Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

A tu po 3 h w cs :s na odpalonym hdr i full detalach :D ^^wiatraka nie mam i nie bede mial na tym radiatorku, a i podkrecilem go troszke wieczorem moze zrobie wiecej :D ^^ na razie w planach tylko zdjecia:D ^^

 

Miejsca malo, na styk wlazi. Zasilacz jest bardzo cichy ale ma kable do [gluteus maximus] temu taka platanina.

Nie chce mi sie odpalic na 300 htt ale moze potem cos wymodze.

Temp nie spadla bo przelaczylem soursa na Guardiana alt +tab i taka sam byla przez jakis czas, pamietaj o tym ze jak nie ma wiatraka to jest spora bezwladnosc cieplna wiec na pasywce tak szybko nie spada, tymbardziej zamknietej w sroku i dosc malej ^^

 

(http://www.shapieron.tkb.pl/~edoos/krecenie/) <-- tu sa zdjecia co i jak w budzie

Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi sie odpalic na 300 htt ale moze potem cos wymodze.

Temp nie spadla bo przelaczylem soursa na Guardiana alt +tab i taka sam byla przez jakis czas, pamietaj o tym ze jak nie ma wiatraka to jest spora bezwladnosc cieplna wiec na pasywce tak szybko nie spada, tymbardziej zamknietej w sroku i dosc malej ^^

 

(http://www.shapieron.tkb.pl/~edoos/krecenie/) <-- tu sa zdjecia co i jak w budzie

No to tempy bardzo ladne, ale ht300 sie klania :D

Tlok niesamowity masz w budzie przez ta olbrzymia ninje.

Za duze to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu cosik dopisze tutaj, udało mi sie włozyc na chipset evercool vga turbo 2, troszke powyginałem heatpipe i całkiem fajnie wyglada, do budy jest pod katem prostym i temperatura trzymia sie około 38-40C' pasywnie rowniez w testach.Trzeba było lekko srubke puknac zeby weszla w dziurke, jedynie co jest jeszcze lipa to ze z tylnej czesci plyty glownej te srubki sa troszke za dlugie takze musze skolowac inne wiec na dole w prawym rogu nie mam przykreconej plyty ale jest okej bo grafa i karta dzwiekowa trzymie Ją.Kabel sata odrazu dałem bo pozniej mialbym problem z wlozeniem...Jakby jakies pytania były to na priv mozna.Pasta LCP...

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie z godzinnym graniem zobaczyłem 42 C' maksymalnie... Zeberka sa zimne, rurki heat pipe lekko cieple, jakby były fajnie zgrzane z zeberkami to napewno byłoby o wiele mniejsza temperatura... ale i tak jest git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zastosował ktoś jakieś alternatywne chłodzenie dla mosfetu od ramu (tego u góry)? Ten radator wyraznie nie daje rady, dmucham na niego arcticiem na 1700rpm i w otwartej budzie (chieftec medium tower) jest spoko ale w zamkniętej juz nie wyrabia...czy na tą kostke obok radiatora równiez nalezy coś założyć? Mam 300HTT i ram 270Mhz zasilany 2,6V. Wogóle nie wiedziałem że będzie to aż taki problem, a tu niemiła niespodzianka.

Miał ktoś wogóle problemy z tym mosfetem? Jeśli tak to jak one się objawiały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy zastosował ktoś jakieś alternatywne chłodzenie dla mosfetu od ramu (tego u góry)? Ten radator wyraznie nie daje rady, dmucham na niego arcticiem na 1700rpm i w otwartej budzie (chieftec medium tower) jest spoko ale w zamkniętej juz nie wyrabia...czy na tą kostke obok radiatora równiez nalezy coś założyć? Mam 300HTT i ram 270Mhz zasilany 2,6V. Wogóle nie wiedziałem że będzie to aż taki problem, a tu niemiła niespodzianka.

