Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki sprawdze w niedziele :) jak bede mial dostep do kompa. Ponowie jeszcze moze prosbe na temat linkow vmoda do palita :) Chetnie bym sprawdzil ile potrafi ta karta :) chociaz z tego co widzialem moga byc one nieco utrudnione ze wzgledu na rozmiar domniemanych sterownikow.

@.:SpIrIt:.

Fajny wynik na gpu :) Graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej dostać tego Palita 6800 GS 256MB 128bit AGP?

 

Muszę się rozejrzeć, bo będzie niedobrze jak tam, gdzie sobie upatrzyłem ich zabraknie ;/ Jakieś typy?

 

No chyba że w desperacji kupię 6600GT...

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najtaniej dostać tego Palita 6800 GS 256MB 128bit AGP?

 

Muszę się rozejrzeć, bo będzie niedobrze jak tam, gdzie sobie upatrzyłem ich zabraknie ;/ Jakieś typy?

 

No chyba że w desperacji kupię 6600GT...

6600gt jest o 1/3 gorszy :wink: A 6800gsy http://www.kupujemy.pl/cena-Karty%20grafic...=&qw=6800gs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, czy dobrze robię:

1. Otwieram nibitora z biosem.

2. Wchodzę w zakładkę Tools -> Voltage Table Editor

3. I czy teraz prawidłowym ustawieniem jest:

Dołączona grafika

 

Ta operacja napewno sie nie uda. Sprawdzone. Pozostaje lutowanie.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

2 tygodnie temu zakupiłem Geforca 6800Gs firmy PAlit.

Problem polega na tym że kiedy odepne komputer od zasilania i ponownie go podlacze(chodze grac do kumpla)to grafika krzaczy.Podczas startu kompa widac dziwne pionowe pasy zasłaniajace cały ekran uniemozliwiajace widocznosc czego kolwiek,przypoomina to masakryczne arty.Musze odczekac jakies 2 godziny i sytuacja sie "naprawia" wszystko jest w pozadku.Ustawienia mam fabrycze ,zasilacz HuntKey 400W,płyta główna na AGP Epox 8rda+.Dodatkowe zasilanie też mam podłączone.

Proszę o jakieś sugestie i podpowiedź co może się dziwnego dziać bo wydaje mi się że bez serwisu się nie obędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest serwis, serwis i serwis. Nie czekaj aż coś się do końca skopie, a miły pan z serwisu powie ci, że to twoja wina...

 

P.S. Znaczy naprawia się po 2h działania kompa? trochę to dziwne. Parę razy widziałem takie coś u znajomego, ale u niego sytuacja występowała tylko przy starcie kompa. Poz załadowaniu było już ok.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest serwis, serwis i serwis. Nie czekaj aż coś się do końca skopie, a miły pan z serwisu powie ci, że to twoja wina...

 

P.S. Znaczy naprawia się po 2h działania kompa? trochę to dziwne. Parę razy widziałem takie coś u znajomego, ale u niego sytuacja występowała tylko przy starcie kompa. Poz załadowaniu było już ok.

Naprawia sie po okolo 2 godzinach ale jak jest tylko podlaczony do zasilania,nie podczas jego chodzenia.

 

Najlepszym wyjściem jest serwis, serwis i serwis. Nie czekaj aż coś się do końca skopie, a miły pan z serwisu powie ci, że to twoja wina...

 

P.S. Znaczy naprawia się po 2h działania kompa? trochę to dziwne. Parę razy widziałem takie coś u znajomego, ale u niego sytuacja występowała tylko przy starcie kompa. Poz załadowaniu było już ok.

Naprawia sie po okolo 2 godzinach ale jak jest tylko podlaczony do zasilania,nie podczas jego chodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjściem jest serwis, serwis i serwis. Nie czekaj aż coś się do końca skopie, a miły pan z serwisu powie ci, że to twoja wina...

 

P.S. Znaczy naprawia się po 2h działania kompa? trochę to dziwne. Parę razy widziałem takie coś u znajomego, ale u niego sytuacja występowała tylko przy starcie kompa. Poz załadowaniu było już ok.

