Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

Jest problem! Ponad 70 stopni w IDLU! W Flatout2 czasem przekracza 120! O dziwo dziś dzieje sięto po 10 minutach gry a wczoraj grałem 3 godziny z AA i AF i temp były niższe !

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

a ja sie nadal upieram ze u mnie 50*C nie przekracza, radiator cieply zaledwie

U mnie w Idlu też na początku niggdy nie przekraczało 50. Nie wiem mam wrażenie, że z tygodna na tydzień temp rośnie :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Dobrze, że karta kupiona była w Arche :rolleyes: Moge zdjąć chłodzenie i zobaczyć co z klejem oczywiście zmieniając go na Arctica bez utraty gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Jak kupiłeś Palita to żadnego Arctica nie założysz, właściwie to nic nie założysz bo nic nie pasuje.

No ale czytaj uważnie :P Jak można klej zastąpić chłodzeniem Arctica? Gdyby chodziło o zmiane chłodzenia to bym zamiast "GO" zastąpił "JE" :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Spoko, może nie przeczytałem uważnie ale to nie powód by od razu się na mnie rzucać z pazurami :)

Wybacz to nie po chamsku tylko tak po prostu odreagowuje lekcje języka polskiego

 

WIEM CO JEST POWODEM WYSOKICH TEMPERATUR!

 

No więc wczoraj temp w Idlu wynosiła 80 stopni dziś już 50. A dlaczego?

To było bardzo łatwe. Po wyjęciu karty zauważyłem, że przy wiatraczku tam gdzie powietrze wlatuje do kanalików jest 0.5 cm warstwa kurzu :huh: Wystarczyło wyjąć ją pensetą następnie jeszcze użyłem odkurzacze i słomki do napojów by odkurzyć z tamtąd resztki kurzu a następnie przełączyłem odkurzacz na wyrzucanie powietrza ( mam odkurzacz wodny nie wiem czy inne też tak mogą) i przedmuchałem nim kanaliki od strony wiatraczka. Poleciała chmurka kurzu. Dlatego polecam tym co mają wysokie temp zobaczyć czy ich karty też nie zą zakurzone.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo daje zdjęcie chłodzenia i naniesienie nowej pasty równomiernie na cały rdzeń a nie tak jak fabrycznie na jego środek. W tej chwili w idle mam 53 stopnie a miałem 63 więc gra warta świeczki. Spróbuję jeszcze przepolerować radiator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Panowie, opłaca się zmieniać z GF 6600 z GDDR3 (taktowanie 600/1200) na GF 6800GS?

Jakiego GSa? 128MB/128bit czy 256MB/256bit ?

U kumpla który ma zwykłego 6600 np Hitman Blood money chodził o wiel wiele gorzej ( dodam, żę on ma lepszy procek i więcej ramu ), Hirosy 5 też. A ja mam 6800GS 128MB od Palita. A gdybyś się przesiadł na 256Mb 256Bit to byś napewno róznice odczul. Pozatym jakie masz wyniki w markach?

 

Ale chyba temu twojemu 6600 bliżej do 6600GT?

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Marcin_gps

To nie podkrecaj karty dla 2d. W riva tunerze podkrec jedynie dla 3d, bo po co w windzie podkrecona karta ;)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Jakiego GSa? 128MB/128bit czy 256MB/256bit ?

U kumpla który ma zwykłego 6600 np Hitman Blood money chodził o wiel wiele gorzej ( dodam, żę on ma lepszy procek i więcej ramu ), Hirosy 5 też. A ja mam 6800GS 128MB od Palita. A gdybyś się przesiadł na 256Mb 256Bit to byś napewno róznice odczul. Pozatym jakie masz wyniki w markach?

 

Ale chyba temu twojemu 6600 bliżej do 6600GT?

Czy bliżej? On go bije, tak jak pisałem taktowanie 600/1200 MHz. To MSI GF 6600 DIAMOND GDD3 AGP. Mam na niej chłodzenie Pentagram XC80AlCu i radiatory na pamięciach. Chociaż nie wiem, czy jest sens się w to bawić, gościa tak urobiłem, że wyjdę na tym o 2 stówki do przodu, a mam wiele do załatwienia i kaski trzeba, a GF 6600 GT wystarczał do tego w co gram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps

To nie podkrecaj karty dla 2d. W riva tunerze podkrec jedynie dla 3d, bo po co w windzie podkrecona karta ;)

pzdr.

ale pamiatki i tak sie przetaktowuja dla 2D....

tylko rdzen jest osobno

 

 

-----EDIT----

juz ok, nie wiem co to bylo ;P

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Czy bliżej? On go bije, tak jak pisałem taktowanie 600/1200 MHz. To MSI GF 6600 DIAMOND GDD3 AGP. Mam na niej chłodzenie Pentagram XC80AlCu i radiatory na pamięciach. Chociaż nie wiem, czy jest sens się w to bawić, gościa tak urobiłem, że wyjdę na tym o 2 stówki do przodu, a mam wiele do załatwienia i kaski trzeba, a GF 6600 GT wystarczał do tego w co gram :)

To domyślam się, że raczej chodzi ci o wersje 256MB/256Bit? Chociaż nawet ta ze 128MB jest szybsza o kilka tysięcy ( z tego co to tak minimum o 2K w marku 03 od 6600GT i w grach o kilkanaście, kilkadziesiąt procent. Ale jak już masz kase to radziłbym się zainteresować 256MB/256Bit o ile masz AGP bo jak PCIE to wziąłbym coś innego. Hmm nie jestem Fanboyem Nvidi więc polecałbym ci się też ( o ile masz AGP ) zorientować nad jakimiś produktami ATI z tej klasy co 6800GS 256MB :wink:

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Po formacie mam problem z podniesieniem częstotliwości z 420/1120, za każdym razem gdy próbuje rivatuner mnie wywala do windy :angry: Jak myslicie co to jest??

Hmm niektóre sterowniki też mają możliwość podnoszenia częstotliwości. Spróbuj wgrać inne sterowniki, które mają tą opcje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podnieśc taktkowania, ale kiedy odblokowałem pixel units z 12 na 16 wyskakują mi arty :-| Nic nie pomaga nawet po obniżeniu taktowań na standardowe przy 16 potokach cały czas są arty :? Prosze o pomoc ponieważ wcześniej ten problem nie wystepował :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sprawdzałem na hl2 , np patrzyłem na ogrodzenie i nie widać różnicy

 

możesz mi wytłumaczyć jak włączyłeś np TAA*4 jeżeli w sterach jest tylko do wyboru multisampling i supersampling

 

TAA jest zablokowane w rivie

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...