Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

hej :) tak sobei przeglądam i mam pytanko, zasugeruje mi ktoś co moge włozyć na swoje DFI 250Gb UT ?

 

bardzo ciasno mam :D

 

Dołączona grafika

 

miedzy radiatorem TT a dfi jrst jakies 5-6mm, i juz teraz ledwo moge grafe z zabezpieczenia wyjąć :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja napisze swoje doswiadczenia za zamontowaniem PENTAGRAM FREEZONE NP-40Cu.Otóż wogóle ładnie wyglada no i jest z miedzi przede wszystkim :-P Ale rozstaw dziurek wogóle nie pasuje są za daleko i w sumie cos okolo 1cm.Dałem Ojcu do pracy i wywiercił mi w tych blaszkach nowe dziury podluzne(teraz wszedzie beda pasowac) i elegencko go zalozyłem.Grafike musialem umiescic w dolnym slocie.W budzie mam kilka wentyli,2x120mm Fander(jeden wciaga, drugi wyciaga(minimum obroty)),1x arctic wciaga i jakis na 5v wyciaga, no i w zasilaczu chieftec sa dwa wyciagajace oczywiscie.Temperatury trzymia sie na poziomie jak nic nie robie około40-41C', Jak gram to 44C'.Jak dałem na maksa przewiew w budzie to temperatura chipsetu była około 36C'.Takze jestem zadowolony bo jest kompletna cisza w komputerze.Najglosniejszym elementem jaki mialem to dysk ktory wibracje mi przekladal na obudowe(troszke gdzie indziej go dałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja napisze swoje doswiadczenia za zamontowaniem PENTAGRAM FREEZONE NP-40Cu.Otóż wogóle ładnie wyglada no i jest z miedzi przede wszystkim :-P Ale rozstaw dziurek wogóle nie pasuje są za daleko i w sumie cos okolo 1cm.Dałem Ojcu do pracy i wywiercił mi w tych blaszkach nowe dziury podluzne(teraz wszedzie beda pasowac) i elegencko go zalozyłem.

 

Mozesz zapodac jakies foty tego Pentka po przerobce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie mam, ale tam na tych blaszkach do mocowania jest taki pasek wklesły to nim jest wzdłuż przewiercony, także rozstaw mozna sobie teraz regulowac.Teraz grałem w FarCry na necie i temperatura 41C' chipsetu.Jak skołuje aparat to zrobie foty...TuWidac te wklęsłe miejsce

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat spada a szkoda , wciaz czekamy na nowe pomysly chlodzenia dfi

 

Zeby nie smiecic dodam ze zmienilem zolta cegielke z wyjca na arctic silver 5 i zero roznicy nadal okolo 46C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co będzie lepszym (bardziej wydajnym przy o/c i jednocześnie cichszym rozwiązaniem)

Spire czy niebieski zalman + wiejący na niego Fander 92 mm ? (zastanawiam się czy takiego fandera nie umieścić jakoś na płycie aby był w miarę blisko chipsetu co by wiatr był mało rozproszony i by wiał na chipset/grafike a więc ciepłe powietrze szło by na tył obudowy gdzie jest 120 mm wyciągający.

Chce ciszy więc wiatrak powinien chodzić na w miarę niskich obrotach.

A więc co będzie lepsze, doradźcie bo nie wiem co wybrać, kombinować czy wstawić po prostu Spire ?

P.S. A może coś innego ? nie chciałbym jednak wydać fortuny.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na ciszy to Zalman/Pentagram + Fander. Ten Spire wcale taki cichy nie jest, powiedziałbym, że cooler z DFI bardzo mało od niego odstaje pod względem wydajności. Ja też szukam pasywa, myslałem o Pentagramie, ale wtedy grafika musiałaby wylądować w dolnym slocie - kolejny problem, jeśli chłodzenie grafiki będzie wysokie to jej nie zainstaluje po mam już dwa sloty zajęte przez tuner TV i Live'a. Nawet gdybym miał tuner na PCIE 4x to go nie wsadzę bo Ninja na to nie pozwala. Kaplica.

