Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

mój błąd nie wiedziałem , że taka przejściówka istnieje , mało mam doczynienia z platformami pci-express , ta przejściówka to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ wiele zasilaczy nie posiada złącza zasilającego pci-express , co do oc nie tylko zależy od sztuki , ale też od zasiłki, wymiana pasty pod gpu też coś da , dziwie się że nikt jeszcze nie bawił się w podbijanie napięcia na gpu poprzez bios

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz mi jak to zrobic, to Ci powiem :)

Ja modyfikowałem napięcie kiedyś na 6600GE w ten sposób:

Krotki instruktarz jak zrobic 7800gt voltmodbios. Czyli wyzsze napiecie dla GPU bez VMODA

Do tego celu beda nam potrezbne programiki : Nibitor v2.5

Ok teraz co nalezy zrobic aby podniesc napiecie dla gpu poprzez modyfikacje biosu otoz:

1.Odpalamy program Nibitor

2.Zeby zczytac bios z karty wchodzimy w zakladke TOOLS ->READ BIOS ->SELECT DEVICE ->OK po tym wykonujemy jeszce raz te same czynnosci co przed chwila tylko ze zamiast SELECT DEVICE klikamy na READ INTO NIBITOR nasz biosik zostanie zczytan mozna go wtedy rowniez zapisac bez koniecznosci robienia tegoz spod dosa

3.Wchodzimy w zakladke TOOLS ->VOLTAGE TABLE EDITOR w niej zmieniamy wartosc Entry 3 na napiecie jakie nas interesuje dla standardowego chlodzonka nie zalecam dawania napiecia powyzej 1,5v ustawiamy napiecie Parametr VID zmieniamy z 2 na 3 i klikamy OK

4.Teraz jesze wchodzimy w zakladke VOLTAGES ustawiamy napiecie 3D jakie wybralismy przedchwila dla pewnosci sprawdzamy w zakladce VID MODE czy w VOLTAGE 3 napewno jest ustawione VID 3 oraz VOLTAGE FOR VID 1,5V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko by sie zgadzało, miałem nawet ten program w swojej starej 6600 - czujnik temp wlączałem - mam wersje 2.6 (Ty 2.5 podałeś)

 

wydaje mi sie że smiało można robić moda bo jest teraz 1.37v dla 3D

 

oto screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

co do pkt3 i "Parametr VID zmieniamy z 2 na 3" to co mam tam wybrać (jesli sie zdecyduje bo nadal sie zastanawiam)?

Dołączona grafika

 

i jeszcze taka fotka :)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y:dzięki za zrobienie tego. Co się tyczy pkt. 3 to przy Entry2 parametr VID trzeba zmienić na 3. Tak było w 6600GE.

Teraz trzeba kogoś kto mógłby przetestować jak po dowoltowaniu karta się kręci :wink:

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd masz, ktoś testował juz np na gigabyte(ale co za róznica, przeciez i tak to te same karty :) )?

 

lukmek - ja sie troche boje :) gware sie traci prawda ?

Gware się faktycznie traci.

Gigabyte ma to do siebie, że można wgrać zmodyfikowany BIOS z poziomu windowsa poprzez narzędzie Gigabyte VGA Utility. Ale jeśli nie czujesz się na siłach, to lepiej nie wgrywaj. Szkoda ryzykować uszkodzeniem karty. Trzeba by jeszcze wyjaśnić, czy dobrze powiedziałem z tym parametrem VID.

 

EDIT: zapytaj się sidebanda. Powinien wiedzieć, czy dobrze powiedziałem, skoro zmodował bios od MSI.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma1y - wiem, że to loteria :)...to @500 mi wystarczy na rdzeniu...choć nie powiem - napewno powalczę :)...

 

co do przejściówki pcie - nie we wszystkich opisach kart została wyszczególniona, dlatego pytałem...

ja mam stabilne 509 ;)

 

w gigabyte jest przejściówka

 

a jaka jest szansa na "pad" karty? często sie zdarza? czy juz ktoś słyszał o padniętych GS ?

