumb.jpg

post-124085-1171735036_thumb.jpg

post-124085-1171735071_thumb.jpg

post-124085-1171735091_thumb.jpg

post-124085-1171736102_thumb.jpg

post-124085-1171736143_thumb.jpg

post-124085-1171736253_thumb.jpg

Edytowane przez dlugi70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij delikatnie kręcić tymi radiatorami w prawo i w lewo powinny łatwo zejść ja zrobilem tak w swojej karcie i nie bylo żadnego problemu z ich zdjęciem.

 

zgodnie z obietnicą kilka zdjęć mojej karty.

Czy mi sie wydaje czy górny radiator przesunołeś, a dolny przypiłowałeś ?

Btw, będzie mi potrzebna pasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury w stresie 65 stopni w spoczynku 44. a co do radiatorów górny przesunołem a dolny musiałem troche ściąć po skosie żeby zmieścił sie pod silencera, pasta u mnie to jakis stary titan muszę kupić jakąś pastę arctic silvera 5 bo nie miałem nic innego myślę że po zmianie pasty na arctica zejdę jeszcze z 5 stopni, najważniejsze że mam teraz cisze w komputerze bardziej słychać Freezera 64 pro niż silencera

Edytowane przez dlugi70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od czerwca zeszłego roku posiadam Palita GF6800GS 128MB i jak dotychczas nie było z nim problemów... niestety chyba się zaczęły... :?

Przez ostatnie 2 miechy nie grałem praktycznie w nic (czasem tylko w PESa), przedwczoraj coś mnie naszło na jakąś samochodówkę... odkurzyłem i zainstalowałem Race Drivera 3, zacząłem grać i po paru minutach w niektórych miejscach toru, na niektórych samochodach zaczęły pojawiać się i znikać dziwne paski... Na początku pomyślałem, że grze nie pasują sterowniki i zainstalowałem starsze 84.21. Nie pomogło. Odpaliłem CSS i niestety po jakichś 10-minutach też się to pojawiło. Były to małe błędy w grafice, ale wkurzające. Całkowicie dobił mnie włączony 3DMark05... W trzeciej scenie ujrzałem taki widok:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

:mur:

Czyżby karta się sypnęła delikatnie mówiąc?

Jako, że w grach arty pojawiały się dopiero po pewnym czasie pomyślałem, że chodzi o temperaturę... Włączyłem jej monitorowanie i wyszło, że w stresie dochodzi do 70-72 stopni (wentylator od zawsze miałem ustawiony na 50% w trybie 3D). Nie jest to jakaś duża temperatura bo pamiętam jak w upały w zeszłe lato dochodziło do 85 stopni, a żadnych błędów w wyświetlaniu nie było.

Dla pewności przeczyściłem dokładnie kartę z kurzu, chociaż nie dało to nic bo i tak regularnie co jakieś 2 miechy czyszczę wnętrze kompa.

I teraz dodam coś jeszcze o karcie... Nie była nigdy podkręcana... Po prostu nie było mi to potrzebne... Chłodzenie jest oryginalne, nie chciałem grzebać przy karcie, żeby nie stracić gwary.

I teraz jest pytanie... Co o tym myślicie? Może ktoś miał coś takiego?

Bo mi się wydaje, że chyba będzie musiała pójść na gwarancję... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij sprawdz jeszcze raz dokladnie karte daj dodatkowy nawiew na nia i jesli nie pomoze to pozostaje tylko gwara

No właśnie wyciągałem do czyszczenia chociaż nie było na niej wiele kurzu, nic to nie dało. A nawiew boczny jest w postaci wentylatora 12cm puszczonego na 5V. Wydaje mi się, że to nie jest związane z temperaturą a to z tego powodu, że w zeszłe lato jak miałem 30 stopni w pokoju wszystko chodziło świetnie, nigdzie nie było artów pomimo tego, że temp przekraczała 80*... Teraz mam w pokoju 20 stopni gpu rozgrzewa się do 70-72-73 a wyskakują takie krzaki :?