Miał ktoś wogóle problemy z tym mosfetem? Jeśli tak to jak one się objawiały?

Wątpię czy uda się usunąć obecny radiator bez uszkodzenia płyty,podobno były przypadki wyrwania całości razem z mosfetem... :blink:

Ale są bloczki wodne ,które zakłada się na radiator mosfeta:)

 

Ale napięcie 2,6V nie jest zbyt wysokie, jak pan Zenio mawia "te typy tak mają" :) że się mocno grzeją , ale wytrzymują wysoką temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wytrzymuje :/

Jak podkręce prcesor to jak chwile się podgrzeje do 59*C to wydajność spada i to zncznie, odczyt z pamieci spada o 60%, gry chodza jak na GF2 :/

Jak go troche ochłodze jest OK. Dałem mu nawiew, otworzyłem obudowe i jest OK...nie wiem czemu mam taki problem z tym :/ Jak temp tego mosfetu nie przekracza 54*C to jest OK, powyzej sa drastyczne spadki w wydajności :/ Dokleje na wierzch jakiś radiator na to...moze pomoże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wytrzymuje :/

Jak podkręce prcesor to jak chwile się podgrzeje do 59*C to wydajność spada i to zncznie, odczyt z pamieci spada o 60%, gry chodza jak na GF2 :/

Jak go troche ochłodze jest OK. Dałem mu nawiew, otworzyłem obudowe i jest OK...nie wiem czemu mam taki problem z tym :/ Jak temp tego mosfetu nie przekracza 54*C to jest OK, powyzej sa drastyczne spadki w wydajności :/ Dokleje na wierzch jakiś radiator na to...moze pomoże :P

Masz na myśli temperaturę pwmic?

To nie jest temp. tego mosfetu.To jest czujnik w okolicach procka

Jeśli osiąga takie temp. to masz za ciepło w obudowie=kiepska wentylacja.

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić ciekawy test smilies/krzywy.gif

 

"wysokie" temperatury w stresie (cpu 38, chipset 55, PWMIC 59*C, slaby nawiew, slaba wydajność w PI i w grach...po czym nagle otwieram obudowe wieje wentylatorem biurkowym i wydajnosc rosnie o 50%!!!!!!!!

http://img399.imageshack.us/my.php?image=pitesths6.jpg

A to juz test zrobiony z nawiewem od samego poczatku, niskie temperatury (cpu 33*C, chipset 38*C, PWMIC 37*C)i wysoka wydajność...

http://img382.imageshack.us/img382/6463/pitest2qe9.jpg

 

Płyta na gwarancje czy polepszyć chłodzenie mosfetów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić ciekawy test smilies/krzywy.gif

 

"wysokie" temperatury w stresie (cpu 38, chipset 55, PWMIC 59*C, slaby nawiew, slaba wydajność w PI i w grach...po czym nagle otwieram obudowe wieje wentylatorem biurkowym i wydajnosc rosnie o 50%!!!!!!!!

http://img399.imageshack.us/my.php?image=pitesths6.jpg

A to juz test zrobiony z nawiewem od samego poczatku, niskie temperatury (cpu 33*C, chipset 38*C, PWMIC 37*C)i wysoka wydajność...

http://img382.imageshack.us/img382/6463/pitest2qe9.jpg

 

Płyta na gwarancje czy polepszyć chłodzenie mosfetów?

Tak jak ci podpowiedzieli w temacie o płycie popraw wentylację wewnątzr obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie wiem czy bylo (jesli tak to nie karcic mnie za to) ale pojawila sie nowa Rewizja MIEDZIANEGO PENTAGRAMA na chipsety (pasuje tez wlasnie na nforce4) rozstaw otworow od 50mm do 60mm (wiec kompatybilnosc znacznie wieksza niz poprzednio)

jesli chodzi o cene to na dzien dzisiejszy jest to 26 zl ... Mysle ze cena dobra jak za takie chlodzonko ...

a tutaj Link do Aukcji gdzie sprzedawana jest nowa Rev http://www.allegro.pl/item128413962__penta..._i_grafike.html

P.S

ja juz zakupilem za 25 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzuce sie do tematu :)

 

Moja plyta to DFI Infinity Ultra M2. Chlodzenie jakie jest kazdy wie...

