Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa....na rdzeniu 520 w 3dmarku2005 wszystko gra a w 2003 w wing of fury(jakos tak) qrde sie zatnie i koniec...albo co bardziej dziwne test grafiki przejdzie(wing of fury) a w tescie CPU(wing..) sie tnie i koniec.

 

Reasumujac:3dmark 2005 na rdzeniu 520-ok

3dmark 2003 na rdzeniu 520-tnie sie w wing of fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że rdzeń przekręcony , w tym teście dx7 masz dużo fps i wtedy grafa pobiera więcej energii

Nie koniecznie. To może też być procek (FSB) albo zasiłka. Łatwo sprawdzić - jeżeli obniżenie FSB nie pomoże to GPU osiągnęło już swój limit :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn że rdzeń przekręcony , w tym teście dx7 masz dużo fps i wtedy grafa pobiera więcej energii

 

Ale klops...a myslalem ze moze mam juz jakas fajna wersje.No ale 515 to chyba i tak nie jest zly wynik.Troche zmudna jest sprawa z podkrecaniem pamieci.Z poziomu sterownikow mozna zapomniec o rownych skokach co 5mhz(idiotycznie skonstruowane suwaki).Robie to Power Stripem ale mam maly problem.Jak wlaczam kompa i spogladam do sterownikow to pokazuje default...dopiero po zaladowaniu Power Stripa laduja sie moje ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo dopiero jak pstripa włączysz , to wtedy wchodzą ci zegary jakie ustawiłeś w pstripie

No zdazylem to zauwarzyc...czy nie wydaje ci sie to troche wpieniajace?Da sie go ustawic tak zebym nie musial za kazdym razem ladowac tych ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutne wiesci :-| odblokowalem 4 potoki i 6-tego vertexa ( rdzen podkrecony na 425, pamieci standard) i lipa, przy probie odpalenia 3de marka 05 zwis pozniej niebieski ekran, zostawilem nadal 16 potokow i 6 vertexow ale takowania fabryczne i 3 de mark 05 odpalil ale jak sie laduje pierwszy test to juz sa artefakty i test nie odpala wkoncu i tak...jak myslicie to wina chlodzenia bo nie wiem czy inwestowac kaske czy moze poprostu akurat tej mojej nie da sie zmodowac???

dodam ze bez odblokowanych potokow i vertexa ale na podkreconym zegarze na 425 jak skonczylem grac w F.E.A.R. to rdzen mial prawie 90 stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale klops...a myslalem ze moze mam juz jakas fajna wersje.No ale 515 to chyba i tak nie jest zly wynik.Troche zmudna jest sprawa z podkrecaniem pamieci.Z poziomu sterownikow mozna zapomniec o rownych skokach co 5mhz(idiotycznie skonstruowane suwaki).Robie to Power Stripem ale mam maly problem.Jak wlaczam kompa i spogladam do sterownikow to pokazuje default...dopiero po zaladowaniu Power Stripa laduja sie moje ustawienia.

 

 

"idiotycznie skonstruowane suwaki"- naciśnij raz na suwak a potem kalwiszami lewo-prawo z klawiatury :) =skok co 1mhz

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"idiotycznie skonstruowane suwaki"- naciśnij raz na suwak a potem kalwiszami lewo-prawo z klawiatury :) =skok co 1mhz

 

pozdrawiam

wiem bo ja uzywalem tego sposobu od poczatku na rdzeniu.

sprawdza sie w przypadku rdzenia ale nie pamieci.Nie widać ile przesuwasz-trzeba liczyc <_< Raz 10mhz jest co 10 a raz co 8.

Najprawdopodobniej dlatego bo by sie skala nie zmiescila w okienku :lol2:

 

O d.. rozbic taki system :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktos wytlumaczy.Pytalem o to pare postow wyzej(1 post tej strony) ale nie wiem czy kolega sindeband odnsoil swoj post do sytuacji zwisu podczas testow Grafiki czy podczas testow CPU o ktory mi chodzi.

 

W 3dmarku 2003 po podkreceniu rdzenia na 515 i pamieci raptem na 1060 zwisa mi kompa w tescie (wing of fury)ale co ciekawe nie w tescie grafiki ale w tescie CPU!!!Procka mam na default(Athlon643000).Zwisa prawie zawsze w tym samym momencie.Czasem sie odchaczy ale czesciej tylko reset pozostaje.Co jest grane?Przeciez to jest test CPU a nie grafiki wiec dlaczego zwisa?Wszystko inne gites i na 2003 i na 2005.

 

 

Edit:

 

Zwiekszylem rozdzielczosc(wing of fury),anziox4,AAx4-i przeszedl bez problemow :blink:

 

Dalem na default i znowu kiszka :mur:

 

Wiecej FPS daje mi zwis(momentami widac bylo skoki do 1500fps :wink: )

 

Czy jesli na gorszych ustawieniach zwisa a na lepszych chodzi to znaczy ze mam przekrecony rdzen??