Czy tęgie głowy z ThermalRight'a, Zalmana, Scythe i in. nie mogliby po prostu zrobić czegoś w stylu Freezera z "wyciętym odpowiednio środkiem" :?: Przecież i tak odpowiednio zarobią :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja: Evercool Cyclone VC-RF + gratis 8 szt. radiatorów (Al)

5000RPM wyglad prawie identyczny co u wyjca , obawiam sie ze nie bedzie wiele cichszy niz standard wyjec ale moze ktos ma i powie jak sie sprawuje bo cena nienajgorsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na ciszy to Zalman/Pentagram + Fander. Ten Spire wcale taki cichy nie jest, powiedziałbym, że cooler z DFI bardzo mało od niego odstaje pod względem wydajności. Ja też szukam pasywa, myslałem o Pentagramie, ale wtedy grafika musiałaby wylądować w dolnym slocie - kolejny problem, jeśli chłodzenie grafiki będzie wysokie to jej nie zainstaluje po mam już dwa sloty zajęte przez tuner TV i Live'a. Nawet gdybym miał tuner na PCIE 4x to go nie wsadzę bo Ninja na to nie pozwala. Kaplica.

Czy tęgie głowy z ThermalRight'a, Zalmana, Scythe i in. nie mogliby po prostu zrobić czegoś w stylu Freezera z "wyciętym odpowiednio środkiem" :?: Przecież i tak odpowiednio zarobią :wink:

A więc skoro Spire to wyjec to po co ludziska to zakładają ? zresztą nie ważne, nie mój problem, zdecyduje się chyba w takim razie na Duet Zalman + Fander a może zamiast Zalmana lepszy będzie Pentagram Freezone NP-40CU , wygląda na mocniejszy ale czy tak jest w rzeczywistości ? robił ktoś porównanie ?

 

EDIT:

problem mam chyba rozwiązny

(tekst z cooling.pl)

Uwaga!

Radiator nie jest kompatybilny z większością płyt opartych o chipsety nVidia nForce 4, gdyż posiada inny rozstaw otworów montażowych i ma za duże wymiary. :(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory za ot

 

a sa takie ? gdzie i za ile

Chodzi o to, że takich tunerów TV nie ma (nie będzie :?: ) owszem jest Sapphire PCIE 1x, ale raczej nie będzie pasować :(

 

EDIT:

problem mam chyba rozwiązny

(tekst z cooling.pl)

Uwaga!

Radiator nie jest kompatybilny z większością płyt opartych o chipsety nVidia nForce 4, gdyż posiada inny rozstaw otworów montażowych i ma za duże wymiary. :(

 

Pozdrawiam

Musisz otwory montażowe Pentagrama potraktować wiertarką tak by pasowały do DFI :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz otwory montażowe Pentagrama potraktować wiertarką tak by pasowały do DFI :wink:

Dzięki wielkie.

Czyli jak się pokombinuje to można...no to dobrze, pytanie tylko czy da się tego Pentka tak zmodyfikować ażeby wchodziła grafika w górny slot ?

Druga sprawa czy to ma sens taka zabawa, bo jeśli niebieski Zalman ma taką samą wydajność to nie ma co męczyć się z Pentkiem, tylko po prostu wygnę zalmana i tyle.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram to miedz wiec jeśli zrobimy teścik pentagram cu vs zalman to bez wentylatora w budzie zalman wygra bo jest alu ale jak masz dobry przewiew to pentagram jest lepszy i jego bym brał jeśli ci nie przeszkadza grafa w dolnym solcie, bo ja niestety mam tuner tv i karte muzyczną i grafa w dolnym solcie odpada musze kupić jakiś bloczek wodny bo wentyl już mnie doprowadza do szału 46*C i 5-5,5k rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajde czas to sprobuje jakos wygiac tego pentagrama moze elegancko wejdzie miedzy grafike.Ale to tez zrobie jak aparat załatwie bo chce fotki zrobic przed i po :) Ale tez z nowu jak dam rafike na ogrny slot to bedzie cieple powietrze z grafiki walic prosto na tego pentka hmm, musze zmienic chlodzenie tez na grafice na tego Avercool :)

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

Czyli jak się pokombinuje to można...no to dobrze

Kilka postow wyzej napisałem jak zamontowałem pentagrama.Mam aparat może zdarze jakies fotki zrobic dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjeciu widac jak ogolnie pentagram sie prezentuje na całej płycie

Link

 

Znowu na tym widac troszke jak jest ta blaszka przewiercona.Z drugiej strony jest tak samo tylko ze ten kołek plastikowy(zapomniałem jak dokładnie to nazwac, wypadło mi z głowy) jest normalnie w tej wywierconej dziurce.Pasuje teraz rozstaw idealnie i raczej nie ma bata zeby gdzies teraz nie pasował :)

Link

 

Nastepne foto

Link

 

I tu sie zaczną jaja bo radiator z grafiki jest długi i zachodzi na pentagrama.Czyli bym musial odsunac wiecej finów. Tak sie zastanawiam czy w moim przypadku ma to sens bo wentylator z procka fajnie powietrze biora, a tak to bedzie przeplyw powietrza utrudniony.No chyba ze wymienie chłodzenie na Avercool i bedzie wiecej miejsca od pentagrama.

