Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Rożnica między 6800GS a 7800GS jest 10-15%, ale cena w przypadku 7800GS zaporowa, aż tak dużo cash nie opłaca się inwestować w AGP moim zdaniem najlepszy wybór to 6800GS 256 MB od Palita i powoli zbierać na platforme z PCI-Ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wielka prosbe nieco nietypowa :)

moglby ktos z was Zmierzyc w CM jaka dlugosc ma karta :) ?

jak i szerokosc ?

 

bede Bardzo wdzieczny

 

Dzieki

Moj XFX pod AGP ma 21.5cm x 9,5cm - moze chcesz kupic ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo sie na rynku zmienia... jeszcze pare miesiecy temu 6800gs na PCIE to byl bardzo dobry wybor, teraz przy 7600gt blednie.

Tak sie zastanawiam, czy nie wartoby kupic z allegro jakiegos msi 6800gs na pcie za te 450zl i dorzucic go i miec SLI? Bo sprzedac swoje 6800gs to znowu spora strata - te karty sa tanie. Zakladajac ze sprzeda sie go za 500zl (jeszzce prowizja i inne koszta) to potem ciezko kupic cos za 900-950zl co przebije krecone 6800gs w SLI. Hmm. No i zawsze to sli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ty uwazasz ze 6800gs przy 7600GT blednie ? - bo ciekawi mnie ta kwestia

 

 

Na 6800GS Wystarczy podniesc troche napiecie na GPU - i mozliwe bedzie 600 na rdzeniu i wtedy karta ma doskonala wydajnosc

(dla niewtajemniczonych wyzsza niz 7600GT 600/1600)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego ty uwazasz ze 6800gs przy 7600GT blednie ? - bo ciekawi mnie ta kwestia

Na 6800GS Wystarczy podniesc troche napiecie na GPU - i mozliwe bedzie 600 na rdzeniu i wtedy karta ma doskonala wydajnosc

(dla niewtajemniczonych wyzsza niz 7600GT 600/1600)

No tak, po modach tak.. Ale ceny spadaja, nowe 7600 robia sie coraz tansze, mniej ciepla i ogolnie przy wybieraniu tych kart lepiej brac na pcie 7600. Chociaz na upartego porownujac wydajnosci nie ma takiej roznicy. Troche zle to zabrzmialo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo sie na rynku zmienia... jeszcze pare miesiecy temu 6800gs na PCIE to byl bardzo dobry wybor, teraz przy 7600gt blednie.

post-21833-1150394257_thumb.jpg

 

 

 

 

nadal twierdzisz , że 6800gs blednie :)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Na AGP jeszcze niema 7600GT nawet GSa. NA PCIEX chyba brał bym 7600GT chociaż te 128BIT ://///////

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

widziałem ten rekord , jest poza zasięgiem dla zwykłych śmiertelników :)

ten wynik nie ma nic wspólnego z normalnym użytkowaniem karty - zrobiony rekord i nic poza tym

Ciekawe jak by to się sprawowało po 4 godzinach grania. O ile by przeżyło

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SlowsilVa

Czemu sprzedajesz swojego GS-a ?

poszlo na PW :) Ale to tez nie tajemnica - po prostu przesiadam sie na PCIE(7900gt lub 1800gt) - tylko jeszcze nie wiem ktorego wybrac..

 

Dzieki - a 6800GS na PCIe ma takie same wymiary ? - moglby ktos jeszcze sprawdzic ?

 

p.s

co do kupna to b.chetnie ale gdyby to byla wersja na PCIe :-)

no wlasnie.. nie zauwazylem w sigu, ze to Voodoo jest na PCI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie powiedzieć jakie macie temperatury karty przy wiatraku zwolnionym na 25%? (w 2D, windows itd). Ja mam 52-53*... Wszystko byłoby ok, oprócz tego, że jeszcze niedawno nie przekraczało 47*. W 3D mam ustawione obroty wiatraka na 60% i raczej nie przekracza 75*... Czy to zdrowe dla karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Czasy GF 4 mineły bezpowrotnie teraz trzeba się martwić o temp przy ponad 100 stopniach :razz:

Wzrost temp po prostu lato nadchodzi więc nie ma się co dziwić temp otoczenia rośnie więc cieplejszym powietrzem nie za dobrze się chłodzi :wink:

75* w stresie czy w spoczynku bo jak w spoczynku to za dużo.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75* to 3D w stresie i to tylko w niektórych grach (Quake4, NFSMW). Włączenie wentyla na 100% daje może ze 3-4 stopnie mniej ale hałas jest już nie do zniesienia... W sumie to po co się przejmować jak karta na gwarze jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Nie wiem ile takie pamięci wytrzymują ale tak mi się zdaje, że do 100* nie powinno się z nimi nic dziać. Chociaż ktoś wspominał, że z takimi pamięciami problemy są przy ok 140*.

 

Ja już mam nawet dodatkowy wiatraczek od obudowy i brak mi pomysłu jak go ustawić by zmniejszyć temp otoczenia.

 

A no i wgrywałem wczoraj Marka 05 i ponad 4000 tysiące na luzie robi bez OC na moim gracie.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie

 

Na Allegro spotkałem się z taką rzeczą a mianowicie karta od Palita bodajrze, serii 6800GS

 

I teraz pytanko zauważyłem taką rzecz dwie karty GS-y te same pamięci, takie same taktowania 450/1200 ale jedna nazywa się Sonic a druga Extreme

 

różnica w cenie 200-250zł

 

czy są to te same katy?

 

Możliwe że już było ale niechciałbym przeżucać 50 stron watku

 

Edit

 

Dobra już wiem wystarczyło się bardziej w Neta zagłębić

różnią się pamieciami

 

Sonic 128bit

Extreme 256bit

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Szybkie pytanie

 

Na Allegro spotkałem się z taką rzeczą a mianowicie karta od Palita bodajrze, serii 6800GS

 

I teraz pytanko zauważyłem taką rzecz dwie karty GS-y te same pamięci, takie same taktowania 450/1200 ale jedna nazywa się Sonic a druga Extreme

 

różnica w cenie 200-250zł

 

czy są to te same katy?

 

Możliwe że już było ale niechciałbym przeżucać 50 stron watku

 

Edit

 

Dobra już wiem wystarczyło się bardziej w Neta zagłębić

różnią się pamieciami

 

Sonic 128bit

Extreme 256bit

Sonic 128MB 128Bit

Extreme 256 MB 256 Bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje do nvidii jakiś program w rodzaju ATI Tray Tools? Chodzi mi o możliwość tworzenia profili (taktowanie, obroty wiatraka) dla różnych gier. No i oczywiście, żeby programik automatycznie włączał odpowiedni profil przy włączaniu danej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że dziś będe miał na pokładzie Palicika 128MB :))

 

Pytanie czy Fortron FSP300-GT60 uciągnie to bydle + Barton M2500+ + Soltek SL75FRN2-L + 2HDD + optyk + 786MB Ramcu. Dodam że linia 12V ma 15A a mobo posiada dodatkowe złącze zasilania +12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...