Bo qrde tylko w tym jednym jedynym tescie mi sie zacina i na 520,515,510 a inne testy 3dmark 2003 i 2005 chodza pieknie na 520.

 

Edit2:Aha...i po pary testach w benchmarku temp wynosi 51 C-troche duzo prawda?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@k@cper zrob tak ze otworz bude i postaw kompa przy otwartym oknie (sciagnij obydwie scianki obudowy) i wtedy testuj jak sie zachowuje grafa po modzie i o/c :) Jak pomoze to bedziesz wiedzial czy warto inwestowac w lepsze chlodzenie :wink: Chociaz mysle ze modowanie odpada skoro na stock masz atry :? Ale sprobuj tak jak pisze :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jesli chodzi o chlodzenie to i tak zainwestuje w nie, temp jest za wysoka w stresie, wiem ze na tym chlodzeniu producent gwarantuje ze bedzie ok ale wiadomo nie od dzis ze fabryczne chlodzenia w co poniektorych kartach sa raczej kiepskawe...wydam 100 zl lub cos okolo tego, gorzej nie bedzie wrecz przeciwnie bedzie lepiej na np. zalmanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie bo to AGP, co mnie interesuje na PCI-E. Niektórzy nie maja zamiaru zmieniać tylko dlatego płyty głównej. Taniej niż 999zł 6800GS nie widziałem.

 

Przykładowo na Siruisue taki X800 GTO kosztuje 930zl na AGP, przed nowym rokiem o dziwo 810zł.

 

Fakt, faktem, że jak ceny kart AGP jeszce podskocza to zaczne się zastanaiwać nad PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko OT: czy warto wgrywac nowy bios do grafy ? Wlasnie zauwazylem ze na stronie leadteka ukazal sie nowy bios do mojego GS'a. Co sadzicie o tym ? Aha i jakim programem wgrywac nowy bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik - nvFlash :)...

 

testowałem właśnie stery 83.40 - w 03 wynik mi spadł o 2k :| (12k jedynie), w 05 raczej żadnych zmian, w 06 katastrofalne :| - 2,4 k na procu @2,5GHz, karta @550/1320 ...na niższych taktach (530/1300) - 2,3k...

 

teraz Xtreme 82.65 sprawdzę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nikt nie zna odpowiedzi - ja na pewno nie.

Wiem natomiast, że jak coś w kompie nie wyrabia to odkręca się wszystko po koleji :D aż znjdzie się winowajcę.

Można też zwiększać napięcia. Na twoje pytanie nie ma jednoznacznej opdpowiedzi - musisz sam sprawdzić co jest przyczyną niestabilności, inaczej to będą tylko przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanołem przed wyborem gf 6800gs czy radek x800gto2 ktory napewno sie zmoduje na xl?? co mam wybrac

bierz GSa!!!

ja mialem X800gto2 i teraz się przesiadłem na MSI6800GS kręci się na 518/1180 moze byłoby więcej ale zasilacz mam jakis taki do du..y Qtec400watt i pewnie to shit.

wyniki w 3DMarkach ciut niższe niż w gto ale tylko ciut.

te zegary 518/1180 to tylko wskazane przez sterowniki,jeszcze się niebawilem w OC takie na maxa

Edytowane przez hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nastepujacy problem, otoz moja karta wydaje z siebie dziwne dzwieki pod obciazeniem (takie syki z siebie wydaje).

Czy ktos wie co to moze byc?

 

A i jeszcze male pytanko, czy jest jakis soft dla nvidi, ktory by podkrecal karte w zaleznosci od uruchamianej gry? Cos takiego jak RadLinker dla Ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnie szukam jakiejś nowej wersji "Gigabyte VGA Utility Manager" - chce zrobić mały modzik GPU na 1.5V.

 

@wąhol

Miałem GTO2 i przesiadłem się na GS-a, wyniczki ciut gorsze niż na wykręconym XTPE, ale zyskałem PS3, oraz możliwość podłączenia drugiej sztuki - już za 3-4 tygodnie.

 

P.S.

Chyba chodziło Ci o modowanie do poziomy XT, a nie XL.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki plan odnoscie mojego problemu ktory jak widac pojawial sie na tej stronie pare razy....

 

Nie bede bral zwisu kompa w 3dmarku 2003 pod uwage jesli gram w Quaka 4 i wszystko chodzi miodzio.Mam rdzen na 520 i wszystko chodzi jak trzeba.W3dmarku(poza tym #$#$ wing of fury)wszystko ok i w 2005 wszystko ok!To pewnie wina programu:P

 

 

Dzieki Sindebad i suchyjastrzab za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...