W gratach po starym Radku9600 znalazlem jego orginalne chlodzenie. Wyjec z radka byl jeszcze gorszy niz w DFI dlatego w radkowy radiator wsadzilem wentyl DFI.

 

A tak to wygladalo po kolei:

 

DFI z odlepionym kawalkiem prawie plaskiej blachy szumnie zwanej radiatorem.

Rozowy glut wygladal jak zaschniety budyn :)

Dołączona grafika

 

Tu rdzen NB oczyszczony z gluta za pomoca zmywacza do paznokci (z prowitamina B5 ^_^ )

Dołączona grafika

 

A tak wyglada radiator z R9600Pro z przeszczepionym wentylkiem DFI.

Dołączona grafika

 

Radiator podkleilem od spodu tasma izolacyjna, i wycialem "okienko" na rdzen NB.

Dołączona grafika

 

Na rdzen nalozylem "Arktika-Ceramika" i wpialem koleczkami z orginalnego chlodzenia DFI. Rozstaw otworow w radiatorze z 9600 jest ok 1mm wiekszy niz orginal, dlatego kolki weszly w MOBO pod lekkim katem, ale zapiely sie. Gdybym dysponowal odpowiednim pilnikiem mozna by otworki w radiatorze "sfasolkowac", wtedy koleczki powinny wejsc prostopadle do laminatu.

Ale nie mialem :oops:

 

A tak to wyglada juz "na zywo" na NB pracujacej MOBO.

Dołączona grafika

 

A jak z temperaturami?

Lepiej, ale bez gigantycznych rewelacji IMO.

 

Na defaultowym chlodzeniu DFI mialem 63C/3150 rpm (smartguardiana troche dopasowalem po swojemu, nie byl w kazdym razie na ustawieniach domyslnych).

Na zmodyfikowanym chlodzeniu, ktore opisalem powyzej temperatura ustabilizowala sie na 57C przy 2100rpm wiatraczka - oczywiscie przy tych samych ustawieniach "straznika-spryciarza".

 

Po lekkim zwiekszeniu w SG obrotow wentylka, temp NB spadla do 55C przy 2500 obrotow i chyba takie ustawienie sobie zostawie. Przy tych obrotach wiatraczka DFI nie slychac a i temp NB calkiem przyzwoita.

 

Aha, oczywiscie temperatury mierzone SG, w stresie, po ok 30 min liczeniu SPI.

 

Pozdrawiam

Xeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałbyś lepszy wynik gdyby spód radiatora był wyszlifowany papierem wodnym, a tak wycinając okienko jeszcze go porysowałeś. Stąd słabe przewodnictwo ciepła i niezbyt satysfakcjonująca różnica temperatur.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałbyś lepszy wynik gdyby spód radiatora był wyszlifowany papierem wodnym, a tak wycinając okienko jeszcze go porysowałeś. Stąd słabe przewodnictwo ciepła i niezbyt satysfakcjonująca różnica temperatur.

Dziekuje za podpowiedz :)

To rozwiazanie i tak jest tymczasowe, docelowo planuje zalmana NB47J z przykreconym wentylkiem.

Gdy bede instalowal zalmana przeszlifuje go tak, jak poradziles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie kolidował z kartą grafiki zainteresuj się Pentagramem http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1216 - to akurat jest stara rewizja. Aby rozstaw pasował do nForce'a 4 poszukaj najnowszej rewizji tego radiatorka. Jeśli dasz na niego nawiew będzie bardzo skuteczny :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator podkleilem od spodu tasma izolacyjna, i wycialem "okienko" na rdzen NB.

