Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Uszy wczoraj powiedziały nie, więc czym prędzej zmieniam tego wyjca, nie chce mi się kombinować więc założę niebieskiego zalmana i puszcze na niego fandera 92mm.

Tylko powiedzcie jakie macie tempy w stresie na tym zalmanie ?

Pytam bo na oryginalnym wyjcu Chipset osiągnął wczoraj 47 C hałasując przy tym okrutnie - podczas grania w NFS MW więc boje się czy ten Zalman podoła ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszy wczoraj powiedziały nie, więc czym prędzej zmieniam tego wyjca, nie chce mi się kombinować więc założę niebieskiego zalmana i puszcze na niego fandera 92mm.

Tylko powiedzcie jakie macie tempy w stresie na tym zalmanie ?

Pytam bo na oryginalnym wyjcu Chipset osiągnął wczoraj 47 C hałasując przy tym okrutnie - podczas grania w NFS MW więc boje się czy ten Zalman podoła ?

Pozdrawiam

Ja w stresie z 2 wentylami w budzie mam max 46C, za to przy wyłącznych obu wiatrakach (w budzie "stoi" powietrze) mam 49*C w idle ale chyba się tym zbytnio nie przejmuję :) Na lato trzeba pomału kombinować jakiś nawiew na chipset...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozylem wczoraj tego zalmana niebieskiego na dfi infinity nf4 i moge sobie na nim frytki smazyc tak sie grzeje wiec zeby sobie pograc musialem jakas 120ke obok postawic

kurcze no to niedobrze jest w takim razie :( czyli zostaje praca na wyjcu :( ?

Powiedz jak się ten zalman sprawuje z tą 120-stką ?, jakoś blisko chipsetu ten wentyl postawiłeś? jakie temp masz teraz w stresie ?, obroty wentyla na ile ustawione no i jak z głośnością ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja równierz, po wielkich namysłach dałem grafę w dolny slot i założyłem niebieskiego zalmana. Wieje na niego 120 Coolink Green Silent Fan, dosunięty aż do grafy (temp. układu grafy spadła przy tym o 2*C). Puściłem go na jakieś 850 obrotów, w porównaniu ze standardową suszarą - cudowna cisza. Temp w idle - 44*C, w stresie po kilku godzinach Obliviona z detalami na full - 50*C. Bez zwiększania obrotów, oczywiście. Buda wentylowana: nawiew 120 przód, wyciąg 120 tył, nawiew z boku - 92. No i w zasiłce wyciągająca 120.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50*C nie jest niebezpieczną temperaturą. Na oryginalnej suszarce miałem 55*C w stresie i wszystko śmigało bez jakich kolwiek zwisów czy innych niespodzianek (wiatrak chipsetu przykrywała mi grafa, co dodatkowo utrudniało chłodzenie). Poza tym przypominam, że aktualnie 120 - stkę mam skręconą na 850 obrotów. Nawet gdy puściłem max (około 1600) - i tak było cicho. Temp. wynosiła wtedy jakieś 47*C w stresie. Teraz mam ustawione maksymalne obroty po przekroczeniu 50*C, co się właściwie jeszcze nie zdarzyło.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sleepwalker74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sleepwalker74 50 C w stresie ..hmm czy to nie jest już niebezpieczna temperatura dla chipsetu ?

Może ktoś wie jaka jest max bezpieczna temp przewidziana przez DFI ?

Pzdr

Maksymalna temperatura NForce`a 4 to 90*C, było o tym już z milion razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no to niedobrze jest w takim razie :( czyli zostaje praca na wyjcu :( ?

Powiedz jak się ten zalman sprawuje z tą 120-stką ?, jakoś blisko chipsetu ten wentyl postawiłeś? jakie temp masz teraz w stresie ?, obroty wentyla na ile ustawione no i jak z głośnością ?

