Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JestemNoobem

TAA - Transparency Antialiasing

Posiadacze 6800 nie śpią po nocach :D? To pewnie przez to chłodzenie takie głośne zasnąć nie daje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też sprawdzałem na hl2 , np patrzyłem na ogrodzenie i nie widać różnicy

 

możesz mi wytłumaczyć jak włączyłeś np TAA*4 jeżeli w sterach jest tylko do wyboru multisampling i supersampling

 

TAA jest zablokowane w rivie

Nie w rivce tylko w sterach:

 

Bierzeszesz advanced settings i tam wybierasz multisampling albo supersampling no i ustawiasz AA w zależności od potrzeb.

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A mnie nurtuje coś kupuje karte dla dzieciaka znajomych 7300GT i patrze po testach toć to ma lepsze wyniki w markach od 6800GS'a ! W grach też ma ponoć dobre wyniki czy to znaczy, że po prostu jest wydajniejsza czy jaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie czemu o odblokowaniu dodatkowych potoków wyskakują mi arty?? :angry:

Możliwość odblokowania potoków nie oznacza, że są one sprawne w 100%

Po prostu na Twojej karcie są uszkodzone i odblokowanie nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. chce kupic grafe za ~500. poczytalem troche o tym 6800gs i jestem na niego prawie ze zdecydowany. konkretniej mysle o tym modelu:

http://www.allegro.pl/item119750746_wymiat..._agp_nowa_.html

Widze ze karta zaczela drozec i ciezej ja dostac. Ale w podobnej cenie mam tez to:

http://www.allegro.pl/item120737317_karta_...tokow_agp_.html

 

Pytanie ktora karta lepsza? z tego co wyczytalem ten 7600 jest ogolnie troche slabszy od 6800, no ale w tym jest 256mb a na 6800gs 128mb. Poza tym co z o/c ? która lepiej sie kreci?

 

Zastanawialem sie tez nad 6800gs 256mb ale jednak 150zl wiecej to nie malo. Tymbardziej ze na obecnym sprzecie chce dojechac do konca epoki AGP u mnie i nie chce za duzo w to pakowac.

obecnie mam:

amd xp 2800+

ASRock K7VT4A Pro

512ddr

gf3 ti200@500 128mb

huntkey hk-400ap 400W

 

W sumie przed zakupem tego 6800gs wstrzymuje mnie jego 128mb..tyle to ja na moim gf mam od 2002 :)

A i jak wyglada sprawa z tym gf 7300gt? niezła fura ale czy ktos wie czy pojawi sie na agp?

Edytowane przez damian1711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego 7600gs juz zrezygnowealem. poczytalem troche testy i 6800gs jedzie go we wszystkim.

mysle tylko czy warto jest doplacac 150zl do 6800gs 256mb. dzisiaj super roznicy w wydajnosci nie bedzie ale za rok te 128mb moze okazac sie najwiekszym problemem...co radzicie? na ile powinna ta slabsza wersja 'wystarczyc'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego 7600gs juz zrezygnowealem. poczytalem troche testy i 6800gs jedzie go we wszystkim.

mysle tylko czy warto jest doplacac 150zl do 6800gs 256mb. dzisiaj super roznicy w wydajnosci nie bedzie ale za rok te 128mb moze okazac sie najwiekszym problemem...co radzicie? na ile powinna ta slabsza wersja 'wystarczyc'?

Myślę, że nadchodzace gry (myślisz przecież o nadchodzacym roku) wykorzystaja 256MB ramu w karcie i wyjdzie im to w wydajności na dobre. Wiele z aktualnych gier "lubi" 256 ramu, np. Oblivion - bedzie różnica 128 kontra 256.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anx239 oczywiscie masz racje. 256mb bedzie wykorzystane, ale czy mimo slabszego procka karta 7600gs wyprzedzi 6800gs 128mb? Bo z doplaty do 256mb w 6800gs zrezygnowalem,bo to zdecydowanie za drogo

 

No i stalo sie :) kupilem uzywke 6800gs 128mb za 460zeta i jestem happy ;D mam nadzieje ze bede ejszcze bardziej happy jak ja wloze do mojego zlomu i odpale gierki :)