Dołączona grafika

mam pytanie co do tego okienka w taśmie izolacyjnej, czy jest ono niezbędne?? generalnie czy ta taśma jest niezbędna? rozumiem ze zwiększało ono bezpieczeństwo, przed ukruszeniem rdzenia NB. czy są one aż tak kruche ze jest to potrzebne?? czy nie zmniejszało to przewodnictwa ciepła. pytam bo nigdy nie zmieniałem chłodzenia chipsetu a mam juz na chacie evercoola cyclone'a vc-rf i chce tego wyjca wymienić w ten łikend. Edytowane przez blokers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie co do tego okienka w taśmie izolacyjnej, czy jest ono niezbędne?? generalnie czy ta taśma jest niezbędna? rozumiem ze zwiększało ono bezpieczeństwo, przed ukruszeniem rdzenia NB. czy są one aż tak kruche ze jest to potrzebne?? czy nie zmniejszało to przewodnictwa ciepła. pytam bo nigdy nie zmieniałem chłodzenia chipsetu a mam juz na chacie evercoola cyclone'a vc-rf i chce tego wyjca wymienić w ten łikend.

Tasme nakleilem po to, aby wykluczyc mozliwosc zwarcia ukladow - nie tylko w obrebie NB, ale tez tych rozlokowanych na MoBo w jego poblizu.

Orginalny radiator DFI jest dopasowany do wymiarow NB, zas ten z radka jest wiekszy i zachodzi na inne elementy MoBo.

 

Na pewno naklejenie tasmy zmniejszylo zdolnosc rozproszenia ciepla przez radiator, ale dla mnie jest wazniejsza nieuszkodzone MoBo niz kilka stopni mniej...

Moze to zbytnia zapobiegliwosc, ale po prostu nie chcialem ubic plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie kolidował z kartą grafiki zainteresuj się Pentagramem http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1216 - to akurat jest stara rewizja. Aby rozstaw pasował do nForce'a 4 poszukaj najnowszej rewizji tego radiatorka. Jeśli dasz na niego nawiew będzie bardzo skuteczny :)

jak oznaczona jest nowa rewizja? czy to jest np nowa rewizja?

 

http://www.allegro.pl/item130678173__penta..._i_grafike.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa wersja pentagrama.Ja juz na początku roku rozwierciłem w starym pentagramie taką podluzną dziurke.jedno co mozna powiedziec to zapomnijcie o gorny slocie pcie....bo sie poprostu gafa nie zmiesci...ale temepratura przy dobrze wietrzonej obudowie miescie w granicach 38-45C'....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowa wersja pentagrama.Ja juz na początku roku rozwierciłem w starym pentagramie taką podluzną dziurke.jedno co mozna powiedziec to zapomnijcie o gorny slocie pcie....bo sie poprostu gafa nie zmiesci...ale temepratura przy dobrze wietrzonej obudowie miescie w granicach 38-45C'....

aha, czyli kupujac tegoz pentagrama mam sie tylko sugerowac zdjeciem, nie ma jakiegos specjalnego oznaczenia dla nowej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wsadzilem w moj sprzet thermaltake hr-05 sli i trzeba uwazac.

Msi 6600 gt okazalo sie tak dlugie ze musialem wygiac troche cieplowody i radiator bo bylo bardziej niz na styk o jakies 3 mm. Ale latwiutko sie wyginalo.

Jak daleko siega Twoja karta??

Mozesz zapodac zdjecia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy bylo ale zapytam na szybko

http://allegro.pl/item130951637__evercool_...dzenie_vga.html

czy to sie nada na chlodzenie chipsetu plyty z siga??

pozdrawiam

Lepiej zainwestuj w bloczek na chipset, w szczegolnosci, ze mas juz WC. Niewiele pogorszy tempy na innych podzespolach, za to temperaturka na chipsecie jak marzenie (36-38st) i nic nie halasuje... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...