Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakie jest najlepsze pasywne chłodzenie mostka północnego na DFI NF4. Bo to które jest standardowe zaczyna mi szumiec w końcu, chodzi powyżej 4000 ob/sek. Może Zalman NB47J??? Ale jest tam taka dziwna sytuacja, bo karta graf. uniemożliwia montaż jakiegoś pożądnego radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup niebieskiego zalmana

ustaw w biosie na 8x na PCI-E 2

włóz grafe do 2 slotu razem z zalmanem i masz spokuj

aha po ustawieniach w biosie ustaw jeszce zworki z pozycji 1-2 na 2-3 w instrukcji masz napisane a tu pokazane:

http://members.lycos.co.uk/m4rd0k/images/sli.jpg

Edytowane przez natonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by bylo na tyle w temacie .

 

natonek to w bardzo ladny i rzeczowy sposob wyjasnil .

 

Aha od razu uprzedam , ze innej opcji nie ma , mozna ewentualnie wyciac dwa rzedy zeber i wsadzic miedzy nie grafe , ale pierwsza opcja zdecydowanie lepsza .

 

No i jeszcze jedna sprawa -> Przy mocnym o/c (z doswiadczenia powyzej 260/270 HTT) i tak bedziesz musial czyms wiac na zalmana bo nie da rady .

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za pomoc, teraz wiem już co założyć na NB :)

 

Sorki, że pytam ale nie jestem biegły w tej sprawie ;). Czy płytę główną będę musiał wyciągnąć z budy, zeby to zamontować?????

Edytowane przez X800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw w biosie na 8x na PCI-E 2

A to gdzie się ustawia?

Dzięki panowie za pomoc, teraz wiem już co założyć na NB :)

 

Sorki, że pytam ale nie jestem biegły w tej sprawie ;). Czy płytę główną będę musiał wyciągnąć z budy, zeby to zamontować?????

Tak, będziesz musiał, trzeba ścisnąć takie kołki w kształcie strzały żeby oryginalny wiatrak wyszedł. Edytowane przez jediknight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by bylo na tyle w temacie .

Aha od razu uprzedam , ze innej opcji nie ma , mozna ewentualnie wyciac dwa rzedy zeber i wsadzic miedzy nie grafe , ale pierwsza opcja zdecydowanie lepsza .

A tu sie niestety mylisz :) Jest o wiele lepsza opcja od Zalmana - Revoltec VGA Blue. Pasuje idealnie, nie trzeba grafy w dolny slot przekladać, ani dokładac nawiewu. Są jednak dwa modele Revolteca. Wersja z "uszami" nie pasuje - za szeroki rozstaw otworów. Bierzemy wersje z niebieskim grillem. Koszt to ok. 48 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu sie niestety mylisz :) Jest o wiele lepsza opcja od Zalmana - Revoltec VGA Blue. Pasuje idealnie, nie trzeba grafy w dolny slot przekladać, ani dokładac nawiewu. Są jednak dwa modele Revolteca. Wersja z "uszami" nie pasuje - za szeroki rozstaw otworów. Bierzemy wersje z niebieskim grillem. Koszt to ok. 48 zł.

 

 

 

ja mam spire (30 zł), tylko trzeba przypilowac w miejscu zaznaczonym na foto

Plastik sobie podarowalem :lol:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche większy problem, bo mam DFI LanParty UT nF3 Ultra-D i założenie niebieskiego zalmana (czy nawet tego złotego) może być nielada problemem - looknijcie gdzie jest nForce - tuż pod grafą:

Dołączona grafika

 

Tak więc potrzebuje jakiegoś małego, cichego wentylka z niskim radiatorem, który niewiele kosztuje, bo w tym fabrycznym wyjcu sie już chyba łożyska nawet zatarły - rzęzi i to mocno.

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche większy problem, bo mam DFI LanParty UT nF3 Ultra-D i założenie niebieskiego zalmana (czy nawet tego złotego) może być nielada problemem - looknijcie gdzie jest nForce - tuż pod grafą:

Nie cytuje się obrazków

//sgj

 

 

Tak więc potrzebuje jakiegoś małego, cichego wentylka z niskim radiatorem, który niewiele kosztuje, bo w tym fabrycznym wyjcu sie już chyba łożyska nawet zatarły - rzęzi i to mocno.

