Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

w temacie o HR-05-SLI przyznał się ,ze zostawił starą skorune pa czipie, zamiast wyczyścić ... szkoda gadać ... i narzeka, że ma wysokie temperatury ...

 

u mnie w IDLE 39- w stresie 43

 

wcześniej 48/59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w temacie o HR-05-SLI przyznał się ,ze zostawił starą skorune pa czipie, zamiast wyczyścić ... szkoda gadać ... i narzeka, że ma wysokie temperatury ...

 

u mnie w IDLE 39- w stresie 43

 

wcześniej 48/59

jak szkoda gadać to po co gadasz? skorupy nie zostawiłem, troche było starej pasty po boku rdzenia, raczej bez znaczenia. dzisiaj wszystko wyczyściłem, założyłem jeszcze raz i żadnej różnicy to nie zrobiło.

Edytowane przez painmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niebieski zalman na fotce na poprzedniej stronie utrzymuje 40C(gry-CSS , Oblivion,NFS:MW i codziennna praca jak AutoCad, MathCad i podobne) z fanderem z boku na min. obrotach

W MBM "skrajności: maksymalnie 40C, HTT 300@1,42V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takiej temperaturze spód radiatorka będzie parzył, polecam sprawdzić czy tak jest, jeśli nie to czujnik nawalił, lub zaktualizuj sobie bios.

spód parzy, ma około 50 stopni na pewno, a bios mam najnowszy... <_< z wentylatorkiem temperatura spada oczywiscie ok. 17 C. myślałem że całkiem passive powinienem mieć na czipsecie czterdzieści kilka stopni no ale jakoś mi sie rdzeń grzeje dziwnie mocno... :? tak więc nie pozostaje mi nic innego jak lekko podmuchać jakimś wiatraczkiem na tego hr 05 :]

Edytowane przez painmaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi tempami ... http://www.shapieron.tkb.pl/~edoos/krecenie/

po cs mialem cos kolo 45 stopni na podkreconym, ale tu tego zdjecia nie ma.

Tak mam podkreconego na codzien, bo jak dam wiecej to cos mi sie wiesza dalej nie moge zakumac co tam pozmieniac.

Moze sprawdz napiecia czy cos, Wije mi sie w glowie mysla taka, ale to tylko mysl ze moze jest uszkodzony i temu nie spelnia swojej roli ... tzn moze z tej rurki sie ulotnila ta substancja .. gaz czy tam ciecz.

Albo nierowno przystaje do rdzenia .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi tempami ... http://www.shapieron.tkb.pl/~edoos/krecenie/

po cs mialem cos kolo 45 stopni na podkreconym, ale tu tego zdjecia nie ma.

Tak mam podkreconego na codzien, bo jak dam wiecej to cos mi sie wiesza dalej nie moge zakumac co tam pozmieniac.

Moze sprawdz napiecia czy cos, Wije mi sie w glowie mysla taka, ale to tylko mysl ze moze jest uszkodzony i temu nie spelnia swojej roli ... tzn moze z tej rurki sie ulotnila ta substancja .. gaz czy tam ciecz.

Albo nierowno przystaje do rdzenia .....

radiator raczej jest dobry i dobrze przylega do rdzenia bo nieźle parzy tak więc pobiera ciepło czyli działa prawidłowo.. może akurat w tym miejscu mam słabsze chłodzenie w budzie czy coś i temperatura jest jaka jest.. w każdym bądź razie zakładam wiatraczek puszczam na wolne obroty byle by coś tam dmuchał i luz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśliscie że zmieszcze to na DFI infinity ultr2-m2/g ?

 

nie będzie zawadzał o grafe 7600 ?

http://allegro.pl/item150404132_pentagram_...urier_8_9_.html

+

http://allegro.pl/item150090322_revoltec_a...mm_gwar_fv.html

Nie możesz zmierzyć :?: Mamy się za Ciebie domyślać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, poprostu może ktoś to montował u siebie i powie jak mu to szło..

