Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Okreslenie jest jak najbardziej trafne, gdyz pojawil sie w ofercie danej firmy <_<

Rozumie gdybym napisal: "mozna juz kupic" - wtedy wprowadzilbym w blad forumowiczow.

Dlatego nie wspomnialem o dostepnosci produktu, gdyz ta adnotacje kazdy zainteresowany juz przeczyta sobie na stronie B)

 

Wiec nie rob OT :mur:

 

Ja z mojej strony przepraszam za little OT . koniec tematu - Peace :D

W swoim pierwszy poście na ten temat zacytowałeś kogoś kto napisał: kupuje jak tylko się pojawi. a nie, zamawiam jak sie pojawi... z adnotacją spodziewana dostawa xx.xx.xxxx.

Dlatego odpisałem a jeżeli to OT to po kiego grzyba rozpoczynać rozmowę.

I nie bij się w głowę bo sobie guzów narobisz.

Ze swojej strony również przepraszam za .... nie ważne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim pierwszy poście na ten temat zacytowałeś kogoś kto napisał: kupuje jak tylko się pojawi. a nie, zamawiam jak sie pojawi... z adnotacją spodziewana dostawa xx.xx.xxxx.

Dlatego odpisałem a jeżeli to OT to po kiego grzyba rozpoczynać rozmowę.

I nie bij się w głowę bo sobie guzów narobisz.

Ze swojej strony również przepraszam za .... nie ważne.

 

Pozdrawiam.

Czlowieku po co prowadzisz ta polemike ??? Jak chcesz cos mi powiedziec to na priv a nie zasmiecaj tematu.

 

Zacytowalem Raven_88, ktory w swojej wypowiedzi oznajmil, ze kiedy sie pojawi ten typ chlodzenia - to bedzie go kupowal. Ja natomiast podalem informacje ze w/w chlodzenie POJAWILO sie w ofercie COOLING.PL i tyle !!!

Rozumie gdybym napisal, ze mozna juz kupic, czy jest juz dostepne. Ale nic takiego nie padlo !!!

To ze dany artykul nie jest dostepny od reki, tylko na zamowienie - to juz wiadomo w informacji podanej na stronie produktu. I kazdy kto jest zainteresowany przeczyta sobie ta informacje.

 

Dlatego wiec przestan sie bawic w gre slowna, bo to nie forum jezyka polskiego <_<

A bicie sie w glowe dedykuje Tobie, abys nastepnym razem zastanowil sie zanim cos napiszesz - bo jak narazie jestem zmuszony na zasmiecanie tematu, odpowiadajac na Twoje "analizy" slowne :-|

 

To juz ostatnia wypowiedz z mojej strony w tej sprawie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sterowniki byscie mi polecili do tego geforca

moj sprzet barton 2800, 1gb ram i ta karta zmodowana na GT 16/6p i w 3d marku mam tylko ~9k :( btw. jak mam skonfigurowac tego 3dmarka trzeba cos kombinowc czy poprostu wlączyc jak idzie??

a i jak w tej karcie ustawic tryb klonowania obrazu zeby obraz byl wyswietlany i na monitorze i na TV (wczesniej na 9600pro bylo to mozliwe bezproblemowo) a tutaj sie doszukac takiej opcji nie moge:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sterowniki byscie mi polecili do tego geforca

moj sprzet barton 2800, 1gb ram i ta karta zmodowana na GT 16/6p i w 3d marku mam tylko ~9k :( btw. jak mam skonfigurowac tego 3dmarka trzeba cos kombinowc czy poprostu wlączyc jak idzie??

a i jak w tej karcie ustawic tryb klonowania obrazu zeby obraz byl wyswietlany i na monitorze i na TV (wczesniej na 9600pro bylo to mozliwe bezproblemowo) a tutaj sie doszukac takiej opcji nie moge:/

ja na swoim używam najnowszych nvidii tyle że ja mam wersje pci-e.

 

3d marka puszczasz na defaulcie.

jeżeli chodzi o klona to ustawiasz we właściwościach zaawansowanych na karcie.

post-132621-1141375192_thumb.jpg

Edytowane przez horkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

6800GS AGP PoV. Wszystko gra lecz jak podlacze tv do s-video to w momencie kiedy pojawia sie kreator ekranow (zeby posutawiac jak obraz ma byc generowany, klonowanie, tryb kolorow, rozdzielczosc itp) na sekundke pojawia sie BSOD i komputer sie resetuje i przy ponownycm uruchomieniu jest jeszcze gorzej - sterowniki poprostu wykitowuja i proba dostania sie do ustawien karty konczy sie tym samym, (z tym ze poprzedzonym seria wyskakujacych okienek z bedami oraz przejsciem do trybu VGA). Dodam jeszcze ze samo wyjscie jest sprawne, podczas postu bios'u obraz jest poprawnie generowany na tv.