Tak a jeśli to wina zasilacza. Wyśle karte straci 40zł a pan z serwisu mu powie, że u nich karta działa normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ludwiczek, Trochę to dziwne, żeby zasilacz przez 2h dawał "złe" napięcia, a po tym czasie wszystko wracało do normy. No i raczej nie tylko grafika by tak szalała. Oczywiście mogę się mylić.

 

Sprawdź sobie napięcia tego HuntKeya gdy to się dzieje, oraz gdy jest ok. Tak na wszelki wypadek.

 

I jeszcze jedno. Czy dzieje się to też wtedy gdy sobie na chwile odepniesz zasilanie i podepniesz znowu? (staram się zdiagnozować PSU).

 

A nie nosisz ty go czasem po mrozie? Albo po dość zimnym powietrzu? W takim momencie kondensatorki (wszystkie) dostają niezłe kuku i raczej wolą wracać do temp. "pokojowej".

 

P.S. A sprawdzałeś tą grafę w kompie kumpla?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spotkałem się z identycznym problemem u mojego kumpla... Zwalony był układ zasilania na karcie a to dlatego, że molexy w jego huntkeju sie przy wtyczkach porozginały te okrągłe blaszki i nie stykała mu masa, więc karta dostawała raz 12 a raz 7 woltów i sie powoli "kończyła". Sprawdź molexy a jak to nie pomoże to do serwisu anim całkiem padnie!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ludwiczek, Trochę to dziwne, żeby zasilacz przez 2h dawał "złe" napięcia, a po tym czasie wszystko wracało do normy. No i raczej nie tylko grafika by tak szalała. Oczywiście mogę się mylić.

 

Sprawdź sobie napięcia tego HuntKeya gdy to się dzieje, oraz gdy jest ok. Tak na wszelki wypadek.

 

I jeszcze jedno. Czy dzieje się to też wtedy gdy sobie na chwile odepniesz zasilanie i podepniesz znowu? (staram się zdiagnozować PSU).

 

A nie nosisz ty go czasem po mrozie? Albo po dość zimnym powietrzu? W takim momencie kondensatorki (wszystkie) dostają niezłe kuku i raczej wolą wracać do temp. "pokojowej".

 

P.S. A sprawdzałeś tą grafę w kompie kumpla?

I jeszcze jedno. Czy dzieje się to też wtedy gdy sobie na chwile odepniesz zasilanie i podepniesz znowu? (staram się zdiagnozować PSU).

 

Tak i to mnie wlasnie najbardziej dziwi

 

A nie nosisz ty go czasem po mrozie? Albo po dość zimnym powietrzu? W takim momencie kondensatorki (wszystkie) dostają niezłe kuku i raczej wolą wracać do temp. "pokojowej".

 

Nie.

 

Witam!

Spotkałem się z identycznym problemem u mojego kumpla... Zwalony był układ zasilania na karcie a to dlatego, że molexy w jego huntkeju sie przy wtyczkach porozginały te okrągłe blaszki i nie stykała mu masa, więc karta dostawała raz 12 a raz 7 woltów i sie powoli "kończyła". Sprawdź molexy a jak to nie pomoże to do serwisu anim całkiem padnie!

Pozdrawiam

Zrobilem tak jak napisales i podoginalem te molexy.Wylaczylem zasilanie kompa i karty,po 5 min wlaczylem i dziala.Powtorzylem tak pare razy i ok.Pobawie sie jeszcze z tym troche i jutro dam ostateczna odpowiedz czy dziala czy tez nie.W kazdym razie dzieki wielkie za odpowiedzi i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego z dostępnych aktualnie na allegro GeForceów 6800 warto kupić do 400, góra 420 pln jeśli będzie jakieś uzasadnienie :)

 

Sorry, że pytam tak chaotycznie, ale siedze na kompie z grafiką która w 2d wali takimi krzakami, że nie wiem co piszę :/

 

Zaznaczę, że GPU będę chłodził wodą i interesuje mnie spore OC i te sprawy :)

 

Pozdro

 

oczywiście na agp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem tak jak napisales i podoginalem te molexy.Wylaczylem zasilanie kompa i karty,po 5 min wlaczylem i dziala.Powtorzylem tak pare razy i ok.Pobawie sie jeszcze z tym troche i jutro dam ostateczna odpowiedz czy dziala czy tez nie.W kazdym razie dzieki wielkie za odpowiedzi i sugestie.