 

 

a i chce się tylko upewnić bo chyba pisało o tym gdzieś na początku, zeby wyjąć tego brzenczka trzeba wyjąć płyte głowna ? no nigdy tego nie robiłem i jeżeli tak to raczej sobie z tym nie poradzę :mur: :mur: :mur: :oops: :oops:

Edytowane przez Pyra06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, poprostu może ktoś to montował u siebie i powie jak mu to szło..

a i chce się tylko upewnić bo chyba pisało o tym gdzieś na początku, zeby wyjąć tego brzenczka trzeba wyjąć płyte głowna ? no nigdy tego nie robiłem i jeżeli tak to raczej sobie z tym nie poradzę :mur: :mur: :mur: :oops: :oops:

Owszem,trzeba.Bez tego się nie obejdzie

Ale nie łam się ,każdy początkujący robi to z obawą.Znajdź kolegę ,który ma jakieś pojęcie o składaniu kompa i zobaczysz ,że to nie takie trudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poradziłem sobie z wiatraczkiem tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Przyciąlem Dremelkiem trzy finy i jest ok! Karta graficzna sie zmieściła :) Co do temperatur to z 44* spadło do 38* wiec wszystko jest ok! Wentylacja budy jest tez ok. Wentylator na bocznej scianie jest podlaczony pod NBFAN i sam dobiera sobie predkosc (dodatkowo daje zimne powietrze do chłodzenia karty graficznej i procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiam nad wymianą chłodzenia na mojej DFI. Przy mojej karcie w górnym slocie raczej odpada zalman niebieski, wiec pozostawał mi do wyboru HR05SLI. Ale...karte przecież mozna przełozyć w dolny slot. Wtedy Zalman niebieski nie powinien dotykać w żaden sposob karty czy też stać na przeszkodzie, bynajmniej tak mi się wydaje :P Może ktoś tak robił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiam nad wymianą chłodzenia na mojej DFI. Przy mojej karcie w górnym slocie raczej odpada zalman niebieski, wiec pozostawał mi do wyboru HR05SLI. Ale...karte przecież mozna przełozyć w dolny slot. Wtedy Zalman niebieski nie powinien dotykać w żaden sposob karty czy też stać na przeszkodzie, bynajmniej tak mi się wydaje :P Może ktoś tak robił?

Dwa posty wyzej masz fote to mozesz porownac.

Na 1 stronie tego topiku koles pisze jak to zorbic .... lenistwo cie kiedys zabije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty wyzej masz fote to mozesz porownac.

Na 1 stronie tego topiku koles pisze jak to zorbic .... lenistwo cie kiedys zabije.

Tyle, że ja mam inną płyte... :-| W sumie u mnie jest jeszcze większa odległość pomiędzy slotami więc powinno wejsc bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie musialem odciąc 3 finy tylko z zalmana (wystarczyly by 2 finy wyciete ale nie bylo jak ich wyciac w srodku rządku) i pasuje ladnie, nie dotyka w ogole karty, jest nawet duzy odstep miedzy nimi....Polecam! Bo z czasem wentylator padnie i wtedy bedzie itak trzeba to zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zastanawiam nad wymianą chłodzenia na mojej DFI. Przy mojej karcie w górnym slocie raczej odpada zalman niebieski, wiec pozostawał mi do wyboru HR05SLI. Ale...karte przecież mozna przełozyć w dolny slot. Wtedy Zalman niebieski nie powinien dotykać w żaden sposob karty czy też stać na przeszkodzie, bynajmniej tak mi się wydaje :P Może ktoś tak robił?

kilka stron wcześniej Sssaku napisał:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2181350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo wszystkim posiadaczom DFI LP !!!

 

Też zamierzam zalozyć zalmana NB47J

 

"brzęczyk" nie chodzi mi zbyt głośno, ale chce zobaczyć jaką bede mial temp. na zalmanie.

Temp. w idlu to 40*C wentylek mi chodzi na 3000-3500RPM

To nie dużo. w biosie ustawiłem zeby wentylek wchodził na obroty przy temp. >45*C

Wentylatorka nie słychać. Moze to dlatego ze plyta jest nowa.

Ale jak juz pisalem chce zbaczyc jakie temp. bedą na zalmaniku.

 

Mam plyte DFI i co myslicie o takim czyms ze od ziemi bedzie dmuchał scythe kamakaze 120mm bezposrednio na chipset ?

 

@ blade13

Po co ciąłeś zalmana jak mogleś wlozyć grafe w dolny slot ? wystarczylo przelozyć zworki na SLI

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...