 

Karta byla wymieniona lecz ciagle to samo.

 

 

I teraz pytanie - po pierwsze czy ktos juz uswiadczyl podobnej historii i wie jak sobie z tym poradzic. Licze ze nowe stery cos pomoga (bo teraz jedynymi dzialajacymi na GS'ach to bety 82.12) ale obawiam sie ze sie ludze.

 

 

Mysle ze moze tez byc kwestia systemu ktory w ten sposob wola o przinstalowanie go, ale z drugiej strony nie powinien, staram sie o niego dbac, zadnych problemow nigdy nie uswiadczylem no i poprzednia karta to GF6600GT, takze nic gryzc sie nie powinno, tym bardziej ze wszystko ladnie oczyscilem Driver Cleanerem.

 

 

Prosze o komentarz.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie stock , jutro będe miał pentagrama xc-80cu może coś poleci wyżej , napewno zapodam vmoda na gpu przy pentagramie , w tej chwili mam jakieś 2.15v na pamieciach , ale spokojnie można pracować na 2.25-2.3v , 60mhz więcej na pamięci dało wzrost 59pkt w marku 2005

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

kupilem wlasnie tego 6800gs ale wystapily pewne problemy..

 

stery z plyty ladnie sie zainstalowaly, wszystko pieknie, ale po jakims czasie monitor i ekran zaczal wariowac.. nie ciagle ale b. czesto.. jakies przeskoki, monitor sie wlacza i wylacza itp itd.

 

na pudelku napisane jest, ze 3ba miec zasilacz 450W, ja mam tylko 230W, czy to jest powodem tych problemow? z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

kupilem wlasnie tego 6800gs ale wystapily pewne problemy..

 

stery z plyty ladnie sie zainstalowaly, wszystko pieknie, ale po jakims czasie monitor i ekran zaczal wariowac.. nie ciagle ale b. czesto.. jakies przeskoki, monitor sie wlacza i wylacza itp itd.

 

na pudelku napisane jest, ze 3ba miec zasilacz 450W, ja mam tylko 230W, czy to jest powodem tych problemow? z gory dziekuje i pozdrawiam.

Ja obstawiam zasilacz jak ma 230V to na 99% on.

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie stock , jutro będe miał pentagrama xc-80cu może coś poleci wyżej , napewno zapodam vmoda na gpu przy pentagramie , w tej chwili mam jakieś 2.15v na pamieciach , ale spokojnie można pracować na 2.25-2.3v , 60mhz więcej na pamięci dało wzrost 59pkt w marku 2005

Vmoda na rdzeniu robisz przez BIOS czy sprzętowo? Bo chętnie bym wycisnął soki z karcioszki, ale z lutownicą do sprzętu nie podchodzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki powinienem kupic zasilacz? dokladnie tyle, ile kaza, czy jest to napisane z lekką przesadą?

 

moj sprzęt:

 

 

Typ procesora AMD Athlon XP, 2000 MHz (7.5 x 267) 2400+

Nazwa płyty głównej Asus A7N8X (5 PCI, 1 AGP Pro, 3 DIMM)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 SPP

Pamięć fizyczna 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)

Typ BIOS'u Award (08/04/04)

 

Ekran

Karta wideo NVIDIA GeForce 6800 GS (256 MB)

Monitor Monitor Plug and Play [NoDB] (64061257)

 

Napęd dyskietek Stacja dyskietek

Dysk fizyczny ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych TSSTcorp CD/DVDW TS-H542A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem dzisiaj XFX 6800GS AGP 256MB DDR3, niestety mam problem z ta karta :(, w zwiazku z czym prosze o pomoc. Karta dziala, niestety caly czas wentylator pracuje w "wydajnym trybie", karta jest bardzo glosna, czy jest na to jakies rozwiazanie. Drugi problem to fakt ze karta nie chciala przyjac najnowszych sterownikow Nvidii, referencyjnych. Przyjela natomiast bez problemu sterowniki dolaczone do niej na plytce. Myslalem ze to zmieni sytuacjie i probowalem wgrac nowsze, niestety wystepuje ten sam problem, sterowniki nie wykrywaja kompatybilnej z nimi karty. Prosze o pomoc, zwlaszcza w temacie glosnosci wentylatora karty.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chłodzeniu fabrycznym nie uświadczysz ciszy nawet po zmniejszeniu obrotów(cisza jest dopiero poniżej 20% obrotów ale wtedy chłodzenie jest bardzo mało efektywne) , obroty możesz regulować rivą tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sideband, bez przesady, za 35zl to sie pewnie rozleci po 10min :D

 

Andee - te sterowniki z Nvidia nie dzialaja, bo sa przystosowane na PCI-E. to akurat juz zdazylem wyczytac ;d

Edytowane przez rahzell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sideband, bez przesady, za 35zl to sie pewnie rozleci po 10min :D

 

Andee - te sterowniki z Nvidia nie dzialaja, bo sa przystosowane na PCI-E. to akurat juz zdazylem wyczytac ;d

najpierw poczytaj o firmie seasonic to potem pogadamy , ja mam właśnie taką zasiłke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cooling.pl, oczywisce musze poczekac...