No i nie ma za co, ciesze się że, mam nadzieję, pomogło

 

ja strzelam na zimny lut ;) nagrzewa sie pcb, rozszerzanie cieplne te sprawy:| i zaczyna przewodzic podoginaj pamieci ;]

Podoginaj pamięci?? :blink: explain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

2 tygodnie temu zakupiłem Geforca 6800Gs firmy PAlit.

Problem polega na tym że kiedy odepne komputer od zasilania i ponownie go podlacze(chodze grac do kumpla)to grafika krzaczy.Podczas startu kompa widac dziwne pionowe pasy zasłaniajace cały ekran uniemozliwiajace widocznosc czego kolwiek,przypoomina to masakryczne arty.Musze odczekac jakies 2 godziny i sytuacja sie "naprawia" wszystko jest w pozadku.Ustawienia mam fabrycze ,zasilacz HuntKey 400W,płyta główna na AGP Epox 8rda+.Dodatkowe zasilanie też mam podłączone.

Proszę o jakieś sugestie i podpowiedź co może się dziwnego dziać bo wydaje mi się że bez serwisu się nie obędzie.

Wygląda na to ze wszystko ok.Porobilem z molexem podociskalem pamieci.Wszystko dziala,poki co :) .Dziekuje wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sam jeden szukasz czegos takiego :) Mozesz masz jakies mniej konkretne linki ?

Z ciekawszych propozycji mam coś takiego jedynie. Tyle ze to karta 7xxxgs. Ale płytka taka sama i wszystko sie zgadza niby z 6800gs.

vmod

Co o tym sądzicie??

A to fotki karty...

Fot1

Fot2

Fot3

Fot4Fot5

Fot6

Fot7

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wydaje mi sie ze ten jest w miare poprawny :) moze ktos podac nazwe tego scalaka bo karta jest narazie daleko ode mnie :) co do vmem nic ciekawego nie widze :)

 

cos mi sie fotka nie wyswietla wiec tutaj link

http://adlerpc.de/pics/gainward.7800GS+.new.voltmod01.jpg

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem GeForce'a 6800GS AGP firmy Palit. Postanowilem zmienic wbudowane chlodzenie na jakies inne cichsze i bardziej wydajne. I tu jest problem. Nie wiem jakie chlodzenie mam wybrac, poniewaz sprawe komplikuje znajdujacy sie na karcie mostek HSI. Mam w zwiazku z tym kilka pytan. Czy isntnieje jakies chłodzenie ktore by pasowalo na ta karte (np. Pentagram Freezone XC-70 Cu+ czy NV SILENCER 5 REV. 3)?Czy jest mozliwosc zalozenia jakiegos radiatora na mostek?Czy moze istnieje jakis inny sposob?Bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki light narazie :) 520/1400 memki i tylko 12,7k w 2k3 na oryginalnych sterownikach, moze ktos posiada jakies doswiadczenia i moze mi polecic sterowniki dajace dobre efekty w tej kategori ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to:

gf6800gs (agp)

512ddram

amd athlon 2000xp

Modecom 350W FC

Po jakiś 30minutach gry w warcrafta lub Enemy territory z 100-200fps spada do 20-30 i utrzymuje się tak przez około 10min ,a potem znów 100-200 i tak w kółko nie mam pojecia czemu tak się dzieje wcześniej wszystko działało bez problemowo.A i podczas spadku fpsów słychać taki cichy pisk ,a kiedy przestaje piszczec fpsy wracają do normy.Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda otwarta czy wszystko sie gotuje? Chlodzenie prawidlow zamontowane? Kurz nie blokuje wiatraka? Bo mnie to wyglada na przegrzewajacy sie rdzen karty - lapie temperature rzedu 130* i automatycznie zmniejsza taktowania do minimum, stygnie i znow od poczatku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Buda otwarta czy wszystko sie gotuje? Chlodzenie prawidlow zamontowane? Kurz nie blokuje wiatraka? Bo mnie to wyglada na przegrzewajacy sie rdzen karty - lapie temperature rzedu 130* i automatycznie zmniejsza taktowania do minimum, stygnie i znow od poczatku...

Dokładnie a do pomiaru temperatur podczas gry możesz użyć Rivi tunera który ma wykresy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...