Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj postanowiłem rozebrać to stockowe chłodzenie na swoim Palicie to co się działo na rdzeniu i mostku woła o pomste do nieba ja nie wiem jak oni tę pastę nakładają (ja bym tego pastą nie nazwał) wszystko opaćkane tanim g.ó.w.n.e.m. przesmarowałem mostek i rdzeń Arctic Ceramique i w idlu temp spadła z 62°C na 56°C, zobacze jeszcze jak w stressie, ale już widze DUŻĄ poprawę.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

raczej kłopoty będą już do GF6600 zalecali przynajmniej 350W i to pewne 350W a nie takie na naklejce

 

a 6800 to jeszcze przecież 4 dodatkowe potoki więc kłopoty raczej będą z ta 300-ką

Mam takie pytanie po co się odzywasz jak masz radeona 9500?

 

Ja mam 300W Modecoma więc nie jakiejś super firmy. Mam P4 2.4Ghz z HT, CDROM i DVDROM oraz 2x256 ramu i wszystko śmiga tak jak powinno. Zresztą http://journeysystems.com/power_supply_calculator.php tam masz na dole start calculator i wybierasz swój config kompa i zobaczysz ile prądu twój komputer już pożera.

 

Cholea te upały dają się we znaki ;/ Jeszcze 2 tygodnie temu nigdy nei było w windzie powyżej 50*C Teraz średnio od 56-60*C :/

 

Jakim programem można rejestrować temperature? Bo po wyjściu z gry i tak potrafi temp spaść o te kilka/ kilkanaście stopni.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem, podłączyłem wszystko lata i śmiga i nie ma żadnych kłopotów. W końcu Fortron to nie firma krzak...

 

Bez OC czyli karta na default i proc też (zaledwie 1,86 GHz) daje na nowym systemie około 9600 pkt w 3d Smarku 2003. Jak za kartę która bez nieczego robi prawie 10k punktów daje się 500zł to można być bardzo zadowolonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Witamy kolejnego użytkownika Palita 6800gs 128Mb :wink:

 

A na jakich sterownikach jedziesz? Z mojego doświadczenia wynika, że na 84.21 mam najlepsze wyniki w marku i chyba na nich też najlepiej chodzą gry. Na nich miałem wniki 10200 punktów bez OC oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

84.12 bo takie były na płycie a ostatnio naprawdę mam mało czasu na cokolwiek (studia, te sprawy ;) )

 

Ale wszystko jest bez OC, do tego FSB 166 i marne (defaultowe) timingi na pamięciach. Cóż, dopiero za jakieś 2 tygodnie będę mógł wziąć się za porządne testy. Ja i tak nie narzekam. Wynik 10x wyższy niż na r9100 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Zrobiłem druciarskie odprowadzenie ciepła z pamięci i z wylotu wentylatora od karty grafiki ( tego plastikowego ). Na samym rdzeniu temp spadła o 3-4 *C w windzie ( nazywa się to idlem? ).

 

Dziobak a coś z wykresami ? Zresztą nie moge tego znaleść w Riva Tunerze.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... bardzo dziwne. Riva Tuner pokazuje mi taktowanie GPU 350 MHz, kiedy nawet na pudełku jest 450... Możecie się podzielić co do standardowych wskazań przez RT?

 

Przy takim taktowaniu temp w windzie jest 50*C (35*C ambient)... OCB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie RT wykrywa rdzeń 128bit NV42 (A1, 12pp, 5vp) na DDR3.

Wszyscy twierdzą że ten Palit jest na NV41. Nietety narazie nie będe rozbierał tego wentyla i poprostu chciałem porównać odczyty.

 

RT w wersji 2.0 RC 16 (może to pomoże) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Chlodzenie

Co z chlodzeniem podobniez głośne chce kupic ta karte i wymienic chlodzenie

ale spzredawca powiedzilal mi ze jak wymienien to strace gwarancje (plit sie tak zabezoiecza0

2.

Bo pierwsze Pality były na NV41, a później zaczęły się kończyć i wrzucali NV42 poprostu czysta loteria.

a czy ktory jest wydakjniejszy

czy jest jakas roznica jesl itrafie na nv41 lub 42 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej można kupić tą karte ? Aby wydajność była taka jak na GeForcach 6800 GT ?

 

Karty radzę poszukać na allegro np. 2195941[/snapback]

1. Chlodzenie

Co z chlodzeniem podobniez głośne chce kupic ta karte i wymienic chlodzenie

ale spzredawca powiedzilal mi ze jak wymienien to strace gwarancje (plit sie tak zabezoiecza0

2.

 

a czy ktory jest wydakjniejszy

czy jest jakas roznica jesl itrafie na nv41 lub 42 ??