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz niezłą masakrę, cooler od CPU (po co 2 wiatraki jak jeden można skręcić na min) zasłania ci sloty PCIEx, do tego założenie Pentagrama również widzę ledwo ledwo...

 

Ciekawe co będzie jak w przyszłości kupisz sobie kartę graficzną np ATI nie działającą w dolnym slocie... Bieda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie jak w przyszłości kupisz sobie kartę graficzną np ATI nie działającą w dolnym slocie... Bieda :)

to nie jest dom żeby planować na 20 lat z wyprzedzeniem :wink:

wsumie to jak masz 6600 czyli dożć krótką grafe to lepiej dać zalmana wytarzczy tylko jedno żeberko ułamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz niezłą masakrę, cooler od CPU (po co 2 wiatraki jak jeden można skręcić na min) zasłania ci sloty PCIEx, do tego założenie Pentagrama również widzę ledwo ledwo...

Dolny wentylator chodzi caly czas, gorny wlacza sie gdy temperatura procesora podnosi sie do 44C' ,sam by soie nie poradził, może zmienie poźniej na jakiegos fander-a 92mm.

 

Ciekawe co będzie jak w przyszłości kupisz sobie kartę graficzną np ATI nie działającą w dolnym slocie... Bieda :)

Hmm a myslisz ze tak kiedys bedzie ? Jak tak to zmienie chłodzenie albo wywale wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pentagram to miedz wiec jeśli zrobimy teścik pentagram cu vs zalman to bez wentylatora w budzie zalman wygra bo jest alu ale jak masz dobry przewiew to pentagram jest lepszy i jego bym brał jeśli ci nie przeszkadza grafa w dolnym solcie, bo ja niestety mam tuner tv i karte muzyczną i grafa w dolnym solcie odpada musze kupić jakiś bloczek wodny bo wentyl już mnie doprowadza do szału 46*C i 5-5,5k rpm

Grafika raczej w górnym slocie, nie chciał bym blokować slotów bo chyba założę starą Muze SBLive, chyba da to lepszy dźwięk niż ten Krajan, poza tym chciał bym jeden slot w zapasie.

Co do przewiewu w budzie to ja mam trochę wentyli a temperatura jest 41 - 42 C przy 5-5,5k rpm ale nie w stresie tylko w czasie pracy w windzie.

 

Jang dobra robota, widzę jednak że masz problem z umieszczeniem karty w górnym slocie z tym pentagramem, ja mam co prawda trochę inaczej rozmieszczone elementy na grafice bo mam 6800gs ale obawiam się czy elementy na jej końcu także nie będą haczyć o tego pentagrama.

 

Pozrdawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika raczej w górnym slocie, nie chciał bym blokować slotów bo chyba założę starą Muze SBLive, chyba da to lepszy dźwięk niż ten Krajan, poza tym chciał bym jeden slot w zapasie.

krajan jest tak samo wydajny w grach jak i SB live wiec nie musisz kombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krajan jest tak samo wydajny w grach jak i SB live wiec nie musisz kombinować

Wydajność wydajnością, ale różnica w jakości (czystości) dźwięku SBLive! + drivery kxProject miażdży Karajana :wink:

Karajana wyłączyłem, a z szuflady wyciągnąłem Live'a. Szkoda, że nVidia wycofała się z Soundstorma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność wydajnością, ale różnica w jakości (czystości) dźwięku SBLive! + drivery kxProject miażdży Karajana :wink:

Karajana wyłączyłem, a z szuflady wyciągnąłem Live'a. Szkoda, że nVidia wycofała się z Soundstorma :(

malutki ot, ciekawe czy kxProject zaadoptuja kx na platforme x-fi ?? niby dzwiek miedzy Audigy a X-Fi jakos super bardzo generacyjnie nie wykazuje roznic (chyba ze ktos patrzyl na demka creativa - to opad szczeny gwarantowany) natomiast przypuszczam, ze istnieja spore mozliwosci na wykorzystanie drzemiacych technologii w kontrolerze.

 

KX - za:

- lepsza niz w referencyjnych drv jakosc odtwarzanego / zapisywanego dzwieku

- asio

- etc

 

KX - przeciw:

- brak obslugi EAX3 i wyzej ;)

 

Oczywiscie moge sie myslic, ale tak bylo ok 1,5 roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mogl by ktos powiedziec ile DOKLADNIE jest miejsca miedzy chipsetem a grafa - 15mm ?

wg moich kalkulacji ok 13-14 mm (musisz zawsze brać pod uwagę margines bledu)

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...