 

Jeszcze jedno pytanie, jakie standardowe taktowanie ma rdzen tej karty? Moja pokazuje 350Mhz. Nie siedzialem w oveclockingu i modowaniu pare lat, musze sie podszkolic. Czy aby 350Mhz to nie taktowanie dla 2D, czy karta nie zwieksza taktowania przy 3D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.........Drugi problem to fakt ze karta nie chciala przyjac najnowszych sterownikow Nvidii, referencyjnych. Przyjela natomiast bez problemu sterowniki dolaczone do niej na plytce. Myslalem ze to zmieni sytuacjie i probowalem wgrac nowsze, niestety wystepuje ten sam problem, sterowniki nie wykrywaja kompatybilnej z nimi karty....

Guru3D - jest to link do opisu zmian w pliku konfiguracyjnym sterownika karty.

Możesz też podmienić cały plik na wersję która jest w działających u Ciebie sterownikach.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sideband, bez przesady, za 35zl to sie pewnie rozleci po 10min :D

Akurat w przypadku zasilaczy jakosc w cale nie rosnie liniowo wraz z ceną. Jest grupa zasilaczy wlasnie w tej cenie, zarowno seasonic jak i rozne modele fortrona, gdzie ciezko znalesc cos wyraznie lepszego np do 200zl... W takiej sytuacji wybor jest chyba oczywisty. Jezeli chcemu miec wyraznie lepszy zasilacz to bedzie kosztowac duzo duzo wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem brac 6800 gs ale wziolem 6800 gt asusa ;)

na standartowym chlodzneiu poszla na 440 rdzen i 1250 pamiec :)

 

3d mark 05 - 6131

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1852367

 

3d mark 03 - 14462

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4658002

 

na OC moglem sobie dopiero pozwolic po zakupie tagana (530W) :D

wczesneij mialem chiefteca 420, ake nie dawal rady :mur:

 

jakie macie osiagi na GS-ach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Liroyek - Gs'a (PoV) mam od wczoraj wieczora...

dzisiaj mam jeszcze kaca, a wyniki mma wyzsze na 12p gs (535/1250 na def chlodzeniu - wyje nieziemko, ale cos tam jednak chlodzi) niz ty na 16p gt... (2k3 - 14,6k , 2k5 - 6,5k, 2k6 - prawie 3k - dokladnie 2984 smarki)

nie wiem, czy to duzo czy malo, ale wiecej niz u ciebie w tej chwili

kiepskiego wyboru dokonales

 

i teraz pytanko do innych posiadaczy GS'a - jakich sterow urzywac do benchowania - tylko o to mi w tej chwili chodzi

wszystkie testy robilem jak narazie na forceware 81,98... zaraz sciagne do konca dh0point 83,60... amm nadzieje, ze poprawi sie nieco wynik

 

ps2 - czy memki musza byc chlodzone - tj. czy ten radiatorek cos daje ? chce zalozyc kibelek na gpu, ale pewnie zasloni czesciowo pamieci

i czy mogl by mi ktos podac rozstaw otworow pod blok na gpu

 

z gory dzieki

 

pozdro

 

 

aha - sprawdzal ktos jak sie sprawuje gs w sli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI to swego czasu chyba Devilek sprawdzał...

 

stery ? - wyniki jakie mam pod avatarkiem robiłem na 82.65 bodajże, teraz jadę na 81.98...

 

jak przetestujesz te nowe daj znać co i jak ...

 

póki co z kręceniem sobie daję spokój (do kupienia Accelero1)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i teraz pytanko do innych posiadaczy GS'a - jakich sterow urzywac do benchowania - tylko o to mi w tej chwili chodzi

wszystkie testy robilem jak narazie na forceware 81,98... zaraz sciagne do konca dh0point 83,60... amm nadzieje, ze poprawi sie nieco wynik

ja przetestowalem kilka wersji sterow i jak narazie dla mojego GS-a PoV (zaznaczam ze wersja AGP) bezkonkurencyjne sa 83.20..zreszta zalecane przez samego producenta i to w praktyce mi sie sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...