 

Chłodzenie jest dosyć głośne, ale idzie się przyzwyczaić

Każdy producent pisze że w przypadku zdjęcia chłodzenie traci się gwarancje, ale przecież nie musi o tym wiedzieć.

Teoretycznie NV42 lepiej się kręci, ale na tym Palicie z racji badziewnego chłodzenia i tak wysoko nie zajedziesz, a nawet po zmianie chłodzenia NV42 też wysoko nie leci w przypadku kart AGP takich jak Palit inaczej jest w wersji PCI-Ex patrz wyniki sideband-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mastertab -> no tak ale czy na tym standardowym chłodzeniu uda się osiągnąć to 470 Mhz ? Bo jakby była wydajność ultry to byłbym zadowolony ;) Szczególnie za te pieniądze. Myślałem żeby założyć na to zalmana, ale w arche mi napisali że nie da rady narazie na tą karte nic założyć.

 

Mógłbyś napisać jak głośna jest ta karta ? Czy bardzo warczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z palcem w dup... masz 480MHz bo nie spotkałem się jeszcze żeby komuś nie chodziła na 480MHz ja sam ma 500MHz na standardowym coolerku.

A co do głośności coolerka jak już pisałem do najgłośniejszych nie należy, ale i do cichych też nie mi nie przeszkadza nawet jak jedzie w 3d na 100% bo tak ustawiłem, co do innego chłodzenia to narazie kombinuje co tu założyć narazie udało mi się stary cooler od P4 założyć bez rozwiercania nowych otworów w karcie jak to robili inni, ale zdjąłem go bo zajmował mi za dużo miejsca na slotach PCI teraz kombinuje z przeróbką NV Silencera 5 bo idealnie pasuje na mostek HSI i rdzeń tylko nie włazi na pamięci z racji innego ustawienia, ale i z tym sobie poradze jak tylko zrobie to opisze co i jak.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszce jedno pytanie co jest lepsze

ta karta palita 6800 gs 128 bit 128 mb za 500

czy ta:

http://www.allegro.pl/item111370823_gigaby..._10_07_bcm.html

 

czy wogole karty 6800 po odblokowaniu sa lepsze od 6800 GS ??

Edytowane przez wierzbamaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda

bo wolałbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tamtego 6800 bo jest bezgłosny

 

ja nie chce podkrecać kart ani tej GS ani 6800

odblkokowałbym tylko potoki

 

to w takiej sytuacji wydajnosc tego 6800 byla by duzo gorsza od palita 128mb 128bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem Palita 6800GS Extreme.

Podkrecilem go na 490\1310Mhz w 3dmark 03=11700pkt.

No ale dalej juz sie praktycznie krecic nie da :( bo sie robia arty...

Czy to wina mojego zasilacza (Chieftec 350W), czy moze chlodzeni ana karcie?

Edytowane przez szymon-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem Palita 6800GS Extreme.

Podkrecilem go na 490\1310Mhz w 3dmark 03=11700pkt.

No ale dalej juz sie praktycznie krecic nie da :( bo sie robia arty...

Czy to wina mojego zasilacza (Chieftec 350W), czy moze chlodzeni ana karcie?

Prawdopodobnie to jest szczyt możliwości twojej karty być może zmiana chłodzenia by coś dała, ale nie wiadomo. Ogólnie te karty podkręcają się 490-510 MHz w zależności od szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jak pisałem wcześniej można się bawić w dopasowanie wiatraka od P4 przy pomocy narzędzi i trochę samozaparcia można zrobić całkiem fajne chłodzenie, ale zajmujące niestety parę slotów PCI.

Być może na środę będe miał przerobionego NV Silencera 5 rev. 2. Tylko muszę sie do frezarki dostać.

Co do chłodzenia Zalmana to ten z regulowaną zapinką prawdopodobnie pasuje, tylko wtedy trzeba dorobić jakiś radiator na mostek HSI.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie osiągnąłem 10k w 3d Smarku 03.

 

Podkręciłem na szybko (bronie się w poniedziałek :cool:) core do 500 MHz, wiatrak na 100%, pamięci na 1250 :P

 

Proc nie ruszany, do tego w tle 2 działające p2p, hardware monitoring RT, tlen i inne badziewia. Nie był to test w stricte rozumienia tego słowa. Poszedłem się umyć i zapuściłem dziada ;)

 

Jedyne co mnie niepokoi to temp GPU IDLE/3D Mark: 55*C/89*C :!:

 

Ja rozumiem że jest lato i wogóle gorąco jak cholera ale ten badziew "chłodzący" chyba coś nie teges. A z tego co widać nikt żadnego firmowego chłodzenia nie zakładał.

 

PS: Opcja z coolerem z CPU odpada bo mam dużo karcioszek w slotach PCI. A to Accelero jakoś do mnie nie przemawia...

Edytowane przez kazik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...