Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy kartę wźiąć jak już bym się rzucił na GS'a?

PCI-E ofkorz ;]

tej której pudełko najbardziej Ci się podoba...karty różnią się tylko nalepkami...

PoV nie dodaje do karty nic, MSi i Gigabyte Colina McRae 2005, Leadtek - Chaos Theory i PoP Warrior Within...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem jaką kartę mam kupić:( Każdy mówi inaczej:(

Zaraz się wkurzę i wyciągnę od rodziców kasę i kupię GF 6800GT AGP i chyba nikt mi już nie powie, że zwykłe 6800 i 6800gs jest lepsze!

 

A teraz proszę o szczerą opinię!

Na co wydać mam kasę! Skoro mówicie, że w GF 6800gs nie można wszędzie odblokować potoków. SILAN, a w jakich można???

Po ile teraz kursują GF 6800GT??? Chyba jest lepszy od GSa, no nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze ponad wszelka watpliwosc: Jak jest z pamieciami w 6800gs pcie? Tzn mamy referencyjne PCB na ktorych sa zawsze 2ns pamieci? Czy to prawda ze leadteki maja 1.6?

Bo jesli wszedzie jest to samo to nie ma sie co zastanawiac i brac gigabyte (najtanszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te informacje wystarczą???

Wystarcza! Komp jest za slaby do takiej grafy ,tzn. sprzedaj procka i plyte wez jakiegos sempa na s.754 dokup druga kostke ramu i grafe powiedzmy 6600GE lub x1600pro Palit'a :D Zmiany radykalne ale 6800GT/GS nic Ci obecnie nie da ,bo primo skutecznie zahamuje go ram ,a secundo calafon zwolni wszystko co sie da :lol2: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aerial - chodziły słuchy że Leadtek na początku dawał pamiątki 1,6 NS, ale ja w to wątpię...te 2NS na GS'ie i tak się pięknie kręcą :)...

Też wyszedłem z założenia że nie będę płacił za niepotrzebne bajerki, więc wziąłem najtańszego PoV'a (790 zł)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy podkrecal ktos ta karte na chlodzeniu wodnym bo mam zamiar sobie taka kupic i wsadzic na nia bloczek od Misu15ego a dokladnie GPU CUBE PRO slim i czy oprucz bloku powinienem dac jakies radiatory na pamieci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odblokowaniu osiągnął 2300 M06 czyli tyle ile wersja PCI-E na default (425/1000)

To cos slabo osiagneli. Na Bartonie-M 2800+ z wylaczonym OC i nFORCE2 ultra wersja AGP XFX 6800 GS 256 @ 16/6 420/1100 osiagnela mi 2600 pkt w 3dmarku 2006, prawie 5800 w 3dmarku 2005.

 

<spam>

Niebawem nowa duza dostawa dokladnie tych kart u nas (icomp.pl) jezeli kogos interesuje - zapraszam, bo czesc nadchodzacej dostawy juz sprzedana, ctx to solo(malpa)icomp.pl. Sorry, jezeli ktos uwaza to za spam, generalnie raz na rok pisze w ogole "handlowo", ale wersja AGP , podobnie jak GTO, daje nowe zycie "starszym" komputerom.

 

A i jeszcze jedno info bezposrednio od ludzi z sapphire - GTO AGP wypadly z produkcji :x.

 

A i jeszcze jedno info - za ok. miesiac bedziemy miec 7800GS pod agp, moze kogos to tez zainteresuje.

 

</spam :|>

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boxster

Widze że masz taki sam dylemacik jak JA ;], czy wziąć GS czy może dołozyć te 400zł i kupic 7800GT ale czy warto hmm

 

Najtaniej na Sieci ale braki towaru wrrrr

 

http://sklep.optimeks.com.pl/go/_info/?id=...65&from=skapiec

Arche ma te karty na Allegro, przez sklep sprzeda Ci za 765zł - już rozmawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cos slabo osiagneli. Na Bartonie-M 2800+ z wylaczonym OC i nFORCE2 ultra wersja AGP XFX 6800 GS 256 @ 16/6 420/1100 osiagnela mi 2600 pkt w 3dmarku 2006, prawie 5800 w 3dmarku 2005.

Wszystko OK, tyle, że 2300 3DMarki 2006 osiągnięto tylko po odblokowaniu karty do 16/6 bez żadnego OC czyli 350/1000 ... z resztą co tu sie dziwić - po takim zabiegu 6800GS AGP staje się zwykłym 6800GT czyli ma praktycznie identyczną wydajność jak 6800GS PCI-E (w Marku 06).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do posiadaczy 6800 gs ile mozecie wiecej z waszych graf wycisnąc po modzie biosa na 1,5 v ?. U mnie na orginalnym biosie max stabilnie 520 mhz i zgodnie z tym co ostatnio podałem tu link ustawione mam 513 bo tak jest najwydajniej (sztuczka z oscylatorem 27). Tak więc przy nap 1,5 na gpu mam max stabilnie 555 mhz na gpu :) Jak wygląda sprawa na waszych grafach ? Dodam że zwiekszanie nap w biosie na wiecej niz 1,5 nic ni e daje i tak ciagle mimo ustawionego 1,55 itp jest 1,5, tak jest to zrobione i skonstruowane. jak cos wiecej to tylko v-mod z rezystorem. Ok dajcie znac jak u was z 1,5 v na gpu. A no i przy takim nap wzrasta tem grafy ok jakies 6-8 st na orginalnym chłodzeniu :(, ale na zalamanie jest ok cisza i zima :) Choć przy zakładaniu brakowało mi 2 rąk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc mod biosa mówisz tylko o czymś takim: http://www.vrforums.com/showthread.php?t=55000 , czy robiłeś coś więcej? Sam podciągałeś napięcie na swoim biosie, czy bazowałeś na jakimś już zmodowanym? O ile wzrosły Tobie wyniki Orbach?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem tylko nap na gpu w moim orginale od gainwarda plus zaostrzyłem taimingi na ramie co dalo mniejsze taktowanie max ok 1255 ale ostre timingi dały większego kompa to tak jak z ramem na płycie głównej, bo jak kialem 1333 na mem i orginalne timingi to mniejsza wydajnosc :( a w marku o5 dobiłem do 6892 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$Ž

