Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać, że przesiadka na Zalmana była opłacalna nir tylko ze względu na ciszę. Teraz OC GPU wzrosło do 540MHz (pamięci jeszcze nie ruszałem) i śmiało można powiedzieć, że jest jeszcze spory zapas mocy. Problem jednak w tym, że karta po pewnym czasie "mówi dość" (10-15min.) - ekran robi się czarny i wywala na pulpit. Oczywiście w tym czasie można delektować się czyściutkim ekranem, zero artów i przekłamań w grafice. Wniosek jest tylko jeden za mało V na GPU!

Chyba przyszedł czas na moda...

 

P.S.

W czasie testów temp. GPU przy 540MHz nie przekracza 57°C - Zalman 7V.

 

@SzperSon

Testy w ATITool-u to śmiech na sali. Miałem GTO2 i już przy 520MHz na GPU wywalał mi w teście arty, prawda była jednak taka, że spokojnie mogłem dać 550MHz i nie było żadnych problemaów w Markach/grach.

Ja ATIToola używam tylko i wyłącznie do wygrzewania karty i sprawdzania max. temp.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wyszło to wiedzielibyśmy ...<_<

 

zastanawiałem się czy nie założyć VF700, ale pasowałoby jeszcze dokupić radiatorki na pamiątki..

 

czekam na Accelero i kupuję jak tylko się pojawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Poczytalem na necie, przekopałem sie przez cały ten topic i zamówiłem dzis PoV 6800GS na pcix :)

Ciekawy art jest tutaj:

http://www.guru3d.com/article/content/278/

Na tej stronie jest takze recka 6800GS of XFX...

 

Mam pytanie do posiadaczy PoV - czy w zestawie z kartą były 3 gry ?

Edytowane przez Watcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby wyszło to wiedzielibyśmy ...<_<

 

zastanawiałem się czy nie założyć VF700, ale pasowałoby jeszcze dokupić radiatorki na pamiątki..

 

czekam na Accelero i kupuję jak tylko się pojawi...

 

Heh...myslałem że gdzieś daleko na zachodzie juz wyszedł i że cos juz wiadomo na jego temat. :rolleyes: bo taki jestes przekonany żeby go kupic.

 

Powiedzcie mi czy zmieszcze do tej budy na grafike tego Zalmana VF700 cu lub Accelero,nv silencer?A jak nie zmieszcze to co mam zrobic zeby sie zmiescilo?Mam wątpliwości bo tam pod grafika niema zbyt duzo miejsca na cokolwiek a co zrobic zeby sie miejsce zwolniło to niemam pojęcia.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Poczytalem na necie, przekopałem sie przez cały ten topic i zamówiłem dzis PoV 6800GS na pcix :)

Ciekawy art jest tutaj:

http://www.guru3d.com/article/content/278/

Na tej stronie jest takze recka 6800GS of XFX...

 

Mam pytanie do posiadaczy PoV - czy w zestawie z kartą były 3 gry ?

Teraz PoV do karty nie daje zadnej gry. Gratis otrzymuje sie myszke laserowa. Odemnie powiem ze nawet calkiem calkiem niezla. Wlasnie na niej pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jutro otrzymam do testow geforca 6800gs od evga model CO o potwyrzosznym stadartowym takotwaniu rdzenia o 50mhz

czyli za jakis czas zapodam jakies wyniki nie wiem jeszce czy bede cos podkrecal zobacze jak bede stal z czasem moze go troche podrasuje :)

 

czyli to tyle na dzisiaj czekam do jutra a bede porownym z x800gto szkoda ze juz go niema czyli miejsce w moim agp jest wolne kto w nim znajdzie swoj nowy dom nik tego nie wie chwilowo r7500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz PoV do karty nie daje zadnej gry. Gratis otrzymuje sie myszke laserowa. Odemnie powiem ze nawet calkiem calkiem niezla. Wlasnie na niej pracuje.

Troche szkoda bo myslalem ze puszcze je na allegro i troche hajcu odzyskam ....

Myszka powiadasz fajna ? zobaczymy jutro bede mial ja okazje pomaltretowac ... no i grafike oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleee...ja ani myszki ani gier nie dostałem <_< ...

 

a w artykule z g3d w zestawie z PoV'em Splinter i BiA...i gdzie tu sprawiedliwość ? :|

 

JejoX - Zalman powinien się zmieścić (tak myślę)...nie możesz trochę tych kabli usunąć i miejsca zrobić ??...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego PoV kupilem w zeszlym tygodniu, zreszta gosciu ze sklepu razem ze mna sobie kupowal i w obydwu modelach byly myszki. Gostek puscil swoja za 5 dyszek, bo ma logika laserowego, a ja swoja zostawilem.

Edytowane przez po25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że przesiadka na Zalmana była opłacalna nir tylko ze względu na ciszę. Teraz OC GPU wzrosło do 540MHz ......

 

W czasie testów temp. GPU przy 540MHz nie przekracza 57°C - Zalman 7V....

 

Co lepiej się spisze cisza/wydajność - ten Zalman ze swoim wentylatorem, czy może jakiś Passive + samoróbka zaiweszana przy radiatorze w postaci wentyla 120mm puszczonego na 7-8V??? Nigdy nie dawałem innego chłoszenia na karte więc nie wiem co w sumie będzie wydajniejsze.