Pozdrawiam

120 stoi dokladne na przeciw chipsetu i wieje na niego na obrotach 1200 ( jakis stary tt )

temp w stresie dochodza do 40 tylko troche slychac wentyl (otwarta buda )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...ja tez przechodze to samo co Kas.Szukam czegos na Nb co pozwoli założyc Accelero i odwrotnie-czegos na Grafike co pozwoli załozyc coś porządnego na NB.Błędne koło. :wink:

 

P.s.Tez liczyłem ze komus uda sie założyc jakoś tego zalmana.Jedynym wyjsciem aby nie godzic sie z kompromisami związanymi z wyborem chłodzona na gafike oraz czegos wydajnego na NB jest moim założenie borga .Wyboru niema a ceny tez nie kusza :cry:

Witam,

czy już może coś wybrałeś.

Mam ten sam problem - na radeona założyłem Accelero X2 i zastanawiam się co zrobić z NF4 (na razie siedzi standardowy cooler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos jaka ma predkosc wyjec puszczony na 5V i czy to by było wystarczajaco do chlodzenia NB???U mnie standardowo chodzil na 5700rpm.Teraz mam na nim 3500rpm(skrecony fan matem ktorego cche podpiac pod freezera a wyjca podpiac pod 5V lub 7V) i temp czujnika sie nie zmienila.Wiem ze to nie temp chipsetu ale jesli sie temp czujnika nie zmienila to chyba chipsetu tez??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Dla nie wiedzących lub domyślających sie, chodzi o to chłodzenie: http://www.allegro.pl/item95089879_chlodze...bieski_led.html

Ładnie przylega, jest idealne, pokrywa całą powierzchnie chipsetu, pomimo 5000-5600 obrotów ja go nie słysze :P Mowa o wersji NF3 oczywiście. I fajnie świeci :P

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego piszesz w temacie o DFI :mur:

 

Bo nigdzie nie pisze ze jak nie mam DFI to nie moge sie zapytac o postawowe rzeczy w tym temacie :lol:

 

@Grzechu zapodaj fotki bo nad tym tez myślałem ale na dokładnie takiej samej akasie(chyba byłaby cichsza)Jakie temperatury masz na tym coolerku i czy jestes wrażliwy na chałas dochodzący z kompa bo to ma znaczenie jesli mowisz ze na 5000rpm jest cichy.Nikt inny nie posiada takiego colerka?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

I tak słucham muzy więc mi to leci... ;) Ale jak sie zmusze (radio off) to nic nie słysze, ale to moje odczucie, fotki wrzuce jak dorwe aparat siorki :twisted: Według speedfana mam około 30 stopni ale przekłamuje napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś na widok czeka można dostać orgazmu :wink: - LINK. Szkoda, że mu możemy tylko wzdychać...

 

No właśnie o cos takiego mi chodzi!!Wypas!!!

 

 

Mam mały problem z odczytem tem w speedfanie.Troche sie gubie w tym co jest czym.

 

Temp1 32C-to jest temp procka na 100% bo najszybciej rosniej i najszybciej spada

 

Temp2 29C-to jest temp czujnika gdzies koło chipsetu(to samo pokazuje Everest)

 

Temp3 22C-to nie wiem co to jest za temp i co to za czujnik(chyba temp w budzie???)

 

Temp1 40C- a ten czujnik właśnie ta niewiadoma bo zawsze wskazuje 40C i sie nie zmienia

HD0-wiadomo

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze...własnie w everescie nie widze odpowiednika tego czujnika ze spedfana ktory pokazuje 40C.Chyba go wykasuje ze speedfana.Tylko co ten czujnik moze pokazywac za temperature.Moze jakis czujnik w zasilaczu albo cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest zlokalizowany gdzies na plycie na pewno nie w zasilaczu. Najprawdopodobniej pokazuje temperature mosfetow.

 

Zreszta zapytaj w temacie o swojej plycie.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko :

Bo na 1 stronce gość mówi żeby poleca założyć Zalmana i dać karte graficzną w 2 slot i przestawić zworke na płycie.

Gdzie zmienić to ustawienie w Biosie ( prosze podać bardzo dokładnie :])

i tę zworke również (jakiś obrazek by się przydał - również dokładny :])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...