Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Freezera 64 Pro i przymierzałem się nawet do moda, ale bydlę jest za wielkie - chłodzenie proca nie pozwalałoby mi go zamontować. Musiałbym ciąć finy także z zewnątrz, a to byłaby już przesada. Niewiele by z niego zostało. A poza tym przeraża mnie lekko waga tego ustrojstwa. Przy płycie ułożonej w poziomie - spoko, ale w pionie...Chipset jest dość delikatny i nie ma żadnej osłony. Żeby całość trzymała się stabilnie trzeba by wykombinować jakąś zapinkę i znów byłby kłopot z wciśnięciem tego pod grafę. Zresztą mniejsza o to, jak już wspominałem - musiałbym go okroić z wszystkich stron. Ewentualnie można by coś wykombinować ze zwykłego Freezera - jest trochę mniejszy i można podobno wykorzystać uchwyty od Zalmana...

 

To potnij Freezera tylko z jednej strony takzeby zostały Ci 3HP(zmieści sie i bedzie lzejszy).Co do zapinki to ta od zalmana bedzie pasowac pod warunkiem ze znajdziesz odpowiedniej długości śróbki zeby to przymocowac do chipsetu.

Ja dalej nie wiem czy Freezer ma 6HP przyspawanych do stopki czy 3HP w kształcie literu U.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX

Popatrz jak sa wykonczone rurki jak sa zaslepiane w pro to sa 3 rurki w zwyklym 2 .

Wlasnie wczoraj przy probach modelowania mojego frezera na nf4 pekly mi, nie mam aparatu zeby zrobic zdjecie ale to jest cos jak rurka 2 rurka w srodku, i ta 2 rurka jest zrobiona z miedzi z pęchezykami powietrza( cos jak pianka z miedzi).

Nic bede czekal moze cebid cos przyniesie dla nf4, jak ktos ma ninje na procu ta wie ze miejsca zostaje malo, za malo na frezera na plycie sli d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX

Popatrz jak sa wykonczone rurki jak sa zaslepiane w pro to sa 3 rurki w zwyklym 2 .

Wlasnie wczoraj przy probach modelowania mojego frezera na nf4 pekly mi, nie mam aparatu zeby zrobic zdjecie ale to jest cos jak rurka 2 rurka w srodku, i ta 2 rurka jest zrobiona z miedzi z pęchezykami powietrza( cos jak pianka z miedzi).

Nic bede czekal moze cebid cos przyniesie dla nf4, jak ktos ma ninje na procu ta wie ze miejsca zostaje malo, za malo na frezera na plycie sli d.

Wogóle nie rozumiem tego co napisałeś :huh: Postaraj sie to jeszcze raz to napisac ale tym razem bardziej składnie :wink:

"jak sa zaslepiane"-no wydaje sie ze sa przyspawane do stopki co wskazywałoby na 6HP po 3 z każdej strony.

 

"jak rurka 2 rurka w srodku, i ta 2 rurka jest zrobiona z miedzi z pęchezykami powietrza( cos jak pianka z miedzi)."

Czyli Freezer ma 3 HP w kształcie litery U???.I nieda sie uciac jednej strony Freezera?Jak utne rurki z jednej strony Fryzjera to te po drugiej stronie straca swoje właściwości??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Freezer ma 3 HP w kształcie litery U???.I nieda sie uciac jednej strony Freezera?Jak utne rurki z jednej strony Fryzjera to te po drugiej stronie straca swoje właściwości??

Tak, nie da sie. Popatrz na 6 koncow ktore sa u gory, 3 sa ladne, a drugie 3 sa takie zaspawane. To wskazuje na to ze sa to 3 HP wygiete w litere U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie da sie. Popatrz na 6 koncow ktore sa u gory, 3 sa ladne, a drugie 3 sa takie zaspawane. To wskazuje na to ze sa to 3 HP wygiete w litere U.

 

 

:-( Chyba masz racje! Tyle kombinowania na marne.Prawie kupiłem jednogo freezera na allegro :oops: A miało być tak pieknie...

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelox ... czego nie rozumisz polska jesyk trudna ????

wystarczy popatZRYC i widac ze jak sa zaslepione 2 z jednej strony i jak 1 z drugiej.

a po za tym czytales cos na temah heapip[ow na necie ??????

Nie sadze poczytaj ze zrozumieniem i mize przypomnij zasadyfizyki z klacy chyba 7 podstawowej to bedziesz wiedzial ze chodzi o przeplyw i tu para ma znaczenie a nie jadnostronne rozproszenie :P myls pisz ... tak jak w temacie o nf 4 nie piszcie o pcx czy to jest x 8 czy 16 czy buchaha x1 :P sa do tego topiki dzieki wam te forum schodzi na psy bo robicie burdel. koniec wyjasnien i offtopa mam nadzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ed00s widzę że cwaniakujesz tu z językiem polskim, a sam piszesz jak analfabeta :lol2: , musiałem kilka razy przeczytać twoje wypociny, aby zrozumieć co chciałeś nam przekazać :lol:

co do Freezera to producenci chwalą się, że owy cooler posiada 6HP :blink: , a z czego widać są tam tylko 3 ciepłowody w kształcie litery U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ed00s z tego co widze to ty tu jak narazie największy burdel żeś zrobił. Po drugie jak już wypocisz tego posta to rzuć jeszcze raz na niego i popraw ewentualne błędy, bo dawno takich rodzynków nie widziałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze koledzy odpowiednio skwintowali twoja wypowiedz :lol2: dodam tylko od siebie ze zakąńczenia HP we Fryzjerze wprowadziły mnie w błąd ponieważ wyglądają na wtopione w stopke a nie przez nia biegnące.Ale omylnym na tym forum według Ciebie nie można być jak widze.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu najwyraźniej wychował się w stodole i nie zna zasad grzeczności...

