Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

ledwo się pojawił i już odblokowany

http://www.aceshardware.com/

:blink: Co w tym dziwnego ? przecież jest na NV40 a RT już dawno potrafił ustawić bity maskujące pixle i vertexy na nim :blink: Ale nowinę dałeś wow. <_<

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałęm GTO2 i chce teraz kupić GS'a oczywisćie na PCX-nie kierowałem siewynikiem w 3DMarku06 tylko po porstu widze, że GS po lekkim OC na standartowym chłodzeniu dorównuje GTO2 a z Vmodem i takim Zalmanem osiąga wynik. ok.8K pkt. :D.Teraz pytanie, chciałem kupić Gigabyte'a ponieważ jest najtańszy (klik) ale czytam w tym topicu, że naklejki z niego odpadają :razz: więc wtedy postanowiłem wziąć MSI-droższy o 19zł (klik2) i czytam dalej temat i widze, że Leadtek wypada najlepiej, tylko gdzie moge go kupić? Na allegro nie widze, jedynie gdzie znalazłem to w Imperium.net.pl (klik3) ale jest niedostępny :-|.Czy mogę dostać go gdzieś jeszcze (pomijając komputronik) ?

Edytowane przez ^goku^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z 2001 mam dziwny problem...dodanie choćby 1 MHz do rdzenia, bądź pamiątek sprawia że mam totalną kiszkę artefaktową na ekranie...:|...może to przez stery ?...

No wreszcie ktoś z podobnym problemem jak ja. Mój MSI 6800GS chodzi na 530/1350 bez artefaktów, ale jak podbiję rdzeń na 540 to w Qwaku4 i tylko w nim robi się kaszanka, tzn komp poprcuje kilka minut i na moment zatrzymuje się i nagle ekran robi się jakiś taki nazwijmy to - "popaprany" :? Raven jak byś się zorientował co jest tego przyczyną, to daj znać. Być może to stery bo w każdej innej aplikacji chodzi bez problemów. Może to zasiłka jest za słaba bo ja mam Modecona 350GTF. Jak na razie wystarczał, ale kto wie ... Edytowane przez JohonyDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś z podobnym problemem jak ja. Mój MSI 6800GS chodzi na 530/1350 bez artefaktów, ale jak podbiję rdzeń na 540 to w Qwaku4 i tylko w nim robi się kaszanka, tzn komp poprcuje kilka minut i na moment zatrzymuje się i nagle ekran robi się jakiś taki nazwijmy to - "popaprany" :? Raven jak byś się zorientował co jest tego przyczyną, to daj znać. Być może to stery bo w każdej innej aplikacji chodzi bez problemów. Może to zasiłka jest za słaba bo ja mam Modecona 350GTF. Jak na razie wystarczał, ale kto wie ...

moim skromnym zdaniem masz juz za duzo na gpu - wbrez pozorą Quake 4 to lepszy tester niż niejeden mark, i nie jednemu sypał sie procek i ram włąsnie w Quaku4 a wszedzie niby było ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktoś z podobnym problemem jak ja. Mój MSI 6800GS chodzi na 530/1350 bez artefaktów, ale jak podbiję rdzeń na 540 to w Qwaku4 i tylko w nim robi się kaszanka, tzn komp poprcuje kilka minut i na moment zatrzymuje się i nagle ekran robi się jakiś taki nazwijmy to - "popaprany" :? Raven jak byś się zorientował co jest tego przyczyną, to daj znać. Być może to stery bo w każdej innej aplikacji chodzi bez problemów. Może to zasiłka jest za słaba bo ja mam Modecona 350GTF. Jak na razie wystarczał, ale kto wie ...

tak jak V1rU$® pisze: 530 to bardzo dobry wynik, patrzac na dorum większość ma poniżej 530 wieć jest b.dobrze! daj więcej V na rdzeń jak chcesz więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JohonyDi - u mnie w 3d01 jest kicha jak dowalę choć 1MHz do 425 :|...(i to pewnie wina sterów - ale nie będę się bawił tylko dla tego że mi 5letni bench się sypie <_< )

a u Ciebie - tak jak V1rU$® mówi - za dużo MHz na rdzeniu...530 to już jest dużo patrząc na karty innych...

 

tak się zastanawiam czy sobie nie dovoltować mojego PoV'a :)...tylko pasowałoby wtedy Zalmana zakładać a jakoś mi się nie chce (jest założony na 6600gt, który leży i czeka aż kumpel raczy się po niego zgłosić :) )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś od nas bawił się już w hardmoda lub biosmoda na v? Jestem strasznie ciekawy jak bardzo podskoczą wam wyniki...

 

no nie ;)