Edytowane przez MARTiiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą grafę i jak narazie podkręcilem ją do 519/1250 w 3D2003 13277pkt. temperaturka miejscami 77st.

juz ledwie na oczy patrzę od szukania artów!jutro jeszcze ją pomęczę i zobaczę ile w2005 wyciągnie bo jak zrobiłem na szybko testa to wywaliło 5965pkt.

screeny mogę zainteresowanym itd. na emila podesłać

Niech Moc Będzie z Nami!!! :smile:

PS.niech mi ktos powie jak tego atitoola odpalic na nv bo ja nie mogę!!!

SPRZEADAJę Tą GRAFę!!!

KONTAKT:

marcinb77@aster.pl

gg.6122405

tel.504234366

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy MSI 6800GS ma w zestawie przejsciowke molex-PCI-E? Bo moja wersja tagana 480 U01 nie ma jeszcze takiego kabelka niestety. A jak sobie patrze po ofertach trojmiejskich sklepow (esc, gral) to jakos nie widze zeby mieli taka przejsciowke. Srednio mi sie usmiecha zamawiac to przez net i czekac tydzien :-| Niby ktos tu w leadteku mial taka przejsciowke.

Dodam ze specyfikacji zadnej z kart wg opisow sklepow nie ma slowa o przejsciowce (rowniez w leadteku w ktorym niby jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze czy MSI 6800GS ma w zestawie przejsciowke molex-PCI-E? Bo moja wersja tagana 480 U01 nie ma jeszcze takiego kabelka niestety. A jak sobie patrze po ofertach trojmiejskich sklepow (esc, gral) to jakos nie widze zeby mieli taka przejsciowke. Srednio mi sie usmiecha zamawiac to przez net i czekac tydzien :-| Niby ktos tu w leadteku mial taka przejsciowke.

Dodam ze specyfikacji zadnej z kart wg opisow sklepow nie ma slowa o przejsciowce (rowniez w leadteku w ktorym niby jest).

ja kupiłem tego MSI i co?[ciach!]o!!!

kabelka niebylo!!!co za syf!

kupiłem na allegro 2 dni w plecy

 

w MSI i Gigabyte byly takie przejsciowki.

hej Niemiec masz jeszcze te gto2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tego MSI i co?[ciach!]o!!!

kabelka niebylo!!!co za syf!

kupiłem na allegro 2 dni w plecy

to widac ktos na allegro nie dal ci tego kabelka, oryginalnie karta musi miec przejsciowke przynajmniej tak ma producent MSI, na twojepc masz recenzje i tam masz przejsciowke w zestawie, ja tez dostalem, gadaj ze sprzedawca aby ci wyslal przejsciowke

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to widac ktos na allegro nie dal ci tego kabelka, oryginalnie karta musi miec przejsciowke przynajmniej tak ma producent MSI, na twojepc masz recenzje i tam masz przejsciowke w zestawie, ja tez dostalem, gadaj ze sprzedawca aby ci wyslal przejsciowke

pozdro

nom juz go zgwałcilem i kasę za kabelek z allegro mi oddał a nawet więcej bo za kabel dałem 9.99 a on 15 mi przelał :) spoko gosc!

 

Mam jeszcze to GTO2 i X1900XT i XTX takze ;]

wiec jak mozesz to na emila fotki i cenę poproszę!

marcinb77@aster.pl

PS.cena rozsądna oczywiscie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko czy w tym 6800GS mozna jakoś odblokować te 4 potoki czy nie bardzo a jeśli sie nie da jaką karte radzicie do 700zł taka która puzniej bedzie sie dała w SLI podpiać a na poczatku bedzie sie dało ja podkrecic i potoki odblokować. Wiem ze to jest troche nie w tym temacie ale przeczytałem juz z 40 stron o grafach i juz mnie oczy bola wiec wole napisac

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dam Ci podpowiedz ze wersje PCI-E i AGPx8 znacznie sie roznia :D pozdro

@chemiczny_ali a cos blizej? tzn wiem oczywiscie ze takowaniami, tym, ze na AGP da sie odblokowac potoki i shadera....sa jeszcze jakies istotne roznice procz tego oczywiscie ze jedna jest na AGP a druga na PCI :wink: ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny_ali a cos blizej? tzn wiem oczywiscie ze takowaniami, tym, ze na AGP da sie odblokowac potoki i shadera....sa jeszcze jakies istotne roznice procz tego oczywiscie ze jedna jest na AGP a druga na PCI :wink: ???

Te roznice to inny GPU, inne takty default na GPU i inne mozliwosci OC.

Wersje AGP tylko nieliczne sie moduja, a pozatym nawet po zmodowaniu i maks oc i tak przegrywaja w wydajnosci z wersja pci-e po oc, ktora ma mniej potokow ale za to lepiej sie kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT: wlasnie zalozylem do swojego GS-a Arctic Cooling VGA Silencer NV5 (Rev. 3) i polecam jak ktos sie zastanawia bo temperatura na rdzeniu spadla z 60 do 42 stopni...

 

edit: moze ktos napisze na ile maks podkrecil wersje na AGP???

Edytowane przez k@cper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...