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu to spokojnie wytrzyma i wyższe napięcie , ale chodzi o układ zasilający gpu , wystarczy zastosować nawiew na mosfety( na 6800gs jest zastosowany radiator jak się nie myle) i będzie ok , na stockowym chłodzeniu powinno się dojechać do ok 550-600mhz

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gpu to spokojnie wytrzyma i wyższe napięcie , ale chodzi o układ zasilający gpu , wystarczy zastosować nawiew na mosfety( na 6800gs jest zastosowany radiator jak się nie myle) i będzie ok , na stockowym chłodzeniu powinno się dojechać do ok 550-600mhz

czyli na standardowym chłodzeniu 6800gs da rade na 1.5v bez problemu ? radiator z wentylem zasłania pół karty, miedz jest nawet :) rozumiem ze mosfety sa dobrze chłodzone?

 

a jak by było na zalmanie/pentagramie?

 

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by było na zalmanie/pentagramie?

Na pierwszej stronie tematu jest link do extremanie podkręconego 6800GS..Tamten ma na GPU 1.65V i był chłodzony Zalmanem VF-700Cu i odziwo wystarczał/

Jednak dla pewności, że karcie nic się nie stanie założyłbym Zalmana+wentylator wiejący na mosfety.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej stronie tematu jest link do extremanie podkręconego 6800GS..Tamten ma na GPU 1.65V i był chłodzony Zalmanem VF-700Cu i odziwo wystarczał/

Jednak dla pewności, że karcie nic się nie stanie założyłbym Zalmana+wentylator wiejący na mosfety.

eee mi by tam 1.5v myśle styknęło :) ale i tak sie boje... a zalmana pewnie kupie, bo troche głośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie która z tych graf: http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4066

z całej rodzinki jest najlepsza do oc ?

Skłaniam się w kierunku MSI bo kumpel ma to cacko i na stockowycm chłodzeniu śmiga mu na 535/1250 :) - teraz romimy biosa z 1,5 v na gpu i zmiana chłodzenia na zalmana i zobaczymy co będzie :) A moze ta jego to jakaś wyjatkowa sztuka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie która z tych graf: http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4066

z całej rodzinki jest najlepsza do oc ?

Skłaniam się w kierunku MSI bo kumpel ma to cacko i na stockowycm chłodzeniu śmiga mu na 535/1250 :) - teraz romimy biosa z 1,5 v na gpu i zmiana chłodzenia na zalmana i zobaczymy co będzie :) A moze ta jego to jakaś wyjatkowa sztuka ?

Poproś kumpla, by jak najszybciej przedstawił wyniki po Vmodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie która z tych graf: http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4066

z całej rodzinki jest najlepsza do oc ?

Skłaniam się w kierunku MSI bo kumpel ma to cacko i na stockowycm chłodzeniu śmiga mu na 535/1250 :) - teraz romimy biosa z 1,5 v na gpu i zmiana chłodzenia na zalmana i zobaczymy co będzie :) A moze ta jego to jakaś wyjatkowa sztuka ?

dkoładnie jak lukmek pisze - pliz wyniki po vmodzie - ile mhz wzrosło

 

a jaka kupisz to raczej wsio rybka, karta jest referencyja wiec różnia sie naklejka - ja mam gigabyte i leci stabilnie bez artów na 509/1342 w markach. mówi Ci loteria, bierz tańsza itp, ktorą firme bardziej lubidz - np ja bym MSI nie brał bo mam uraz do jej kart graficznych, powiedziałem sobie za TYLKO za pół ceny coś MSI wezme :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,

Jak sie coś dowiem jak z oc z v-modem dam znać :) A co do firmy sam nie mam do msi zaufania :( radka 9550 od msi wymieniałem ze 3 razy :( potem kupiłem x1300por od msi i zonk :( tak więc mam obawy co do tej msi ale ten wynik w oc mnie kusi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK,

