Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

tyle ze wtedy PCIe działa x1

 

fotke masz w topicu o dfi

 

a zalman pasywnie rady nie da

Co ty gadasz stary...

 

PCIEx działa nie x1 tylko x8

 

A niebieski Zalman daje sobie radę... nawiew delikatny w wszystko gra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to dlaczego wydajnosc po przelozeniu karty w dolny slot spada tak nieznacznie czyzby PCIex X16 byl tylko chwytem marketingowym...

po czesci tak jest

 

na hexusie czy anandtechu był tescik i róznice były czasem zerowe czasem niewielkie

 

pciE x8 w dolnym slocie bedziesz miał na ultra D po modzie na sli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zanim napiszesz cos równie mądrego proponuje sie dokształcić

 

Tak się akurat składa, że kolega ma rację - po przełożeniu karty w dolny slot i oczywiście przestawieniu zworek mamy prędkość x8. Było już o tym wiele razy. O spadek wydajności nie ma się co obawiać - w grach jest on praktycznie niezauważalny.

A co do topicu o DFI to proszę bardz - oto cytat:

 

Q: Czy spadnie mi wydajność po włożeniu k. graficznej w dolny slot ?

A: Nie, o ile w biosie zostanie ustawiony tryb 8x dla dolnego slotu.Wydajność nie spadnie. Wystarczy za pomocą "szczypiec" dostarczonych z płytą przełozyć zworki w połozenie 2-3 : ZWORKI BIOS pokazuje jedynie obecne ustawienie i nie ma możliwości zmiany trybu z jego poziomu.

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się akurat składa, że kolega ma rację - po przełożeniu karty w dolny slot i oczywiście przestawieniu zworek mamy prędkość x8. Było już o tym wiele razy. O spadek wydajności nie ma się co obawiać - w grach jest on praktycznie niezauważalny.

TO powiedz gdzie sie przekłada tą zworke i czy zmieniać trzeba coś w Biosie jeśli tak to gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieprawda - nie w przypadku ultraD

 

pisałem wyzej - 8x dopiero po modzie na SLi

A można wiedzieć skąd masz takie wiadomości? Przeprowadzałem dość szczegółowe rozpoznanie zanim zdecydowałem się na przesiadkę w dolny slot i wszędzie twierdzono, że jest x8, i to bez moda.

 

TO powiedz gdzie sie przekłada tą zworke i czy zmieniać trzeba coś w Biosie jeśli tak to gdzie ?

W biosie nic nie zmieniasz a co do zworek, to szczypcami dołączonymi do płyty przekładasz te duże zworki między slotami do graf. Dokładniej poczytasz i obejrzysz to sobie na pierwszej stronie topicu o płytach DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można wiedzieć skąd masz takie wiadomości?

 

szukam szukam i cos znalesc nie mogę ale ciagle wydaje mi sie bez modu SLi przy pojedynczej grafie w dolnem slocie nie jest x8 -ale moze sie mylę

 

jesli tak bede musiał przeprosic za wpowadzenie w bład

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam szukam i cos znalesc nie mogę ale ciagle wydaje mi sie bez modu SLi przy pojedynczej grafie w dolnem slocie nie jest x8 -ale moze sie mylę

 

jesli tak bede musiał przeprosic za wpowadzenie w bład

A tak swoją drogą - warto by prześledzić na bieżąco prędkość pracy slotu PCIE. Rozwiałoby to wszystkie wątpliwości. Czy ktoś orientuje się może jak to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFFtopy i bagno to se robcie u siebie.

Zdaje sie ze to jest topic o chlodzeniu, do tego jest odpowiedni topic.

 

Ok teraz na temt ... czy ktos ma moze zalozone te chlodzonko borga pasywne ????

Tak sie zastanawiam czy nie kupic tych rurek samych i powyginac .. w koncu to nie jest az taki wydatek za same rurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFFtopy i bagno to se robcie u siebie.

Zdaje sie ze to jest topic o chlodzeniu, do tego jest odpowiedni topic.

 

Ok teraz na temt ... czy ktos ma moze zalozone te chlodzonko borga pasywne ????

Tak sie zastanawiam czy nie kupic tych rurek samych i powyginac .. w koncu to nie jest az taki wydatek za same rurki

Uspokój się, chłopie - złość piękności szkodzi.

 

A co do Borga - miałem na niego chrapkę bez względu na wysoką cenę. Tylko wychodzi taka sprawa, że niestety - nie wejdzie pod grafę. Jeden model ma wysokość radiatora montowanego na chipset 18 mm, a drugi 21 mm. Ktoś kiedyś pisał, że jest tam miejsca na jakieś 13 - 14 mm, więc du...pa. Chyba, że przełożysz grafę na dół, ale wtedy kupno Borga za grube pieniądze mija się z celem, wystarczy niebieski zalman.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba by sie dało cos takie zmontować na zapieciach od zalmana niebieskiego?

 

Cos takiego byłoby wydajniejsze niz te JinTingi, Zalmany i Coolermastery razem wziete.

 

http://server4.pictiger.com/img/227796/pic...g/img-16321.php

 

Tylko gdzie ja kupie taka zapinke.... :sad:

 

Update:Znaalazłem zapinke :D http://cpc.pl/cgibin/shop?info=zc4

 

Zastanawiam sie tylko czy rozstaw bedzie pasował na nForce4 bo ze zdjecia ponizej wynika ze pasuje idealnie.