Edytowane przez damian1711

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A ja mam takie pytanie jak wam chodzi Far Cry? Bo mi w 1024x768 na najwyższych ustawieniach czyli Very High i Super High dla wody bez AA i AF przy wychodzeniu z bunkra ( początek gry) mam niezły spadek FPS ok 20 i przy strzelaninie też się tnie ;/

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nie moge stabilnie korzystać z karty. Karta sprawna na nforce 3 płytach np. U mnie zwisy jeżeli procek pokręcony jak w opisie. Na 9800 pro 128MB/256b działało wszystko przy podkręconym procku idealnie. Skłaniam sie ku temu że jednak płyta się prądowo nie wyabia lub "nie lubi" karta gr. mojej płyty. Wiem że kata głowną energię czerpie z molexa. Ale już sam nie wiem.. Może macie doświadczenia z podobnej konfiguracji.... Na Asus nforce 2 deluxe chodzi bez zaąknięcia też

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki pomożcie mi bo juz sam zgłupiałem. Czytam i tak czytam o tych GF6800 i w sumie zdecydowalem sie na kupno Palita g800gs 128mb/128 bit na AGP. Wiem wiem lepszy jest 256/256bit ale niestety funduszów mi naniego nie starczy. A wiec tak czytalem i czytalem i wyczytalem ze te 128mb moze byc problemem przy grach typu cod2 i oblivion i przydalo by sie 256 mb I jak wiadomo w nadchodzacych tytulach napewno tez. I teraz jest zonk bo palit wydal wersje 256mb/128bit w tej samej cenie co wersja 128 mb (roznica 20zl) lecz karta ma gorsze taktowania od wersji 128mb i teraz zglupialem konkretnie bo mimo nizszych taktowan wersja z 256mb ma lepsze wyniki w smarkach wiec juz totalnie nie wiem co mam zrobic zami zoabaczcie i powiedzcie co lepsze.

 

Bramka nr1. http://allegro.pl/item122892389_geforce_68...00_box_agp.html

Czy

Bramka nr2. http://allegro.pl/item123977011_geforce_68...ic_box_agp.html

 

Blagam doradzcie cos bo w polowie wrzesnia chce kupic karte

Edytowane przez kaktusr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki pomożcie mi bo juz sam zgłupiałem. Czytam i tak czytam o tych GF6800 i w sumie zdecydowalem sie na kupno Palita g800gs 128mb/128 bit na AGP. Wiem wiem lepszy jest 256/256bit ale niestety funduszów mi naniego nie starczy. A wiec tak czytalem i czytalem i wyczytalem ze te 128mb moze byc problemem przy grach typu cod2 i oblivion i przydalo by sie 256 mb I jak wiadomo w nadchodzacych tytulach napewno tez. I teraz jest zonk bo palit wydal wersje 256mb/128bit w tej samej cenie co wersja 128 mb (roznica 20zl) lecz karta ma gorsze taktowania od wersji 128mb i teraz zglupialem konkretnie bo mimo nizszych taktowan wersja z 256mb ma lepsze wyniki w smarkach wiec juz totalnie nie wiem co mam zrobic zami zoabaczcie i powiedzcie co lepsze.

 

Bramka nr1. http://allegro.pl/item122892389_geforce_68...00_box_agp.html

Czy

Bramka nr2. http://allegro.pl/item123977011_geforce_68...ic_box_agp.html

 

Blagam doradzcie cos bo w polowie wrzesnia chce kupic karte

Jeśli wybór miałby być z Allegro to na dzień dzisiejszy ja wybrałbym TO. 256MB pamięci DDR3 (po O/C około 1300MHz) i GPU w marę podatne na podkręcanie. Według mnie optymalny wybór.

 

Jeśli kupujesz w połowie września to jeszcze ceny mogą się pozmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

w zasadzie karta dziala, tylko matwi mnie fakt ze nie przechodzi zadnego 3d

marka tzn ani 2001 ani 2003, z jednym wyjatkiem kiedy 2003 raz przeszla i

osiagnela 7100 punktow co jest mizernym wynikime jak na nia, reszta kompa to

Athlon 2800 64Bit,1 giga ramu,plyta Gigabyte K8NS(F16), 2x dyski i DVDRW,

zasilacz nowy 420W PlatinPower. Stery do grafiki to 84,25. Gram w obliviona

i jest ok ale szopki z 3dMarkami mnie martwia bo za kazdym razem zamrozenie

kompa, zwis i albo autorestart albo twardy z palca. Noi zenująco niski wynik

tez mnie martwi. Wiatrak chodzi w 3D na 100 przy pomocy RivaTuner, temp to idle ok43 stopnie.

