Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Dziobak widze ,ze masz podobny pc do mnie ,ale mi ani na 84, ani na nowych 91 , niechce ten Heroes dzialac ,juz nie wiem co mam robic ???

Wgralem patcha do gry 1.1 i nic ,jakiego masz windowsa i czy masz sp2 ?

xp sp1, a patcha nie wgrywałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Ile macie w marku punktów? I jak ten hiros ci chodzi?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Witam mam taki zestaw sempron 2400,1GB ramu,6800GS w wersji 128mb 128 bits.W 3DMark03 8969p 05 3789p wydaje mi sie ze troche malo?Co wy na to?

Za mało.

 

Masz palita tak sonic 1200MHz?

 

Ja mam P4 2.4z HT i 512 ramu i w marku03 10200 punktów. Zobacz w biosie AGP APERTURE ( czy jakoś tak ) SIZE u mnie w marku więcej punktów jest jak mam ustawione na 128MB. Jakie stery masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Nieusuwalem a poprzednia moja karta to byla ATI

Uuu po ATI lubią być takie spadki ja bym radził Driver Cleanerem wywalić wszystko i wgrać od nowa stery :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 3DM03 na sprzęcie z podpisu mam 100xx na sterach 84.21. Wydaje mi się, że troszkę mało... Ale co tam, i tak prawie dwa razy więcej niż na R9800 i co najważniejsze gry ładnie chodzą. :) Fanatykiem marków nie jestem, zrobiłem ze 2 razy z czystej ciekawości... z karty jestem bardzo zadowolony, za 5 stówek chyba lepszej nie kupi na agp...

 

Po zmianie z ATI zrobiłem pełny format, a w biosie agp aperture size mam na 128MB.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

To zależy. Ogólnie miałem dylemat pomiędzy 6800XT16 i 5 vs Ten Palit. Od 6800XT odrzuciły mnie problemy głównie Freezy. No i cena 6800XT był droższy o prawie 100zł i to mnie zniechęciło. 6800XT 128MB 256Bit 16@5 kosztuje 570zł no można też mieć tańszego 6800Xt 12@6 za ponad 500zł.

 

Wyniku w marku po OC ( chyba maksymalnym możliwym na standardowym chłodzeniu) 6800XT z 12@6 są gorsze od Palita po bardzo lekkim OC. Nie wiem jak gry by chodziły pewnie w niektórych dzięki 256bit wygrywał by 6800XT a w innych Palit. Ja wybrałem palita głównie bo jest dobrze wykonany ( wiadomo Palit to teraz Gainward z innym znaczkiem) no i dla ceny bo do wydania miałem MAKS 500zł a za oszczędzoną kase dokupie sobie ramu. Przydały by się jakieś testy 6800XT z odblokowanymi potokami to można by było je porównać.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

może ktoś z Was mi odpowie na temat problemu z kompem po zamontowaniu 6800 gs z podpisu. Polega on na tym że nie mogę włączyć komputera - zabiera mi to kilka prób (około 10) zanim monitor się włączy i pojawi się logo startowe. Wiatraki chodzą, napędy i dyski też słyszę i na tym się kończy, beż żadnego sygnału dźwiękowego po prostu jakby się zawieszał. Czy to może wskazywać na zasilacz, które w tym konfigu jest chyba najsłabszym elementem? Dodam że po odpaleniu kompa wszystko chodzi ok, gry ładnie śmigają benchmarki w normie, ale jakiekolwiek oc i komp sie zawiesza. Tzn 20 Mhz na gpu lub pamięciach i zawieszka. To samo w sterownikach jak próbuję poprzez wykrywanie maxymalnych częstotliowści dla zegarów.

W kompie mam jeszcze nagrywarkę + combo dvd, dwa dyski twarde na ide, sb live! i dwa wiatraki.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

ja mam 300W zasilacz i karta śmiga OK nawet można ją podkręcić.

Ile masz punktów w marku 03?

Usuwałeś sterowniki od starej karty grafiki driver cleanerem?

Próbowałeś wgrać nowe stery od Mobo?

 

U mnie na dziwne przypadłości jak te co ty masz działa czyszczenie CMOS'u :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wersję 256 Mb. Nie wiem czy to duża różnica - w sumie wielkość i szyna pamięci. Nie wiem co o tym myśleć, obecnie nie mam możliwości sprawdzenia a nie chcę się pakować, być może bez potrzeby, w jakiegoś chiefteca i dodatkowe 200 zł.

 

Jutro będę miał Modecoma 400 W (nie feela) na testy. Nic specjalnego ale powinno to wyjaśnić trochę

Edytowane przez qbek78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy cie nie zmartwie na pclab jest temat o tej karcie i dwom kolesiom sie tak samo dzialo. Obie karty z jednej serii i obie padniete. Okazalo sie ze cala partia byla taka. Co prawda tamte karty bylu 128 ale objawy IDENTYCZNE. Reszte sobie dopowiedz. Koles tez odpinal dyski odkrecal co sie dalo. Podpinal ten kabel pod dwa potem pod jednego molaxa i kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do glosnosci Tego Palita extreme to powiem ,ze jak ustawiam w rivie na 90% podczas aplikacji 3D to urywa glowe taki ryk,

ale 30% w windowsie jest juz leciutki powiew (prawie nieslyszalna).

ktos juz wogole zmienil jej chlodzenie na jakies FIRMOWE ??

Ja ustawilem 300% i w 2D obnizylem taktowanie do 315MHz, temp mam w okolicach 47.

I jest cicho i przyjemnie (Mam obudowę trochę wyciszoną)

 

W 3D jest już mniej zabawnie, ale można wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto za tę cenę i 512 MB zbędne dla tej karty za około 700zł można mieć Palita 6800GS 256 MB zwanego extreme albo wersje 128MB/128bit za jakieś 500zł. Oczywiście polecam Palita 6800GS 256MB sam go mam i jestem zadowolony na moim konfigu 6000pkt. w 3dmarku05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

512MB w marku 03 za dużo ci nie da :wink: W grach różnica napewno będzie zauważalna w porównaniu do 256MB. Ale różnica warta 300zł ? Napewno nie :wink:

 

A tak pozatym po co przepłacać ? http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C9400682

Ten Palit to chyba ta sama karta tylko ma barwy i naklejki palita :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...