 

http://www.flith.neostrada.pl/thermalright.jpg

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he - łatwo Ci gadać - u Ciebie na Asusie wejdzie wszystko. A posiadacze DFI LanParty UT nF4 Ultra-D znów są bici, takie ustrojstwo + zapinka = pomarzyć. Czy widział ktoś coś w tym stylu, ale na tyle niskie i z takim sposobem mocowania, że zmieści się na DFI pod grafą?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą - warto by prześledzić na bieżąco prędkość pracy slotu PCIE. Rozwiałoby to wszystkie wątpliwości. Czy ktoś orientuje się może jak to sprawdzić?

Prędkość slotu PCIE można sprawdzić CPU-Z, RivaTuner:

 

U mnie DFI LP UT nF4-D przy karcie w pierwszym slocie PCIE i zworkach ustawionych na standard wygląda tak:

 

http://img221.imageshack.us/img221/1867/dfi0fq.png

 

Jeśli masz czas to zrób testy:

 

- grafika w dolnym slocie, zworki nie przełożone

- grafika w dolnym slocie, zworki przełożone

 

To rozwieje wszelkie wątpliwości Twoje i innych :wink:

 

Ja nie mam ostatnio kompletnie czasu :(

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hajs to kup zalmana pasywnego na grafe i tak załóż. Schodzić schłodzi bezproblemu tylko że trzeba mieć miejsce w kaście....

 

Tylko w przypadku tego zalmana to trzeba ciac kombinować,dopasowywać,jeszcze rurki HP mozna połmać.a tutaj to tylko jdno dobre cieice,troche szlifowania ,zapinka i juz.Ale jakbym go dorwał gdzis w cenie ponizej 40zł to moze bym kupił i sprawdził co da sie z tym zrobic.

 

P.s @Sleepwalker74 nie śledzisz tematu??Juz od dawna wiadomo ze wejdzie.Strona 2,3 tego tepicu.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozenie jak w benchmarku nie jest taki proste. Koles musial uzyc jakies nietypowej zapinki (lub pociac go tak jak ja) bo ja sie meczylem z tym zalmanem i wyszlo na to ze mi heatpipe pekl :( zreszta opisywalem swoje boje kilka stron wczesniej.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozenie jak w benchmarku nie jest taki proste. Koles musial uzyc jakies nietypowej zapinki (lub pociac go tak jak ja) bo ja sie meczylem z tym zalmanem i wyszlo na to ze mi heatpipe pekl :( zreszta opisywalem swoje boje kilka stron wczesniej.

 

Dokładnie o tym mówie.Te HP nie sa az tak elastyczne jakby sie mogło zdawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

P.s @Sleepwalker74 nie śledzisz tematu??Juz od dawna wiadomo ze wejdzie.Strona 2,3 tego tepicu.

Co wejdzie? Ja mówię o czymś cichym i wydajnym zarazem. Topic oczywiście śledzę. Mówisz o Spire lub Revoltec'u? Ani to ciche, ani wydajne. Miałem okazję uczestniczyć w testach u kumpla - próbował jednego i drugiego. Temperaturki bardzo zblizone do tych na firmowej suszarce, żeby je obniżyć, trzeba było zwiększyć obroty - koniec ciszy. w dodatku Revoltec po około miesiącu rozsypał się - dosłownie. Poszły łopatki przy wiatraku. Teraz obaj jedziemy na niebieskich Zalmanach z dodatkowymim nawiewami i mamy to czego oczekiwaliśmy: cisza i w miarę niskie temperatury.Minusem była konieczność przełożenia grafy na dół. Mam zamiar niedługo dokupić drugą i dlatego szukam czegoś, co będzie spełniało moje wymagania a przy tym da się wcisnąć pod grafę. Borg byłby tu idealny, ale niestety - nie wejdzie

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak chcecie obciąć HP :?: przecież jest w nich gaz

Zawachałem sie teraz.Czy we Freezerze64 Pro to sa 3 HP zagięte w kształ literu U czy raczej jest to 6 HP w kształcie litery L przyspawanych do stopki?

 

Teraz sobie pomyślałem ze mozan zrobic jeszcze lepiej.

(W wersji Pro)Uciac tylko 2HP i częsc płatu radiatora.A ostatnia HP z płatem radiatora odgiąc na prawo zeby nie wadziło o grafike.

(Non pro)Uciac 1HP itd.

 

Model-->> http://server4.pictiger.com/img/230887/pic...ing/freezer.php

 

Te HP sa chyba w miare elastyczne.Nawet jakby sie okazało ze ta jedna HP która pozostawimy sie złamała to i tak mamy jeszcze 2 lub 3 w zapasie :D

 

Tylko sie zastanawiam, co bedzie lepsze non Pro czy Pro?Miałbym w Pro 3 HP zamiast 2HP w non Pro co w przypadku chłodzenia pasywnego ma chyba znaczenie.Rowniez HP w wersji Pro sa cieńsze wiec w zasadzie powinny sie łatwiej giąć.Bo normalnie to roznicy w wydajnosci pomiedzy nimi niema.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Freezera 64 Pro i przymierzałem się nawet do moda, ale bydlę jest za wielkie - chłodzenie proca nie pozwalałoby mi go zamontować. Musiałbym ciąć finy także z zewnątrz, a to byłaby już przesada. Niewiele by z niego zostało. A poza tym przeraża mnie lekko waga tego ustrojstwa. Przy płycie ułożonej w poziomie - spoko, ale w pionie...Chipset jest dość delikatny i nie ma żadnej osłony. Żeby całość trzymała się stabilnie trzeba by wykombinować jakąś zapinkę i znów byłby kłopot z wciśnięciem tego pod grafę. Zresztą mniejsza o to, jak już wspominałem - musiałbym go okroić z wszystkich stron. Ewentualnie można by coś wykombinować ze zwykłego Freezera - jest trochę mniejszy i można podobno wykorzystać uchwyty od Zalmana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...