Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zalozylem nowe chlodzenie Zalmana na NB ZM-NBF47

Spod pozostawiono nieanodowany, nie jest to lustro ale wyglada ladnie

spod radiatora

NB przesmarowalem nowa pasta Zalmana ZM-STG1 ( pasty tez uzylem na procesorze, widze spadek okolo 2-3 stopni w stosunku do AS5)

Zdjecie2

Montaz do prostych nie nalezal bylo trudniej niz przy poprzednim ZM-NB47J ze wzgledu na ksztalt

karta oczywiscie wyladawala w dolnym slocie. Tak sie to wszystko prezentuje

calosc1

calosc2

calosc3

 

A co do temperatur przy wyjcu mialem okolo 48-51 stopni przy okolo 48.. obr/min a teeraz okolo 44-45 przy kompletnej ciszy( nie liczac Radzia wchodzacego czasem na obroty :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek tak zaaferowany meczem ze pomylił sobie tematy(zwłaszcza ze tu sie o Freezerze rozmawia.sorka

 

 

P.s Zapinki we Freezerze sa do przestawienia i wtedy wieje w tył obudowy.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez takbylo - i jak zmienilem wiatrak na jakis 120, to wialo odrazu na ram.. a ustawienie freezera u mnie nie mialo prawa byo - zawadzal o ram, albo radiatorek mobo

 

a wracajac do tematu - da sie tego zalmana zamontowac pionowo i porozginac tak, zeby grafa weszla na gore?

a jak nie, to co za chlodzonko polecacie pod grafe? teraz mam radiator od jakiegos proca mocno powyginany, ale niesttety bez nawiewu nie daje rady - temp ostatnio doszla do ponad 6x 'C i komp zaczol sie mulic... (albo wode, ale pod nowa grafe nie wlazi zapinka :/ )

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Czy może ktoś mi podpowiedzieć który z wyjców będzie bardziej cichy i wydajniejszy-

EVERCOOL VC - RF czy REVOLTEC VGA Cooler - ATI 9200-9800 , bo chyba nie mam innej alternatywy i muszę zamówić radiator z wiatraczkiem na chipset;

Będę wdzięczny za sugestie;

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

A ja mam troche większy problem, bo mam DFI LanParty UT nF3 Ultra-D i założenie niebieskiego zalmana (czy nawet tego złotego) może być nielada problemem - looknijcie gdzie jest nForce - tuż pod grafą:

[OBRAZEK]

 

 

Tak więc potrzebuje jakiegoś małego, cichego wentylka z niskim radiatorem, który niewiele kosztuje, bo w tym fabrycznym wyjcu sie już chyba łożyska nawet zatarły - rzęzi i to mocno.

Co polecacie?

JA NA TEJ MOBO MIALEM BEZ PROBLEMU NIE PILOWANEGO ZALMANA ZLOTEGO

POZDR

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA NA TEJ MOBO MIALEM BEZ PROBLEMU NIE PILOWANEGO ZALMANA ZLOTEGO

POZDR

Potwierdzam..

BEZ ZADNEGO PROBVLEMU wejdzie niebieski czy zloty zalman.. nie wiem co Tobie przeszkadza...

Chyba ze masz odmienna wersje nic My :rolleyes: :lol:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

NIe wiem co Tobie zbytnio przeszkadza :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Czy może ktoś mi podpowiedzieć który z wyjców będzie bardziej cichy i wydajniejszy-

EVERCOOL VC - RF czy REVOLTEC VGA Cooler - ATI 9200-9800 , bo chyba nie mam innej alternatywy i muszę zamówić radiator z wiatraczkiem na chipset;

Będę wdzięczny za sugestie;

pozdrawiam

 

Polecam

 

mam od pazdziernika, smiga na 3000 obr., temperatura +- 42-46 stopni.

 

http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=45...=397&_spl=&_ih=

 

trzeba tylko spilowac w jednym miejscu, ale jak chcesz zakladac nieoryginalne chlodzenie to pewnie wiesz co jak z czym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BYŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO :!:

No dobra, znalazłem.

 

Czyli podsumowując Pentagram odpada bo:

- zły rozstaw dziurek, trzeba wiercić nowe

- karta musiałaby pójść w dolny slot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym coolerku PrimeCoolera? :) W końcu PC sprzedaje to samo co Pentagram więc pewnie nie jest to jakiś shit... Do tego na radiatorku są grube miedziane "piny", dużo grubsze od tych miedzianych blaszek np w Revoltecu :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05_03_1992: Jakie miałeś temp. na NB na złotym Zalmanie?

