Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pomysl na chlodzenie chipsetu za pomoca coolera Zalman zm80c. Wszystko bylo by ok ale jak wygiac ta rurke heat pipe ?? Strasznie delikatne to jest i boje sie ze moze nie wytrzymac jak zaczne ja prostowac. Moze ktos ma doswiadczenie w prostowaniu takiej rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy to robicie że macie koło 40 stopni przy minimalnych obrotach. Ja mam i owszem 43 stopnie ale obroty już prawie 4500. Wszystko raczej przylega jak należy, zmieniłem nawet pastę ze zwykłej na ceramique i [gluteus maximus], dalej jest tak samo.

 

Dołączona grafika

 

 

Moze coś robie nie tak? Gdzie Chaos podfrezowywałeś jeszcze ten radiator bo piszesz że w dwóch miejscach? U mnie było tylko w jednym potrzeba (tam gdzie zaznaczone na fotce w TYM poście), tyle że pod mocowanie rozwiercałem jakby drugi otwór ten niby górny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez górny

ale troche brutalnie .. ;] i dlateog moze pasowal tak jak pasowal

podfrezowalem jeszcze (patrzac na plyte w obudowie) pionowe na dolnej czesci

 

na tej focie widac ..

http://www.dracopc.com/pics/new/komp%20001.jpg

tam gdzie jest czarna tasma izolujaca ... na gorze (prawej stronie revolteca na focie) i dole (lewa strona revolteca na focie)

bo tam taki maly metalowy "położony" cus był .. i mialem wrazenie ze na nim mi sie opiera

 

a z tym 40* na minimalnych obrotach to chyba maja ludzie dodatkowy nawiew albo churagan w obudowie ... nie widze tego ..

a na max revoltec jest dla mine nie do przyjecia .. wyje po prostu .. hmm moze nie wyje .. a piszczy!

 

radiator na 10000% przylega dobrze bo caly jest idealnie cieplutki... dzis zmierze go jeszcze czujka od aerogate'a

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam wyjca ale po tym jak zalozylem na front budy TT pomaranczowego @ 12V ( niezwykle cichy wentyl - najcichsza 80-tka jaka slyszalem ) to ani razu mi sie jeszcze nie zalaczyl wyjec na max mimo ze ma ustawione wlaczanie max od 45*C ( w IDLE mam 40*C ) :D

Ale musze polazic po sklepach i poszukac tego Spire'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej na chipsecie cooler Spire kierując się dobrymi opiniami z forum. Po rozwierceniu otworu i lekkim wypiłowaniu w dwóch miejscach i tak nie byłem zadowolony. Chałas trocę mniejszy od boxa ,a temperaturki nie takie super jak tu niektórzy piszą. Wysoka temperatura ( około 44-52 ) na chipsecie była spowodowana wpływem grzejącego się radiatora mosfetów na grafie. Radiator ten wypadał u mmie centralnie nad chipsetem więc zwróćcie też na to waszą uwagę. Teraz mam grafę w dolnym slocie i jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu czytając tego posta zakupiłem Revolteca VGA Blue, i cóż moge powiedzieć na jego temat po miesiącu użytkowania... [ciach!]o jakich mało :angry: Tylko kasa wywalona w błoto, nie dość że musiałem go przypiłować <_< by wszedł na miejsce, to ostatnio zaczął lekko buczeć :blink:, a jak się rozpędzi to hałas że szkoda gadać :-/ eh, znalazłem właśnie staruteńkiego golden orba; sobie go zmoduje i wrzuce na chipset zamiast tego złoma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak postawilem na niebieskiego zalmana i karta w dolny slot. I tak predzej sie oplaci wymienic 6800gs na jakiegos gtxa niz pewnie dokladac nastepnego gs'a w sli wiec gorny slocik lezy sobie w spokoju i sie kurzy. A i jakis x-fi jeszcze wlezie w najnizsze pci. Proste rozwiazania sa najlepsze.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak postawilem na niebieskiego zalmana i karta w dolny slot. I tak predzej sie oplaci wymienic 6800gs na jakiegos gtxa niz pewnie dokladac nastepnego gs'a w sli wiec gorny slocik lezy sobie w spokoju i sie kurzy. A i jakis x-fi jeszcze wlezie w najnizsze pci. Proste rozwiazania sa najlepsze.

ale miejsca na chldozenie to za duzo mial nie bedziesz

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem sie babrac z zalozeniem vf700 - wejdzie :wink:

 

od razu babrac. ja wczoraj montowalem zalmna i byla to przyjemnosc w porownaniu z pentagramem, ktory jak sie okazalo mial o piczy wlos za waska zapinke do mojego galaxy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu babrac. ja wczoraj montowalem zalmna i byla to przyjemnosc w porownaniu z pentagramem, ktory jak sie okazalo mial o piczy wlos za waska zapinke do mojego galaxy