Jak sie coś dowiem jak z oc z v-modem dam znać :) A co do firmy sam nie mam do msi zaufania :( radka 9550 od msi wymieniałem ze 3 razy :( potem kupiłem x1300por od msi i zonk :( tak więc mam obawy co do tej msi ale ten wynik w oc mnie kusi ;P

pośpiesz kolege V1rU$®, bo ja czekam i sie zastanawiam z tym napięciem... dobre wieści moga mnie zachęcić ;)

 

ps serwis gwarancyjny pozna ze bios był modowany, znaczy ze podbiłem vcore na gpu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pośpiesz kolege V1rU$Ž, bo ja czekam i sie zastanawiam z tym napięciem... dobre wieści moga mnie zachęcić ;)

 

ps serwis gwarancyjny pozna ze bios był modowany, znaczy ze podbiłem vcore na gpu ?

jak chca to poznają z tym gpu ale czy ja wiem :) chyba ze jak cos się sypnie to wgrasz orginalny bios i koniec ;) ale wiecej optymizmu zaraz nic nie padnie :) ja mam w moim 6600gt zmodowany bios i smiga 600/1200 od 5 miesięcy i nic :) jest OK ;)

p.s.

co do msi to podniesienie nap, na gpu o 0,1 v daje przyrost w oc o 30 mhz (stabilne) na pamieciach bez zmian ale mozna zmiejszyc latencje ( timingi) i zawsze wydajnośc większa :)

p.s. nie ma jak v-mod na twardo jakis rezystorek coś ;p

Edytowane przez V1rU$®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kurde quake 4 nie chodzi tak jak powinien....daje na 1024/768 AAx2

i jak gram to jakis taki kolorowy snieg sie zaczyna robic-qrcze nie wiem o co chodzi.Karta nie jest podkrecona.

 

Co moze byc tego powodem?

 

 

1gb ramu TwinMos

AMD Athlon64 3000 Venice

Asus A8N-e

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam w moim 6600gt zmodowany bios i smiga 600/1200 od 5 miesięcy i nic :) jest OK ;)

p.s.

co do msi to podniesienie nap, na gpu o 0,1 v daje przyrost w oc o 30 mhz (stabilne) na pamieciach bez zmian ale mozna zmiejszyc latencje ( timingi) i zawsze wydajnośc większa :)

p.s. nie ma jak v-mod na twardo jakis rezystorek coś ;p

Mógłbyś mi podesłać ten bios?

Bo mi to modowanie coś nie wychodzi - karta nie wstaje.

Chodzi mi głównie o vgpu.

Jak by co, to tu są moje wypociny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi sie szukac w całym temacie (wielkie sorry jesli bylo) ale na

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ighlight=6800GS

 

jest wynik 6800GS - 8262 w smarku 05. czy to przypadkiem nie jest wiecej niż 7800GT??? Po tym wyniku nie mam watpliwosci czy brac 6800GS czy X800GTO2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciało mi sie szukac w całym temacie (wielkie sorry jesli bylo) ale na

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...ighlight=6800GS

 

jest wynik 6800GS - 8262 w smarku 05. czy to przypadkiem nie jest wiecej niż 7800GT??? Po tym wyniku nie mam watpliwosci czy brac 6800GS czy X800GTO2.

 

Widzielisci ile lecial rdzenia i pamiec!! A punkty bez watpienia lepsza niz X800GTO2(pokarzcie mi GTO2 ktore ma taki sam wynik)!! za te cene rewelacja! za 1,5miesiaca bede szczesliwym posiadaczem tej karty :D

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał wczesniej niż za 1,5 miecha. Brakuje mi jeszcze 300-400zł co przy dobrych układach z tatusiem jest kwestią 4-5 dni. Jedyny problem ze obecnie najtaniej jest za 787. W esc nie wiadomo kiedy bedzie (pytałem) w innych sklepach wogóle nic nie wiedza (a najtaniej było za 747)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...