Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na to :?:

 

ThermalRight HR-05

http://www.thermalright.com/a_news/main_news_hr05.htm

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Cena około 22USD, w Polsce pewnie będzie prawie stówa :/

Ciekawe czy będzie wersja dla nF4 pod AMD :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO za duze to jest przedewszystkim za wysokie. Gdyby konstrukcja byla przecieta wzdluz i przypominala modyfikowane kilka stron wczesniej frezery byloby niezle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam coś takiego

Dołączona grafika

robiłem to z radiatora z P2

przypomina to niebieskiego zalmana

mocowanie jest na śróbki

Dołączona grafika

sorry za cytowanie zdjęć

dmucha na to 80x80 AC na 5V

procek chłodzony pół pasywnie boxem:)

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski pomysł. Też trzebaby ciąć i giąć i to ostro.

To jest wersja na nf4 SLI dla Intela, nic nie trzeba ciąć ani giąć. Podałem to jako przykład ciekawej

kontrukcji i całiem wydajniej.

Fajnie byłoby gdyby podobne i dopasowane do nf4 dla AMD powstało rozwiązanie.

Przy karcie w dolnym slocie ten ThermalRight po zastosowaniu odpowiedniej zapinki jest idealny.

Dla mnie SLI jest całkowicie zbędne i na pewno z niego nie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wersja na nf4 SLI dla Intela, nic nie trzeba ciąć ani giąć. Podałem to jako przykład ciekawej

kontrukcji i całiem wydajniej.

Fajnie byłoby gdyby podobne i dopasowane do nf4 dla AMD powstało rozwiązanie.

Przy karcie w dolnym slocie ten ThermalRight po zastosowaniu odpowiedniej zapinki jest idealny.

Dla mnie SLI jest całkowicie zbędne i na pewno z niego nie skorzystam.

A to sorry, zwracam honor :) Nie wypowiadam się w kwestii tejże płyty dla Intela, pewnie ma nawet inaczej położony chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stało :)

 

Inna fotka:

 

Dołączona grafika

 

 

You will be happy to know, that Thermalright will be coming out with some super new chipset cooler, my spies tell me that there will be an Intel version and an AMD NForce4 version.

Ciekawe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe :wink:

Nawet bardzo, ciekawe kiedy to to się pojawi. Jednak jak znam życie będzie baaaardzo drogie. Do tego nie wszystkie płyty jak DFI maja tak skopane położenie chipestu... Oby nowy termalight był przeciętuy na pól... wiadomo chyba o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Oby nowy termalight był przeciętuy na pól...

Marzy Ci sie seryjnie przeciety freezer, pomniejszony i z wygodna zapinka. Gdyby cena tak skonstruowanego cuda nie przekraczala 50 zl bylby hit :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamontowałem Revoltec VGA Blue, po małych przypiłowaniach :)

 

nie jestem z niego do konca zadowolony poniewaz temperatura spadła jedynie o jakieś 5 stopni, wiatrak na max obrotach jest głośny ~5800 obr/min, dopiero przy ~3500 prawie go nie słychać, ale temperatura utrzymuje się w granicach 45 stopni

 

zrobiłem osobną ramke zabezpieczającą rdzeń przed ukruszeniem z tekturki i własnie zastanawiam się czy jej nie usunąć, czy to moze ona nie powoduje wyższej temperatury coś jak Coopershim, zaznaczam, ze jest ona niższa od rdzenia

 

kolejna sprawa to taka, że jednak rdzeń nie dotyka radiatorka na srodku tylko nieco z boku, spawdzałem jego temperature i jest dosyć gorący, czyli styka się z nim

 

może ktoś się pochwali jakie ma temperatury z tym coolerkiem i przy jakich obrotach :unsure:

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta oryginalna niezbyt che schodzić, a nie che jej uszkodzić, tą tekturkową ramke dociołem na wzór tej oryginalnej, więc różni sie tylko

materiałem a rozmiarowo jest taka sama, nie wiem, może jak najdzie mnie ochota na rozebranie całego kompa przy czyszczeniu to usune ją, moge też spróbować wykorzystać stary wiatraczek jako wspomagacz :)

 

// zobaczymy za pare dni jak AS 5 nabierze pełnej przewodności cieplnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta oryginalna niezbyt che schodzić, a nie che jej uszkodzić

Podwazasz gumke ostrym nozem i schodzi pieknie :)

 

Na "ulezenie" sie AS5 bym nie liczyl od momentu zalozenia jej skutecznosc wynosi praktycznie 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie z czasem nawet temp rosly a nie malaly

Moze roznica temperatur w pokoju ?? Nie spotkalem sie z przypadkeim zeby temperatura z czasem wzrosla... ani zeby spadla takze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta oryginalna niezbyt che schodzić, a nie che jej uszkodzić, tą tekturkową ramke dociołem na wzór tej oryginalnej, więc różni sie tylko

materiałem a rozmiarowo jest taka sama, nie wiem, może jak najdzie mnie ochota na rozebranie całego kompa przy czyszczeniu to usune ją, moge też spróbować wykorzystać stary wiatraczek jako wspomagacz :)

 

// zobaczymy za pare dni jak AS 5 nabierze pełnej przewodności cieplnej

Moim zdaniem temperaturka całkiem normalna.

 

Zwróć uwagę, że czujniki na płycie pokazują ci pewnie praktycznie identyczną temperaturkę w obudowie, więc nie ma się co dziwić że na samym chipsecie jest około 45*C.

 

Co do tekturki - w sumie wątpię żeby coś się stało, ale ja brałem pod uwagę coś takiego że ona mogłaby się teoretycznie nawet spalić (dosłownie - żywym ogniem hehe) więc wykorzystałem gąbeczkę z oryginalnego wiatraka. Bardzo prosto jest ją zdjąć przy pomocy nożyka do tapet...

Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ramke tekturowa przykleiłem po rogach taką tasmą dwustronną, więc napewno nie zeslizgnie się i nie zaczepi o rdzeń, a juą napewno nie zalapi się, bo temperatura w jakiej tektura zaczyna palić się jest sporo wyższa niz 45 - 50 stopni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ramke tekturowa przykleiłem po rogach taką tasmą dwustronną, więc napewno nie zeslizgnie się i nie zaczepi o rdzeń, a juą napewno nie zalapi się, bo temperatura w jakiej tektura zaczyna palić się jest sporo wyższa niz 45 - 50 stopni ;)

No więc w porządku :) Jak działa to działa.

 

Pytanie do wszystkich - jakie macie temperatury na chipsecie ? Porównywalne do 45*C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Otwarta buda, wiatrak standardowy działający wtedy kiedy i jak chce, temperatura niby 30-35 stopni, ale jak przyłoże palec to raczej cieplej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarta buda, wiatrak standardowy działający wtedy kiedy i jak chce, temperatura niby 30-35 stopni, ale jak przyłoże palec to raczej cieplej.

Ty masz NF3, więc się nie liczy. Chodzi o temperatury na NForce4, przede wszystkim z chłodzeniem defaultowym. Chciałbym wiedzieć jak wygladają te temperaturki w porównaniu z moimi przy modowanym na poprzedniej stronie tego tematu niebieskim Zalmanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na wyjcu+ceramque (w biosie ustawilem max rpm przy 47'C) jest/bylo cicho - nie wiem ile bylo dokladnie rpm... ale chyba cos kolo 3 - 3,5k. temp utrzymywala sie na poziomie 45'C po lekkim oc - na codzien (250x9, def V, 1:1, ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...