Do rzeczy - Freezer 64 Pro ma rzeczywiście 3 ciepłowody wygięte na kształt litery U. Zerknąłem na stronę producenta i oto co można tam przeczytać:

 

Powerful cooling

6 Heat Pipes (three used double sided) are able to transfer heat up to 200 Watt. The heat exchanger is built of 42 fins and consists of a surface area of over 4700 cm2 and allows for resistance free energy transfer to air.

 

I wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinienem go poprawic i napisac od nowa ale ..... co do smiecenia to wy tu piszecie jakies wywody z odzielnych topikow.

Fakt pozostaje faktem ze lipa z tym chlodzeniem, na nf 4 jak juz cos dobrego to drogie albo tanie i z kompromisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno skracałem rurki. Włożyłem do zamrazalnika w taki sposób zeby cała ciecz spłyneła do tej czesci rurki, ktorej nie bede skracał. Po 30 minutach wyjełem i za pomocą młodka spłaszczyłem 0.5 cm rurki a za tym uciałem. Przeczysciłem papierem i zalutowałem. Po zabiegu rurka szybko sie nagrzewała wkładając koniec do wrzadku. Kupiłem firmy mcubed tu dwie i musiałem skrucić zeby do evercoola turbo2 pasowało. Temperatura spadła o 4 'C. Myśle ze na mocniejszych kartach różnica byłą by wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dołączona grafika

 

Jutro jeszcze dorzuce dwie fotki tego cuda, niby czujnik pokazuje okolice 40 stopni ale to chyba przez diode led ;]

 

EDIT:

Dołączona grafika

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze i czytam ile sie ludzie musza natrudzic zeby wyciszyc chlodzenie

chipsetu na mobo DFI to mnie szlak trafia , kto tam w tym DFI zadecydowal zeby takie dziadostwo montowac

na chipset ???

mam mobo DFI dopiero od miesiaca a ow cooler juz zaczol chodzic glosniej o jakies 20-30 %

czasami wyje jak cholera :/

Na przerabianie i modyfikacje coolerow nie mam czasu ani checi :/

 

moze ktos zapoda jakiegos linka do jakiegos gotowego pasywnego chlodzenia opartego

na heatpipe ?? czy w ogole cos takiego juz ktos wymyslil dla tej plyty ???

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszna kicha z tym chłodzeniem, ostatnio ukruszyłem chipset po zalozeniu zalmana.Mialem predzej pentarama ale kupiłem chłodzenie na grafe i musiałem dac na gorny slot i wtedy pentagrama musialem sciagnac.Także jestem w plecy o SLI-D :angry: Ja narazie zbieram na mCubed BORG nF4 albo cosik podobnego zrobie sobie...mam juz kostke miedzi, tylko musze przewiertac i heat pipe kupic.Ale jak zobacze że kicha wyjdzie to sobie kupie...Ale tez przymierzam sie do pociecia troszke pentagrama tak zeby grafa weszla...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie juz u nas tr hr-05

 

kolezka mój juz ma od wczoraj -stress 36 C

wiec ssam go i ja

 

Dołączona grafika

A nie mówiłem, że będzie go można wpakować na LanParty :wink:

Ciekawe czy można go trochę przesunąć, może nawet wejdzie krótka karta coś w stylu 7600GS do pierwszego slotu,

jak grafiki Asusa, z GPU i RAM'ami po drugiej stronie PCB.

 

Cena 74 pln, poczekam aż trochę potanieje :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktos zapoda jakiegos linka do jakiegos gotowego pasywnego chlodzenia opartego

na heatpipe ?? czy w ogole cos takiego juz ktos wymyslil dla tej plyty ???

Przeciez od ilus postow mowa jest o Thermalrighcie hr05 ktory wlasnie spelnia te normy.

Poza tym np: Ble Ice, ale tu beda problemy z SLI, tylko sadzac po twojej karcie to nie wchodzi w gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LK

aerial

 

Dzieks

 

Czyli jak ten : Thermalrighcie hr05 czy ten : Jing Ting Force Chipset Cooler

ktory z nich mi zapasi ??

kurna grafa mi przyslania calego coolera NB

siega prawie do gniazda stacji dyskow :/

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz

 

Tak sie sklada ze nie mieszkam w polsce :/

A sprzet pc kupuje via internet wiec pewnie nie bedzie problemu z zakupem

 

to ktory powinien zapasic w moim przypadku ??

 

z fotek widze ze ten : Jing Ting Force Chipset Cooler chyba bedzie lepszy

tylko czy zapasi na 100% szkoda wywalic w bloto 20 poundow

Edytowane przez Bemx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz

 

Tak sie sklada ze nie mieszkam w polsce :/

A sprzet pc kupuje via internet wiec pewnie nie bedzie problemu z zakupem

 

to ktory powinien zapasic w moim przypadku ??

 

to w takim wypadku nie powinienes miec problemów z dostępnoscią

 

ja zdecydowałem sie na hr-05 - znacznie bardziej mnie przekonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...