Daj linka do Orba i podaj te ustawienia do pamięci, może ktoś się skusi - np. ja ;) /najlepiej wrzuć ten Twój bios w celach edukacyjnych na jakiegoś FTP-a - się zobaczy, się pobawi/.

Czy test robiłeś na high quality (normalne, stabilne ustawienia do grania), czy max wydajność i dopuszczalne arty, czyli aby do końca testu?

 

Ciekawe czy ktoś miał przyjemność bawić się tymi kartami w SLI?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@V1rU$Ž

Daj linka do Orba i podaj te ustawienia do pamięci, może ktoś się skusi - np. ja ;) /najlepiej wrzuć ten Twój bios w celach edukacyjnych na jakiegoś FTP-a - się zobaczy, się pobawi/.

Czy test robiłeś na high quality (normalne, stabilne ustawienia do grania), czy max wydajność i dopuszczalne arty, czyli aby do końca testu?

 

Ciekawe czy ktoś miał przyjemność bawić się tymi kartami w SLI?

Linka do orba nie dam bo nie mam :) nie rusza mnie bicie rekordów i obwieszczanie tego całemu swiatu. Ustawienia sterów na standart po zainstalowaniu nic nie zmieniam. Zadnych artów, umnie nie ma czegos takiego ze coś szło max tyle i tyle a na codzien jade na innych ustawieniach - uważam takie podejście za smieszne. Moje ustawienia to ustawienia na których ade non topa giercuje itp :) A biosa zapodam na jakis ftp :) i nie biore odpowiedzialności jak coś komuś padnie i zgasnie :) - ja sobie za 5 pln grafe na pci na allegro kupiłem i w razie wpadki odrauje sobie grafe - a 1 juz wpadke miałem i tzw. ciemność :)

p.s. na grafie firmy xfx sa pamiatki 1,6 ns :) tylko nie wiem czy u nas w pl dostepne są te xfx no i taktowanie 485/1100 orginalnie :)

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik "wydolnościowy" XFX 6800GS solo i SLI: TU.

 

XFX GeForce 6800GS Extreme Edition (PV-T42G-UAF7) 450MHz/1.05GHz można kupić TUTAJ - cena chyba dobra. Jednak szkoda troszkę, że to nie model 485MHz/1.1GHz (PV-T42G-UAD7), co do pamięci to chyba wszędzie są 2.0, bo OC szału nie robi - Guru3d

 

Strona producenta: TU.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taki wykręcony GS sprzedawany z dopiskiem Extreme...

 

Nie zamieniłbym się za mojego PoV'a :)...

 

V1rU$®

 

dawaj czem prędzej tego biosa...nie mam karty pci ale zaryzykuję...:)

 

ps.

napisz na jakich ustawieniach karty (a i proca) zrobiłeś ten najlepszy jak narazie wynik w smarku05...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot taki wykręcony GS sprzedawany z dopiskiem Extreme...

 

Nie zamieniłbym się za mojego PoV'a :)...

 

V1rU$®

 

dawaj czem prędzej tego biosa...nie mam karty pci ale zaryzykuję...:)

 

ps.

napisz na jakich ustawieniach karty (a i proca) zrobiłeś ten najlepszy jak narazie wynik w smarku05...

w sumie virusowego biosa wgrać można, to te same karty wiec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...tak to ma wyglądać ??...

 

Dołączona grafika

 

 

 

właśnie się nibitorem bawię...:)...

 

i mimo wszystko zaczynam się bać co to będzie jak się błąd wkradnie :|...

 

edit:

przy 2d jest 1,3v , nie zwróciłem uwagi że było zasłonięte jak screena robiłem...

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...tak to ma wyglądać ??...

 

http://img83.imageshack.us/img83/4107/biosgs8bv.jpg

właśnie się nibitorem bawię...:)...

 

i mimo wszystko zaczynam się bać co to będzie jak się błąd wkradnie :|...

 

edit:

przy 2d jest 1,3v , nie zwróciłem uwagi że było zasłonięte jak screena robiłem...

wydaje mi sie ze tak :) ale ja sie tez nie znam zbytnio

 

oo w vendor ty masz nvidia a ja gigabyte

 

i na 2d mam 1.22v Dołączona grafika

 

no i masz deko nowszy bios :)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 2d też miałem 1.22, tylko przestawiłem tak jak ten kolo z linka od Boxstera...

 

teraz jestem na etapie "flashować czy nie flashować - oto jest pytanie"...:)

 

a co do "vendor'a" - jak referencyjna to referencyjna :) - nawet naklejkę mam referencyjną nV a nie PoV'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...