Sposobem żeby uzyskać je na 100% jest puszczenie zapętlonej 3 scenki z 3DM05... Takie coś jak na screenach pojawia się już w drugim "przebiegu". W grach to różnie bywa... w Race Driverze 3 i CSS też są zawsze, ale w innych jeszcze nie zauważyłem. Chyba usterka taka kwalifikuje się pod gwarę? Wolałbym to teraz załatwić, bo boję się trochę co będzie w lato jak temp. będzie wyższa. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z kartą. Waliła takimi samymi artami i to już drugiego dnia użytkowania. Nic nie kombinuj tylko jedz na gwarancje. Widać "ten typ tak ma".

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z kartą. Waliła takimi samymi artami i to już drugiego dnia użytkowania. Nic nie kombinuj tylko jedz na gwarancje. Widać "ten typ tak ma".

Ok, dzięki za odp. Tak też zrobię... w weekend zorganizuję coś zastępczego i w poniedziałek jadę z kartą...

A Tobie wymienili na nową czy naprawiali jakoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili na nową bez żadnego sprawdzania i wnikania w cokolwiek. W sumie kwestia 3 minut bycia w sklepie. Nawet z mojej winy się nie popsuła bo nie zdążyłem jeszcze nawet zobaczyć jej możliwosci o/c, a o modowaniu do takiego stanu w jakim jest teraz to nie wspomne......... :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na moim XV 6800 GS coś takiego http://www.allegro.pl/item167292541__everc...r_gpu_w_wa.html Zadaptowałem części z org. chłodzenia tz. blachę miedzianą z której odlutowałem blaszki (blachę wyszlifowalem z resztak lutu) nastepnie wywierciłem w niej otwory i przykręciłem (na paście) do płytki z ciepłowodami w nowym chłodzeniu, radiatory z pamięci przeciąem na połowe i przykleiłem na wystające fragmenty blachy. Na pamięci przykleiłem radiatorki Pentagrama. Troche mnie to kosztowało zdrowia ale wynik jest Super. 1. Cisza 2. Cisza 3. Temperatury idle 38 C, stres 60 C (3 godz. Battlefielda 2142) 4. OC 560 Mhz 1370 Mhz R=1500ohma 1,65V.

post-144411-1172170396_thumb.jpg post-144411-1172170631_thumb.jpg post-144411-1172170658_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij delikatnie kręcić tymi radiatorami w prawo i w lewo powinny łatwo zejść ja zrobilem tak w swojej karcie i nie bylo żadnego problemu z ich zdjęciem.

 

zgodnie z obietnicą kilka zdjęć mojej karty.

o0

Ten silencer nie pasuje do mojej karty..

Znajomy powiedział że nie wszystkie miejsca na karce pasują do tego silencera

Jestem troche zdenerwowany tą sytuacją..

Czy sklep internetowy zwróciłbym mi pieniądze za ten silencer, chodzi mi o coś w rodzaju reklamacji, odesłałbym im go spowrotem

Proszę o podanie linka do silencera aby na 100% pasował pod moją karte czyli Gf 6800 GS

Tutaj znalazłem jeden ale on chyba też nie pasuje ?

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o0

Ten silencer nie pasuje do mojej karty..

Znajomy powiedział że nie wszystkie miejsca na karce pasują do tego silencera

Jestem troche zdenerwowany tą sytuacją..

Czy sklep internetowy zwróciłbym mi pieniądze za ten silencer, chodzi mi o coś w rodzaju reklamacji, odesłałbym im go spowrotem

Proszę o podanie linka do silencera aby na 100% pasował pod moją karte czyli Gf 6800 GS

Tutaj znalazłem jeden ale on chyba też nie pasuje ?

LINK

Zainwestuj w to:

http://pclab.pl/art18405.html

Temperatura w spoczynku 40C przy zamkniętej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, może nasi domowi konstruktorzy by napisali dla porównania jakie temperatury mieli na stockowym chłodzeniu a ile na swoich home-made?

 

Kolejna sprawa...

Co do gwarancji to nie straci :) Wskazane jest nawet zmienić pastę termoprzewodzącą (wiadomo jakiej jakości jest pasta nałożona fabrycznie). Serwis nie patrzy na to jaka pasta jest nalozona...

