Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

@Grzechu_1990

Mozesz mi powiedziec dlaczego Fryzjerem nagrzewasz sobie grafike ? icon_neutral3.gif

Inaczej nie mogłem go zamontować bo ta rączka od niego nie chciała inaczej wejść, ponieważ kondensatory są tak ułożone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu, to niedobrze , bo grafike podgrzewasz :( Chociaz w sumie u mnie zadko sie w ogole ten wentylator wlacza :)

 

edit1:

@Grimlock - co do testu :| Kompletnie nie rozumiem dlaczego uzyli wentylatora Zalmana ( tego kanapkowego )... Przeciez ten wentyl ma niewiele wspolnego z cisza :| On obok cichych wentyli to nawet chyba nie stal... Wiem bo mam go i uzywalem przez tydzien, a pozniej wyrzucilem :)

Edytowane przez TaZmAn_DeViL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila skonczylem robic "JEŻA" :D ( zalman niebieski powyginany na wszystkie strony :D )... Rezultaty - temp w idle spadla o jakies 8-9 stopni C... Dodatkowe rezultaty... 3 palce pocharatane... 2 do krwi... Dla potomnych - radiator ma ostre krawedzie, polecam wyginac "ząbki" kombinerkami :) Naprawde nie polecam... Krawedzie sa tak ostre ze jak sobie rozcialem to nawet nie zdazylo zabolec - jak skalpel :| No ale temp 8*C mniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pol godziny od wlaczenia (moze wiecej niz pol godziny) mam 36*C ( i stoi w miejscu, czasami wskoczy na chwile na 37 ale pozniej wraca na 36)... Na standardowym chlodzeniu mialem ok 43-44... Podobnie jak na standardowe chlodzenie tak i na zalmana wieje z odleglosci ok 10 cm Fander 120mm z obrotami na min... Jeszcze tylko wymiana wentya w zasilaczu i bedzie cisza jakiej nigdy nie slyszalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mierzył ile "wystaje" rdzeń na nF4 ? Zamówiłem już freezera4 bez wentyla no i pomału trzeba szukać jakiejś gąbki na podkładkę żeby rdzenia nie pokruszyć.

Ciął już go ktoś wogóle ? bo mam troszkę obawy że po zwykłym brzeszczocie to troszkę będzie zmasakrowany, lepsza chyba będzie piłka włośnica albo jakiś pilnik iglak (dremela nie posiadam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grimlock - co do testu :| Kompletnie nie rozumiem dlaczego uzyli wentylatora Zalmana ( tego kanapkowego )... Przeciez ten wentyl ma niewiele wspolnego z cisza :| On obok cichych wentyli to nawet chyba nie stal... Wiem bo mam go i uzywalem przez tydzien, a pozniej wyrzucilem :)

Wentyl od Zalmana ma grubość chyba około 10 czy 15mm, a standardowy 25mm. Zwykły wentyl mógł im się nie mieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem... Zalozylem tego niebieskiego Zalmana na chipsecie ( po lekki modzie ) i dziala, tylko jest maly problem... bo nie podlozylem nic na chipset zeby uchronic go przed ukruszeniem :( I teraz nie wiem co zrobic... Niby wszystko OK jest , komp chodzi wiec chipset nie jest ukruszony... Ale troszke sie boje o niego... I mam pytanie: co podlozyc pod niego jesli orginalnie nic nie dostalem do niego... Prosze o odpowiedz osoby ktore podkladaly cos domowej roboty pod radiator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także nic nie podkładałem przy montowaniu niebieskiego Zalmana. Jeśli nie zamierzasz rzucać budą, kopać jej czy wreszcie wkładać co chwilę do środka paluchy i kręcić radiatorem w celu sprawdzenia czy dobrze siedzi - to możesz się nie przejmować :D Wszystko trzyma się stabilnie i w niczym chipsetowi nie grozi. A jeśli już rdzeń masz ukruszony, to i tak nic nie poradzisz. Jednak jeśli komp chodzi, to przecież wszystko jest OK.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do ukruszenia, to komp też bedzie działać nawet z ukruszonym rdzeniem z NB, no chyba że uwalisz pół rdzenia ;)

wcale ze nie <_< Ja mialem ukruszony tak na dlugosci 1mm i do srodka cos okolo pol milimetra i komputer juz nie chcial ladowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie to zależy od konkretnego przypadku. Bo ja miałem ukruszkony o podobnych wymiarach do twojego i mobo działało u mnie przez 6miechów a potem jeszcze ją sprzedałem i nie słyszałem żadnych zażaleń że nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się pochwalę moim Freezerem4 pociętym własnoręcznie. Niestety całość musiałem wykonać podstawowymi narzędziami (brzeszczot, pilniki, wiertarka) więc efekt wizualny nie jest napewno najlepszy.

Temperatury - od ok tyg co jakiś czas patrzałem jak wygląda na chipsecie, i było ok 45-48 w stresie. W tej chwili temp wacha się między 38-40.

Wieją na niego 7700 i 700 więc nie dawałem żadnego wentyla dodatkowo, ruch powietrza który koło niego jest jak widać w zupełności wystarcza.

post-655-1146597600_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski Zalman nic nie ukruszy. Zreszta jak sie da paste to on wlasciwie na tyle sie przyssa do chipsetu, ze nie bedzie sam z siebie sie ruszal, chyba, ze sie grzebie tam co chwile. Sam tak mam od ponad pol roku i zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio.

Ja moze swojego 64pro bym wykorzystal przy zakladaniu wc, wyjdzie taniej niz jakikolwiek bloczek pod dfi. Tylko czym to ladnie i rowno pociac jezeli sie nie ma dremla <_<

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fan Dimension : 40x40x10 mm

Rated Voltage : 12V

Fan Speed : 4500±10% RPM

Max. Air Flow : 3.47 CFM

Noise : 19dBA

A łyżka na to, niemożliwe.

 

Szkoda, że wentyl jest aż tak zintegrowany kosztem wielkości radiatora, w przeciwnym razie byłoby to fajne rozwiązanie.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...