Co polecacie?

No przeciez masz juz w tym temacie napisane co mozna zalozyc :mellow:

Edytowane przez sgj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

beriam,

Hmmm zastanawiam się jak zdjęcie, które dostałem od usera XS i wysyłałem je chyba jeszcze do jednej osoby na PW znalazło się tutaj :D

 

to tylko przyklad jak jest u mnie , foto jest made in net :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co?

revoltec, zalman

ok ale co jeszcze? jakieś linki itp:)

 

@Hanu o który Ci chodzi bo nie wiem :(

a ile ty ich chcesz zakladac? zalman jak chcesz dac grafe w dolny slot (sam tak mam nei ma spadku wydajnosci)

 

a spire albo revoltec jak chcesz miec u gór (czy tez sli )

 

a revoltec ten:

http://www.action.pl/products/product.php?prid=45338

http://i-serwis.action.com.pl/photo/?200x2...ga_rs002_z1.jpg

(latwo rozpoznac bo ma niebieska plexe z wierzchu)

 

 

nie pomyl z tym:

http://i-serwis.action.com.pl/photo/?200x2...ga_rs003_z1.jpg

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm - zawsze mozna zamontowac niebieskiego zalmana w troche mniej standardowy sposoob ;] bez przekladania grafy i takich tam....TU ZNAJDZIECIE ROZWIAZANIE ;]

 

No wlasnie...

Dokladniej jest to opisane tu: http://forum.pclab.pl/index.php?s=&showtop...dpost&p=1574672

 

Sam się na to rozwiazanie zdecydowalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się na to rozwiazanie zdecydowalem...

i jak....chwalisz je sobie ? ;]

< sorr ale nie moglem sie powstrzymac;] >

 

anyway - uwazam ze to najlepsze rozwiazanie [czyt. elementarne] aby szybko , skuecznie i malym nakladem pracy poradzic sobie z tym problemem ;] , poza tym naprawde grejt wyglada w budzie...;]

EOT... ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak....chwalisz je sobie ? ;]

< sorr ale nie moglem sie powstrzymac;] >

Dlaczego nie mogłeś?

Zdecydowalem się zrobić tak w przyszlosci na nowej DFI.

 

anyway - uwazam ze to najlepsze rozwiazanie [czyt. elementarne] aby szybko , skuecznie i malym nakladem pracy poradzic sobie z tym problemem ;] , poza tym naprawde grejt wyglada w budzie...;]

EOT... ;]

A jak :E :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ot, i właśnie dlatego się tego boją. Tym bardziej, że przemieszczenie sześciu dużych zworek to robota porównywalna z wyginaniem radiatora.

 

A ja mam takie chłodzenie na GPU że dałem se grafę do 8x, a i tak musiałem trochę wygiąć radiatorek... no, ale tylko jeden fin [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze mieć grafe w górnym slocie, bo mam obydwa złącza pci zajete i poprostu grafa z chłodzeniem nie zmieściłaby się <_<

 

BTW tak na marginesie to mam teraz blok na mostku - 25'C, cisza i mam głeboko wszystkie radiatorki ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze mieć grafe w górnym slocie, bo mam obydwa złącza pci zajete i poprostu grafa z chłodzeniem nie zmieściłaby się <_<

 

BTW tak na marginesie to mam teraz blok na mostku - 25'C, cisza i mam głeboko wszystkie radiatorki ;)

Masz fotki?

 

mam niebeiskeigo zalmana i temp. 32C-36C:D ale z boku wieje na niego 120mm :D

Masz fotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam problemy z chłodzeniem na dfi. Grafe mam w dolnym slocie ponieważ chłodzenie na proca inaczej nie pozwala. Pozatym standardowy mod ultra@sli wydaje mi sie że uwolił troche dodatkowego ciepła. Myśle nad zalmanem ZM-80C-HP http://allegro.pl/show_item.php?item=78660223 . Rozwiązanie troche drogie ale skuteczne i ciche:D Zastosowane w GeoPc http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...SLI/img-3-s.jpg http://www.benchmark.pl/artykuly/rzut_okie...SLI/img-2-s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...