Kombinowalem z roznymi sterami: 91,28 / 91,33 / nvodngov19145 itd.

 

Mial moze ktos cos takiego? rozwazał problem czy wysyłka na gwarancje?

Karta to Expert Vision 6800GS 128/128 zakupiona na allegro u niejakiego

arche.

 

Serdecznosci.

 

Adam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Ja mam 6800gs od Palita też 128MB/128Bit kupowałem również u arche po oc mam ponad 11 000 w 3dmarku03. Jaką miałeś wcześniej karte? Używałeś driver cleanera? Podłączałeś karte u kogoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludwiczek jakiego masz kompa?jakie stery? ja po o/c na tej samej karcie mam 10400 na athlon xp2600@2800,512ddr.huntkey hk-400ap 400w.

Jak ci chodza gry?bo u mnie ogolnie ladnie, jedynie doom3 mnie martwi- na HQ w srednich pomieszczeniach spada do 30fps! bez AA i Anizo.Wg testow powinno byc duzo wiecej;p

Hej wlasicicele palitow 6800gs 128/128! powiedzcie w jakie gierki gracie na jakich ustawieniach =D i na jakich kompach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Komp to P4 2.4Ghz z HT, 1GB ramu zailacz zwykły do obudowy 300W. Gry chodzą dobrze Prey z AA i AF na max detalach FEAR na maxa wszystko tylko tekstury na medium i też ładnie chodzi. W Doom3 nie grałem na tej karcie ale możliwe, że spadki są przez 512 ramu bo jak miałem 512 to np były takie spadki w Quake4. W Battlefielda 2 natomiast na 512 nie dało się grać teraz na 1GB chodzi ładnie na High. Bez OC na sterach 91.31 z Guru3d miałem lekko ponad 10200. Jak miałem 512 ramu to wynik był mniejszy może o 40 punktów.

 

Dołączona grafika

A tak po OC 495/1336

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noto Ci kolego zazdroszcze, ja mam caly czas problem, niesttey do kumpla z karta nie poszedlem wiec musze zaczekac, ale mam wrazenie ze jest coraz gorzej bo w 3dm2003 to juz praktycznie zadnych testow mi nie robi na zasadzie gasnie ekran, monitor wlaczony i wudze tylko czerwona kropke na ekranie z kilku pixeli. Testowalem tez z wylaczonymi wszystkimi urzadzeniami czyli odpiety drugi dysk, naped dvd, karte tv wyjolem nawet. Stery to 91,47. Dx upgrade na ten z sierpnia, przestawilem czestotliwosc na agp z 66 na 67, zrobilem upgrade biosu na Mobo i nadal [gluteus maximus] ale co ciekawe ze Aquamark 3 przeszedl bez szwanku z tym ze z bardzo niskim wynikiem 25000 punktow;-/

Karta ma standardowe taktowania 1200/450 i temperatura nie przkraczajaca nigdy 50 stopni a w idlu to jest ok 44 stopni. Chyba jednak bede musial oddac te karte na gwarancje.

 

Pozdrawiam.

 

noto Ci kolego zazdroszcze, ja mam caly czas problem, niesttey do kumpla z karta nie poszedlem wiec musze zaczekac, ale mam wrazenie ze jest coraz gorzej bo w 3dm2003 to juz praktycznie zadnych testow mi nie robi na zasadzie gasnie ekran, monitor wlaczony i wudze tylko czerwona kropke na ekranie z kilku pixeli. Testowalem tez z wylaczonymi wszystkimi urzadzeniami czyli odpiety drugi dysk, naped dvd, karte tv wyjolem nawet. Stery to 91,47. Dx upgrade na ten z sierpnia, przestawilem czestotliwosc na agp z 66 na 67, zrobilem upgrade biosu na Mobo i nadal [gluteus maximus] ale co ciekawe ze Aquamark 3 przeszedl bez szwanku z tym ze z bardzo niskim wynikiem 25000 punktow;-/

Karta ma standardowe taktowania 1200/450 i temperatura nie przkraczajaca nigdy 50 stopni a w idlu to jest ok 44 stopni. Chyba jednak bede musial oddac te karte na gwarancje.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...