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...&highlight=7800

ale ta teoria sie na 6800 sprawdza :) tylko nie wiem jaki kwarc ma ten 6800 ale dojde do tego ciekawe bo na gpu 485 mam w marku o5 57xx a na gpu jak mam 486 mhz to jest 55xx ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o 6800gs na agp to zadna rewelacja - nie rozumiem takiego zainteresowania ta karta. Mamy poprostu stare 6800 (srednio krecacy sie rdzen) i lepsze pamieci za 900zl. Imho lepiej kupic modowalne gto albo gto2 - gdzie dostaniemy tez 16 potokow, tez dobre pamieci i bedzie taniej. Odblokowanie potokow na agp w 6800 nie da nam takie zysku jak o/c wersji na PCI-E. Gdyby ta karta byla w cenie GTO, to moznaby dyskutowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chciałbym powrócić do tematu moich ustawień czyli 530/1350. Jak już powiedziałem zmiana taktowania rdzenia na 540 powoduje u mnie dziwne rozjeżdżanie się obrazu w Q4 po kilku (kilkunastu minutach) grania. Ale chciałbym zaznaczyć, że w czasie samej gry (zanim na ekranie zrobi się "kaszanka") żadnych dziwnych efektów, artefaktów i przekłamań grafiki nie widać. Wnioskuje zatem, że karta się nie przegrzewa i ma jeszcze potencjał. Co więcej zauważyłem, że jeśli zjadę trochę z taktowania pamięci to mogę podciągnąć rdzeń bez wcześniej opisanego efektu. Odwrotnie też działa. Np 540/1250 chodzi stabilnie, jak i 511/1370 też, ale 540/1370 już nie! Na razie zostawiłem 530/1350, ale zachowanie mojej karty mocno mnie intryguje, bo nie zauważyłem dotychczas żadnych typowych problemów związanych z przetaktowaniem (artefakty i inne kwasy) tylko ten efekt kaszanki na ekranie w Q4. Co do podkręcania pamięci to po prostu po przekroczeniu 1370 sterownik wraca do poprzedniej wartości krzycząc że nie przeszedł testu. <_<

Edytowane przez JohonyDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardforum.com/showthread.php?t=...&highlight=7800

ale ta teoria sie na 6800 sprawdza :) tylko nie wiem jaki kwarc ma ten 6800 ale dojde do tego ciekawe bo na gpu 485 mam w marku o5 57xx a na gpu jak mam 486 mhz to jest 55xx ??

To żadne odkrycie. Co najmniej od NV28 (wcześniej pewnie też) referenceclock=27MHz, można to sprawdzić w RT.

Dołączona grafika

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żadne odkrycie. Co najmniej od NV28 (wcześniej pewnie też) referenceclock=27MHz, można to sprawdzić w RT.

Dołączona grafika

Człowiek uczy się cale życie :0 i tak zejde z tego świata jako głupiec :P

a teoria z tym 27 sprawdza się i to znakomicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie gdzie można tanio znależść GF 6800gs AGP??? Znalazłem tylko TUi ale to jest karta referencyjna i nie znam tej firmy, nawet nie wiem czy jest dobra.

Chyba poczekam do premiery lepszych firm.

Nie chcem kupować w ciemno, na cierpliwośći się tylko zyskuje, a coś czuję, że ta karta będzie szybko tanieć.

Znacie może jeszcze jakieś sklepy z tanimi dobrymi kartami???

A jaką kartę jeszcze polecicie do 1000zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy opcja wyszukaj optymalne taktowanie (gpu. mem) w sterownikch jest coś warta ? czy to ściema ? i lepiej samemu szukac maxa w markach grach itp ?? jaka jest wasza opinia na ten temat ? Bo u kumpla na 6800gs gigabyte wyszukało 534/1378 ?? hm co wy na to ? No i ile wam na grafach ta opcja wyszukuje :P ??

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że tyle mu wyszukało, nie znaczy, że tak pójdzie (no chyba że mu się udało) :wink:

 

 

Moja rada: najlepiej to robić metodą prób i błędów, i nie w sterach, ale np w Riva Tunerze, po zablokowaniu testu wewnętrznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram...

 

z ciekawości wrzuciłem autowykrywanie u mnie - 530/1200 ...

 

KameT - karty różnią się tylko nalepkami i tym co znajdziesz w pudełku - PoV np sprzedaje 6800GS (na AGP oczywiście) z dołączonym PoPT2T (za odpowiednio wyższą cenę :| )...a XFX to nie jest wcale zła firma - tylko mało znana/rozpowszechniona w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy opcja wyszukaj optymalne taktowanie (gpu. mem) w sterownikch jest coś warta ? czy to ściema ? i lepiej samemu szukac maxa w markach grach itp ?? jaka jest wasza opinia na ten temat ? Bo u kumpla na 6800gs gigabyte wyszukało 534/1378 ?? hm co wy na to ? No i ile wam na grafach ta opcja wyszukuje :P ??

 

Ta opcja jest dla mnie całkowicie nieprzydatna - gdy miałem Leadteka 6600GT Extreme karta przechodziła test praktycznie tylko na defultowych ustawieniach a w Markach i grach memki bez artów mozna było swobodnie o 80MHz podkrecić ...

 

Obecnie w Leadteku 6800GS wykrywa odrotnie - podaje wyzsze wartości niż karta faktycznie jest w stanie znieść bez artefaktów - np. 542MHz dla rdzenia podczas gdy max na dłuższą metę to 521 a na czas testów to 526MHz ...

 

Bawię sie tylko Rivą Tuner - zapisałem sobie profil OC wraz z obrotami wentylka (100%) - o dziwo w biosie i po odpaleniu Rivy Tuner na kazdych nowych sterach dla 3D pokazuje mi 53% mocy wentyla ... to chyba jakieś niedopatrzenie Leadteka :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kameT na allegro były ale pan arche większość wykupił http://www.allegro.pl/show_item.php?item=82528740 w tym sklepie który podałeś http://www.icomp.pl/produkty.php?action=po...raficzne&id=168 też już nie ma a kupno 6800gs na agp powyżej 900 zł nie ma sensu

tu masz jeszcze linki gdzie jest

http://www.komsad.pl/sklep,740,18822571,23...n,268894,0.html

http://w2.sirius.pl/towar_karta.php?TowarI...bKategorieId=74

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć raven 88, że opłaca się kupić tego GF 6800gs AGP za 899zł??? Widzę, że sam użytkujesz tę kartę??? Gdzie kupiłeś??? A tak w ogóle jest jakaś karta, która może z tym GF rywalizować do ceny 1000zł???

Jak uważacie warto czekać, czy nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...