 

Dawno tutaj nie zaglądałem, więc dopiero teraz odpisuję... Macie treść maila od gościa z xpertvision <_<

 

Witam Pana, Od grudnia nie pracuję juz dla Palit/XV. Według moich informacji wymiana chłodzena a więc i oczywiście pasty grozi utratą gwarancji. Firma Palit daje 2 lata gwarancji na karty, czyli bierze odpowiedzialność za pastę termoprzewodzącą. Ale jesli chce Pan się upewnić to proponuję kontakt bezpośrednio z XV w Niemczech: support@xpertvision.de Pozdrawiam Jacek S.<jacek@xpertvision.de>

Edytowane przez kojoT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien drobny problem / wątpliwość.

 

"Przesiadłem się" z Radeona 9800pro na XVi6800GS AGP -> Xpert Vision 6800G+TD22 256MB ddr3.

 

Sterowniki ForceWare v.93.71.

 

W "nowym" panelu w nakładce video można regulować gamma dla każdego z kolorów, w klasycznej gamma jest nieaktywna a poszczególnych kolorów nie można regulować -> czy można to jakoś zmienić ??

Po przesiadce z radeona filmy wyglądają dziwnie - z rozmyciem sobie poradziłem - regulacja ostrości i usunięcia szumów (znowu tylko w nowym panelu), ale wszystko jest za czerwono/różowe. A problem z ustawieniem gammy w "nowym" panelu jest taki, że ustawienia szlag trafia po restarcie kompa.

Ustawiłem w końcu w miarę satysfakcjonujący obraz w filmach (ciągle walka z różowo-czerwonym i z ostrością) oraz obraz w 2D - musiałem podciągnąć w górę "ostrość". Problem w tym, że po restarcie komputera ustawienia znowu są domyślne a nie takie jak ustawiłem.

O co chodzi ??

 

Kwestia temperatury - byłem zmuszony wyrzucić wyjca z radiatora (taki duuuży, czarny "orb" kwadratowy), zamiast niego podczepiłem do radiatora 80x80 @ 5V. Niestety przed wymianą nie sprawdziłem temperatur, a obecnie w spoczynku jest 44-46, pod obciążeniem 78-81. Czy to nie za dużo ??

 

P.S.

 

Pojawił się nowy problem.

RollerCoaster Tycoon 3 ZE.

Na radeonie 9800pro grałem sobie spokojnie, bezproblemowo, płynnie

Na 6800GS hmmm, te same ustawienia (nic nie zmieniałem), fps spada do 14 :-( , b. często poniżej 20.

Czy gra nie lubi gforce ??

3Dmarków03 jest 2x więcej niż na radeonie, gry powinny chodzić lepiej a nie gorzej :-( :mur:

 

Widzę, że już nikt GS-a nie ma ....

 

A może jednak ??

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

80*C nie nie za dużo

 

Ile masz tych marków? No i czym usuwałeś sterowniki po ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

za nieduże pieniądze stałem się posiadaczem Point of View 6800GS 256mb z magistralą 256 bitową.

Mam kilka podstawowych pytań:

1. W jakiej temperaturze ta karta "powinna" pracować? (Najchętniej prosiłbym o normalną, po podkręceniu, po odblokowaniu potoków itp.)

2. Jeśli ktoś ma ją pod AGP, to jakie namacalne efekty uzyskał po odblokowaniu potoków? Ja to zrobiłem, ale karta pracując na 16/6 jest dziwnie "zamulona", a znaczących efektów np. w Heroes of Might and Magic V nie widać w porównaniu do 12/5.

3. Jeśli ktoś odblokował te potoki, to czy później bawił się w podkręcanie? Jeśli tak, to ile optymalnie dać, żeby karta trochę pożyła.

Do karty mam chłodzenie Zalman VF900-Cu, temperatura podczas gry (16/6, bez żadnego O/C) nie przekracza 59 stopni.

Prosiłbym o takie podstawowe rady, know who, czego nie robić, jak dbać itp.

Dziękuję z góry.

 

PS. Oczywiście część z wypowiedzi na tych 68 stronach przejrzałem, niemniej fajnie by było, gdyby ktoś odp.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez emanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...