Vs pentagram zgoda - ale to i tak babranina, jak musisz odlepiac te jakies gluto-poduszki z memek ze stockowego chlodzenia, wczesniej zacinasz sie przy rozpakowywaniu tego plastikowego sarkofagu na dluosci 1cm do kosci :). A zapinka jest w moim odczuciu za miekka - tzn mysle ze docisk moglby byc duzo lepszy = nizsze temp. Jednak widac ze zalman nie chce miec na sumieniu ukruszonych kart i robi bezpieczna wersje zapinki. Ale koniec ot - to temat o chipsecie dfi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast zmodowalem firmowy wiatrak, sciagnalem to jajko z gory, takze zostal sam radiator i wiartaczek, przesmarowalem AS5, po uprzednim sciagnieciu zoltej gumomazi, gabka ochronna zostala. Obroty zmniejszylem na ok 1700 i temp. w stresie (SP2004) w granicach 45* wiec nie jest zle, natomiast jest cicho...

 

Po dluzszych testach zauwazylem ze plyta wysterowala wiatrak do 2200 rpm i temp 47*, niemniej jednak ta sama cisza...

Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grafike taka jak w sigu - ma ona od śledzia ma prawie 17 cm długości. Pytanie: Czy zmieści się tam niebieski zalman, gdy grafa będzie w górnym slocie.

 

BTW. zalman niebieski > zalman żółty czy na odwrót?

 

 

coś takiego znalazłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84876242

 

identyczne montowował kiedyś sapphire (i nadal montuje) na swoich kartach - ale to jest na pol roku i do wyzucenia.

Edytowane przez CyberM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grafike taka jak w sigu - ma ona od śledzia ma prawie 17 cm długości. Pytanie: Czy zmieści się tam niebieski zalman, gdy grafa będzie w górnym slocie.

BTW. zalman niebieski > zalman żółty czy na odwrót?

coś takiego znalazłem:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84876242

identyczne montowował kiedyś sapphire (i nadal montuje) na swoich kartach - ale to jest na pol roku i do wyzucenia.

Najlepiej porownaj sobie ile grafa ci wystaje za PCI-E i zobacz na dobre zdjecie DFI - to juz da czeciowo odpowiedz. (nie chce mi sie mierzyc, moze ktos ci powie).

Zalman niebieski jest wiekszy od zlotego, ale roznice w wydajnosci sa znikome. Imho bardziej pasuje na dfi zloty (kolorystyka) :wink:

Ten coolerek z aukcji to smiech na sali, juz byl jakis temat jak obsmiewano to arcydzielo wydajnego chlodzenia... - mala buczek imo gorszy niz stock ktory masz na dfi = nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam grafike taka jak w sigu - ma ona od śledzia ma prawie 17 cm długości. Pytanie: Czy zmieści się tam niebieski zalman, gdy grafa będzie w górnym slocie.

Jak sie nie zmiesci to zawsze mozesz go troche przyciac oraz/badz przygiac i bedzie po problemie, ewentualnie grafe w dolny slot... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz dla chłodzenia NB nie będe zakładć do kompa WC :P

Ja wlasnie to zrobilem... ;)

 

Mój klocek na DFI :D

 

......

 

Wy i te wasze radiatorki... 25'C na mostku, kto da mniej :lol:

A jak w srodku zrobiony? Jez?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wkoncu zamontowalem swoje chlodzednie Revolteca i rowniez jestem bardzo zadowolony. Temperatury mam troche wyzsze od Ciebie (46C idle), ale duzo nizsze niz na oryginalnym wyjcu (55C idle)... Napisz jaka masz temp w budzie, bo u mnie jest cieplutko (pwmic i czujnik podpiety pod panel pokazuja podobne temp, az 42 stopnie :huh: )... Ale z drugiej strony ta cisza jest rewelacyjna... B)

Oto moje temperaturki :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeż z pinami ~2mm x ~2mm i przegrodą :wink:

A gdzie i za ile takiego można nabyć? Jaka zapinka do tego? Zapodaj trochę szczegółów bo jest to chyba alternatywa dla tego z Niemiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na podstawie takiego zdjęcia (moja karta na płycie Asus A8N-E) może stwierdzić czy nada się do tego wszystkiego niebieski Zalman ? Czy będzie wadził ? Widać mniej więcej długość karty i chłodzenia.

 

Dołączona grafika

 

Rozumiem że trzeba chyba będize ładować kartę w dolny slot ? Co to zmienia, gdy karta jest w dolnym a w górnym PCIEx ?

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...