Własnie jego zamontowałem (rozchylone żebrowanie) + karta w górnym slocie (w dolnym audio) i mam około 49C.

Trochę za duzo mi się wydaje. :/

Jak inni uzytkownicy złotych zalmanów na NB - jakie macie temp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05_03_1992: Jakie miałeś temp. na NB na złotym Zalmanie?

Własnie jego zamontowałem (rozchylone żebrowanie) + karta w górnym slocie (w dolnym audio) i mam około 49C.

Trochę za duzo mi się wydaje. :/

Jak inni uzytkownicy złotych zalmanów na NB - jakie macie temp.?

49 to ja mam na normalnym firmowym chłodzeniu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

05_03_1992: Jakie miałeś temp. na NB na złotym Zalmanie?

Własnie jego zamontowałem (rozchylone żebrowanie) + karta w górnym slocie (w dolnym audio) i mam około 49C.

Trochę za duzo mi się wydaje. :/

Jak inni uzytkownicy złotych zalmanów na NB - jakie macie temp.?

heh nom ja w idle mialem tak kolo 44* -> chippset porządnie przesmarowany as5 i na radiator wial cooler z grafy vf700cu, w stresie chyba cosik kolo 47* i radiator przy podstawie lekko parzył

spoko Twoje tempy są znośne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym coolerku PrimeCoolera? :) W końcu PC sprzedaje to samo co Pentagram więc pewnie nie jest to jakiś shit... Do tego na radiatorku są grube miedziane "piny", dużo grubsze od tych miedzianych blaszek np w Revoltecu :)

UWAGA! Zestaw kompatybilny tylko z kartami lub płytami głównymi z rozstawem otworów 54,8 mm.

czyli wiercimy.. bardziej elastyczny jest chyba ten Titan no ale 10zl drozszy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowal ktos wcisnac pentagrama xc70/zalmana vf700 z grafiki na chipset? Wiadomo ze trzeba bedzie to i owo dociac i grafe w dolny slot, ale czy warto sie pchac w zabawe? Moj wiatraczek przy tych upalach osiaga minimum 5000 a max ponad 7000 obrotow i wtedy po prosty wyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jestem w trakcie zakładania Zalmana ZM80C-HP na mostek i z ilości cięcia i szlifowania mogę przypuszczać, że zabawa z "kwiatkami" nie jest warta zachodu. Żeby wcisnąć te coolery na mobo musiałbyś je bardzo mocno poprzycinać (starsze Pentagramy z serii 80 miały lepszą do tego celu budowę). Zresztą o ile dobrze pamiętam Niemiec robił coś takiego i wyniki nie były powalające (ciepło nie rozchodziło się po całym radiatorze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlsanie dzis kupilem Thermaltake EXTREME GIANT II ( http://www.thermaltake.com/2005/support/in...lers/giant2.htm ) ktorego przerobilem (zmodowalem, pocielem) aby bez problemowo wszedl na chipset NF4 mojej DFI LP. Po wlaczeniu kompa bylem bardzo mile zaskoczony nie dosc ze zrobilo sie bardzo cicho to temperatura w stresie nie przekraczala 42C przy 28C w pokoju. OC mojego sprzetu to 2610mhz venice 1.52V 9x290HTT pamieci lataly wtedy 261mhz czyli dzielnik div180. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i polecam go wszystkim tym ktorzy chca miec cicho oraz chlodno.

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlsanie dzis kupilem Thermaltake EXTREME GIANT II ( http://www.thermaltake.com/2005/support/in...lers/giant2.htm ) ktorego przerobilem (zmodowalem, pocielem) aby bez problemowo wszedl na chipset NF4 mojej DFI LP. Po wlaczeniu kompa bylem bardzo mile zaskoczony nie dosc ze zrobilo sie bardzo cicho to temperatura w stresie nie przekraczala 42C przy 28C w pokoju. OC mojego sprzetu to 2610mhz venice 1.52V 9x290HTT pamieci lataly wtedy 261mhz czyli dzielnik div180. Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu i polecam go wszystkim tym ktorzy chca miec cicho oraz chlodno.

Jak mozesz zrob zdjecia? - chcemy to zobaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...